• הצטרפו לפורום הפונדק

  שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
  אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

  הרשמה / התחברות
 • הרישום המוקדם לדרקוניקון 2022 נפתח!
  ההתרגשות בשיאה, וההרשמה המוקדמת למשחקים והפעילויות בדרקוניקון 2022 יוצאת לדרך הקדימו להרשם כי המשחקים מתמלאים מהר קישור להרשמה המוקדמת דרקוניקון, 25-26 אוגוסט, דן פנורמה תל אביב

פאת'פיינדר 1 מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
אהלן,
כמו שכבר כתבתי, אני מריץ כיום מערכה של פאת'פיינדר עם נתיב ההרפתקאות Hell's Rebels. אז הגיע הזמן גם לפרסם גם את הרשומות של המשחק.
1dafb1e88b1346af9e1e3265e290e60c.jpg
השיטה היא פאת'פיינדר כשהספרים המותרים הם ספר החוקים הבסיסי והמדריך המתקדם לשחקן.
העולם הוא גולאריון, למרות שלמעשה המשחק מתרחש בצ'אילקס, ולמעט האלים השונים אין התייחסות של ממש ליתר העולם.
מי שרוצה יותר רקע על המערכה, מוזמן לקרוא את המדריך לשחקן - http://paizo.com/products/btpy9g44?Pathfinder-Adventure-Path-Hells-Rebels-Players-Guide
יש ארבעה שחקנים בקבוצה, ולהלן הדמויות:
כריסטיאן טררס - בן-אנוש לוחם, יליד קינטרגו, משפחתו גורשה בידי כנסיית אשמדאי והוא החליט לנקום. הוא חבר לכנסייה של מילאני בעיר, ומחפש דרכים לנקמה.
ליאופלד - בן-אנוש נוכל, גם הוא יליד קינטרגו. כילד הוא היה חבר בכנסיית אשמדאי אך אביו רצה להקריבו במסגרת טקס שטני כשדודו הבריח אותו לקינטרגו. שם ליאופלד חבר לעולם התחתון, והצטרף לכנופיית טופרי הנהר.
פיטריק - בן-אנוש כוהן, מאמין של קאידן קאליאן. בצעירותו הוא היה מלח, אך הפך לעבד בספינות המלחמת של צ'אילקס, בעת סערה עזה במיוחד הוא נפל מהסיפון, וניצל בעת שנצמד לחבית שיכר. הוא ראה בדבר זה סימן מהאל השיכור, קאידן קאליאן ומאז הפך למאמין אדוק ולכוהן שלו.
אלאנדור - אלף אשף, מורה באקדמיית האלאבסטר. הוא חי בקינטרגו למרות מעמדו הנחות כאלף. הוא שואף להשיב את מעמדם של האלפים מימי טרם מלחמת האזרחים. מעבר להיותו מורה באקדמייה הוא גם יועץ למשפחת האצולה אולהמקסה. הוא אדם אצילי ומעודן באופיו.
 

העוג הברברי

פונדקאי ותיק
בצבא של ויני
כוהן, אשף, לוחם ונוכל, לא יכולתם ללכת על קבוצה קלאסית יותר מכך. האם יש ארכיטיפים שונים לדמויות שהן לקחו, או שללא ארכיטיפים גם?

בנוסף, כוהן של קאידן קאליאן! האל הטוב ביותר! שיכר לכולם!

מחכה לשמוע את הרשומות :)
 

Nextorl

The Crescent Archmage
צוות הפורום
יאי רשומות חדשות! מצפה בקוצר רוח לקרוא אותן. אני כן מתעניין איך ארבעת הדמויות נפגשו. בעוד שכריסטיאן וליאופלד בהחלט נשמעים כמו ח'ברה שישתפו פעולה, אלאנדור נשמע כמו דמות לסגנון משחק שונה לגמרי.

