• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות

הנשגבים מעט מחשבות לגבי הספר של הסיידריאלים (ספויילרים)

doctor arbitration

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
אני בדיוק קורא אותו, ואני ארשום נקודות מעניינות ומפתיעות שאני נתקל בהן. הכל פה יהיה כנראה מפוצץ בספויילרים, אז אם אתם שחקנים חדשים בעולם ולא מעוניינים לדעת את סודותיו (ובצדק, כי זה יפגע לכם מההנאה לגלות אותם בזמן המשחק עצמו) - אנא עזבו את העץ.

הכנה לספויילר
הכנה לספויילר
הכנה לספויילר
הכנה לספויילר
הכנה לספויילר
הכנה לספויילר
הכנה לספויילר
הכנה לספויילר
הכנה לספויילר
הכנה לספויילר

עכשיו, לעניינים האמיתיים:

בפרק הראשון (הנקרא The Five Score Fellowship) מתוארים הסיידריאלךים - תפקידיהם, ההיסטוריה שלהם, הפלגים השונים.. פסקה אחת בהיסטוריה שלהם עניינה אותי מאוד, כי אלא אם אני הולך להבין אותה בצורה מאוד ספציפית, לכאורה אין סיבה שהיא הייתה נכתבת. ומכיוון שמדובר בספר של הסיידריאלים, אני מאמין שכל דבר שם נכתב מסיבה טובה במיוחד. הפסקה מתחילה בכותרת Familiar Ghosts (עמוד 27), ומתארת איך שחלק מהסולארים שנרצחו השאירו אחריהם רוחות בעולם התחתון, ורוחות אלו לרוב לא זכרו מה שהיה בחייהן. נשגבי כוכבים מסיעת הזהב ירדו לעולם התחתון כדי לתחקר את הרוחות האלו, כדי למצוא מידע על כלא הברקת או סתם ידע נשכח. דרך החקירות האלו, חלק מהרוחות השיבו לעצמם לא רק את הזכרונות, אלא גם את הרגשות, והתמלאו בזעם. חלקן עזבו את העולם התחתון וירדו אל המבוך, ואפילו עמוק יותר, כדי להתבודד..

כאן נגמרת הפסקה. וזה מביא אותי לשאלה הכי מתבקשת שניתן לשאול (בצירוף "יווו! איזה מגניב"): האם ייתכן שסיעת הזהב סייעה בעקיפין להווצרותם של שרי המוות?!?! אני פשוט לא רואה שום משמעות אחרת לפסקה הזו.

פסקה שניה:

בעמוד 39 מדברים על קליקות סודיות של סיידריאלים. מוזכרת שם דוגמה לקליקה סודית, שמאמינה שיצורים עם בינה מלאכותית יוכלו להיות נסיכי הארץ, ומציינים שהיא ממש לא משמעותית אם בכלל. ואז הפסקה ממשיכה ומציינת שתחת הנסיבות המתאימות גם הם יוכלו להיות כוח משמעותי בFive Score Fellowship. הקדמה לאוטוקטונים? מה עכשיו, סיעת האדמנט?

עד כאן. אני אמשיך לרשום נקודות מעניינות נוספות כשאגיע אליהן (ואשים לב אליהן)

PeskyTiger

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
בקשר לנקודה הראשונה, בהחלט. יש קשר ברור בין אחת הסידריליות -הגברת הירוקה, לבין לפחות שני שרי מוות שהיו ידידים שלה בעבר - מסכת החורפים והמהלך בחשכה (עמוד 41 בספר).

doctor arbitration

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
כן, אבל הקשר שמתואר שם הוא לא מה שאני דיברתי עליו. אני מדבר על סיידריאלים מסיעת הזהב שהביאו להיווצרותם של שרי המוות. הגבירה הירוקה פשוט התיידדה עם שניים מהם שהיו ידידים שלה עוד כשהם היו סולארים, והיא משחקת בהם אחד כנגד השני. כן מצויין שמסכת החורפים רומז שבלעדיה הם לא היו מצליחים להכין אבירי מוות, אבל זה שונה.

Top Bottom