• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 מצבים חדשים: שיכור ומבושם. הסדרת חוקי השכרות למו"ד 5.

בעקבות כך שאני מתכונן להנחות משחק בנפילת הממלכות, שם יין מאוד רלבנטי ( שיחת איכרים: -מה ניקח? יין פאלסיאני או יין רגיל? -לפאלסיאני אין תופעות לוואי, לא? – חוץ מהכיס המרוקן...), אז החלטתי לכתוב שני מצבים: מבושם (שתה קצת יין, או יין פאלסיאני בכל כמות) ושיכור (הרבה יין רגיל). המצב הראשון הוא מאוזן, יתרונות וגם חסרונות, ואילו השני (כמו שאתם יכולים בטח לתאר לעצמכם) מציק בהחלט. אז למצבים!

מבושם

אם שתית כוסות יין (ממוצע, 13% כוהל בנפח) בכמות השווה לכפליים מתאם החוסן שלך (לפחות אחת) אתה הופך מבושם. כל כוס לצורך זה היא 180 מ"ל יין (כמו כוס חד פעמית).

כל עוד אתה מבושם, ההשפעות הבאות חלות עליך.

1. גלגולי התקפה נגדך נהנים מיתרון באם אתה לובש שריון שאינו קל.

2. אתה נהנה מיתרון בהתקפות נשק מבוססות זריזות.
3. אתה סובל מחסרון לבדיקות כוח.
4. אתה זוכה לתוסף +3 לבדיקות שכנוע.
5. אתה סובל ממחסר -3 לבדיקות תובנה ולתובנה הקבועה שלך.

סיום המצב. המצב עובר אוטומטית לאחר 1 שעה משתיית האלכוהול, וניתן להעביר אותו באמצעות שתיית 2 כוסות קפה (או משקה מעורר אחר, באם יש כזה במערכה). כל שתייה של אלכוהול, ללא קשר לכמות, מאפסת את ספירת השעה לסיום המצב.

שיכור

אם שתית כוסות יין (ממוצע, 13% כוהל בנפח) בכמות השווה למתאם החוסן שלך כפול 4 +4, אתה הופך שיכור. כל כוס לצורך זה היא 180 מ"ל יין (כמו כוס חד פעמית).
כל עוד אתה שיכור, ההשפעות הבאות חלות עליך.
1. גלגולי התקפה נגדך נהנים מיתרון.
2. אתה סובל מחיסרון לבדיקות כוח וזריזות, ולהצלות כוח וזריזות.
3. אתה סובל מחסר -5 לבדיקות תובנה והבחנה, וגם לבדיקות קבועות אלו.
4. אתה סובל מחסרון לגלגולי התקפה.
5. אתה לא יכול לבצע פעולות תגובה.
6. אתה לא יכול להטיל לחשים.
סיום המצב. אתה הופך מבושם במקום שיכור 6 שעות לאחר שהפסקת את השתייה. כל שתייה שהיא מאפסת את הספירה. אם אתה נח מנוחה ארוכה (או ישן 6 שעות), המצב מסתיים.

חוקי שכרות נוספים

אם אתה שותה מספר כוסות יין השווה ל5 פעמים מתאם החוסן שלך +5 אתה הופך חסר הכרה.

עריכה אחרונה:
למה בעצם יש אפשרות חיוביות ללהיות שיכור? קצת מרגיש לי מוזר שאחרי שאתה שותה אלכוהל אתה מסוגל לצורך העניין לעשות סלטה באוויר יותר טוב.

וסתם שאלה, במקום לסבך את הכל, ובהינתן את זה שיותר מידי אלכהול זה רעל לבן אדם, למה מישהו שלא שותה יותר מידי הוא פשוט תחת המצב "מרועל"? (אתה עם חיסרון להתקפות ובדיקות תכונה)? זה מרגיש לי הרבה יותר מתאים מחלק מהדברים שכתבת, ונכנס בול בתוך הדברים האחרים שכתבת

המצבים קצת... מוזרים. הראשון יותר, כי... לא אמור להיות למצבים ייתרונות. השני, כי כשמישהו שיכור זה לא כל-כך מוגזם, הייתי פשוט נותן חיסרון לכל הגלגולים...