האם אתם משתמשים בtraits המיוחדים לנתיב ההרפתקה באמת?
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
העוג הברברי אמר/ה:
[post]691923[/post] כוהן, אשף, לוחם ונוכל, לא יכולתם ללכת על קבוצה קלאסית יותר מכך. האם יש ארכיטיפים שונים לדמויות שהן לקחו, או שללא ארכיטיפים גם?
זה לא היה מתוכנן, אבל זה מה שקורה שכולם "זקנים". ולאלף יש ארכטייפ, אבל למעשה אני לא בטוח איזה, ואני גם לא בטוח שהוא בטוח :) הוא החליף אותו כבר פעם אחת.
מבחינת המפגש, הם נפגשים בתחילת ההרפתקה הראשונה, כפי שיתואר ברשומות שיעלו עוד מעט.
ויש את ה Traits אבל הן לא באמת משפיעות כל-כך.
נ.ב. קאידאן קאליאן אכן מגניב, כנראה יש יתרונות שבפנתיאון של גולאריון יש אל בערך לכל דבר :chtulhu:
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
רשומות מהמפגש הראשון - שימו לב, אזהרת ספוילרים כללית. אם אתם משחקים או מתכוונים לשחק בנתיב ההרפתקאות, עצרו עכשיו.
-----
* ההרפתקנים הגיעו, כל אחד מסיבותיו שלו, להפגנה הגדולה בפארק Aria נגד השינויים האחרונים שברזיליאי ת'רון ביצע בעיר:
אלאנדור, אלף בעיר – קיבל מסר מרקסוס לפגוש אותו בהפגנה. פיטריק, הגיע להפגנה כדי למצוא אנשי קשר וכדי למצוא אם שרדו מישהו מהכנסייה של Milani. כריסטיאן, הגיע כדי לחפש אנשים שקשורים למרד. ליאו, מגיע כדי לכייס אנשים בהפגנה. פיטריק וליאו הגיעו ביחד להפגנה מכירים אחד את השני מהרחובות. פיטריק מכיר את אלאנדור כשהוא פנה לקבל תרומה לפליטים לאקדמיה.
* בזמן ההפגנה, ההרפתקנים גילו והכירו אחד את השני – ליאו ניסה לכייס מישהו מהחבורה. כריסטיאן שומע על אורווה חרבה בשם Fair Fortune שצריך לעשות בה ניקוי אורוות. נמצאת בשכונה Redroof.
* בשעה השלישית הקהל הולך וגועש, כשפעמוני השטן מצלצלים שלוש פעמים מה שגורם לקהל להתפרץ – בריזלאי מופיע, לבוש היטב בגלימה ושריון, ומניף בידו האחת אלת קרב וביד השנייה מחזיק כוס יין. הוא פונה לקהל בנאום ארוך, אך כזה שגם נועד לשלהב אותו – הוא מוסיף הכרזה שמינית, שכל חובל זר שמגיע לעיר אסור לו לרדת מהספינה
* לאחר קרב קצר, שבו נוקס והשומרים התסערו על הקהל, החבורה נסוגה ומגיעה לסמטה שבה הם גילו את רקסוס, אציל מקומי שירד מנכסיו שהותקף ע"י חוליגנים עשוי דברו של ברזילאי. רקסוס הוא איש הקשר שאלאנדור חיפש.
* החבורה הצילה את רקסוס וגילתה שאחוזת משפחתו נשרפה בליל האפר - הוריו הכירו את ראשת העיר הקודמת, ג'יליה, והיו גם חברים במסדר הארכיביסטים שהיה חלק מהמאמינים של אואידיה - אלת הצדק. מאז התקיפה הוריו נעלמו.
* רקסוס קיבל הודעה מאשת קשר בבית קפה מקומי בשם לריאה לונגרואד. מחשש שמדובר במארב נגדו, רקסוס ביקש מהחבורה לבוא עימו.
* הם מגיעים לבית הקפה, ולאחר בדיקה מחליטים שהכל בטוח. רקסוס מצטרף אליהם. הזוטונית לריאה לונגרואד מוסרת לרקסוס מכתב מאימו, שמספר על העורבים הכסופים - ארגון מרד שפעל בזמן מלחמת האזרחים.
קוד:
My dearest son,
If you are reading this, what I have feared has come to pass and I am dead. For many years, I have belonged to the Sacred Order of Archivists and have worked to free Kintargo from Chelish rule. I have learned much about Kintargo’s secret history, and fear the time will soon come when the city needs the return of its Silver Ravens. You have likely not heard of the Silver Ravens—few have. Mentions of them have been redacted by the agents of House Thrune, but during the civil war, the Ravens worked to ensure Kintargo’s safety. They were heroes in their day, and I fear that Kintargo needs their kind again. Do not believe the government’s claims that Lord-Mayor Bainilus abandoned us! Darker things are afoot, and I fear that all who work against Thrune may find themselves in danger in the days ahead.
The Silver Ravens maintained numerous hideouts within Kintargo’s walls during the civil war. I have located one such site—the chambers below a building known today as the Fair Fortune Livery. If you are reading this, I was unable to seek further answers there myself. Gather heroes to your side, my son, and search below the livery. There, if my research is correct, you will find something to teach you more of the Silver Ravens and their legacy.
Do not let my death be in vain. Stand up for Kintargo. Bring the Silver Ravens back to life!
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
החבורה יצאה לכיוון אורווה נטושה בשם Fair Fortune בשכונת הגגות האדומים. הם מבררים באיזור ומגלים שבשבועות האחרונים התחילו הפרעות מכיוון האורווה – ילדים שובבים או רוחות רפאים... תושבי השכונה מציעים גרסאות סותרות.
הם נכנסים לאורווה לקראת עקב ושומעים שלשלאות מצלצלות, כששלושה כלבי רחוב רזים מופיעים מהצד השני של האוורה, אחד מהם גדול יותר מהיתר. הדמויות מנסות להרגיע אותם באמצעות בשר, אבל משהו תולש את הבשר מפי הכלב מה שגורם לכלבים להסתער. אלאנדור מטיל הרדמה על שניים מהכלבים, והכלב השלישי נופל ארצה ממכות. כשהם חוקרים את האזור הם מגלים יצור נוסף שישן על הרצפה – גרמלין מוזר שלא ראו מעולם, אך אלאנדור מכיר את היצורים – זהו גרימפל, גרמלין עירוני שידוע בסרחון.... הם מנסים לחקור אותו ומגלים שהוא הגיע מלמטה ושם יש גם את מופי, תופי, שמופי וקופי.
הם רואים לבנים מתפוררות באחד הקירות, ושוברים אותם כדי להכנס, שם יש דלת סתרים ברצפה עם סולם שמובילים למטה. כשהם יורדים למטה הם מותקפים על-ידי עכברושים ועוד גרימפל שתוק אותם, הם מצליח להביס אותם לאחור ואז חוקרים את האזור – הם רואים את אזור שינה של הגרימפלים, שם כריסטיאן מחפש בזוהמה ומוצא אוצר וגם אדרת קסומה – אלאנדור חוקר אותה ולובש אותה, הוא מגלה שמדובר באדרת התנגדות.
הם פותחים את שער הברזל, ואז מגלים ברכה חומה ומצחינה שהקירות מסביבה מתפוררים אך על אלו שנותרו יש רישומים בכתב גס עם סימנים שטניים – ליאו מתקרב לברכה ומזהה שני יצורים גדולים בתוכה שנעים לתקוף – אלו הם למורים! שטנים פשוטים אך מסוכנים.
אלאנדור חוקר את הרישומים על הקירות, ומגלה שזה ניסיון גס לזמן משהו מהשאול או לחילופין לפתוח שער לשאול – אבל זה כבר לא עובד ונראה שלא בוצע בידי מישהו מיומן באמת – לא מישהו שלמד בכנסייה או באקדמיה.
הם מחליטים לסגת לערב, והולכים להסתתר בבית של אלאנדור – מרפאים וכך הלאה. ריב קצר על החיות ומה מחזירים. הולכים למחרת ל War Cage ופוגשים את צ'וקו ומדברים על המצב בעיר.
בצהריים הם עושים את דרכם חזרה לאורווה, משכנעים הפעם את רקסוס להשאר מאחור ולהמתין להם. באורווה, מגלים שם עוד קן ואת האוצר במקום כוללות אוצרות רבים וערמת מסמכים. חוזרים לרקסוס והוא מתלהב מערמת המסמכים.

