• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מערכה שבה תוכלו לשחק דרקון!

אין הרבה מאוד מכניקה, לדעתי אפשר להתאים די בקלות לכל השיטות. הרעיון זה שהשחקנים משחקים דרקונים, בעולם שבו הדרקונים הרגו את האלים, ודמויי האדם כלאו את הדרקונים ברכס הרים, בו הדרקונים מכלים את עצמם (כי הם צריכים לאכול בשר) כדי שלא יהרגו את דמויי האדם. דמי הדרקונים נמצאים גם הם ברכס, מסייעים לדרקונים אבל גם נאכלים על ידם. מה תעשו ברכס? תצילו את גזע הדרקונים? תברחו אל מחוץ לחומה? ואולי פשוט תהרגו דרקונים אחרים ותנסו לשרוד?
המכניקה כוללת מקצוע ייעודי לדרקונים, שבו יש להם נק"פ בכמות שתאפשר לשרוד נשיפת דרקון אחר, וכולל 4 מודלים (1 - גרימת נזק, 2 - מיומנויות, 3 - זריקות הצלה, 4 - תכונות) שכל אחד משפר את המכניקה הבסיסית של הדרקון לכדי כמעט שלמות. הדרקונים עדיין יכולים לשחק את המקצועות הרגילים. ייתכן שאפתח משחק כזה (דרך הפורום) בהמשך. מוזמנים להשתמש! תיהנו!

קבצים מצורפים

• מערכה של דרקונים.pdf
    711.6 KB · צפיות: 20
הקפיצה שלך מפרויקט לפרויקט מעט מזכירה לי את הח'אן הטטרי. אני חושב שכדאי שתעלה את החומר לפורום ולא תפרסם אותו כקובץ.

הרעיון הוא, בפני עצמו, מעניין - דרקונים שנלכדו ברכס הרים ועתה עליהם לשרוד בו (שהשיא הוא לנסות לברוח מהרכס). זה יוצר דינאמיקה שונה לעומת עולמות פוסט-אפוקליפטיים שמתמקדים באנושות (למרות שלא ממש חקרת את ההשלכות ממה שראיתי).

בניית חומה בגובה שישה קילומטרים זה הישג מרשים לכל הדעות. גם לתחזק משהו כזה גדול לאורך אלפי שנים הוא הישג מרשים באותה מידה. אני חייב לציין שרצוי לשקול אפשרות שהדרקונים ישרפו את דרכם מתחת לחומה (אפשר לפתור את זה על ידי הפיכת האדמה מתחת לחומה לבעלת אותו מירקם כמו החומה.)

אני מבין שדמי-הדרקון במערכה הזו דומים למבוגרונים אצל רובין הוב - בני אדם שהשתנו בהשפעת קסם הדרקונים - ופחות צאצאים לאיחוד בין המינים.

הזכרת כלי אומן. איך הדרקונים יוצרים אותם?

האם לדרקונים במערכה יש יכולת שינוי צורה?

כיצד הדרקונים מתרבים? האם ייתכנו קשרים מיניים בין גזעים שונים?

עריכה אחרונה:
בניית חומה בגובה שישה קילומטרים זה הישג מרשים לכל הדעות. גם לתחזק משהו כזה גדול לאורך אלפי שנים הוא הישג מרשים באותה מידה. אני חייב לציין שרצוי לשקול אפשרות שהדרקונים ישרפו את דרכם מתחת לחומה (אפשר לפתור את זה על ידי הפיכת האדמה מתחת לחומה לבעלת אותו מירקם כמו החומה.)
תחשוב שעשו את זה קרוב למיליארד אנשים מגזעים שונים... לתחזוק זה לא כזה מתחוזק - זה פשוט לא ממש משנה...
אני מבין שדמי-הדרקון במערכה הזו דומים למבוגרונים אצל רובין הוב - בני אדם שהשתנו בהשפעת קסם הדרקונים - ופחות צאצאים לאיחוד בין המינים.
לא יודע מה יש ברובין הוב - דמי הדרקון אצלי זה שאריות מביצי דרקונים אחרי שהדרקון בקע (לקחתי את זה מאיפושהו - לא זוכר מאיפה). זה לא בני אדם שהשתנו.
הזכרת כלי אומן. איך הדרקונים יוצרים אותם?
דמי הדרקון יוצרים בשבילם. יש להם גם טפרים שאפשר לשייף לצורת כאילו אצבעות.