למה בעצם יש אפשרות חיוביות ללהיות שיכור? קצת מרגיש לי מוזר שאחרי שאתה שותה אלכוהל אתה מסוגל לצורך העניין לעשות סלטה באוויר יותר טוב.
שים לב, לא מדובר באדם שיכור, אלא באדם שתוי. אם היית שתוי פעם, אז כן, אדם שתוי מרגיש מהיר יותר ויותר קליל. בנוגע ליתרון השכנוע זה בהחלט הגיוני שהאלכוהול ממריץ את המחשבה.
סתם שאלה, במקום לסבך את הכל, ובהינתן את זה שיותר מידי אלכהול זה רעל לבן אדם, למה מישהו שלא שותה יותר מידי הוא פשוט תחת המצב "מרועל"? (אתה עם חיסרון להתקפות ובדיקות תכונה)? זה מרגיש לי הרבה יותר מתאים מחלק מהדברים שכתבת, ונכנס בול בתוך הדברים האחרים שכתבת
הסיבה היא, שכשאתה מורעל זה או מורעל או לא. בשכרות יש שלבים. אם אתה שתוי, אתה מורעל או לא? אם כן, אז מה ההבדל בין שתוי לשיכור? אם לא, אז מה ההבדל בין שתוי לפיכח?
סיבה נוספת היא שכשאתה מריץ קמפיין שיין משחק בו תפקיד משמעותי (ספציפית נפילת הממלכות יש יין שלא משכר אלא רק עושה אותך שתוי - יין פאלסיאני) כדאי שיהיה בזה דרגות ופירוט.
הראשון יותר, כי... לא אמור להיות למצבים ייתרונות
נענה לעיל.
השני, כי כשמישהו שיכור זה לא כל-כך מוגזם, הייתי פשוט נותן חיסרון לכל הגלגולים...
פעם היית שפוך על הרצפה ולא מודע למה שקורה סביבך? זה שיכור. זה לא נותן חסרון לכל הגלגולים, זה הרבה יותר מזה.
אגב, העליתי עדכון: דמות שיכורה לא יכולה להטיל לחשים.

ם לב, לא מדובר באדם שיכור, אלא באדם שתוי. אם היית שתוי פעם, אז כן, אדם שתוי מרגיש מהיר יותר ויותר קליל. בנוגע ליתרון השכנוע זה בהחלט הגיוני שהאלכוהול ממריץ את המחשבה.
שמע תעשה מה שאתה רוצה, אבל אני חושב שתסכים איתי שיש הבדל בין "מרגיש" לבין באמת מהיר יותר. אתה מתאר כרגע מצב שאדם שתוי מסוגל לכייס ולפרוץ מנעולים בצורה מהירה יותר או שהוא איכשהו מהיר מחשבה מספיק כדי לזנק הצידה מכדור להבות שנזרק לעברו. אני חושב שיש... מה 140 מקרי נהיגה בשכרות בשנה של אנשים ששתו "קלות" שדי מוחכים שהטענה שלך לא כל כך נכונה. אם אתה לוקח סמים פסיכודלים ומרגיש שאתה יכול לעוף לא אומר שברגע שתקפוץ מהגג לא תיפול לאדמה בכאב.

אגב, אני באמת חושב שאדם שתוי לא באמת יותר כריזמטי, כאילו 90% מאיתנו לוקחים צעד אחורה מאדם שאנחנו רואים שהוא טיפה שתוי, גם אם אתה "מקסים" יותר כשאתה שיכור (אתה - הדמות, לא אתה- האיש הצעיר) רוב האנשים יסלדו ממך.

