• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
  הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
  ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

  הרשמה /

מפה צבעונית של טירת הלורד קור-אומתל והעיירה חצרות הגרניט + מקרא מפורט

טירת הלורד קור-אומתל והעיירה 'חצרות הגרניט' לובשות צורה.

למרות המלחמה, אני עושה כל שביכולתי כדי להמשיך לעדכן את מלסטרה; ואם אפילו קומץ קטן של אנשים ימצאו בזה מעט אסקפיזם ועידוד – דיינו.

העדכון של היום מחזיר אותנו אל מחוז קארן א-תאל ההררי שבמזרח בקעת קיירן, לטירת הלורדים מבית קור-אומתל והעיירה 'חצרות הגרניט' שמתפרשת מתחת לאדמות הטירה, ומהווה את שוק המחצבים החשוב ביותר בבקעת קיירן, וגם משכן ללא מעט בעלי מלאכה, אומנים ויוצרים (לצד מלוא החופן מאבקים ותככים פוליטיים ואחרים, כמובן).

העדכון כולל מפה צבעונית, ומתחתיה הסבר קצר על נקודות המפתח השונות.

בעתיד, המפה הזו תשמש גם לצרכי הרפתקה שעוד לא נכתבה, שתהיה המשך לסדרת המודלים המוכנים שנמצאת כעת בכתיבה: 'צווחת סרטני הנהר', 'הצללים של תאר קארדין' והרפתקה נוספת שנמצאת כרגע תחת השם הזמני 'חלומות תכולים' שנמצאת כרגע באמצע כתיבת הטיוטה הראשונה שלה.

התמונה נוצרה באמצעות תוכנת מידג'רני. היא לא באמת זהה לאופן המדויק שבו דמיינתי את חצרות הגרניט, אבל מעבירה במידה רבה את האווירה.

* * *

לינק ישיר לערך החדש על חצרות הגרניט

עולם המערכה מלסטרה

* * *
 

קבצים מצורפים

 • garnet yards illustration.png
  garnet yards illustration.png
  445.2 KB · צפיות: 2
עדכון יפה וחשוב. נהנתי מהקריאה.
פונדק הסוס הלבן לא מופיע במפה? לא הצלחתי למצוא אותו.
דרך אגב, למה ערכים מבקעת קיירן נמצאים באינדקס 'ערכים מארצות שונות'? לפי הכתוב בתחילת האינדקס, שם אפשר למצוא ערכים מחוץ לבקעת קיירן, יער וארת'ארון והנסיכות האפורה...
לשלושת השועלים יש השפעה ממשית בחצרות הגרניט כיום? עד כמה שאני זוכר, מהתיאורים בחוברת נשמע שאין להם שם יותר מדי עמדות כוח והשפעה, בטח לא כלא ועמדת גביית מיסים. באותה הרוח, האם העובדה שהבכיר בשלושת השועלים שולט בגובה המיסים משמעה שהמיסים הולכים אליו? אם כן, אילו מיסים הולכים אל הלורד ובתו ואיך הם גובים אותם?
 
תודה רבה :)
פונדק הסוס הלבן הוא המבנה הגדול בצפון של השוק האפור.

דרך אגב, למה ערכים מבקעת קיירן נמצאים באינדקס 'ערכים מארצות שונות'? לפי הכתוב בתחילת האינדקס, שם אפשר למצוא ערכים מחוץ לבקעת קיירן, יער וארת'ארון והנסיכות האפורה...

מסיבה טכנית פשוטה: כל הערכים המקוריים על בקעת קיירן מופיעים בחוברת שלה, שנסגרה בתור pdf עוד בשנת 2020.
ערכים שנכתבו אחר-כך, והם ממילא יותר מדי פרטניים ויורדים לרזולוציה גבוהה יחסית למה שחוברת למתחיל יכולה להכיל, הגיעו ל"ארצות שונות".
אני חושב על לעשות שם מתישהו מתיחת פנים ואינדקס לפי איזורים - אבל חזון למועד.

לשלושת השועלים, בעיקר לבכור והחזק ביניהם, יש בהחלט השפעה על המנהל וגבייית המיסים ועל האוזן של הלורד - אם כי לא כמו שהיו רוצים.
הבכיר שולט בגביית המיסים, שנגבים באמצעותו עבור הלורד. רשמית הוא לא אמור לקחת מזה כלום מלבד סוג של שכר. לא רשמית, סביר שהוא בהחלט נוגס בסכומים.
 