האם לדרקונים במערכה יש יכולת שינוי צורה?
לא.
כיצד הדרקונים מתרבים? האם ייתכנו קשרים מיניים בין גזעים שונים?
כמו בני אדם. יש אופציה בין צבעים שונים (צבע זה לא גזע!!) ויש סבירות של 50% לכל אחת מהצבעים (אבל לא לשילוב כלשהוא).

הרעיון מגניב, הביצוע... לא משהו.

- איך דרקון בינוני מקבל שמונה נקודות בסך הכל לתכונות, ואילו דרקון אדיר, האדיר שבדרקונים (ליטרלי), מקבל רק חמש?
- כשאתה מחליף את גיל הדרקון, אתה שומר את הסטטים מהגיל הקודם או מוריד אותם ומוסיף את אלו שלך? למה כל הדרקונים הבינוניים זריזים, ואז כשהם הופכים לדרקונים עצומים הם נהיים חכמים יותר ולא חזקים יותר או זריזים יותר?
- אין לי מושג למה, אבל אני פשוט לא אוהב את זה... לא קראתי לעומק כי זמן, אבל ממה שראיתי זה באמת לא מאוזן. זה יצא קצת קוטל וסליחה על זה, אני מנסה לעזור לך לשפר את הנתונים שפרסמת.

עולם:
מגניב, כמה שאלות:
- למה הדרקונים יצרו את דמי הדרקון?
- בעיקרון, דרקון אדיר, לפי הנתונים לפחות, יכול להרוג קבוצת שומרים פשוטים בקלות.
- תגיד רגע, למה בעצם שהדרקונים ימרדו באלים? ולמה האלים לא נלחמים בעצמם? הם אלים, הם לא צריכים... בני תמותה עלובים. מכת ברק אחת ובום, אין דרקונים.
- במשך מאה חמישים שנה דמויי אנוש בנו חומה שמקיפה רכס הרים. חומה שאמורה להיות רחבה מספיק להקים עליה מחנה, כי שומר צריך ללכת עליה כל היום בשביל לעבור עשרים קילומטר. ולרדת למטה וללכת שם? שישה קילומטים של טיפוס למטה ולמעלה זה בלתי אפשרי, צר לי לבשר לך. אתה לא יכול להילחם אחר כך. בכל מקרה, נראה לי ממש ממש הזוי שדרקונים לא יכולים לעבור מעל החומה, זה סך הכל שישה קילומטרים. הם צריכים לנוע בקבוצה, וזהו. למה בעצם הם לא הקימו מדינה עצמאית כמו דמויי האנוש?
- סלח לי שאני אומר לך את זה, אבל שבעה דרקונים בוגרים מספיקים כדי להרוס חומה עם התקפות פיזיות. ממה החומה עשויה בכלל? איך היא חסינה לנזק של הדרקונים?
-יצרת עולם כמעט אפוקליפטי, כמו שהלדין אמר, אבל אין פה טאץ' נכון... הם דרקונים. הם יכולים ליצור לעצמם מזון בעזרת קסמים, והם לא צריכים כל כך הרבה אוכל ביום. הם לא חיות פרא, הם גזע תבוני בפני עצמו.

לסיכום, כי אין לי מספיק זמן להמשיך בינתיים, אני לא מת על המערכה הזאת, ו... היא לא מאוזנת בכלל. בכל מקרה, העיקר שנהנת מהבנייה, אם נהנת ממנה.

