• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 מחקר/המצאה של לחשים במהדורה 5, ורעיון ללחש חדש

אני יודע שבמהדורות קודמות, הייתה לאשפים את האפשרות לערוך מחקר וליצור לחשים חדשים. האם יש דרך לעשות את זה במהדורה 5? קראתי את החלק במדריך לשה"ם על יצירת לחשים חדשים, אבל לא אומרים שם איך אשף נגיד יוכל ליצור לחש חדש.

אגב, איזה אפקט לדעתכם עוד לא כוסה על ידי לחש? חשבתי על לחש שגורם לאנשים לשכוח איך אתה נראה (גלגול יכולת נגד ד"ק לחשים מאוחר יותר כדי לזכור פרטים?)

סיפורי בלבד, ומקבל לחש. אולי דרוש מחיר כפול מהעתקת לחש מאותו הדרג, גם בזמן וגם בזהב.
לא כתוב, כי לא צריך בשביל זה חוקים.

אני יודע שבמהדורות קודמות, הייתה לאשפים את האפשרות לערוך מחקר וליצור לחשים חדשים. האם יש דרך לעשות את זה במהדורה 5? קראתי את החלק במדריך לשה"ם על יצירת לחשים חדשים, אבל לא אומרים שם איך אשף נגיד יוכל ליצור לחש חדש.
מה שכתוב שם, זה בגדול גם מה שהיה כתוב בכל מהדורה אחרת. מעולם לא ניתנה מכאניקה רשמית שמאפשרת לשחקן ליצור לחש שהאשף שלו ממציא. למעשה העובדה שאשף מוסיף לספר שלו לחשים כאשר הוא עולה דרגה, זו סימולציה לכך שהוא חקר וגילה בעצמו קצת לחשים.

תודה על מה שכתבתם.

אגב הנה הלחש שבסוף כן יצרתי;

השיפוץ המאגי של לואיס.
התמרה, שלב 4
מרכיבים: תנועתי, קולי, חומרי (רפליקה קטנה של פטיש ממתכות יקרות, ששווה ל200 פ"ז)
טווח: 60 רגל
זמן הטלה: פעולה
משך: דקה, דורש ריכוז
מקצועות: אשף, כוהן, ממציא

בחר נקודה בטווח. אובייקטים בצילינדר עם רדיוס של 30 רגליים ממנה וגובה של 40 רגליים מתחילים לתקן את עצמם, ומקבלים 3ק10 לכל תור שהם בתוך הרדיוס.

הלחש מתקן חפצים, כלי רכב, בניינים, וחלקים של כלי רכב ובניינים, כגון חלונות, קירות, גלגלים, מפרשים, תרנים ווילונות. הלחש יכול לתקן קרקעית של ספינה שנפער בה חור, לתקן חורים בחומה של מבצר, או לתקן גג שקרס. הלחש לא יכול לרפא יצירי-כפיים. חפצים עם מכניזם מסובך או חלקים מאוד קטנים, למשל מנעולים, יתוקנו באמצעות הלחש ויחזרו להיות חתיכה אחת, אבל כיוון ושיפצור ידני שלהם נדרש כדי להחזירם למצב המקורי.

אם אתה במרחק של 60 רגליים מהצילינדר, אתה יכול להזיס אותו עד 60 רגל כפעולת בונוס בתור שלך.

הלחש יכול לתקן פיזית חפצים ומבנים קסומים, אבל לא יכול להחזיר להם את הכוחות שלהם.

אני ממש אוהב את הלחש הזה, אבל הנה העניין (אלא אם כן פיספסתי משהו:
אתה לא יכול להשתמש בו בקרב, זה מובן, אבל יכול להיות שאתה משתמש בו כדי לתקן ספינה שהתרסקה. ותחשוב מנקודת המנחה-
אם הוא יאשר את זה, זה יהרוס את התכנון של ההרפתקה, שהם צריכים לשרוד על אי בודד וכל אלא, ואם הוא לא יאשר, זה יגרום לשחקנים תחושה שהם לא באמת יכולים להשפיע על ההרפתקה.
זמן הטלה: פעולה
נ.ב.
ככל הידוע לי הלחש תיקון (מנדינג) לוקח דקה להטיל. אולי, בגלל שבמילא אי אפשר להטיל את זה ברוב הקרבות, תשאיר תבנית חוזרת ותוסיף לו משך זמן ארוך יותר?

אני ממש אוהב את הלחש הזה, אבל הנה העניין (אלא אם כן פיספסתי משהו:
אתה לא יכול להשתמש בו בקרב, זה מובן, אבל יכול להיות שאתה משתמש בו כדי לתקן ספינה שהתרסקה. ותחשוב מנקודת המנחה-
אם הוא יאשר את זה, זה יהרוס את התכנון של ההרפתקה, שהם צריכים לשרוד על אי בודד וכל אלא, ואם הוא לא יאשר, זה יגרום לשחקנים תחושה שהם לא באמת יכולים להשפיע על ההרפתקה.

נ.ב.
ככל הידוע לי הלחש תיקון (מנדינג) לוקח דקה להטיל. אולי, בגלל שבמילא אי אפשר להטיל את זה ברוב הקרבות, תשאיר תבנית חוזרת ותוסיף לו משך זמן ארוך יותר?
דווקא הרעיון שכן יהיה אפשר להטיל את זה במהלך קרב; נגיד לתקן קיר של אבן שמטיל לחשים אחר הטיל, או חומה של טירה שאתם מגנים עליה. להעלות את זמן ההטלה לדקה זה אפשרי, אבל לדעתי זה יוריד את השימושיות של הלחש.

אני חושב על להוסיף משהו שאומר שאתה צריך שלפחות 50% מהחפץ המקורי היה בנמצא (אז נגיד חלקים של ספינה שהתרסקה נסחפו על ידי הגלים, אז זה פחות שימושי במקרה הזה)

עוד משהו שמפריע לי; חוסר של לחשוני ברק שיש להם טווח. יש כרגע רק shocking grasp וlightning lure, אין משהו כמו Electric Arc מפאתפיינדר 2. הסיבה שזה קיים זה בגלל שמהדורות קודמות זה לא קיים, או שנזק ברק משום מה יותר קטלני מאש/קור?

עוד משהו שמפריע לי; חוסר של לחשוני ברק שיש להם טווח. יש כרגע רק shocking grasp וlightning lure, אין משהו כמו Electric Arc מפאתפיינדר 2. הסיבה שזה קיים זה בגלל שמהדורות קודמות זה לא קיים, או שנזק ברק משום מה יותר קטלני מאש/קור?
אם אני לא טועה, יש עניין של נדירות נזק. נזק מסוגים מסוימים (למשל ברק או כוח קסום בניגוד לאש/קור) הוא נדיר יותר, וגם מספר היצורים שיש להם עמידות/חסינות אליו נמוך יותר. לכן, נזק כזה הוא נזק שבמידה מסוימת עדיף על נזק מסוגים אחרים.

בכללי חסר לחשים אלמנטליים של כל אלמנט שהוא לא אש. ניסית פעם לבנות קריומנסר? מגלים מהר מאוד כמה המגוון מצומצם.

חזרה