• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מלחמת המשובטים - סדר צפייה ?

התחלתי לצפות במלחמת הכוכבים: מלחמת המשובטים, ואז הפרק הראשון השאיר אותי קצת מבולבל, כי זה מתחיל די באמצע.
חיפשתי באינטרנט והופתעתי לגלות שדיסני ממליצים על סדר צפייה ב Clone Wars שהוא בכלל ערבוב של שלושת העונות הראשונות עם סרט באורך מלא שגם נכנס באמצע... זה אולי מסביר מדוע הפרק הראשון לא כל-כך מובן, אבל זה גרוע בהרבה מ Firefly, ונשמע די מוזר ונוראי שפרקים בעונה השלישית מגיעים לפני פרקים בעונה הראשונה.
זו הכתבה: https://www.denofgeek.com/tv/star-wars-the-clone-wars-chronological-watch-order/
מישהו שראה את הסדרה יכול להמליץ על איך כדאי לראות אותה?

אומנם הסדרה באמת לא בסדר כרונולגי מסיבה כלשהי, אבל דווקא בקלון וורס זה לא מפריע כל כך. זה מסוג הסדרות שבנויות על arcs, כאשר כל arc הוא שניים-שלושה פרקים, ובדרך כלל אין ממש קשר בין הarcs השונים, אז באמת אפשר לראות אותם באיזה סדר שרוצים. מדי פעם יש איזה פרק שבבירור היה אמור להופיע קודם לכן - בלי להכנס יותר מדי לספויילרים בעונה 1 או 2 יש פרק שבו חבורת ציידי ראשים פולשים למקדש הג'דיי, ובעונה מאוחרת יותר יש פרק שמראה איך הם השיגו את התוכניות של המקדש. דוגמה אחרת היא פרק על ההתחלה של חבורת המשובטים שאיתה אנחנו עוברים את רוב הסדרה, אבל הפרק הזה מופיע רק בעונה השלישית, ומיד אחריו מופיע פרק שבו המשובטים חוזרים לעולם הבית שלהם ומדברים על כל מיני דברים שהם עברו בעונות הקודמות. זה קצת מוזר אבל זה לא ממש פוגע בהמשכיות של הסדרה, וכמו שאמרתי אפשר בכיף לדלג ולחזור על כל מיני פרקים מבלי שזה ישפיע על הנרטיב. לכן זה פחות משמעותי אם אתה רואה לפי סדר הפרקים או לפי ההמלצה של דיסני. באופן אישי נראה לי שאפילו עדיף לראות לפי סדר הפרקים, אפילו לדלג לגמרי על חלקם (בעיקר פרקים שג'אר ג'אר מככב בהם) ופשוט להנות מהרפתקאות סטאר וורס בלי לחשוב על ההמשכיות והסדר יותר מדי. זאת סדרה מעולה שמשתבחת ומשתבחת עם העונות, ולא נראה לי שתתקל במשהו מבלבל ברמה שלא תבין איך הגענו לכאן.

אמ, ראינו עד עכשיו שלושה פרקים ואת הסרט, לפי סדר הצפייה המומלץ של דיסני.
הפרקים היו חביבים, והסרט היה די זוועתי. לא סתם הוא קיבל 5.9 ב IMDb..

מתי זה משתפר?

חזרה