נ.ב.- אף אחד לא ישחק שום דבר שהוא לא דרקון זהב אדיר

איך דרקון בינוני מקבל שמונה נקודות בסך הכל לתכונות, ואילו דרקון אדיר, האדיר שבדרקונים (ליטרלי), מקבל רק חמש?
כתוב במפורש שזה מתווסף לשיפורים הקודמים... זה אומר שהוא מקבל עוד 5 (מעבר למה שקיבל עד עכשיו).
כשאתה מחליף את גיל הדרקון, אתה שומר את הסטטים מהגיל הקודם או מוריד אותם ומוסיף את אלו שלך? למה כל הדרקונים הבינוניים זריזים, ואז כשהם הופכים לדרקונים עצומים הם נהיים חכמים יותר ולא חזקים יותר או זריזים יותר?
אתה מוסיף את הגיל הנוכחי. הם לומדים מניסיון חיים ולכן הופכים לחכמים יותר.
מה הדרקונים יצרו את דמי הדרקון?
כדי שיבנו להם דברים שצריך בשבילם ידיים מה גם שהם יכולים לרכוב עליהם ולהוסיף לעוצמת הדרקון בקרב
בעיקרון, דרקון אדיר, לפי הנתונים לפחות, יכול להרוג קבוצת שומרים פשוטים בקלות.
תלוי כמה היא גדולה... מדובר על מאות שומרים עם נשקים חזקים (הייתי משווה ללוחם 10, למרות שיש להם גם אשפים וכוהנים).
תגיד רגע, למה בעצם שהדרקונים ימרדו באלים? ולמה האלים לא נלחמים בעצמם? הם אלים, הם לא צריכים... בני תמותה עלובים. מכת ברק אחת ובום, אין דרקונים.
תלוי כמה חזקים האלים... מכת ברק של אל אצלי מורידה 1ק100, זה לא ממש יעיל נגד יתרון מספרי. לגבי למה הדרקונים מרדו - הם רצו חופש, הם לא יצירי כפיים (מבחינת הגדרה... טכנית הם כן).
במשך מאה חמישים שנה דמויי אנוש בנו חומה שמקיפה רכס הרים. חומה שאמורה להיות רחבה מספיק להקים עליה מחנה, כי שומר צריך ללכת עליה כל היום בשביל לעבור עשרים קילומטר. ולרדת למטה וללכת שם? שישה קילומטים של טיפוס למטה ולמעלה זה בלתי אפשרי, צר לי לבשר לך. אתה לא יכול להילחם אחר כך. בכל מקרה, נראה לי ממש ממש הזוי שדרקונים לא יכולים לעבור מעל החומה, זה סך הכל שישה קילומטרים. הם צריכים לנוע בקבוצה, וזהו. למה בעצם הם לא הקימו מדינה עצמאית כמו דמויי האנוש?
הם לא שומרים על החומה מעל - הם סביבה. אף אחד לא יכול לעלות עליה, ואין לה מדרגות מהצד החיצוני. לגבי לעבור בקבוצה - הבעיה שהם צריכים לעוף מעל, ובשביל להגיע לגובה הזה הם צריכים לעוף יותר מדי זמן, כי הם כבר יהיו רעבים (ירידה למטה תוריד את כל ההתקדמות). חוץ מזה, הם לא יכולים לעוף כל הזמן, ובגובה כזה אין מה לאכול. בפלישה המאורגנת היו דרקונים שהסכימו להקריב את עצמם, והאחרים אכלו אותם.
סלח לי שאני אומר לך את זה, אבל שבעה דרקונים בוגרים מספיקים כדי להרוס חומה עם התקפות פיזיות. ממה החומה עשויה בכלל? איך היא חסינה לנזק של הדרקונים?
קסם +קסם +קסם +עוד קסם. היא חסינה בגלל שהלבנים שלה קסומות מאוד, ועשויות מחומרים שלקוחים מגן עדן.
יצרת עולם כמעט אפוקליפטי, כמו שהלדין אמר, אבל אין פה טאץ' נכון... הם דרקונים. הם יכולים ליצור לעצמם מזון בעזרת קסמים, והם לא צריכים כל כך הרבה אוכל ביום. הם לא חיות פרא, הם גזע תבוני בפני עצמו.
איך מזון בעזרת קסמים? כל הדרקונים הם קוסמים??? לגבי כל כך הרבה, תחשוב שדרקון שוקל בסביבות הטון. הגיוני שהוא יאכל 10% ממשקלו יומי, זה רק בשר ללא פחמימות. וגם אם צריך לאכול פחות, אז ההשמדה תיקח יותר זמן. לא מבין איפה הבעיה, ומה הקשר לזה שהם תבוניים.
לסיכום, כי אין לי מספיק זמן להמשיך בינתיים, אני לא מת על המערכה הזאת, ו... היא לא מאוזנת בכלל. בכל מקרה, העיקר שנהנת מהבנייה, אם נהנת ממנה.
מאיזה בחינה לא מאוזנת? אגב אני מאוד נהניתי, והתחלתי בבניה כי שחקן חובב שלי רצה לשחק דרקון, ומזה יצא התוצר הסופי.
נ.ב.- אף אחד לא ישחק שום דבר שהוא לא דרקון זהב אדיר
למה? אני במקור התכוונתי שמתחילים בדרגה 1 בגודל בינוני, ואם הקמפיין נמשך מספיק זמן אתה עולה סיווג גודל. אני לא חושב שדרקון זהב חזק במיוחד לעומת האחרים.