דרגה 2
 

Nextorl

The Crescent Archmage
צוות הפורום
הממ, נשמעת כמו התחלה קצת משעממת- דרגות נמוכות וכל זה. אני מצפה לאקשן האמיתי.
אתם מתכוונים להריץ את כל נתיב ההרפתקאה? או רק את ההרפתקאה הראשונה בו?
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
המטרה היא להגיד לאמצע - ההרפתקה הרביעית ולסיים שם.
בקשר למשעמם, כקרבות - כן, זה לא היה אטרקטיבי במיוחד, אבל הדגש הוא יותר על הפוליטיקה בעיר ובהמשך יהיו גם קרבות יותר מעניינים. זה שלקח להם כמעט סשן לטפל באורווה הפתיע אותי, כנראה שגם השחקנים צריכים להיזכר בטקטיקות והדמויות לא אופטימאליות.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
אני מתעכב בפרסום הרשומות, הנה זו של הפגישה השלישית (הגענו כבר לחמישית)
---------
בבוקר למחרת הם נפגשים בבית הקפה של לאריה, ומדברים עם רקסוס ואיתה. הם מנסים לגלות מידע אודות המפקדה של מסדר הארכיבסטים בקינטרגו. רקסוס מציע שבינתיים הוא ינסה לפענח את המסמכים של עורבי הכסף שהדמויות איתרו באורווה. אבל לדעתו זה רעיון מצוין של כריסטיאן לנסות במקביל לברר איפה הבסיס של המסדר – למרות שפיטריק מעיר שסביר להניח שגם מפקדת הארכיבסטים הותקפה בידי ברזילאי. הדמויות שוקלות האם לתחקר את הדוטארי בעיר, אך לדעת לאריה בליל העפר מי שביצע את ההתקפות בשליחות בריזלאי לא היו הדוטארי של קינטרגו אלא אנשים הנאמנים לו.
בהמשך השיחה לאריה מספרת להם על קן הצרעה, המקום שבו היא השתמשה לכדי להבריח עבדים ובני-מחצית וגם השכירה אותו למבריח נוסף בשם נאן שמשתמש בו כעת. היא מציעה אותו כבסיס להמשך הפעילות של עורבי הכסף, אך ראשית צריך ליצור קשר עם נאן שירד לשם יום קודם. הדמויות מסכימות למצוא אותו בקן הצרעה ויוצאות לדרך במעבר שבמרתף.
לאחר מנהרה קצרה הם מגיעים להיכל גדול שנפתח לביוב, כשהאולם נקי. מהחדר יש עוד שני מעברים ומעבר לביוב שבפתחו ניצב פסל של האלה האלפית קאלסיטריה. כרטיסטיאן ניגש לחקור, ומזהה גופה חצי אכולה במים אבל אז תנין שארב במים תוקף אותו ולופת אותו בלסתותיו! התנין כמעט מצליח לגרור את כריסטיאן אל המים ולמוות בטוח, בעת שיתר הדמויות מתחילות לתקוף את התנין – ברגע האחרון הם מצליחים לפצוע את התנין מספיק שגורם לו לסגת לפני שהוא טורף את כריסטיאן. אך רגע לאחר שהם מתאוששים מהתנין, מזנק מאחד המעברים יצור-אימים שמזכיר עורב ותוקף. הפעם הדמויות מוכנות לקרב והן מביסות אותו במהרה.
הן מחפשות עליו ומוצאות תליון מוזהב בתוכו קליפות ביצה עם כיתוב באלפית "אימא". לאחר דיון קצר החבורה מעירה את היצור, אך כשכריסטיאן מנסה לאיים עליה, הוא רק גורם לה להתקף זעם נוסף. בשלב הזה הם תוקפים כדי להרוג. הם ממשיכים לחקור, ומזהים שהגופה במים היא של נאן. אין עליו כסף אך המגפיים שלו קסומות – מגפי אלפים!
משם הדמויות סורקות את המעברים, הראשון מוליך למספר חדרי מגורים מאולתרים והשני מוביל למחסן שם יש ערמת ארגזים ושתי שולחנות – וגם ארבעה טנגו. ליאופלד מנסה להתיידד עמם, מגלה שנאן הבריח אותם לשם והבטיח גם להמשיך במסע, אך לא קיים את מילתו. לבסוף אלאנדור מצליח לשפר את המצב כשהוא נכנס ומציע להם כסף בתמורה לכך שישמרו על רקסוס ואנשיו. ואכן רקסוס ביחד עם עוד שני תומכים של עורבי הכסף עוברים להתגורר בקן הצרעה.

