• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

דרקונים ונתונים [מו"ד 5; דו"נ 66] זוטון מעמקים

תחשבו על גולום. תחשבו על הרבה גולומים. זה הכיוון.

זוטונים המעמקים הם לא בדיוק גזע בפני עצמו, אלא כמה קבוצות ובודדים, לא בהכרח עם קשר בין אלו לאלו, של זוטונים שמסיבה כזו או אחרת ירדו עוד ועוד למעמקי האדמה. יתכן וחלקם גורשו או ברחו מאויבים על פני הקרקע, אחרים אולי כרתו ברית עם ננסי המעמקים והצטרפו אליהם, אחרים הם אולי עבדים של דרואו או דוארגר שנמלטו ומצאו מקום משלהם.

כך או אחרת, החיים התת קרקעיים שינו אותם לא מעט, ונתוני המשחק של הזוטונים הללו שונים מספיק משל קלי הרגל והגוצים, להלן:

שינויים לתכונות: זוטוני המעמקים חדי הבחנה, זהירים ולעיתים פרנואידים. לזוטון המעמקים יש 1+ לחוכמה.

ראיית חושך: בדומה ליצורי מעמקים רבים, גם זוטון המעמקים רואה בחשיכה למרחק של 120 רגל (36 מ')

רגישות לאור שמש: זוטון המעמקים סובל מחיסרון לגלגולי הפגיעה ולבדיקות חוכמה (הבחנה) המבוססות על ראייה אם הוא, המטרה שלו או מה שהוא מנסה לעשות נמצאים תחת אור שמש ישיר.

אורב באפלה: אם זוטון המעמקים נמצא בחשיכה מלאה או חלקית מתחת לקרקע ואינו זז, תוקף, משתמש בכלים או מפעיל קסם או יכולות דמויות לחש באותו תור, הוא נחשב לבלתי נראה למטרות גילוי וזיהוי.

מאוד נחמד, אהבתי את הרעיון של נתוני גזע ליצורים דמויי גולום, אבל מרגיש לי חלש מדי. רגישות לאור שמש בדרך כלל ניתנת לגזעים עם יכולות חזקות כדי לאזן אותם, כמו לדוגמה הקובולד וטקטיקת הלהקה שלו. למה שמישהו יבחר לשחק זוטון מעמקים לדעתך?

חוכמה מרגיש לי מתאים יותר, והדימוי של גולום הוא לא בדיוק סמל הבריאות.

Nextorl אמר/ה:
גישות לאור שמש בדרך כלל ניתנת לגזעים עם יכולות חזקות כדי לאזן אותם

הוא יכול להפוך לבלתי נראה בפועל, לפי רצון, כל עוד הוא לא זז. נראה לי כמו יכולת מספיק חזקה.

Nextorl אמר/ה:
למה שמישהו יבחר לשחק זוטון מעמקים לדעתך?

מצד שני, למה להפוך אותו למשהו שעדיף על כל זוטון אחר?

מי שיבחר לשחק אותו, זה כנראה מישהו שרוצה לשחק את גולום, או את הגרסא הנחמדה והשפויה של גולום, או סתם זוטון אבוד במעמקים.

מעניין מאוד. תודה.
החיבור לחכמה מעט תמוה.
יצורי מעמקי אדמה לא "סובלים" לרוב מחכמה גבוהה ודווקא הפוך. לעומת זאת, דווקא הייתי מכניס מתאמים לזריזות עם נגיעה שקשורה לתת הקרקע.
להצליח להתמקם בחושך לאמבוש לא דורש חכמה בעיני זה דורש זריזות ומיומנות.
הייתי מוסיף מינוס לכריזמה או חוסן עקב החיים במקומות טחובים וחשוכים ואולי נארף קטן אל מול הבאף של ההסתתרות. כגון פחד מיצורים גדולים/אויב מושבע טבעי.

תבורך על התוספת ואני עתיד להשתמש בגזע הזה!
הוא יוסיף המון צבע לטעמי.

תוסף לזריזות יש לו מעצם היותו זוטון, כל התתי מינים של זוטונים, שזה אחד מהם (ובספר השחקן יש גם את קלי הרגל והגוצים), פשוט מתלבשים על התבנית הבסיסית של הזוטון. כמו שתתי-המינים של האלפים בספר השחקן מתלבשים על בסיס של אלף.

חוכמה מתקשרת בכללים גם לחושים והבחנה, ככה שזה נראה לי מתאים לגזע ששורד מתחת לקרקע מול יצורים כמו אלפים אפלים, דייגי מערות, ביעותי קרסים ושאר מרעין-בישין.

לדעתי זה מעולה בתור מפלצת אבל פחות בתור גזע.
כי רוב הזמן ההרפתקאות הן באור שמש וזה לא טוב לעשות מחסורים תמידיים וגם מחסרים קטנים לדמויות.
צריך רק לחזק אותו קצת והוא היה מפלצת מעולה.

יש מצב, אבל יש הרבה הרפתקאות גם באור שמש. אז אם אתה משחק הרפתקה או שתיים עם הגזע זה בסדר, אבל אם יותר מזה זה לא טוב, אי-אפשר לעשות יותר מדי הרפתקאות מתחת לאדמה או בתוך טירה. לדעתי גם לא טוב לתת לדמות חולשות.

א - הגזע הזה נכתב במסגרת אתגר כתיבה שמתייחס למעמקי האדמה. אם זה היה אתגר מדברי אולי הייתי כותב אותם בתור בושמנים, אבל הנושא מגדיר את התוצאה.

ב - החלושה הזו כבר קיימת בקאנון של ספרי הכללים. כמו כן, אלו רק המאפיינים של תת הגזע "זוטון מעמקים" שמצטרפים למאפיינים שיש לזוטונים באשר הם, להלן:
בר מזל- כשזוטונים מגלגלים 1, הם מגלגלים מחדש.
אמיץ - לזוטונים יש יתרון לגלגולי הצלה מפני השפעות פחד.
גמישות זוטונית - זוטונים יכולים לנוע דרך תא-שטח שתפוס על ידי יצור גדול ממנו.

תוסיף את זה לאפשרות של זוטון המעמקים להפוך לבלתי-נראה כרצונו בחושך, וזה יוצא שילוב מאוזן למדי.

חזרה