איך מזון בעזרת קסמים?
דרואיד או סייר ברמה 1 או יותר, אל תתפוס אותי במילה, יכול לקחת כמה תותים ולהפוך אותם למשהו שמזין אותך לכל היום. אם יש להם... שמונה דרואידים, בום! נפתרה בעיית האוכל בשביל שמונים דרקונים עד שהדרואידים מתים.
אני לא חושב שדרקון זהב חזק
חזק? לא. מגניב? בהחלט כן.
בשביל להגיע לגובה הזה הם צריכים לעוף יותר מדי זמן
זה... הדרקונים הם לא מטוסים. הם לא צריכים לעוף הרבה זמן ולהגביה תוך כדי. הם יכולים לרדת למטה, לנוח, ואז לעוף בחזרה למעלה עם כמה טפיחות כנף, או לדאות למעלה על זרם אוויר חם.
חוץ מזה, בוא נדבר על משהו אחר- אמרת שבסביבות הזמן שבו המערכה מתקיימת, החומה נטושה, כי מלחמות פנימיות. מה מונע מהדרקונים לחזור לעולם ולהרוג את כולם בחמת נקם, ואז ליזון מהטבע עד... לנצח, בעצם?

כמו בני אדם. יש אופציה בין צבעים שונים (צבע זה לא גזע!!) ויש סבירות של 50% לכל אחת מהצבעים (אבל לא לשילוב כלשהוא).
האם הדרקונים חיים בזוגות לכל חיים, מחליפים בני זוג או בעלי הרמונות של דרקוניות (או להפך)? ממה שזכור לי, על מנת למנוע התנגשויות בין גזעי דרקונים שונים, הם בדרך כלל חיים בנישות אקולוגיות שונות ומכאן ההבדלים בנשיפות ובצבעים או לפחות זה ההסבר הרגיל להבדלים בין הדרקונים.

מה האקלים ברכס ההרים הזה? איך הדרקונים לא התיכו אותו מזמן כדי למצות ממנו מינרלים החיוניים לתזונתם או, לכל הפחות, בשביל המפחות של דמי הדרקון שלהם? האם לדרקונים שיכולים לעבד חומרי גלם עם נשיפותיהם יש עליונות על דרקונים שאין להם את היכולת הזאת במאבק להישרדות במקום?

