• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מרוצללים מסורבלת מידיי- יש אלטרנטיבה?

שלום לכולם, אני מאוד מתעניין בסגנון המשחק שמציעה השיטה: "מרוצללים"- סייברפאנק משולב עם קסם ועל טבעי. כמי שמתעניין בשיטה, לא יכולתי שלא לשמוע הרבה תלונות עליה (על שלל מהדורותיה). על כך שהיא מסובכת מידי, מסורבלת מידיי ואף, ואני מצטט: "מפריעה לחוויית המשחק שהיא מנסה להעביר".

אז שאלתי היא כזאת, האם יש שיטה סימולטיבית (אני והחבורה שלי פחות מתחברים לשיטות נראטיביות) שעושה את "מרוצללים" יותר טוב ממרוצללים עצמה. שקלתי להשתמש בשיטה גנרית, כמו BRP או "עולמות פראיים", אבל אני עדיין חוכך בדעתי.

אשמח לרעיונות, עצות, מחשבות או כל דבר אחר שיעלה לכם.

תודה מראש לכל העונים!

שלום לכולם, אני מאוד מתעניין בסגנון המשחק שמציעה השיטה: "מרוצללים"- סייברפאנק משולב עם קסם ועל טבעי. כמי שמתעניין בשיטה, לא יכולתי שלא לשמוע הרבה תלונות עליה (על שלל מהדורותיה). על כך שהיא מסובכת מידי, מסורבלת מידיי ואף, ואני מצטט: "מפריעה לחוויית המשחק שהיא מנסה להעביר".

אז שאלתי היא כזאת, האם יש שיטה סימולטיבית (אני והחבורה שלי פחות מתחברים לשיטות נראטיביות) שעושה את "מרוצללים" יותר טוב ממרוצללים עצמה. שקלתי להשתמש בשיטה גנרית, כמו BRP או "עולמות פראיים", אבל אני עדיין חוכך בדעתי.

אשמח לרעיונות, עצות, מחשבות או כל דבר אחר שיעלה לכם.

תודה מראש לכל העונים!
אני חושש שכמעט כל שיטה סימולטיבית תביא לבעיות דומות לאלו של "שיטת הבית" של מרוצללים: רשימה ארוכה של המון כלי נשק וחפצים עם תכונות שונות מאוד זה מזה, המון גלגולים וגלגולי נגד בכל נסיון לפגוע במישהו, מכאניקת פריצה מורכבת למחשבים והתגברות על חומות האש של בעל המחשב, מכאניקת קסם מורכבת שנותנת לשחקן של קוסם בערך פי 3 תורות יותר משחקנים אחרים בכל סיבוב וכן הלאה. כל הדברים האלו נוגדים את האווירה של מרוצללים, של אקשן מהיר, מרדפים מהירים ופריצה למערכות מחשב תחת ירי חי.

השיטות שהכי מתאימות למרוצללים לטעמי הן באמת עולמות פראיים או "להבים בעלטה"/"חלאות ורשעות" (גרסת המד"ב של להבים בעלטה). שתיהן לא מאוד כבדות מכאנית, ובהחלט לא הייתי אומר שהן סימולטיביות.

סטארפיינדר היא באמת אופציה טובה מאוד למי שרוצה משחק מרוצללים גיימיסטי יותר מאשר להבים בעלטה או עולמות פראיים, אבל פחות מורכב משיטות סימולטיביות.היא גם זמינה בגדול בחינם באתר ה-SRD שלה: Archives of Nethys: Starfinder RPG Database - Home

חזרה