• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • הרישום המוקדם לדרקוניקון 2022 נפתח!
    ההתרגשות בשיאה, וההרשמה המוקדמת למשחקים והפעילויות בדרקוניקון 2022 יוצאת לדרך הקדימו להרשם כי המשחקים מתמלאים מהר קישור להרשמה המוקדמת דרקוניקון, 25-26 אוגוסט, דן פנורמה תל אביב

מרצדס הדגימו רכב חשמלי (קונספט) עם טווח של 1000 ק״מ!

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
רכב הקונספט החשמלי של מרצדס EQXX נסע לטווח של 1000 קמ עם סוללה בגודל סביר יחסית. ניצולת האנרגיה שלהם כפולה בערך ממכוניות חשמליות אחרות.
בהחלט מרשים ומראה את ההתפתחות המהירה בתחום. לחשוב שלפני שנתיים-שלוש טווח של 250-300 קמ נחשב לטוב, והיום זה 400-450, כנראה בעוד שנתיים-שלוש כבר הרכבים יהיו עם טווח נסיעה של 500-600 שזה הטווח המקובל היום ברכבי בערה פנימית.
אני כבר מראה לילדים שלי את הרכבים של היום ומסביר להם שכנראה שכשהם יגדלו, כבר לא יהיו כמעט רכבי בערה פנימית (כמו שצילמתי אותם עם טלויזיה של CRT)

כהערה בטיול שלי אני נוהג על מרצדס היברידית CLA200, מאוד מרשימה - אבל הפתיע אותי שמיכל הדלק שלה רק 40 ליטר שאכן מתרגם לטווח קצר יחסית.
 

BadBug

פונדקאי ותיק
מרשים בהחלט, אני מקווה שבישראל ובכלל בעולם, מדינות יעודדו יותר את הרכישה של רכבים חשמליים אל מול זוללי הדלק.
לצערי יש לנו ניסיון מר עם בטרפלייס בתחום הזה (אבל זה היה לפני הרבה זמן ואני אופטימי :) ).
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
באירופה כולה זה כבר 19% מהשוק
במדינות מסוימות זה מתקרב ל-50%

בישראל אנחנו הרבה יותר איטיים והעידוד פחות מסיבי. שנה שעברה זה היה משהו כמו אחוז או שניים. ברבעון הראשון של 2022 זה 5%.
חלק גדול מזה נובע מאוזלת יד של הממשלות עד לאחרונה - למשל התכנון המקורי היה להתחיל להעלות את המס על חשמליות השנה, ורק בתקציב האחרון זה נדחה בכמה שנים.
בכלל, עד לתקציב האחרון לא הייתה מדיניות אמיתית לעידוד אנרגיה נקיה בתחבורה - שזה הזוי, בתור מדינה שמייבאת את כל הנפט שלה. למשל בכל העולם עברו לאוטובוסים חשמליים ורק עכשיו מיכאלי התניעה את זה ברצינות בישראל. אותו דבר לגבי חישמול הרכבת שנגרר ונדחה במשך שנים ורק בשנה האחרונה קיבל בוסט רציני.

הגורם השני שמאט זה שאין מספיק אספקות לישראל. היצרנים האירופאיים/אמריקאיים מתעדפים את השוק האירופאי/האמריקאי בגלל ששם הממשלות מאלצות את יצרני הרכב לשווק רכבים ירוקים.
בארץ המדיניות הזו לא קיימת, אז זורקים עלינו רכבים מזהמים יותר.
 
Top