• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 מפלצות חסרות תנועה

Larkin

פונדקאי ותיק
אני עובד כרגע על גרסא לאלונדם מקורות קצעולם בשביל הדו"נ הנוכחי. האלונדם הוא סוג של עץ טורף עם פה מלא שיניים שממוקם על הגזע וקנוקנות ציד שמקיפות אותו ותופסות עוברי אורח חסרי מזל. הבעייה היא שהעץ עצמו לא זז ואני חושש שהוא לא יהיה איום מספק אם אפשר פשוט לברוח בקלות. בנוסף אני לא בטוח איך ליצג את הקנוקנות, כוח שמושך יצורים בטווח מסויים, מפלצת בפני עצמה?
אשמח לרעיונות ואם אתם מכירים מפלצת קיימת דומה יחסית אני גם אשמח להפניה.

זה נשמע לי מתאים בהרבה לייצג על-ידי מלכודת מאשר על ידי מפלצת.
אני לא זוכר בשלוף אבל די בטוח שיש עוד מלכודות שמייצגות דברים חיים סטטיים.

בגדול, גם מיצורים כמו זומבים או Roper (לא זוכר איך תורגם) אפשר לברוח בקלות אם הם לא תפסו או הקיפו אותך בהפתעה, אז כנראה שאפשר לייצג גם עץ טורף בתור מפלצת. הבעיה שהוא יהיה מפלצת די משעממת אם אפשר פשוט לצלוף בו ממרחק בחזיזי אש.

לכן אני מצטרף להמלצה של האיש הזקן ולכתוב את היצור בתור מלכודת שתוקפת במפתיע עם קנוקנות ושוטונים, וממשיכה לתקוף כאשר הדמויות בהישג שלה. העץ עצמו לא חייב להיות בטווח ראייה כאשר הוא תוקף, אז יכול להיות אתגר קטן לגלות מה הנקודה הרגישה של המלכודת.

לא ממש, יש מעיין צמח מטפס שחי איתו בסמביוזה ועוזר לו לצוד. אני חושב שאני באמת אעשה אותו כמלכודת ואולי את הקנוקנות כמפלצות ממש שתופסות את הקורבנות.

מבוכים ודרקונים בסיסי, שידוע גם בכינוי מו״ד בקופסאות, אחלה מהדורה. היא הייתה נפוצה בשנות השמונים בישראל - ושהזקנים כאן בפורום גדלו עליה... לפני הרבה שנים בגלקסיה אחרת 😉
The Simpsons GIF

המפקד עכשיו הסתכלתי על זה ואולי אני אנסה להמיר גם את זה ל-5. דיבוק שמשתלט על צמחים זה רעיון מדהים.
דרך אגב מאיפה הקישור, אפשר למצוא את הספרים האלו חוקית בעברית?

העץ עצמו לא אמור להיות מאיים כל כך מכאנית - בסך הכל צריך להימנע ממנו.
אבל בשביל זה צריך לזהות אותו לפני שהוא מזהה אותך.
העץ הזה לתפיסתי בעיקר מוסיף לתחושת הסכנה של המקום על ידי זה שהשחקנים יודעים שיש כאן עצים שיאכלו אותם.
העץ כן יכול להוות איום מכאני תוך כדי היתקלות קרבית, כשהאויב דוחק אותם עם הגב לעץ.

אציין שמאוד אהבתי את הרעיון של שיח שעוזר לו לצוד.

במהדורה 4 יש סכנה טבעית בשם Blood Tree (קטלוג היצורים של השמש השחורה, עמוד 138) שהוא בעצם עץ רגיל למראה שכשמתקרבים אליו הוא מתחיל לפעול- ומקבל התקפה מזדמנת נגד יצור שנכנס להישג שלו, מפיל אותו שרוע בפגיעה. אחרי זה, הוא מגלגל יוזמה ונכנס לקרב- ובתורו הוא תוקף יצור שנמצא בהישג שלו ודוחף אותו 5 משבצות ומפיל אותו שרוע בפגיעה.
(קצת יותר מסובך מזה, והתעלמתי מהנזק, אבל זה הבסיס)
הכנסתי חומה שלמה של עצים כאלה במשחק הסולו שאני מריץ לעוג הברברי, וזה היה מטורף.

איזו מהדורה זו?
הרביעית, אבל של מו"ד, לא של מוד"מ.

מה שאתה מכיר בתור מהדורה רביעית הוא בעצם מהדורה רביעית של מוד"מ (מבוכים ודרקונים מורחב) שהחל מהמהדורה השלישית פשוט השמיטו את המילה "מורחב" מהשם שלו.

חזרה