• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חדשות הכרוז מימון ההמון לפאת׳פיינדר פראי בעברית נפתח!

הפרויקט החדש של הפונדק הוצאה לאור כבר כאן -
אנחנו שמחים ומתרגשים לתרגם לעברית את פאת'פיינדר בעולמות פראיים (Pathfinder for Savage Worlds), משחק תפקידים משובח בעולמות הפנטזיה של פאת'פיינדר ושל מבוכים ודרקונים. בעזרת התמיכה שלכם, נוציא לאור שלושה ספרים של המשחק!

עולמות פראיים היא שיטה המשלבת סיפור עם קרב טקטי לבחירתך, עם מעריצים בישראל ובעולם, ושלל ספרי הרחבה ותוספות. פאת'פיינדר בעולמות פראיים הוא ספר בסיס שעומד בפני עצמו ומציע את הטוב בכל העולמות: לשחק בעולמות הפנטזיה האהובים עם עולמות פראיים, בין אם פרי דמיונכם או עולמות מוכרים כגון גולריון, איי הסערה, רומח הדרקון ועוד.

הצטרפו אלינו ותימכו עכשיו:

מגניב!
יש לי שאלה, האם האופציה של כל הספרים, אכן מכילה את כל מה שצריך כדי לשחק ולהריץ משחק או שיהיה צורך בספרי עזר? (נניח על עולם המערכה עצמו או ספרי תפאת'פיינדר אחרים וכו') וכל זאת בהנחה שאין לי שום ספר שקשור לפאת'פיינדר.

יש לי שאלה, האם האופציה של כל הספרים, אכן מכילה את כל מה שצריך כדי לשחק ולהריץ משחק או שיהיה צורך בספרי עזר? (נניח על עולם המערכה עצמו או ספרי תפאת'פיינדר אחרים וכו') וכל זאת בהנחה שאין לי שום ספר שקשור לפאת'פיינדר.
הספר כולל סקירה קצרה (5-6 עמודים) על עולם המערכה ויש גם מפה מלאה של העולם, אבל השיטה לא "נשואה" לעולם המערכה, ותכלס אפשר להמציא מקומות והרפתקאות בדיוק כמו שרוב משחקי מבוכים ודרקונים 5 שלך הם לא בהכרח בממלכות הנשכחות.

סליחה שאני מציף בשאלות, אבל מבחינת בנית הדמויות, אני מבין שזה בדומה לפאת'פיינדר (שאני מודה שאינני מכיר)?
אפשר בבקשה הסבר קצר (כמה משפטים) על איך נבנות שם דמויות?
דווקא לא בדומה בכלל!
  • ביצירת הדמות קודם כל בוחרים גזע (בעולמות מערכה אחרים של עולמות פראיים ייתכן שצריך יהיה לבחור מוצא או זן, במקום גזע - בפאת'פיינדר פראי קוראים לזה גזע) ומקבלים את היכולות של הגזע.
  • אחר כך בוחרים 0-4 קשיים שאיתם הדמות מתמודדת. רוב הקשיים יישארו איתך לתמיד.
    כל קושי שלקחת מאפשר לך לקבל עוד נקודות תכונה או מיומנות, או עוד ממון התחלתי, בזמן יצירת הדמות.
  • מחלקים נקודות בין חמש התכונות (כוח, חוסן, זריזות, נפש ופיקחות).
  • מחלקים נקודות בין המיומנויות ההתחלתיות של הדמות.
  • מעדכנים את ערכי קצב התנועה, ההדיפה, הקשיחות והשפות הידועות של הדמות בהתאם לבחירות שלנו מהשלבים הקודמים.
  • בוחרים יתרונות.
    בפאת'פיינדר פראי כל הדמויות מקבלות בחינם גם יתרון מקצוע (מבין המקצועות שאתה מכיר ממבוכים ודרקונים) או יתרון הכשרה או רקע (אלו קטגוריות שקיימות גם בעולמות פראיים "ונילה" וכוללות ייחוס משפחתי, ניסיון צבאי וכו'), מה שמעודד שחקנים לבנות דמויות בסגנון של מבוכים ודרקונים אבל לא מחייב. בעולמות מערכה אחרים אפשר להחליף את זה. לדוגמה בלב הקריסטל, כולם מקבלים יתרון תיעול קריסטלים בחינם.
  • מנצלים את הממון ההתחלתי של הדמות על ציוד התחלתי.
השיטה לא מבוססת על דרגות מקצוע. כאשר דמויות מקבלות "התקדמות", הן משקיעות אותה כדי לשפר תכונה אחת, לשפר שתי מיומנויות, להתגבר על קושי אחד, או לקחת יתרון חדש אחד. זה יוצר פיתוח דמות מתון יותר.