בימים שלאחר מכן אלאנדור ביחד עם רקסוס מנסים לפענח את המסמכים ומצליחים לגלות עוד מידע – על ההיסטוריה של העורבים הכסופים ושהם נלחמו באויבים רבים, כולל בדרקון בשם ריזוביו. בנוסף, המטמון יועד להיות מראש למצב שבו עורבי הכסף יובסו אבל יגיעו ממשיכי דרכם במטרה להניף את נס המרד. במקביל כריסטיאן נשאר לשמור עליהם בק הצרעה, כשבאחד הימים הוא שומע רעשים ומגלה שחלק מהקיר נפל ופגע באחד הטנגו שנפצע. הוא לא מוצא סיבה מדוע, למרות שזה לא נראה טבעי. כשפיטריק מגיע, הוא מרפא את הטנגו ומדבר איתם, כשהם הופכים לידידותיים יותר.

ליאופלד מגלה עוד מידע על מסדר הארכיביסטים – הם היו מסדר סודי שאסף מידע שבית ת'רון ניסה להשמיד וגם מידע מיסטי כללי. משפחת ויקטוקורה הייתה בעלת קשרים למסדר – הוא מבין שכנראה הדוטארי יודעים משהו נוסף על הבסיס של המסדר או כנסיית אשמדאי. ליאופלד מתחפש לכומר של אשמדאי, ומנסה לדבר עם שני כמרים של אשמדאי באחד המסעדות בקרבות כנסיית אשמדאי. הוא מנסה לחלץ מהם מידע אך שהם שומעים שהוא מנסה לברר אודות מסדר הארכיביסטים הם חושדים בו ומתחילים לרדוף אחריו – ליאופלד מצליח להתחמק מהם אך לא לפני שהם מצליחים להפיץ את התיאור שלו.
כריסטיאן מדבר עם לאריה שמספרת לו על פוביאן קראו, שכיר חרב שיכול להתאים כמנהיג ומגייס שכירי חרב למרד. אלאנדור מגלה מהמסמכים שהבסיס של עורבי הכסף היה בבית האופרה – אבל אין מקומות מסתור נוספים.
באחד הימים כשהם יושבים בבית הקפה נכנס למקום סיור של הדוטארי, הם מציגים ידיעה אנונימית שהם קיבלו על פעילות חשודה בבית הקפה של לאריה. אלאנדור מצליח להטיל הקסמת איש על אחד מהשומרים ובכך מונע מהם לגלות את המעבר לקן הצרעה.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
אז בפיגור קל, הנה הרשומות של המפגש הרביעי:
בעודם יושבים בבית הקפה של לאריה, נער מגיש לכריסטיאן ורד ומסר, שמבין לפי הורד שהמסר הגיע ממאמיני מילאני. הוא מרגיש שמי ששלח אותו הוא הטאמון הייס.
קוד:
My Dear Ravens,
You are not alone in your fears for the nest we share, but for now, my flock and I must remain quiet and hidden. The time will soon come when we must meet, but until then, keep building your contacts and resources. Do not rush into opposition against our common enemy. The time to retake Kintargo will come, but to strike too soon will be to lose the war before it even begins.
Recruit. Prepare. Remain strong in your patience. We shall speak soon.
—The Rose of Kintargo
פיטריק מתחקר את הנער והוא גם אומר שיש צרות ב Devil's Nursery ואם הם רוצים לעזור הם צריכים לדבר עם זדית בשם זיאה – היא תהיה מוכנה לפגוש אותם למחרת בערב.
במקביל, ליאופלד שוהה בקן הצרעות, שם הוא מנסה לשכנע את ארבעת האחיות פושי להצטרף לכנופיית ה River Talons, גם כאמצעי לצבור שם עוד השפעה וגם כדי לקדם את עצמו בכנופייה. כשהאחיות פושי שומעות שמדובר בכנופייה שמונהגת בידי Tengu בשם ראבזי, הם מסכימות.
לאריה גם פונה לדמויות, מבקשת את העזרה שלהם בתור הכוח של עורבי הכסף החדשים – היא מכירה שכיר חרב מהימן שיהיה מוכן להצטרף אליהם להערכתה, אך הוא ואנשיו נלכדו בידי ברזילאי וכעת הם עבדים ב"עבודות המלח של סאליקס".