האם היו מקרים של אדיוטים שניסו להבריח ביצי דרקונים מתוך אמונה שיוכלו לאלף את מה שייצא מהם לעשות כרצונם במקרה הטוב או לקצור איברי דרקונים למטרותיהם המפוקפקות של אשפים שמתמחים בזה?

אם בלשחק דרקון במו"ד עסקינן, מזכיר לי את זה:

COFWY.jpg

למרות שיש לציין שכבר במדריך לשה"מ של מוד"מ1, גארי גייגקס התייחס לאפשרות לשחק דרקון כדמות שחקן. הוא הציע להתחיל כדרקון שבקע מהביצה ולעלות בקטגוריות גיל כמו דרגות. היה גם איור של דרקון כדמות שחקן, נלחם בקובולדים:

1617288399272.png

לא יודע מה יש ברובין הוב - דמי הדרקון אצלי זה שאריות מביצי דרקונים אחרי שהדרקון בקע (לקחתי את זה מאיפושהו - לא זוכר מאיפה). זה לא בני אדם שהשתנו.
אני כתבתי משהו כזה!

דרואיד או סייר ברמה 1 או יותר, אל תתפוס אותי במילה, יכול לקחת כמה תותים ולהפוך אותם למשהו שמזין אותך לכל היום. אם יש להם... שמונה דרואידים, בום! נפתרה בעיית האוכל בשביל שמונים דרקונים עד שהדרואידים מתים.

חזק? לא. מגניב? בהחלט כן.

זה... הדרקונים הם לא מטוסים. הם לא צריכים לעוף הרבה זמן ולהגביה תוך כדי. הם יכולים לרדת למטה, לנוח, ואז לעוף בחזרה למעלה עם כמה טפיחות כנף, או לדאות למעלה על זרם אוויר חם.
חוץ מזה, בוא נדבר על משהו אחר- אמרת שבסביבות הזמן שבו המערכה מתקיימת, החומה נטושה, כי מלחמות פנימיות. מה מונע מהדרקונים לחזור לעולם ולהרוג את כולם בחמת נקם, ואז ליזון מהטבע עד... לנצח, בעצם?
לגבי דרואיד או סייר - זה אוכל טוב לדמויי אדם, לא לדרקונים... הקסם המזין לא עובד על מישהו שהסוג שלו הוא לא דמוי אדם.
לגבי ההתרוממות - דרקונים צריכים הרבה מאוד אנרגיה כדי לעלות יותר מקילומטר באוויר, בגלל הרוחות החזקות. ואין שם זרמי אוויר חם... דרקונים הם לא ציפורים.
החומה לא נטושה, המחנה המגן חי וקיים (אני חושב שאפילו כתבתי את זה במפורש) רק האיגוד שהקים אותה במקור התפרק. מה שמונע מהם זה החומה עצמה...
האם הדרקונים חיים בזוגות לכל חיים, מחליפים בני זוג או בעלי הרמונות של דרקוניות (או להפך)? ממה שזכור לי, על מנת למנוע התנגשויות בין גזעי דרקונים שונים, הם בדרך כלל חיים בנישות אקולוגיות שונות ומכאן ההבדלים בנשיפות ובצבעים או לפחות זה ההסבר הרגיל להבדלים בין הדרקונים.
לגבי הזוגיות - משתנה מדרקון לדרקון, ממש כמו שיש בני אדם שחיים בזוג לכל החיים, או באופן חד פעמי. פעמים רבות מדובר באקט של נאמנות, או רצון משותף לצאצאים ללא קשר אחד לשני. לגבי הצבעים וההבדלים - זה בגלל גנטיקה, ולא בגלל הסתגלות סביבתית. הם מתנגשים רבות בניהם, אבל לא על בסיס צבע. הם בכלל לא מאוגדים בארגונים על פי צבעים... הם פועלים כל אחד בנפרד, אולי עם כמה בני ברית. אין כמעט משמעות סטריאוטיפית לצבע הדרקון.
מה האקלים ברכס ההרים הזה? איך הדרקונים לא התיכו אותו מזמן כדי למצות ממנו מינרלים החיוניים לתזונתם או, לכל הפחות, בשביל המפחות של דמי הדרקון שלהם? האם לדרקונים שיכולים לעבד חומרי גלם עם נשיפותיהם יש עליונות על דרקונים שאין להם את היכולת הזאת במאבק להישרדות במקום?
לגבי אקלים - החלק הגבוה יותר מושלג (ומועדף על דרקונים לבנים וכסופים) והנמוך יותר ממוזג. הדרקונים לא התיכו את ההרים כי אז לא היה להם מחסה זה מזה... חוץ מזה, אתם פשוט לא מבינים שלא מדובר בממלכת דרקונים, אלא פשוט במקום עם ריכוז גבוה של מאורות דרקונים, שבדרך כלל מסתמכים זה על זה כדי להשיג בשר.
האם היו מקרים של אדיוטים שניסו להבריח ביצי דרקונים מתוך אמונה שיוכלו לאלף את מה שייצא מהם לעשות כרצונם במקרה הטוב או לקצור איברי דרקונים למטרותיהם המפוקפקות של אשפים שמתמחים בזה?
לא מתועד. הגיוני שכן, אבל אותו אחד פשוט נהרג, ואחר כך הדרקון מת מחוסר מזון / על ידי צבא של ממלכה כלשהי (היו מקרים שנצפו דרקונים מחוץ לחומה, כולם הופלו מלבד אחד שנצפה לפני 800 שנה ולא ידוע מה עלה בגורלו).