הסיבה היא, שכשאתה מורעל זה או מורעל או לא. בשכרות יש שלבים. אם אתה שתוי, אתה מורעל או לא? אם כן, אז מה ההבדל בין שתוי לשיכור? אם לא, אז מה ההבדל בין שתוי לפיכח?
אתה או שיכור או שאתה לא שיכור, אין "כמעט שיכור" ואין "שיכור למחצה". או שאחוז האלכוהל בדם שלך גבוהה יותר ממה שהגוף שלך מסוגל לקבל (בהתאם למשקל ועוד דברים) ואז אתה שיכור, או שהוא לא גבוה יותר ואז אתה לא שיכור. אין אמצע. אם אתה שואל אותי מה ההבדל בין שתוי לפיכח- אז אין הבדל, בשני המקרים האלכוהל לא מצליח לייצר את האפקט על הגוף שלך ברמה שמשפיעה עליך, זה לגמרי הסיבה שיש אחוז אלכוהל שמותר שיהיה לך בדם ונהיגה לא תחישב כנהיגה בשכרות. אין בשום מקום הגדרה של "שלבי השכרות של בנג'ימין פרלנקלין" או משהו שמגדיר את חמשת השלבים להשתכרות כי להיוית שיכור זה כמו לעלות באש, או שאתה עולה באש, או שאתה לא עולה באש.

יין פאלסיאני
כן כן, מכיר את היין והייחוד שלו הוא שאתה יכול לשתות אותו מבלי להשתכר וכו'. זה עדיין לא מסביר למה אתה צריך מכאניקה שלמה ומבלבלת על משהו שכבר יחסית קיים במו"ד, ואם אתה רוצה לחפש דרך להפוך את היין הזה למעניין קראניצ'ת ולא רק להגיד שאתה שותה את היין, מרגיש סבבה עם עצמך אבל לא שיכור. אז תגדיר אותו כשיקוי Heroism (או איך שלא תגרמו את זה לעברית, לחש דרג 1 שהופך אותך לחסין לפחד ונותן לך נק"פ זמני בתחילת כל תור), ואז תהפוך אותו לנדיר ויקר יותר מיין רגיל גם קראנצ'