העסק מתבסס על עיבוד המלח שמגיע לקינטרגו מהנהר, ונמצא בקרבת החוף. הם מבררים מידע נוסף על המכרה ומחליטה לדבר עם סטרונה סבינוס, האישה הקשוחה של קינטרגו העתיקה ובעלת הפונדק "הטופר והשן". סטרונה מתייחסת אליהם בחשדנות – היא כבר שמעה אודותיהם ועל כך שהם עושי-צרות, ומעדיפה לא למשוך תשומת לב מיותרת לפונדק שלה. היא מסרבת לעזור להם ישירות אך מספר שמי שאחרי על "עבודות המלח של סאליקס" הוא גמד ג'ינגי קשוח בשם קוסראני, שלא מרבה לצאת מבית העסק.
החבורה ממשיכה בסיור, כשהם מתחזים ללקוחות פוטנציאלים ונכנסים – כך הם מגלים שבמקום יש לפחות עוד ששה שומרים ואת התוואי השטח שלו. הם מחכים לערב, כאשר שני שומרים יוצאים החוצה, וחוזרים עם סירים עם אוכל, הם מצליחים ליירט אותם בחוץ ולנטרל אותם.
הצעד הבא שלהם הוא לנסות להתגנב לבקתת השומרים שנמצאת מחוץ למבנה המרכזי, אך הנסיון נכשל באופן רועש במיוחד כאשר אלאנדור מתנגש בערמת ארגזים, מפיל אותם לכל עבר ומעורר מהומה רבתי כששני חתולים שהיו בחצר בורחים משם בנהמות רמות.

הקרב מתחיל, כאשר שני השומרים בבקתת השינה נלחמים בליאופלד ובכריסטיאן, שמנסים לנטרל אותם לפני שיתר השומרים והגמד יצטרפו לקרב – אך הם מספיקים לחסל רק אחד מהם כשהדלת למבנה המרכזי נפתחת והגמד קוסראני מופיע ביחד עם עוד שני שומרים. אלאנדור ששמר על מרחק, מזהה שעוד שני שומרים נוספים מאגפים אותם מהצד החיצוני של המבנה. הוא מצליח לעכב אותם במעט באמצעות לחש שינה.
בינתיים הקרב בחצר מתנהל בעוז, בעוד קוסראני מנסה להמנע מקרב פנים אל-פנים הוא משליך שקיקים עם חומר אלכימי דביק, מנסה לנטרל את כריסטיאן, אך נכשל. הוא מוצא את עצמו מאוגף בין כריסטיאן לליאופלד, וזמן קצר לאחר מכן נכנע בעוד יתר השומרים בורחים – זהותם של עורבי הכסף ידועה להם!
הם מחליטים לנסות להתחזות לשודדים, מצילים את העבדים – ששה במספר כולל פורביאן – מעבודות המלח, בעוד הם כופתים את קוסראני ומעמיסים את המלח על העגלה.
המסע לקן הצרעה הוא ארוך, ושעת ערב מאוחרת – הם נמצאים ברחובות לאחר שעת העוצר, ואכן מעט לפני הגשר על הנהר הם מזהים סיור של דוטארי שעוצר אותם לתחקור ברחוב. למזלם השבויים המשוחררים והעגלה מסתתרים בסמטה בעוד ליאופלד משכנע את הדוטארי שהם פשוט אחרו עקב ארוחת ערב שהתמשכה.
-----
היה מפגש טוב, למרות שהחבורה קצת מסתבכת עם קרבות וטקטיקה. ובסוף רציתי להכניס את התחושה של עיר בעוצר ומשטר צבאי, אפילו שזה משהו שאני אישית פחות מתחבר אליו.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
לאחר שהסשן הרביעי שהיה נחמד אבל קצר מדי לדעתי, הסשן החמישי הכניס הרבה יותר פוליטיקה עירונית ופעולות של הדמויות בעיר:

עייפים אך מרוצים, עורבי הכסף חוצים את הנהר ומגיעים לבית הקפה של לאריה, שכבר בשלבי סגירה. בפנים לאריה קופצת על פוביאן קראו, מנשקת אותו ומודה לדמויות... כשחלקם מופתעים מהמחזה.
על כוס קפה מהביל, ומאפים טעימים, פוביאן ואנשיו מספרים לדמויות כיצד הם נשבו. הם מתנדבים לעזור להם ולהיות השרירים שלהם וגם לשמור על קן הצרעה. פיטריק מטיל לחש כדי להפוך את המים לבירה, ומציע אותו לפוביאן, תוך כדי שהוא מברר האם ניתן לסמוך על אנשיו – פוביאן ערב להם. החבורה נשארת לישון בקן הצרעה, שכבר מתחיל להיות צפוף ודחוס עם כמות האנשים שמסתתרת בו.