לגבי כל התמונות והנוסטלגיה - אין לי מושג מה זה אומר... אשמח אם תפרש לי (במילים...)
אני כתבתי משהו כזה!
אז חן חן לך, לא זכרתי מאיפה לקחתי את זה. אני מקווה שאין לך בעיה שאני משתמש בזה.

לגבי כל התמונות והנוסטלגיה - אין לי מושג מה זה אומר... אשמח אם תפרש לי (במילים...)
התמונה הצבעונית - מוצר של מוד"מ2 (שחובר עלילתית למתישהו בעבר הרחוק של ממלכות נשכחות אבל היה אמור להיות גנרי) שהכיל עולם מערכה של איים אבודים וכללים למשחק של דרקון, כולל עליה בדרגות ובכוחות של כל אחד מגזעי הדרקונים הרשמיים.

התמונה השחורה-לבנה - איור מספר השה"מ של מוד"מ1, שהופיע לצד הטקסט בו הייתה ככל הנראה ההתייחסות הראשונה לאפשרות לשחק דרקון בתור דמות.

חוץ מזה, עוד פרסומים רשמיים בהם ניתנו חוקים למשחק של דרקון היו בדארק סאן, שם הפיכה לדרקון הייתה אחת האופציות לדמויות (קוסם מחלל אדמה/פסיוניסט רשע) בדרגות 20 ומעלה.

ני אשאל שוב- איך הם מצליחים להגן על שטח כל כך גדול?
הם מצליחים להגן על שטח כל כך גדול כי הם מלא אנשים... הם בסביבות ה100,000, והם עורכים סיורים בקבוצות של 100 מסביב לחומה.
לכל הציורים היפים - אני לא נולדתי אז, אז זה לא ממש מדבר אלי... אם יש לך משהו רלבנטי לביצוע שלי לרעיון אשמח לשמוע.