אבל אני חושב שתסכים איתי שיש הבדל בין "מרגיש" לבין באמת מהיר יותר. אתה מתאר כרגע מצב שאדם שתוי מסוגל לכייס ולפרוץ מנעולים בצורה מהירה יותר או שהוא איכשהו מהיר מחשבה מספיק כדי לזנק הצידה מכדור להבות שנזרק לעברו. אני חושב שיש... מה 140 מקרי נהיגה בשכרות בשנה של אנשים ששתו "קלות" שדי מוחכים שהטענה שלך לא כל כך נכונה. אם אתה לוקח סמים פסיכודלים ומרגיש שאתה יכול לעוף לא אומר שברגע שתקפוץ מהגג לא תיפול לאדמה בכאב.
תלוי כמה אתה שותה. הכול תלוי בכמות. אולי באמת צריך להוריד את בדיקות הזריזות וההצלות, אבל את גלגולי ההתקפה אני משאיר. ערכתי את הנושא.
אגב, אני באמת חושב שאדם שתוי לא באמת יותר כריזמטי, כאילו 90% מאיתנו לוקחים צעד אחורה מאדם שאנחנו רואים שהוא טיפה שתוי, גם אם אתה "מקסים" יותר כשאתה שיכור (אתה - הדמות, לא אתה- האיש הצעיר) רוב האנשים יסלדו ממך.
תלוי באיזו תרבות. אם אתה בתרבות שכולם שותים קצת בבוקר (במקום קפה) ובכול ארוחה יש כוס לפחות זה לא כך.
אתה או שיכור או שאתה לא שיכור, אין "כמעט שיכור" ואין "שיכור למחצה". או שאחוז האלכוהל בדם שלך גבוהה יותר ממה שהגוף שלך מסוגל לקבל (בהתאם למשקל ועוד דברים) ואז אתה שיכור, או שהוא לא גבוה יותר ואז אתה לא שיכור. אין אמצע.
טעות. לגמרי טעות.
אם אתה שואל אותי מה ההבדל בין שתוי לפיכח- אז אין הבדל, בשני המקרים האלכוהל לא מצליח לייצר את האפקט על הגוף שלך ברמה שמשפיעה עליך, זה לגמרי הסיבה שיש אחוז אלכוהל שמותר שיהיה לך בדם ונהיגה לא תחישב כנהיגה בשכרות. אין בשום מקום הגדרה של "שלבי השכרות של בנג'ימין פרלנקלין" או משהו שמגדיר את חמשת השלבים להשתכרות כי להיוית שיכור זה כמו לעלות באש, או שאתה עולה באש, או שאתה לא עולה באש.
שוב, לא נכון. גם מעט אלכוהול משפיע עליך, אבל במידה פחותה. מה שאתה מתכוון "שיכור" זה מישהו שאיבד בלמים ומודעות, אבל מעט אלכוהול גם יגרום אופוריה (מעטה יחסית לשיכור אמיתי) ויש עליו השפעת אלכוהול.
כן כן, מכיר את היין והייחוד שלו הוא שאתה יכול לשתות אותו מבלי להשתכר וכו'. זה עדיין לא מסביר למה אתה צריך מכאניקה שלמה ומבלבלת על משהו שכבר יחסית קיים במו"ד, ואם אתה רוצה לחפש דרך להפוך את היין הזה למעניין קראניצ'ת ולא רק להגיד שאתה שותה את היין, מרגיש סבבה עם עצמך אבל לא שיכור. אז תגדיר אותו כשיקוי Heroism (או איך שלא תגרמו את זה לעברית, לחש דרג 1 שהופך אותך לחסין לפחד ונותן לך נק"פ זמני בתחילת כל תור), ואז תהפוך אותו לנדיר ויקר יותר מיין רגיל גם קראנצ'
לא הבנתי מילה ממה שאמרת, חוץ מזה שאני לא אמור לכתוב מכניקה. וכן, אני כמובן חושב שכן כדאי לעשות את זה, כי אם כדי לשכנע מודיע אתה צריך לשתות איתו יין אז זה משפיע איזה יין אתה שותה. אגב, לא ידוע לי על דרגים לשיקויים.

לפחות תיתן תשובה יותר עניינת מ"טעות. לגמרי טעות."
נתתי תשובה יותר עניינית אח"כ. אגב, אני לא יודע כמה פעמים היית שיכור אבל בהתחשב בעובדה שאני שותה כל שבוע כוס בערב וכוס בבוקר (קידוש בשפת הדתיים) ייתכן שאני מבין יותר ממך בהשפעות האלכוהול.
אני בכנות לא מבין למה אתה כותב תוכן אם אתה בחיים לא מוכן לקבל ביקורת.
אני מוכן לקבל ביקרות אם אני חושב שהיא נכונה (וגם קיבלתי כמה פעמים ביקורת שלך) אבל אם אני חושב שהיא לא נכונה (כאן מציאותית היא לא) אז אני לא מקבל אותה.

(קידוש בשפת הדתיים) ייתכן שאני מבין יותר ממך בהשפעות האלכוהול.
בן אדם, אני בן 27 עוד רגע, עושה קידוש כל שבוע. אני מבשל עם ויצאתי לשתות עם חברים יותר פעמים מכדי שזה יהיה משהו שאני אצטרך אי פעם למנות. אני יותר ממליץ לך לא להתנשא על אנשים, קל וחומר על דברים טריואולים ש99% מהאנשים בעולם עושים. אז אני אתן לך עצה קטנה לחיים לפני שאני פורש מהדיון הזה.
תמיד תניח שמי שאתה מדבר איתו יודע יותר ממך על משהו, אתה עוד בטעות עלול ללמוד משהו.
מכל מלמדי השכלתי כי עדותיך שיחה לי

אגב, לא ידוע לי על דרגים לשיקויים.
הרואיזם (גבורה? אומץ? לא יודע איך תרגמו) הוא לחש, לא שיקוי - הכוונה בשיקוי הרואיזם זה לומר שהשיקוי מעניק את אותן ההשפעות שהלחש הרואיזם מעניק.