למחרת ליאופלד מתייצב השכם בבוקר בגשר על נהר היאובוליס, לכנופיה שלו – שם מזמן אותו מנהיג ה River Talons, ראבזי לפגישה. הוא מחלק לו שבחים על גיוס האחיות פושי ומנסה לחקור אותו במקביל מי אלו הדמויות האחרות עמן הוא החל להסתובב לאחרונה בעיר. ראבזי אומר שבקרוב תהיה לו משימה לליאופלד – אחד מהמכרים שלו הוא בעל פונדק בנמל שזקוק לשרירים. הוא גם מעלה אותה בדרגה בכנופיה.

בשעות אחר הצהריים הדמויות מגיעות ל Devil's Nursery, שם הן פוגשות את זיאה שלוקחת אותם לסמטה. היא מספרת להם על מספר רציחות שארעו לאחרונה ושאף אחד לא מגיע לעזור להם בגלל שאלו הם ה Slums של העיר. היא לוקחת אותם לראות את הגופה של הנרצח האחרון, אך הם לא מצליחים לגלות רמזים מעבר לזה שעקרו לנרצח את כל השיניים. בחיפוש בשכונה הם מגלים שהיו עוד 3 רציחות שהתחילו לפני כשבועיים – מעט אחרי ליל העפר. אין מכנה משותף של הקורבנות, ויתר הגופות נשרפו – אך נראה שהתעללו בכולן. במיפוי של אזור הרציחות, הם ממקדים את זה למספר רחובות סמוכים ומחליטים להציב מארב.

זיאה מתנדבת להיות הפתיון של המארב אך כריסטיאן מתנדב להיות במקומה בעוד יתר הדמויות מתמקמות – למעט פיטריק שהולך לשבת בפונדק ולשתות בירה דלוחה. לאחר כשעתיים כריסטיאן מרגיש שעוקבים אחריו והוא שומע זמזומים כששלוש פיות מעוותות מעופפות מופיעות מהאוויר – כל אחת מהם חמושה במצבט! שתיים מהן מנסות לעקור ממנו שן, ללא הצלחה בעוד, השלישית מרדימה אותו עם לחש.
ליאופלד שנמצא על גג סמוך מתאושש ראשון, יורה חץ שמחסל אחת מהפיות אך רגע קט לאחר מכן עוד חמש פיות מצטרפות לקרב. שלוש מתוכן ליד כריסטיאן שמתעורר מהשינה הלא-טבעית בצרחות כשהרבה שיניים קטנות מנסות לנשוך אותו. השתיים הנוספות תוקפות את ליאופולד, שנופל מהגג לאחר שהוא מורדם בידי לחש. הנפילה מעירה אותו ופיטריק מצטרף לקרב ביחד עם אלאנדור שמטיל לחשי שינה משלו – שתי פיות נוספות נהרגות והיתר בורחות בטיסה. ליאופלד מאתר את המסתור שלהם לפי הויכוח הסוער שהן מנהלות. המסתור שלהן הוא מרתף מתחת לבית נטוש, כשאלאנדור משתמש בידיים בוערות כדי לטהר את המרתף. שתיים יוצאות והם מעלפים פיה אחת, לוכדים אותה בבקבוק. אלאנדור מתחקר אותה כשהיא מדברת רק אלפית, ומגלה שהפיות אכן הופיעו בעיר לפני כשבועיים, היא לא יודעת מי זימן אותן, אך היא מדברת על הזד הצעיר שהוליד אותם בהערצה. אלאנדור מגלה שאותו זד נמצא במרתף – כשהם נכנסים אליו הם מגלים גופה של ילד זד כפותה ומעוותת, כשהשיניים שלו מפוזרות סביב ועליהן כתב מוזר. עדות לטקס הזימון המעוות שקרא לפיות.
זיאה והזדים האחרים ששומעים על גבורת הדמויות ועל כך שהן עצרו את הרוצחים מתנדבים לעזור לעורבי הכסף ומספרים שבעבר הייתה זדית בשם סיטריאה שהעניקה להם סיוע והגנה, אך מאז ליל העפר היא נעלמה כשהדוטארי עצרו אותה.