עדכון נאה. אני מניח שלאורגי הערפל של פלנסאר מתאים לחיות בעיר שהערפילים בה בלתי ניתנים לזיהוי כערפילים (כתוצאה מהזיהום של מעי הדרקון). זה די הולם אותם בצורה מסוימת. המבנה שלה מזכיר את המבנה של טבריה (כחלק מהתחקיר שערכתי עבור ישראל בעולם שבע האסכולות, קראתי מעט על טבריה בין היתר. גם אני חשבתי שעיר שבנויה במפלסים זה מראה מרענן.) למרות שבדיעבד ההשראה באה מן הסתם ממינס טירית שבנויה באופן דומה. היות וזו עיר אנ'מירית, איפה נמצאים המקדשים של ההשתקפויות האחרות?

העיר פשוט נראית קרתנית מאד במובן הזה שנראה שאנשים רק שותים ועובדים בה ושזו תכלית קיומם. אאז"נ, הפונדקים האנגליים, לדוגמא, שימשו כמקומות הכשרה לעורכי דין.
 
עריכה אחרונה:
תודה על התגובה :)
חצרות הגרניט זו עיירה קטנה וימי-ביניימית עם כמה אלפים תושבים, כך שלא תמצא בה אוניברסיטה או מוסדות של תרבות עילית, וגם לא מקדשים גדולים. באורח מסורתי, זה איזור שהיה קשור תמיד להשתקפות הכחולה, ולכן יש בו מקדש קטן שלה. מעולם לא היו כאן מאמינים רבים מדי להשתקפות האדומה או הצהובה, למשל.
מה שכן יש בה, זה שוק מפותח מאד למחצבים והרבה בעלי מלאכה, וכל מה שמסביבם.
 
למען האמת, חשבתי מעט יותר בכיוון של משחקים ובעיקר משחקי כדור - פן, שלדעתי, מלסטרה עדיין לוקה בו.

האם יש בחצרות הגרניט מעבדות של אלכימאים (הם מוותרים על ספק בשרשרת ובכך מורידים את המחיר של חומרי הגלם שלהם מקאראנסיל. לא שזה תמיד אפשרי, כמובן)? האם אורגי הערפל ניסו ללמד את בני האדם המקומיים את הטכניקות שלהם או שהם מעדיפים לא לראות את הסגנון של ממלכת האור האבודה מסתובב סביבם? האם יש תחרויות יצירה שבה בודקים מי האומן הטוב ביותר? האם לחצרות הגרניט יש מזבלה או שהפסולת שלהם מושכת יצורים שיכולים לעכל אותה או יותר טוב הם מסוגלים להשתמש בתוצרי הלוואי של המפחות שלהם?

אם כבר, אני זוכר שאחד הדברים שמצאו בחורבות פומפיי היו גרפיטי שהיו, למעשה, פרסומות שהזמינו אנשים לסגוד במקדש של אל זה או אחר. האם גם האנ'מירים עושים את זה? תחרות פרסומות בין שני מקדשים של ההשתקפויות יכולה להיות מחזה מבדר ובמיוחד עם כוחות האשליה של כוהנות ההשתקפות האפורה.
 
תודה על התגובה :)
סביר להניח שיש בחצרות הגרניט לפחות אלכימאי מומחה אחד ברמה בסיסית (2+), אם לא יותר. אלו לא פרטים שיש להם חשיבות עבור ערך בסיסי שמציג את האיזור. סביר להניח שיש גם למקומיים שעשועים כאלו ואחרים, שלא התייחסתי אליהם מאותן סיבות - לא להעמיס על הערך שלל פרטים טפלים שהיו מנפחים את האורך שלו וסביר להניח שגם לא מאד מעניינים את רוב הקוראים.
כמובן שפרטים כאלו ואחרים - מתחרויות יצירה ועד הטיב והמיקום של המזבלה - יכולים להכנס בהמשך, בין אם כחלק מהרקע להרפתקה/מבוך ובין אם בדרך אחרת.
 
חזרה
Top