בן אדם, אני בן 27 עוד רגע, עושה קידוש כל שבוע. אני מבשל עם ויצאתי לשתות עם חברים יותר פעמים מכדי שזה יהיה משהו שאני אצטרך אי פעם למנות. אני יותר ממליץ לך לא להתנשא על אנשים, קל וחומר על דברים טריואולים ש99% מהאנשים בעולם עושים. אז אני אתן לך עצה קטנה לחיים לפני שאני פורש מהדיון הזה.
תמיד תניח שמי שאתה מדבר איתו יודע יותר ממך על משהו, אתה עוד בטעות עלול ללמוד משהו.
מכל מלמדי השכלתי כי עדותיך שיחה לי
אוקי, לא כזה טריוויאלי לשתות ובטח לא ברמה כזו (אגב לא ידעתי שאתה דתי / מסורתי). ושוב, אני פשוט חושב שאתה טועה.
הרואיזם (גבורה? אומץ? לא יודע איך תרגמו) הוא לחש, לא שיקוי - הכוונה בשיקוי הרואיזם זה לומר שהשיקוי מעניק את אותן ההשפעות שהלחש הרואיזם מעניק.
אה. נראה לי תרגמו גבורה.

אין לי שמץ של מושג למה זה כתוב ככה, באמת, אבל אין שום מצב, *שום מצב*, ששכרות היא משהו שמעניק יתרונות.

לא השתכרתי בחיים שלי, למרות שיצא לי לשתות מדי פעם, אבל אני די בטוח שלשתות אלכוהול לא אמור לתת לך... כאלו בונוסים.
ורק בשביל הפרוטוקול- יין פאלסיאני רק חוסך לך את כאב הראש שאחרי, אתה משתכר באותה צורה כמו עם יין רגיל.

אין לי שמץ של מושג למה זה כתוב ככה, באמת, אבל אין שום מצב, *שום מצב*, ששכרות היא משהו שמעניק יתרונות.
שכרות קטנה (קצת אלכוהול) בהחלט יכולה להוסיף אופוריה, מה שיכול לגרום להברקות (אישית אני יודע שזה נכון). חוץ מזה, קראנצ'ית אני לא רוצה לתת לדמויות רק עונשים על זה שהם משיגות מידע מאדם שרוצה לשתות איתם.
ורק בשביל הפרוטוקול- יין פאלסיאני רק חוסך לך את כאב הראש שאחרי, אתה משתכר באותה צורה כמו עם יין רגיל.
נכון. במצב שיכור אתה עם "הכאב ראש שאחרי" ובמצב מבושם אתה שתוי עם השפעות האלכוהול המידיות.

חוץ מזה, קראנצ'ית אני לא רוצה לתת לדמויות רק עונשים על זה שהם משיגות מידע מאדם שרוצה לשתות איתם
אז תן להם לגלגל חוסן רק אחרי המשקה החמישי או משהו כזה, אחרת ההשפעה היא לא מאוד גדולה על אדם מבוגר עם כבד מתפקד
נכון. במצב שיכור אתה עם "הכאב ראש שאחרי" ובמצב מבושם אתה שתוי עם השפעות האלכוהול המידיות
אני חושב שיש פה אי הבנה עם המונחים "הכאב ראש שאחרי" (חמרמורת) הוא דבר שונה לחלוטין משכרות, שכרות זה המצב שקורה כשאתה תחת השפעה כבדה של משקאות אלכוהולים, חמרמורת היא הכאב ראש שאתה מתעורר איתו יום אחרי, כל אחד מהם לא טוב לך בצורות שונות, מבוסם זה שיכור- אבל פחות, כך שהמוח שלך עדיין חצי עובד, ואני לא בטוח שזה אמור לתת לך יתרונות (זה עדיין פוגע בכושר חשיבה, אינסטינקטים ויכולות מוטוריות)