בימים שלאחר מכן אלאנדור חוקר לגבי הטקס של החייאת פיות השיניים, מגלה שזה טקס מרושע ועל שתי מטילות לחשים שמסוגלות למעשה שכזה – בעלת ברית של ברזילאי בשם טיאריאז, שאומרים שהיא קוסמת או מכשפה. לחילופין אלוסדה זול, כוהנת של אל הכאב זון-קות'ון ושגרירת נידאל, מדינת האל-מתים.
ליאופלד מנסה לאתר את העקבות של סיטריאה, מנהיגת הזדים, אבל מוצא את הבסיס שלה נטוש. הוא מברר בקרב הדוטארי – הם תפסו אותה בליל האפשר ומסרו אותי לידי טיאריאז. כיום היא שוכנת בהיכל הרישומים, שמצוי ברובע האצילים. אלאנדור מנסה לחקור בקרב הקשרים שלו באצולה, ומגלה שההיכל למעשה נסגר למבקרים מאז שברזילאי הגיע לעיר.

פיטריק חוקר לגבי המקומות שנשרפו במהלך ליל העפר – האחוזה של ויקטוקורה שהותקפה עקב הקשר למסדר הארכיבסטים, פונדק הדורבן שהותקף כי הוא היה בסיסי של מאמיני מילאני וחנות המוזיקה של העורב הכסוף. הוא לא מצליח לגלות בהם מידע נוסף, אך יש שמועות על מקומות נוספים שהותקפו באותו הלילה.
לאריה קוראת להם למועצה - פורביאן רוצה לדווח שהוא תפס חשוד ורוצה לדבר איתם, וגם לרקסוס יש עדכון חדש מהמסמכים, ולבסוף יש גמד נרגן שמחפש את הסיוע של עורבי הכסף.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
פגישת המועצה הראשונה מתקיימת במחסן נטוש בנמל. במועצה משתתפים בנוסף לגיבורים גם לאריה, רקסוס, פוריבאן, ועוד שני שומרים. פורביאן פותח ומספר שהוא תפס מרגל שהוא חושד בו שאחראי למכתב שנשלח לדוטארי. הוא חקר אותו אבל חוץ מלגרום לו לדמם הוא לא הצליח לחלץ ממנו מידע. פורביאן מזמין את הדמויות לנסות לחלץ ממנו מידע אחרי המועצה.

רקסוס מספר שהוא סיים לפענח את המסמכים, וסוקר את המידע שהיה בהם – לא מועיל באופן המיידי אבל רב ערך על ההיסטוריה של קינטרגו ועורבי הכסף. מנהיגת עורבי הכסף בעבר הייתה אלפית בשם Jackdaw. אך פריט המידע החשוב ביותר שהוא השיג הוא מידע אודות שיר הכסף, מעין טקס או שיר עתיק שאמור לעורר את קינטרגו להגן מפני איומים – לא ברור לו האם מדובר בכוח שטמון בעיר עצמה או פשוט סמל שיגרום לתושבי העיר להתאחד.

רקסוס מעלה הצעה נוספת במועצה – הוא חש שהם צריכים מנהיג מוכר בעיר, ומציע לחבורה שהוא יפנה לבני האצולה וינסה לגייס מנהיג מקרבם. אך החבורה מתנגדת לכך בטענה שזה מוקדם מדי. ליאופלד מציע לנסות לחשוף מידע מקרב הדוטארי על ברזילאי. הוא מאמין שלראבזי מנהיג הכנופיה שלו יש איש קשר שם.
לפני סגירת המועצה לאריה אומרת שהם איתרו גמד שריחרח מסביב לאחוזה של ויקטוקורה, הוא נראה להם חשוד ולכן היא שלחה את אחת מהאחיות פושי לעקוב אחריו. שמו הוא הוקום והוא מתאחסן בפונדק השן והטופר בקינטרגו הישנה.

בתום המועצה החבורה חוזרת לבית הקפה של לאריה, שם הם פוגשים את המרגל החשוד – מרגור - במרתף, מדמם ופצוע מהחקירה של פוביאן. אלאנדור מטיל עליו הקסמת איש, ומרגור חושף הכל. הוא מספר על כך שמאז שהוא הגיע לקן הצרעה הוא שומע קולות מהצללים והיו לו מספר פעמים שהוא איבד את מניין הזמן, ואפילו פעם אחת דיבר איתו עכברוש! הם מבינים שהעכברוש הוא או דרואיד ששינה צורה, יציר סוד או כישוף אחר.
הם נכנסים לקן הצרעה וחוקרים אותו אך למעט ליאופלד שמזהה ריח מסריח של קן עכברושים באזור המגורים, הם לא מאתרים דבר חשוד נוסף. הם מבקשים מפורביאן שיביא חתול למקום לצוד את העכברוש.