המקצועות הקלאסיים משולבים במשחק בתור "עצי יתרונות" - כל מקצוע מורכב מיתרון בסיסי ומכמה יתרונות מתקדמים למי שרוצה להכנס עוד יותר אל המקצוע. לדוגמה יתרון האלוף נותן לך יכולת הילת אומץ, יכולת גילוי רוע ויכולת הכאת רוע, אבל גם קוד כבוד. היתרונות המתקדמים שלו נותנים לדמות "כוחות מיסטיים" (מגע מרפא, יכולת להקסים נשקים ויכולת להלביש על עצמך buffs), חסד (היכולת להסיר מחלות וקללות) ורמך מיוחד. אני נותן את האלוף כדוגמה משום שאפשר לראות גם את המקצוע המלא ודמות לדוגמה בתמונות שבעמוד הפרויקט.

תודה! אני חושב שהבנתי, אז היצירה היא בעצם שלד של עולמות פראיים, עם הפלייבור של פאת'פיינדר (תקן אותי אם אני טועה).
העצים וההתקדמות המתונה נשמעים לי יותר מעניינים מהעליה הקלאסית בדרגה.

עריכה אחרונה:
תודה! אני חושב שהבנתי, אז היצירה היא שלד של עולמות פראיים דווקא עם הפלייבור של פאת'פיינדר (תקן אותי אם אני טועה).
בדיוק.

הספר לגמרי compatible לעולמות פראיים.

אם אני תומך ומימון ההמון לא מצליח, מה קורה?
כמו כל מימון המון, הכסף נגבה ממך רק בסוף מימון ההמון כך שאם במקרה הפרויקט לא יגיע ליעד לא תשלם.

אני ממש בהייפ ואני בטוח אתמוך רק קצת מתלבט בין הפיזי לדיגיטלי כי כסף. בהצלחה לכל מי שמעורב בפרויקט אתם אדירים.

זה מדהים! אני אתמוך על הכל בפיזי - מתחילים לשאול אותי אילו מתנות אני רוצה לבר-המצווה... ושיטה בעברית לא תזיק, מו''ד 4 מיצתה את עצמה כבר כשהייתי בן 10 (שנה שלמה כמעט לא שיחקתי מו''ד אז כי נמאס לי, ואז הכרתי מו''ד 5).
התמיכה שלי תגיע בשבוע הקרוב!

תודה לכולם על התמיכה בפרויקט ועל העידוד. זה ממש מרגש שהשחקנים בארץ תומכים במימון המון וזה לא מובן מאליו.
אנחנו מקווים שבקרוב נגיע ל-100%, גם כי זה ממש מגניב והגשמת חלום וגם כי יש לי שורה ארוכה של יעדי הרחבה לתרגם עוד מוצרי עזר לעברית 😎

תמכתי! מגניב ברמות שמתרגמים גם את המפה של הים הפנימי!
בהחלט, כשראינו את המפה בספר הבנו שחייבים לתרגם אותה ואת כל השמות של המקומות. גייסנו לעזרה את יותם אבני והתרגום יצא מעולה.
זה נראה מגניב בטירוף!

היי,
אתה תקבל את הספרים כ PDF להורדה דרך חנות עט וחרב (גיבורים), זה יופיע בחשבון שלך ותוכל להוריד את הספרים גם בעתיד.
מסקרנות, איך זה יעבוד? קוד חד פעמי שיישלח למייל?

היי,
אתה תקבל את הספרים כ PDF להורדה דרך חנות עט וחרב (גיבורים), זה יופיע בחשבון שלך ותוכל להוריד את הספרים גם בעתיד.
תודה רבה!
תמכתי, ואני כבר לא יכול לחכות לראות את המוצר המוגמר!

חזרה