אז תן להם לגלגל חוסן רק אחרי המשקה החמישי או משהו כזה, אחרת ההשפעה היא לא מאוד גדולה על אדם מבוגר עם כבד מתפקד
רעיון מעניין, איך אני מבטא את הפאלסיאני במקרה זה? (אגב, זה לא רק "להם" זה הקמפיין שהגשת לו דמות בנפילת הממלכות).

יתרון בהצלות החוסן?
רעיון מעניין, אשקול אותו. טכנית, הפאלסיאני אמור לנטרל את השפעת השכרות לגמרי (כלומר, למנוע את הצורך בהצלה) אבל אז זה לא נותן ביטוי לכך שגם הפאלסיאני עושה משהו למי ששותה אותו (אחרת לא היו שותים אותו... מטביעים את הצרות ביין, לא?).

אוקי, מעבר להערות על זה שאין השפעות חיוביות אמיתיות ללהיות שיכור (ובוא, לשתות 2 כוסות יין בשבוע זה לא להשתכר)- הבעיה העיקרית שלי עם כל הסיפור הזה זה שהמצבים האלה דורשים מחשבון. אני לא עומד להוציא מחשבון כדי לחשב כמה כוסות יין שתיתי ביחס לערך החוסן שלי (כי אם הדמות שלי תשתה, זה כנראה לא בכוסות חד פעמיות) שלא לדבר על זה שזה מתאים רק לסוג אלכוהול אחד.

כהערת אגב, שווה לציין שבפלייטסט של 5 היה מצב "שיכור"- צריך לגלגל הצלת חוסן בד"ק 10 כדי להצליח להטיל לחשים, חסרון בהתקפות ובבדיקות, ומפחית 1ק6 מכל נזק מוחץ, חותך או דוקר שהוא סופג.

כמו כן, בערכת ההתחלה של מה' 5- "המכרות האבודים של פאנדלבר"- ישנם קבוצה של שודדים שיכורים, ורשום שהם נחשבים כמורעלים מבחינת מצבים.

הבעיה העיקרית שלי עם כל הסיפור הזה זה שהמצבים האלה דורשים מחשבון. אני לא עומד להוציא מחשבון כדי לחשב כמה כוסות יין שתיתי ביחס לערך החוסן שלי (כי אם הדמות שלי תשתה, זה כנראה לא בכוסות חד פעמיות) שלא לדבר על זה שזה מתאים רק לסוג אלכוהול אחד.
לזה שזה מתאים רק לסוג אלכוהול אחד - זה נכון (אם כי אפשר לעשות חישוב כוהל בנפח ביחס ליין ולרשום בטבלה או משהו כזה) לגבי טענת המחשבון - אתה לא יכול לכתוב לזה מכניקה הדרגתית שלא תדרוש שימוש במחשבון (ספציפית אני תוהה אם לחשב משהו בכפולות 4 / 5 זה מחשבון, אבל אוקי). לגבי הטענה של שתייה בכוסות - תלוי איך מגישים את היין איפה שהדמויות נמצאות (קרי: במנחה) ובדיוק בשביל מצב בו גומעים מבקבוקים כתוב שם שכל כוס שווה ל180 מ"ל (זה נכון, אגב).
לגבי הערות האגב: אין לי מושג מה כל המושגים שכתובים שם אומרים, אבל הבנתי את הרעיון של המצב שיכור (אגב, הצלת החוסן לא נהיית קשה יותר בכל פעם? אם ככה ממש שווה להיות שיכור - 1ק6 פחות לנזק והסיכוי שתיכשל בהצלה (מה שיהפוך אותך לחסר אונים, אני מניח) די נמוך).

חזרה