• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות

מהדורה 5 מפלצת חדשה: צחקקן (מו"ד 5)

Ferenheit

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
יאללה רעיונות.

צחקקן
“לא יכול להפסיק לצחוק"

צחקקנים הם קיפופים חסרי זנב המתקבצים בקבוצות של עשרות פרטים. הם טריטוריאליים אבל הופכים לתוקפניים ביותר למשמע קול צחוק, אותו הם מחקים בהתלהבות. העובדה שהם צוחקים אינה מפריעה להם להתנפל על קורבן ולרטש אותו בנשיכות. הצחוק מרגש עבור הצחקקן, אבל אין לו משמעות.
פחדנים. צחקקנים הם יצורים פחדנים כשם שהם תוקפניים. רעשים חזקים או אש גורמים להם לברוח למשך מספר סיבובים, אך הם מתקבצים מחדש ולעיתים רודפים הרפתקנים העוברים דרך הטריטוריה שלהם במשך שעות ואפילו ימים.
משוחים ברעל. הצחקקנים אוכלים את הצמחים הארסיים ביותר, מתחככים בהם תוך כדי, והזיפים הלבנים בצידי ביטנם ועל רגליהם מתכסים ברעל. השפעת הרעל משתנה בהתאם לצמחיה בטריטוריה שלהם. יצור שנוגע בצחקקן או תוקף אותו ללא נשק חייב להציל נגד השפעת הרעל בכל פעם.

טבלה: דוגמאות לרעלים
[להשלים]


צחקקן
חיה קטנה, חסר נטיה
דירוג שריון 12 (שריון טבעי)
נקודות פגיעה 9 (2ק8)
מהירות 6 מ' (30 רגל), טיפוס 6 מ'
כח 8 (1-) זריזות 14 (2+) חוסן 11 (0+) תבונה 4 (3-) חכמה 12 (1+) כריזמה 6 (2-)
חסינות להשפעות הקסמה, הרדמה, רעל
חושים תפיסה פסיבית 11
דירוג אתגר ⅛ (25 נק"ן)

רגישות לצחוק. צחקקן ששומע קול צחוק צריך להציל בהצלת חוכמה (ד"ק 12) או להתחיל לצחוק בעצמו למשך סיבוב אחד. אם הוא לא מותקף, הצחקקן בוחר בדרך כלל להיכשל בגלגול ההצלה. כל עוד הצחקקן צוחק הוא סובל מחיסרון לגלגולי התקפה, תכונה ומיומנות.
הצלחה בגלגול הופעה (ד"ק 20), שימוש בלחש צחוק בלתי נשלט והשפעות מיוחדות דומות, שהן עוצמתיות יותר מצחוק רגיל, גורמות לצחקקן לאבד שליטה, ליפול מחרחר ולהתפקע למוות מצחוק בתוך מספר סיבובים.
מוראל נמוך. התקפה בלפיד בוער או בלחש אש, רעש חזק, כולל לחשים העושים נזק רעם או איום משמעותי אחר (כגון פגיעה בשלושה צחקקנים או יותר בהתקפה אחת) גורמים לצחקקנים לסגת למשך 1ק4 סיבובים לפחות. לאחר מכן הם מתקרבים בזהירות בחזרה, באומץ מחודש ושברירי באותה מידה.
זיפים רעילים. [להשלים]


פעולות

נשיכה. התקפת נשק קפא"פ: 1+ להתקפה, הישג 1.5 מ', מטרה אחת. פגיעה: 2 (1ק4 -1) נזק חותך והמטרה אחוזה (ד"ק 9 להשתחרר). יצור שאחוז על ידי הצחקקן יכול לנוע ולפעול כרגיל, אך הוא סובל מחיסרון. צחקקן שנאחז במטרה נועץ ציפורניים ועושה 1ק4 נקודות נזק אוטומטיות בסיבוב, כפעולה עד שמסירים אותו (אתלטיקה, ד"ק 9).
 

אביעד

פונדקאי ותיק
חמוד ביותר
אשמח אם תרשום בכותרת את השיטה המדוברת כך שנוכל לדעת מהי גם לפני שניכנס לעץ
אולי תיתן להתקפות שלו נזק רעל או משהו בשביל הזיפים?
 
A

Anonymous

Guest
אתה יכול לשהתמש ברעל אופוריה. זה רעל שמשרה תחושת ביטחון מזויפת, ואתה מת בעודך מצחקק. זה בעצם מונע מהדמויות נפגעות לפעול.
 

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
אלו קופיפים, אז אני מניח שאין קשר משפחתי לפה-המלוכלך דמוי הגורילה?

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
מגניב. אני מתחיל לתהות אם לצחוק של צבועים יש משמעות.
האמת שזה רעיון מוצלח מאוד שגם לוקח את עולם המשחק רחוק יותר מהעולם שלנו וגם עושה אותו שלם יותר, אם קובעים שחיה רגילה לחלוטין מעולמנו מתנהגת אחרת בעולם המשחק - לדוגמה: אם צבועים צדים צחקקנים.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
אהבתי, מה עם יכולת / תכונה של הצחקקן שהוא נמשך לקול צחוק? אפשר לקחת את זה לכיוון של החלילן מהמלין, נוכל שמאיים על כפרים ועיירות בפלישת קופיפים.
אולי גם לתת יכולת להקה? אם המטרה מותקפת על-ידי יותר מצחקקן אחד הם מקבלים 2+ לגלגולי ההתקפה. זה הופך אותם למעט יותר קטלניים, אבל עדיין ברמת הסביר ובהחלט מחזק את התחושה של להקת קופים רצחנית.
 
Top Bottom