• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ממסה את מזלי - מי יודע ומי מכיר

שלום, לפני מיליון שנה בערך, כשהייתי ילד, שיחקתי במשחק מחשב ישן מאוד סטייל מבוכים ומכות, אבל כל כך ישן שלא הייתה גרפיקה:

הכל היה מעין מבוך עם חדרים שפשוט משורטטים כארבע קירות והיית צריך להיכנס לחדר, להילחם במפלצות ולאסוף שיקויים ואוצרות.
מכיוון שלא הייתה גרפיקה המפלצות יוצגו ע״י אותיות אנגליות: H הובגובלין, T טרול, D דרקון וכו׳.
היית צריך להכות ע״י שימוש במקש ״רווח״ ולקוות לטוב…

לאחרונה אני ממש מנסה להיזכר במשחק ולא מצליח… זה מזכיר למישהו משהו?

היתה פעם גרסה רשמית של TSR ו-SSI למשחקים האלה, נדמה לי שקראו לה DungeonHack - שעבדו על אותו עיקרון רק עם גרפיקת VGA בסגנון עין הבוהה.
היית מגדיר פרמטרים שונים למבוך כמו כמה קומות יש בו, רמת קושי, אם יהיו בו פאזלים, מנעולים ומלכודות וכו', אח"כ היית בונה דמות לפי חוקי מוד"מ2 והמשחק היה מייצר לך מבוך רנדומלי עם מבחר מפלצות מוד"מ2 והיית צריך לשרוד אותו עד הסוף.

זכרונות מתוקים מהילדות - לחשוב שפעם זה היה פסגת הגרפיקה.
דרך אגב ניסיתי לשחק בזה לאחרונה וגיליתי שאין לי ממש סבלנות… מתים בזה בקלות.

אני דווקא חיבבתי את העובדה שאפשר למות שם בקלות.
אם כי - לפי מיטב זכרוני - סיכויי המוות היו יורדים פלאים אם הדמות הצליחה לצבור מספיק ציוד ואוכל במפות הראשונות והקלות יחסית, לפני שהגיעו המפות עם היצורים המסוכנים באמת כמו גורגונות ודרקונים.
משעשע לציין, שהמבוכים האקראיים חזרו לאחרונה - עם גרפיקה מודרנית וכ"ו, למשחקים מרובי משתתפים כמו ווקראפט (לצד המבוכים המסורתיים לחבורה). זה אלמנט שאני מחבב, הגם שלא מספיק כדי לחזור לכותר הזה, שנטשתי מסיבות אחרות.

משעשע לציין, שהמבוכים האקראיים חזרו לאחרונה - עם גרפיקה מודרנית וכ"ו, למשחקים מרובי משתתפים כמו ווקראפט (לצד המבוכים המסורתיים לחבורה). זה אלמנט שאני מחבב, הגם שלא מספיק כדי לחזור לכותר הזה, שנטשתי מסיבות אחרות.
בנוסף לפריחה של ז'אנר הרוגלייק בשנים האחרונות שמבוסס על המשחק הזה (אבל כבר הספיק מאוד להתרחק ממנו). משחקים כמו
Hades, Enter the Gungen, Dead Cells, Slay the Spire, Spelunky
מאוד הצליחו וזכו להרבה פרסים ושבחים. באופן אישי האדס הוא אחד המשחקים האהובים עליי בשנים האחרונות.

חזרה