אני חושב שמה שחשוב במערכה הוא כמה אנשים הדרקונים חושבים שנמצאים שם. היות והמערכה היא מנקודת המבט של הדרקונים (?), טוויסט אפשרי הוא שיש על החומה פחות אנשים ממה שהדרקונים חושבים ולכן הם מצליחים להתגנב לפני שחוליית פטרול בכל זאת מוצאת את חבורת הדרקונים שלנו. חוץ מזה, כתבת שהחומה מחוזקת בקסמים רבי עוצמה. אני מניח שהקסמים הללו מסוגלים לתגבר את הכח שמגן על החומה כך שיהיה להם את העוצמה של כח גדול בהרבה משלהם.

100,00 אנשים נשמע הרבה, אבל זה לא הרבה כשמדברים על שטח כל כך גדול.
זה רכס הרים שלם שמוקף בחומה. אתה חושב שמאה אלף אנשים יכולים להקיף את כל רכס הרי ירושלים? אני בספק מאוד.
בכל מקרה כמעט ואין דרקונים שיכולים לעבור, וקח בחשבון קסמים כמו מרחיק לכת שמגבירים את המהירות של הלוחמים.
אני חושב שמה שחשוב במערכה הוא כמה אנשים הדרקונים חושבים שנמצאים שם. היות והמערכה היא מנקודת המבט של הדרקונים (?), טוויסט אפשרי הוא שיש על החומה פחות אנשים ממה שהדרקונים חושבים ולכן הם מצליחים להתגנב לפני שחוליית פטרול בכל זאת מוצאת את חבורת הדרקונים שלנו. חוץ מזה, כתבת שהחומה מחוזקת בקסמים רבי עוצמה. אני מניח שהקסמים הללו מסוגלים לתגבר את הכח שמגן על החומה כך שיהיה להם את העוצמה של כח גדול בהרבה משלהם.
צודק ב2 הדברים - אני מפרט מה הדרקונים יודעים, וזה מה שהם חושבים. ייתכן שיש יותר / פחות. ד"א, הממלכות של דמויי האדם כנראה ישלחו לוחמים לחומה במקרה של פלישה דרקונית. בעניין של כוח החומה, אני לא מפרט מה היא בדיוק יכולה לעשות, תתכוננו להפתעות... חומה שחסינה לכל סוגי הנזק של הדרקונים כנראה היא בעלת יכולות קסומות נוספות, כולל ירי ולוחמה עצמית נגד מי שמנסה לעבור.

אני אגיב מנקודת מבט אחרת - מה שמגניב בלשחק דרקונים זה שהם... דרקונים.
דרקונים שכלואים בכלא של דמויי-אדם, זה פשוט לא מגניב. יש המון סוגי מערכות שאפשר לעשות בהן יש גזע שכלוא באזור מסוים, באופן יותר אמין ויותר פשוט. להשתמש בזה עבור דרקונים, פשוט מפספס לגמרי את הנקודה לטעמי של מערכה מבוססת דרקונים.

אני אגיב מנקודת מבט אחרת - מה שמגניב בלשחק דרקונים זה שהם... דרקונים.
דרקונים שכלואים בכלא של דמויי-אדם, זה פשוט לא מגניב. יש המון סוגי מערכות שאפשר לעשות בהן יש גזע שכלוא באזור מסוים, באופן יותר אמין ויותר פשוט. להשתמש בזה עבור דרקונים, פשוט מפספס לגמרי את הנקודה לטעמי של מערכה מבוססת דרקונים.
המטרה של זה היא שהם לא יהיו חזקים במידה פסיכית יחסית לכל מי שבאזור (זה גורם לכך שהם נפגשים בעיקר עם דרקונים אחרים). אדגיש, הם לא ממש כלואים (זה יותר מ10 קילומטר רבוע) הם פשוט לא יכולים לצאת משטח מסוים, שרובם גם כך כנראה לא היו יוצאים ממנו. הדיון הגדול פה על החומה מאוד מיקד את ההסתכלות עליה, אבל היא שולית יחסית עבור רוב הדרקונים (וזו גם הסיבה שלא הצליחו לפרוץ אותה).

חזרה