• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות

מפלצת מגניבה שלא השתמשתם בה מעולם?

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
אני עובד עכשיו על התרגום של אוגדן המפלצות של פאת'פיינדר פראי, וקראתי שוב את התיאור של הארכונים, וספציפית ארכון כלב הציד, והגעתי למסקנה שזו מפלצת מגניבה לגמרי ולא ברור לי איך לא השתמשתי בה מעולם. אפשר בכיף לשלב אותה וזה יותר מעניין מאשר הרבה "פטרונים" אחרים.
אז האם זה יכנס להרפתקה קרובה? כנראה שכן... אולי אפילו להרפתקה שאכתוב לאיי הסערה בפאת'פיינדר פראי :p

גם לכם יש מפלצת אהובה/מגניבה שעוד לא השתמשתם בה מעולם?

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
בחוברת הירוקה (למומחה) היו כמה מפלצות מקוריות שלא נראו לפני כן במו"ד, שלא ממש יצא לי להשתמש בהן.
בעיקר אני חושב על האודיק - דיבוק שהופך צמחים לאל-מתים. גם בהידרקס לא יצא לי להשתמש למרות שהוא מאוד מצא חן בעיני - עד כדי כך שכתבתי לו גרסא למו"ד 5 באחד הדו"נ.

Nextorl

The Crescent Archmage
צוות הפורום
באהיר!
לטאה עם הרבה רגליים וכוחות ברק? sign me in! אחת המפלצות המגניבות שאני מכיר, אני לא ממש רוצה לזרוק אותה על השחקנים שלי כי הם כנראה יהרגו אותה.

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
השתמשתי בשולק מוחות פעם אחת, במוד"מ2.
אבל זה היה שימוש ממש מביך - הדמויות הלכו באיזה מערה תת קרקעית ופגשו בו יושב על סלע וקורא משהו.
במשך כמה דקות הוא ניסה לשכנע אותם (בטלפתיה) שהוא בכלל לא מפלצת מגעילה ומסוכנת אלא יצור חמוד שנקרא "תמנון הגות" עד שבסוף הוא התעצבן, השתמש עליהן בפיצוץ המוחי שלו וניסה לאכול לסייר את המוח.

The Necromancer

פונדקאי ותיק
השתמשתי בשולק מוחות פעם אחת, במוד"מ2.
אבל זה היה שימוש ממש מביך - הדמויות הלכו באיזה מערה תת קרקעית ופגשו בו יושב על סלע וקורא משהו.
במשך כמה דקות הוא ניסה לשכנע אותם (בטלפתיה) שהוא בכלל לא מפלצת מגעילה ומסוכנת אלא יצור חמוד שנקרא "תמנון הגות" עד שבסוף הוא התעצבן, השתמש עליהן בפיצוץ המוחי שלו וניסה לאכול לסייר את המוח.
היי אם הקרב היה כיף והם נהנו, זה טוב.

אני שולח את השחקנים לטורניר לחימה שבו יש כל מיני factions ששולחות נבחרות; אחת הנבחרות תהיה mind flayer שמשתמש בdisguise self, והעבדים שלו.

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
האמת שבאסופת המפלצות הבסיסית של מוד"מ2 שולקי מוחות (אאל"ט אז נעשה שימוש במונחים מצליפי/מעופפי מוח) היו הרבה פחות מעניינים ממה שעשו מהם בהמשך.

ברומח הדרקון הייתה גרסה הרבה יותר פרימיטיבית שלהם - מישהו זוכר איך קראו להם?

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
מעופפי מוח הייתה טעות תרגום די חמודה.

היו כמה מפלצות ימיות די מגניבות באופן שהציגו אותן באסופת המפלצות, שפשוט לא יצא לי להשתמש בהן.
הדג-דיונון ההוא (מורוקות'?) שאם אתה שוחה מעל המאורה שלו העיצוב שלה מהפנט אותך, הקראקן, הצלופח הבולען הענק מממלכות נשכחות...

