• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מחפש לקנות לוח קצף Foam Board ליצירת רצפת מבוך ובכלל תכסית

מעניין, את זה לא שמעתי.
קיוויתי שזה קיים בחנויות תחביב או משהו דומה.
מחפש לקנות לוח קצף Foam Board ליצירת רצפת מבוך ובכלל תכסית,
אני יודע שבישראל קוראים לזה רנדופן כחול דחוס וזה נמצא לרוב באתרי בניה וכאלה, אבל איך אפשר להשיג כזה בארץ?
גם אתה רואה את הסרטונים של dungeoncraft?
מצאתי את זה ב"כנען סנטר" בחולון. הם לא ידעו מה זה XPS אז באמת תקרא לזה foamboard.
כל לוח עלה לי 20 שקל.

מ
גם אתה רואה את הסרטונים של dungeoncraft?
מצאתי את זה ב"כנען סנטר" בחולון. הם לא ידעו מה זה XPS אז באמת תקרא לזה foamboard.
כל לוח עלה לי 20 שקל.
מגניב תודה! כן, אני רואה בין היתר גם את הסרטונים שהזכרת.
יצא לך באמת לעבוד עם הלוח שקנית? הוא באמת נוח לעבודה וחיתוך?
כי כבר יצא לי לקנות מארז של לוחות קצף קטנים מאמזון שהיה מאד לא נוח לעבוד איתם.

אני די סגור על זה שקבלנים/חנויות לחומרי בניין קוראים לזה בארץ "רנדופן כחול דחוס", אני יודע כי זה מה שאמר לי הבחור המוכשר מ"המבוך" (יוצר מיניאטורות ותוואי שטח מאד מוכר).

אני קניתי כזה בעבר (צהוב) בחנות יצירה, אבל לא הרבה חנויות מחזיקות כאלה.
זה נקרא גם "פוליסטירן מוקצף" כמו בחנות הזאת.

(פוליסטירן מוקצף זה קלקר מכל סוג, אבל יש יותר דחוס - שזה מה שאתה מחפש - ויש את הקלקר ה"רגיל", הלבן. שוב, זה קיים בחנויות יצירה שונות, אבל בשביל לוחות גדולים צריך קצת לכתת רגליים.)

הנה, הזכרתי את זה גם כאן.

מ

מגניב תודה! כן, אני רואה בין היתר גם את הסרטונים שהזכרת.
יצא לך באמת לעבוד עם הלוח שקנית? הוא באמת נוח לעבודה וחיתוך?
כי כבר יצא לי לקנות מארז של לוחות קצף קטנים מאמזון שהיה מאד לא נוח לעבוד איתם.

אני די סגור על זה שקבלנים/חנויות לחומרי בניין קוראים לזה בארץ "רנדופן כחול דחוס", אני יודע כי זה מה שאמר לי הבחור המוכשר מ"המבוך" (יוצר מיניאטורות ותוואי שטח מאד מוכר).
כן משתמש עכשיו כדי להכין
Ultimate dungeon terrain

מאוד נוח. גם עם עט פיילוט גודל M )1.0( וגם עם עט חום כזאת.

כן משתמש עכשיו כדי להכין
Ultimate dungeon terrain
אם בא לך לשתף תמונות/שלבים בעבודה אני ממש אשמח לראות!

ני קניתי כזה בעבר (צהוב) בחנות יצירה, אבל לא הרבה חנויות מחזיקות כאלה.
זה נקרא גם "פוליסטירן מוקצף" כמו בחנות הזאת.
יצא לך ממש לעבוד עם זה? זה באמת נוח? תודה על הקישור לחנות, אתה קונה ממנה פיזית או מזמין במשלוח?

יצא לך ממש לעבוד עם זה? זה באמת נוח? תודה על הקישור לחנות, אתה קונה ממנה פיזית או מזמין במשלוח?
בזמנו קניתי פיזית בחנות ברחובות, אבל בינתיים היא נסגרה...
נסה לדבר עם סניפים אחרים אם הם עוד קיימים.

וכן, עבדתי עם זה, זה נחתך בקלות בסכין יפנית. כשהכנתי מזה גבעות ל-Battlelore, השתמשתי בקולפן ירקות כדי לתת לדופן מראה וטקסטורה של צלע הר. הלך בקלות ויצא יפה.

אני צופה ב-Black Magic Craft. לדעתי הוא יותר טוב מ-Dungeon Craft.
התחלתי לבנות dungeon tiles מ"ספוג קשיח מחזיק פרחים" ירוק מדהרי אומנות, ולא מ-XPS Insolation Foam, ובינתיים זה עובד מספיק טוב. הצבע קצת נספג בחומר, ובגלל זה צריך לתת לזה יותר זמן להתייבש מלילה אחד. אני מחכה להשתמש בו באחד המשחקים שלנו.

