• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות

מחפש לקנות ספר של עולם מערכה טוב, לא סגור על עולם מסוים

האיש הצעיר

פונדקאי פעיל
עולם של E5, או עולם שמגיע עם שיטה משלו באותו הספר. מעדיף עולם עם הרבה אופל, תככים ובנוי לעומק. למישהו יש משהו להציע?
נ.ב. אפשר גם יד שנייה, ומבחינת מחיר אני לא כל כך מוגבל.

Larkin

פונדקאי ותיק
למה שלא תיקח פשוט את מלסטרה? הוא עולם מצויין, מפורט מאוד והשיטה כבר פורסמה במלואה באתר ועוד זמן קצר יחסית הוא גם יוצא כפדף מסודר.
והכל בחינם.

טאבאקסי זה כיף

פונדקאי מהשורה
אני מציע Grim Hollow. זה מציג עולם מערכה אפל, עם אופציות לשינויים של הדמות לליץ', ערפד, ליקנתרופ, הוא מציג גם קסמים חדשים.

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
אם אתה מחפש ספר עולם מערכה רשמי של מו"ד 5, אני חושב שהספר של אברון ("אברון: תקומה מהמלחמה האחרונה") הוא ספר עולם המערכה הטוב ביותר שיצא מבתי הדפוס של מכשפי החוף, והוא גם מציג עולם מערכה בסגנון אירופה שבין מלחמות העולם, אז יש תככים למכביר והתייחסות רצינית גם לנושאים של דעות קדומות, גזענות, פוסט-טראומה ואנשים שנולדו לתוך מלחמה ארוכה וטוטאלית כך שהמיומנות המקצועית היחידה שלהם היא להילחם.

אם אתה מחפש ספרים של חברות אחרות, אז ל-Kobold Press יש עולם מערכה בסגנון סלאבי בשם מידגארד (בחירת שם קצת מוזרה, כי זה שם נורדי ולא סלאבי, אבל הביקורות עדיין אוהדות).

אם אתה רוצה להרחיב אופקים לספרים שבאים עם עולם ושיטה ביחד - האפשרויות בלתי מוגבלות, וזה כבר נושא שמתאים יותר לפורום משחקי תפקידים כללי. אתה מסתדר גם עם תוכן באנגלית?

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
הרבה אופל ותככים צועק לי וורהאמר במבט ראשון, אבל זה לא מהדורה חמש. שים לב שזה לא עידן סיגמאר אלא המקורי.
יש גם את Scarred lands שיצא לאחרונה למהדורה חמש.
עוד עולם מערכה אפל זה ה The Lost Citadel של הרונין הירוק

אם אתה מחפש עולם עם תככים אבל לא אפל, אז כמובן שאיי הסערה מתאים -

כהערה הורדתי את התווית של קנייה/מכירה - היא מיועדת רק לפרסום מוצרים שאתה מוכר או אם אתה מחפש מוצר ספציפי לרכישה. לא להמלצות על ספרים.

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
לא יודע אם יש אותו למהדורה 5, אבל על העידן ההיבוראי של קונן יש די הרבה חומר זמין ברשת, חלקו בחינם.

זה אמנם לא העולם הכי מפותח ומורכב שאפשר למצוא (אפשר לומר שגם ההיפך..) אבל, איך להגדיר את זה? יש לו פשוט תחושת חרב וכשפים כייפית כזאת - הוא כמו עולם המו"ד שתמיד רצית לכתוב ולא באמת כתבת בסוף.

Almoni

פונדקאי פעיל
Symbaroum
עולם מערכה מצויין וכתוב היטב עם עם חוקים משלו במקור פורסם ע"י Jarnringen לפני שהתאחדו עם Free League
קיקסטר לעולם במהדורה חמש יוצא עוד שבוע\שניים
בינתיים אפשר להוריד את הרפתקה עם חוקים בסיסים בחינם כאן

Trudvang Chronicles
עולם מערכה נורדי גם עם חוקים משלו ועם חוקים למהדורה חמש בדרך מבית RiotMinds

האיש הצעיר

פונדקאי פעיל
לכל אלו שהציעו דברים באנגלית - תודה אבל אני לא דובר את השפה הזו... אשמח למשהו בעברית.
לגבי מלסטרה - הוא לא אפל, והוא חרב מדי לטעמי. אפשר לומר שאני מחפש משהו בסגנון משחקי הכס, רק מתאים לגילאים יותר קטנים גם (השחקנים שלי הם בגילאים 10 -13).
לגבי איי הסערה - אשמח אם מישהו יסביר לי על זה יותר בהודעה פרטית, לא ממש הבנתי את הסיפור של העולם הזה.

מיותר לציין שאני מחפש עולם שבו הטוב הוא הרע, או שאין הבדל בניהם (שתי ההגדרות האלה הם אותו דבר?)

Larkin

פונדקאי ותיק
לגבי מלסטרה - הוא לא אפל, והוא חרב מדי לטעמי. אפשר לומר שאני מחפש משהו בסגנון משחקי הכס, רק מתאים לגילאים יותר קטנים גם (השחקנים שלי הם בגילאים 10 -13).
אני לא ממש מסכים אבל מה שאתה מעדיף. אם אתה רוצה משהו בסגנון משחקי הכס שקלת פשוט לצנזר את החלקים הקשים יותר ולהשתמש בעולם? זאת לא בעיה לדעתי למרות שזה כן עלול לפגום קצת בתחושה.

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
לכל אלו שהציעו דברים באנגלית - תודה אבל אני לא דובר את השפה הזו... אשמח למשהו בעברית.
לגבי איי הסערה - אשמח אם מישהו יסביר לי על זה יותר בהודעה פרטית, לא ממש הבנתי את הסיפור של העולם הזה.

