• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות

משחקים בזום בתקופת הקורונה

אביעד

פונדקאי ותיק
אז לפני כמה דקות סיימנו את צילו של הצל בזום כי ניצן החליט להעביר אותו בזום בגלל אילוצי זמן של כולם
ושמתי לב שהזום הוא באמת כלי נחמד להעביר בו משחקים במיוחד בתקופה הזאת גם מכיוון שאתה רואה בו את כולם וגם כי לא צריך ניידות שזה יתרון ענק.
מצד שני יש לזום גם חסרונות של שיבושי קליטה ושלא שומעים את כולם טוב.

אז אני סקרן לדעת - למי יצא כאן לשחק בזום ומה ההתרשמות שלכם ממנו?

BadBug

פונדקאי ותיק
אני לא יודע אם זה המידע שאתה מחפש אבל אנחנו משחקים ברול20 ומשתמשים בזום בשביל הvoice (יותר יציב/טוב מהvoice המובנה של רול20) ואנחנו מאד מרוצים, במיוחד אם יש מישהו בקבוצה שיש לו חשבון שמסיר את מגבלת הניתוק האוטומטי אחרי 40 דקות.

Nextorl

The Crescent Archmage
צוות הפורום
אני... לא סומך על זום. היה סיפור ענק עם החברה הזו לפני כמה שנים, כשבגלל באג שלהם היה אפשר לפרוץ למחשב שלך דרך התוכנה, כולל להדליק את מצלמת הרשת. והם תיקנו את זה רק אחרי שהם קיבלו צו בית משפט.
יש עוד כמה דברים, הם שומרים את הזכות להקליט אותך כשאתה משתמש בזה, ועוד המון דברים. לשימוש יום יומי הם בטוחים, אבל אני עדיין לא סומך עליהם- אני לא רוצה להשתמש במוצר של חברה כזו.
ובלי קשר, יש המון אפשרויות יותר טובות- דיסקורד נהדר ולא עושה לי יותר מדי בעיות. וגם אלו שכן נפתרות בקלות.

kosem10

פונדקאי ותיק
זום מעצבן בעיקר, משתמש בהמון סוללה על הטלפון או על הלפטופ, והרבה פעמים לא עובד כל כך טוב. בדיסקורד הרבה פעמים אנשים פתאום היו על מיוט או שלא שמעו כלום בלי סיבה עד שהתנתקו וחזרו לצ'אט.
בקיצור, לא עבד יותר מדי.
מה שכן, הכנתי בוט לדיסקורד שיהיה אפשר לגלגל קוביות. אמנם זה לא נראה מגניב כמו שרציתי, אלא פשוט כותב את התוצאות, אבל הוא נחמד. הוספתי אופציה לכמה גלגולים שונים בהודעה יחידה, חיסרון ויתרון. אם רוצים, אשלח קישור לגיטהאב (לא העליתי את זה עדיין, אם יש ביקוש אעלה).

אלעד הן

פונדקאי מהשורה
השאלה היא על זום ספציפית או על משחק אונליין? הקבוצה הביתית שלי משחקת אונליין עם זום מאז מרץ. זום זה סתם פתרון טכנולוגי לא עקרוני. זה עובד בסדר ויש לי גישה לחשבון בלי מגבלת זמן. סיימנו קמפיין והתחלנו קמפיין חדש (שכבר היו בו 15 מפגשים, מה שהופך אותו לקמפיין די ותיק מפה לשם).

מניסיוני כרגע: פגישות אונליין, אחרי שהתרגלנו לפורמט, יותר ממוקדות במשחק מאינטראקציות חברתיות אחרות. זמן המשחק נטו גדול יותר, וזה נחמד, בעיקר היות שאנחנו אנשים מבוגרים ועייפים שמשחקים סשנים קצרים (עד שעתיים). בהחלט חסר האלמנט שהגדיר את הקבוצה שלנו הרבה שנים, של המפגש החברתי פנים אל פנים. החיסרון הגדול של זום הוא חוסר היכולת המוחלט להכיל יותר מאדם אחד מדבר, מה שהופך את המשחק לפחות אורגני וגמיש ודורש יותר תשומת לב. גם לזה יש יתרונות. באמת שלא ניתן לדבר יחד, כי לא מבינים כלום.

SandChicken

פונדקאי ותיק
לפני הקורונה השתמשנו בזום לפגישות עבודה אז אני רגיל ומעריך את הפלטפורמה הזו. יצא לי בעבר לשחק בגוגל האנגאאוט, רול20, סקייף ודומיהם וממש לא הייתי מרוצה. התקשורת בזום טובה יחסית (למרות שלא השוותי לדיסקורד ולגוגל מייט החדשים) ויש להם גם פילטר שגורם לנו להיראות יותר יפים ממה שהמצלמה מראה :)
אני לא כל כך אוהב משחקים מקוונים אבל הקורונה מאלצת להתפשר, וזום מהווה פשרה לא רעה.

Top Bottom