למה המחיר של המשלוח שלהם לארץ כל כך יקר?

אני לא רוצה תחליפים כמו הספוג הקשיח של הפרחים כי הוא מתפורר ואני לא בטוח עד כמה הוא נוח לעבודה.

מחפש לקנות לוח קצף Foam Board ליצירת רצפת מבוך ובכלל תכסית,
אני יודע שבישראל קוראים לזה רנדופן כחול דחוס וזה נמצא לרוב באתרי בניה וכאלה, אבל איך אפשר להשיג כזה בארץ?
אתה יכול למצוא כאלו בכל חנות שמוכרת חומרי בניין. יש באזור חולון חנות בשם א.א. חומרי בניין, יש את אלקטרו סליל בירושלים.

ה המבוך אז ביקרתי היום בחנות של א.א. חומרי בניין, בהתחלה הם לא ממש הבינו על מה אני מדבר, אחרי הסברים והצגת תמונות מגוגל הובילו אותי לפלטה כחולה שעמדה בשמש שנראית כמו הXPS המבוקש, אבל אז פתאום קלטתי שאני לא בטוח אם זה מה שרציתי כי אני לא באמת מכיר את החומר, התחושה שלו ביד הייתה יבשה וקשיחה, האם כך הוא אמור להרגיש? כי ציפיתי לתחושה יותר רכה או של גומי אבל בהחלט יתכן שאני טועה.

כן, foamboard אמור להיות קשיח וקל משקל.
לא מאוד שונה מקלקר רגיל של אריזות (שניהם עשויים מאותו פולימר, פוליסטירן), אבל ה-foamboard שאתה מחפש יותר חלק, אחיד ודחוס.

עריכה:
אגב, חומר נוסף שאפשר להשתמש בו כבסיס לדברים מסויימים (לא ניתן לגילוף כמו ה-foamboard, אבל כבסיס בלבד) הוא גיליונות שעם, שעד לא מזמן (ואולי עדיין) היו בסניפי מקס סטוק מסויימים.

תראה למשל מה עשו כאן עם שעם: Descent Game Board Building Instructions | Hirst Arts

עריכה אחרונה:
כן, foamboard אמור להיות קשיח וקל משקל.
לא מאוד שונה מקלקר רגיל של אריזות (שניהם עשויים מאותו פולימר, פוליסטירן), אבל ה-foamboard שאתה מחפש יותר חלק, אחיד ודחוס.

עריכה:
אגב, חומר נוסף שאפשר להשתמש בו כבסיס לדברים מסויימים (לא ניתן לגילוף כמו ה-foamboard, אבל כבסיס בלבד) הוא גיליונות שעם, שעד לא מזמן (ואולי עדיין) היו בסניפי מקס סטוק מסויימים.

תראה למשל מה עשו כאן עם שעם: Descent Game Board Building Instructions | Hirst Arts
תודה! קיבלתי גם תשובה מה ה המבוך בערוץ היוטיוב שלו, אולי אני ארכוש בכל זאת כי זה הכי קרוב שמצאתי, אני לא יודע למה הייתה לי ממש תפיסה מוקדמת שאני אמור לחוש ממש גומי בידיים, כלומר חלק כמו שציינת.

אני ממש חובב ללאמספיק זמן בתחום, אבל הניסיון היחיד שהיה לי הוא גילוף של "קאפה" (היום אני יודע לקרוא לזה בשם, אז חשבתי שזה לוח קצף) אבל הוא מאד לא נוח לעבודה והתוצאות רחוקות ממה שדימיינתי, אני מניח שהוא מתאים יותר לבסיסים וגם זה בערבון מוגבל.

אפשר למצוא משטחים מעולים בחנויות טיולים- מזרני השטח עשויים מאותו החומר שממנו עשוי מה שאתה מחפש, וכשמיישרים אותם הם מעולים לזה. יש כאלה אווריריים יותר ויש כאלה דחוסים יותר, כל אחד מתאים למשהו אחר.

אפשר למצוא משטחים מעולים בחנויות טיולים- מזרני השטח עשויים מאותו החומר שממנו עשוי מה שאתה מחפש, וכשמיישרים אותם הם מעולים לזה. יש כאלה אווריריים יותר ויש כאלה דחוסים יותר, כל אחד מתאים למשהו אחר.
וואו, זה חתיכת דבר מה שאתה אומר, לא ידעתי.
אתה מכיר מניסיון?
בהנחה שאתה צודק, מעניין מה התמחור של מזרונים כאלו.

חזרה