• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הטבעת האחת מיני-עדכון הטבעת האחת והרפתקאות בארץ התיכונה

בגדול:
- כמו שנאמר כבר, מהדורה 2 היא שיפור של הראשונה ואינה מהפכה.
- תתבסס על Eriador ותתקדם 20 שנה בקו הזמן של הארץ התיכונה.
- הפלך יהיה המוקד של ערכת ההתחלה (היה גם התכנון של קיוביקל 7 לזכרוני)
- כנראה שההרפתקה Moria תצא מחדש.
- הספרים צפוים לצאת במחצית הראשונה של 2021 - ספר בסיס, ערכת התחלה, ספר לשחקנים וספר הרחבה על Eriador. נשמע לו"ז עמוס, בטח יהיה מרווח קצת
- יהיו גם ספרים תואמים מה' 5, מהתיאור נשמע כמו עדכון/שינוי של הרפתקאות בארץ התיכונה - קצת מאכזב, כי אני מרוצה מהספרים. ייתכן שזה רק קוסמטי בגלל נושאי IP מול קיוביקל 7.
- ואם מדברים על קוסמטיקה, הנה דוגמא לאומנות מהספר
the-one-ring-2e-rpg-preview-adventurers.jpg

העריכה האחרונה התבצעה על-ידי משגיח:
קיוביקל לא התכוונו להוציא ערכת התחלה לפלך. הם כיוונו לגשת מהר לגונדור, שזה האזור המפורסם היחיד שלא קיבל כמעט התייחסות במהדורה הראשונה, ולשנות את המיקוד כדי להתעסק יותר בסאורון שאוסף את כוחותיו.
מוריה אמורה הייתה לצאת כבר בימי קיוביקל 7. למעשה הכריזו עליה לפני שהכריזו על המהדורה השנייה שלהם, ואז דחו אותה פעמיים.

לגבי הספרים למו"ד 5, אני חושב שהם יעשו כמה תיקונים, אבל אני מסכים שאלו ספרים מוצלחים מאוד ושכנראה רוב העריכה היא בגלל נושאי IP מול קיוביקל 7.

לגבי הטבעת האחת עצמה, ככל שמתפרסם מידע נוסף זה נשמע יותר כמו המעבר ממו"ד 3 לפאת'פיינדר 1. השינויים המכאניים שאנחנו כן יודעים עליהם:
  • הורידו את מיומנויות הנשק הספציפי והשאירו רק מיומנויות נשק כללי. כלומר במקום "גרזן קרב: 2" הגמד שלך יקבל "גרזנים: 2".
  • במקום שדרוג הקושי לפגוע ביצור בקרב ישתנה לפי העמדה שהוא תופס בתור הזה (חזית, פתוחה, הגנתית או עורפית), דרוג הקושי לפגיעה הוא זהה תמיד, אבל יצורים בעמדה חזית או פתוחה מקבלים קוביות יתרון שאפשר להוסיף לבדיקות, כך שיש להם יותר סיכוי לפגוע וגם יותר סיכוי לפגוע חזק.
  • שינוי כלשהו למסעות ממושכים, לא ברור מה - אבל כנראה שזו המכאניקה שתקבל הכי הרבה שינויים.
  • אין יותר "ערך תכונה מועדף". במקומו יש תוסף קבוע כלשהו למיומנויות מועדפות של הדמות. זה די הגיוני כי זה חוק שכמעט לא בא לידי ביטוי במשחק ולכן הסיבוכיות שלו הייתה מיותרת. אני באופן אישי עשיתי בדיוק תיקון כזה כחוק בית כשאני מריץ את המשחק.

חזרה