מיותר לציין שאני מחפש עולם שבו הטוב הוא הרע, או שאין הבדל בניהם (שתי ההגדרות האלה הם אותו דבר?)
אין הרבה עולמות מערכה שזמינים בעברית, וברובם יש כוחות רשע מובהקים ברמה הקוסמית. אולי כדאי לנצל את ההזדמנות ולנסות ללמוד אנגלית בכל זאת. :)
אברון יכול להתאים מאוד, לדעתי.

בעברית:

יש את "ואנור", שיצא עם ספר שיטה נפרדת אבל העולם מתאים גם למבוכים ודרקונים אם מתאימים את רשימת הגזעים. יש בו כוחות רשע מובהקים (חסידי זנקהיר, מעטה התועבה וכו') אבל יש גם דברים כמו מאבקי גילדות אלימים, קרבות בין משפחות אצולה (ארץ-שמיים) וסכיזם דתי (של כנסיית החיים). ואנור זמין דיגיטלית, בגרסה בצבע עם כריכה קשה (מודפס בחו"ל לפי דרישה) או בשחור-לבן בכריכה רכה (משלוח בארץ).

איי הסערה הוא עולם המערכה המקורי של The oldman The oldman שיצא עבור מו"ד 3.5, מו"ד 4, פאת'פיינדר ומתאים גם למו"ד 5. הוא יותר "קלאסי" במובן שיש רעים וטובים ברורים, אבל אפשר למקד את המערכה גם באזורים שבהם הטובים קצת מסוכסכים ביניהם (הייתה לנו ב-2010-2014 סדרה של הרפתקאות כנס כאלו). העולם הוא אזור שלאחר מלחמת אלים אדירה הפך מיבשת גדולה לקבוצת איים שמוקפים בסערה תמידית, ועכשיו יש מאבקי כוח על המצב החדש יחסית של מה שנשאר מהעולם.

האיש הצעיר

פונדקאי פעיל
אם אתה רוצה משהו בסגנון משחקי הכס שקלת פשוט לצנזר את החלקים הקשים יותר ולהשתמש בעולם? זאת לא בעיה לדעתי למרות שזה כן עלול לפגום קצת בתחושה.
אני מאוד אוהב את הסדרה, אבל חושב שחלק אינטגרלי מהעולם זה החלקים ה"יותר קשים" כהגדרתך. חוץ מזה, את זה אני יכול לעשות (וגם ניסיתי לעשות) גם בלי ספר שיטה, יש לי מפות (לא מאה אחוז מדויקות, כי אני ציירתי אותם על סמך מה שהבנתי מהספרים ומהמפות שבתחילת כל ספר) של פחות או יותר כל העולם, כולל תיאור של בערך 50 בתים עם שם, טירה, לחלק גם דגל (למרות שאפשר לפברק בשנייה) ומיקום במפה (אם כי כמה הזזתי מהמיקום האמיתי, בשביל האיזון). זה אומנם לא מגיע למועצה הגדולה של שנת 101 (למי שקרא את אש ודם... היו שם יותר מ1,000 לורדים) אבל מספיק כדי לשחק.
אולי כדאי לנצל את ההזדמנות ולנסות ללמוד אנגלית בכל זאת.
אני לומד, עוד שנה בערך אולי אוכל לקרוא ספר באנגלית.

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
אני לומד, עוד שנה בערך אולי אוכל לקרוא ספר באנגלית.
הפוך. אני למדתי אנגלית מקריאה של ספרי משחקי תפקידים, לא בבית הספר. התוצאה הייתה מספיק טובה בשביל ציון פטור מאנגלית בפסיכומטרי לפני 25 שנה.
תמצא עולם שמעניין אותך ואתה תרצה לקרוא אותו. בעשרת העמודים הראשונים אתה תשב כל הזמן עם גוגל טרנסלייט. אחר כך זה כבר יתחיל לבוא לך בקלות. רק ככה לומדים.

האיש הצעיר

פונדקאי פעיל
הפוך. אני למדתי אנגלית מקריאה של ספרי משחקי תפקידים, לא בבית הספר. התוצאה הייתה מספיק טובה בשביל ציון פטור מאנגלית בפסיכומטרי לפני 25 שנה.
תמצא עולם שמעניין אותך ואתה תרצה לקרוא אותו. בעשרת העמודים הראשונים אתה תשב כל הזמן עם גוגל טרנסלייט. אחר כך זה כבר יתחיל לבוא לך בקלות. רק ככה לומדים.
אני לא לומד אנגלית בבית הספר, אלא בקורס דיגיטלי פרטי. לא נראה לי חכם לעשות כמוך, כי זה ייקח מלא זמן, וגם אין לי גישה לגוגל הרבה זמן ביום.

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
כי זה ייקח מלא זמן,
הדרך הארוכה היא לפעמים יותר מהירה.

אין לי גישה לגוגל הרבה זמן ביום.
לי לא היה גוגל בכלל. מילון מנייר.

לא לומד אנגלית בבית הספר, אלא בקורס דיגיטלי פרטי
איך זה קרה? איזה בית ספר לא מלמד אנגלית בימינו?

אביעד

פונדקאי ותיק
חותם על כל מילה, מוסיף סדרות. 50 פרקים של נארוטו ו50 של אינויאשה הקנו לי ידע טוב בשפה שמאפשר לי לקרוא ספרים אקדמיים וללמוד שפות זרות נוספות על בסיס האנגלית.
איך זה קרה? איזה בית ספר לא מלמד אנגלית בימינו?
בתי ספר תורניים מאוד.

Top Bottom