I Am A Druid

פונדקאי ותיק
הרוב.
ויותר ברצינות? דרקו-צב. רציתי, אבל השחקנים שלי תמיד מצאו דרך להתחמק ממסע ימי... פעם אחת סיפרתי להם על הניסיונות שלי, ואז הפייטן הלך פעם הבאה שזה קרה לדרקון זהוב ושילם לו את כל ההון של החבורה בתמורה למסע מעל המים - כמובן שלא יכולתי להתנגד ל5000 מ''ז ומצודה גמדית ענקית השווי פי 100, ול20 טבעי שכנוע.

BadBug

פונדקאי ותיק
הייתה מפלצת ששכחתי את שמה ממו"ד קופסאות או מוד"מ (אבדוק כשיהיה לי זמן) שממש נכנסת לחלומות/סיוטים, איך לעזאזל לא השתמשתי בה עדיין?! :devilish:

I Am A Druid

פונדקאי ותיק
באמת שאין אפשר להשתמש בכל המפלצות המגניבות. צריך מערכה מתאימה, צריך דרגות מתאימות, צריך הרבה דברים. וכמו שאמרתי קודם השחקנים יכולים להרוס הכול.
לעומת זאת גובלינים מתאימים תמיד, פשוט פעם הם יהיו הרוצחים הקטלניים, פעם היצורים הקטנים שמביאים מתנות לילדים, ופעם פיות מעולם אחר.

אני רק תשובה

פונדקאי ותיק
דרגות גבוהות יצא לנו להגיע רק במוד״מ.
אז בגזרת המפלצות העוצמתיות שלא השתמשתי: דרקו-ליץ׳ (פעמיים תכננתי להשתמש ופעמיים חמקו ממנו), מלאכים מכל סוג שהוא, אבולת׳ שלדעתי הוא סופר-מגניב, ומגוון מפלצות ממו״ד קופסאות למומחה ולאשף (ואני מסכים שבערכה הירוקה, וגם השחורה, יש מפלצות ממש טובות - חלק מהן התאמתי בעצמי לשיטות אחרות, כמו מוד״מ, כמו פאנטומים, צל ליל ורבנר).

בגזרת המפלצות ״הפשוטות״: קנקו הוא היחיד שעולה לי לראש כרגע. היה לי קו עלילה שלם איתם שהתפספס בגלל שחקנים ארורים… בגדול הוא נסב על ״פלישה״ של קנקו לעיר כשהם מתחפשים לחברי כת כלשהי, לאחר שראיתי סרט עם חרקים שיכולים ללכת ולעטות בגדים (מזכיר למישהו משהו? שכחתי מה השם..). אלא שאני חשבתי שהשחקנים יישארו בעיר ואילו הם חשבו ללכת לחפש איזה בן ברית הזוי אי שם ביער-שקר-כלשהו שיעזור להם במערכה הגדולה יותר.

אני לא מפחד לשים מפלצות עוצמתיות מול שחקנים - שיברחו, שישברו את הראש, ושיימצאו דרך להביס אותן, שלעיתים בכלל לא קשורה לקרב. כבר היו לי מצליפי מוח במוד״מ (שהם חזקים בטירוף במוד״מ), יסודוני דם של רייבנלופט, פלישה של ערפדים במהדורה 3, גלמים (שהיו חזקים למדי בעבר), דרקו-צב ואפילו קראקן, וכל אלו לא בדרגות סופר גבוהות. אני לא נצמד תמיד למפלצת הכתובה ומאלתר כל מה שנראה לי מגניב, במיוחד חולשות ומניעים של מפלצות.
הרעיון של הקראקן, למשל, היה שהוא ובת זוגו נמצאים בתהליך רביה - דבר שגורם לסערות רבות עוצמה להתרחש במשך חודשים ארוכים. לא רק ששניהם פגיעים בזמן הזה, אלא שהיו לשחקנים דרכים יצירתיות לגרום לשניהם ״להתנתק״ זה מזו.

Top Bottom