למחרת הם מחליטים לחפש את הגמד הוקום ומגיעים לפונדק השן והטופר, שם הם פוגשים את סטרונה – היא רומזת להם בקריצה שהיא בטוחה שאין להם קשר למתקפה על עבודות המלח של סאליקס, וכמובן שכך היא גם אמרה לדוטארי שרחרחו בפונדק. הם שואלים אותה לגבי הוקום והיא מספרת שהוא נמצא במקום, היא יודעת שהוא הבעלים של בית הפלאות של הוקום או מקום בשם דומה, שכבר לא ממש פעיל. בזמן שהדמויות מדברות עם סטרונה, ליאופלד מסתובב בפונדק ורואה רואה בחורה צעירה שחורת שיער שמוכרת דברי מתיקה והוא מתחיל אותה – שמה הוא לוסילה והם קובעים בערב – ליאופלד מצא חברה חדשה.
הם עולים לקומה השנייה של הפונדק ודופקים על הדלת של הוקום, הוא פותח אותה ונותן להם להכנס כשהם מסבירים שהם ידידים של משפחת ויקטוקורה. הוקום מדבר באופן מבולבל, ותוך כדי הדמויות מצליחות להבין שהוא בן כ-180, פעם היה לו עסק משגשג שהביא פלאות ויצורים פלאיים לעיר, אך בשנים האחרונות העסק דעך. הוא ידיד של פורסיה ויקטוקורה, אמו של רקסוס. הדמויות לא רוצות לחשוף את רקסוס וחוקרים את הוקום – הוא מספר שהוא מכיר את פורסיה ויקטוקורה כמה שנים טובות. החבורה מציעה לו מפגש למחרת להמשך השיחה. במקביל הם מבקשים ממגי פושי לעקוב אחריו.

ליאופלד חוזר לכנופייה שלו, ומדבר עם ראבזי. הוא מנסה לשכנע את ראבזי לתמוך בעורבי הכסף אך ללא הצלחה מרובה למרות שראבזי גם לא מתנגד – נראה שהוא מעדיף לשמור על כל האפשרויות פתוחות ולא לקחת צד. ראבזי אומר שליאופלד וחבריו יכולים להוכיח את עצמם בהרגעת הרוחות בבית המרזח של ClenchJaw שלאחרונה הקטטות בו מתרבות ובעל העסק ביקש את עזרתו של ראבזי.

לקראת הערב כולם חוזרים לקן הצרעה כדי לנסות ללכוד שוב את המרגל. הם ישנים שם, כשבלילה החתול משמיע נהמה ואז קראק – פיטריק וכריסטיאן שומעים חליל מנגן ואז הם מגיעים לגופה של החתול ומגלים שהיא מוקפת בנחיל של עכברושים. אלאנדור מתחיל לשרוף את העכברושים שמציפים אותם. פיטריק שומע מלמול מאחוריו ורואה Imp חמושה שמטילה לחש זימון מפלצות ממגילה – למזלו ולמזל החבורה הוא מצליח בדיוק לפגוע בה ולהעיף את המגילה מידיה הזעירות לפני שהיא משלימה את הלחש!
הם מצליחים לאגף את השדונית, שלמרות שהיא נראית מוכשרת יותר מאשר השדון הממוצע, לא מצליחה להמודד כנגדם, בייחוד שהם חמושים בנשקים עשויים מכסף. על הגופה שלה הם מוצאים מגילת לחשים נוספת, וגם אבנים יקרות.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
למחרת השכם בבוקר כריסטיאן מגיע לחנות הנשק War cage ומדבר עם צ'וקו, מזמין ממנו שריון לוחות מלא ומפקיד 100 מ"ז כפיקדון.
שעה קלה לאחר מכן, הגמד הוקום מגיע לבית הקפה למפגש שנקבע בינו לבין רקסוס. הוא מתרגש לראות את רקסוס ופוצח בשטף ברכות ואיחולים, כשהם עוברים לחדר הפרטי הוא מספר שהוא ידיד שנים ארוכות של פורסיה ויקטוקורה, ומארח את מסדר הארכיבסטים בבית הפלאות שלו – הם שכנו בעיקר בקומה התחתונה שהייתה פעם מקדש ל Irori. הוא יודע שהכניסה לשם היא דרך הפסל שניצב בבית הפלאות, אבל הוא לא בטוח כיצד.
הוקום ממשיך ומספר שהוא יצא למסע בכפרי האזור לפני ליל העפר וכשהוא חזר הוא גילה שאחוזת ויקטוקורה הותקפה ונשרפה בידי אנשי Thrune בעוד מאמיני אשמדאי השתלטו על בית הפלאות שלו – והוא בטוח שגם על המרתף. הוקום חיפש את הוריו של רקסוס ללא הצלחה, והוא בטוח שהם נמצאים בבית הפלאות. רקסוס מהופנט מסיפורו של הוקום ומבקש את עזרת הדמויות בלחדור לבית הפלאות ולמצוא את הוריו. רקסוס רוצה להצטרף אבל הגיבורים מסבירים לו שעדיף שיתעמק במחקר שלו לגבי שיר הכסף.

הם מגיעים לבית הפלאות ועושים סיור מסביב. לבית הפלאות יש שתי דלתות, אחת נעולה בשרשרת והשנייה נראית נטושה. החלונות מכוסים בקרשים, אבל אחד מהם הוא רופף והם רואים בפנים פסל, כריסטיאן לא מזהה אותו – אבל פיטריק מגלה שזה פסל של ארודן. הם מתחבטים האם להיכנס כעת או להמתין ללילה – לבסוף הם מחליטים להכנס. הפסל נמצא במבוא עם שני מעברים לחדרים. באחד מהחדרים הם רואים צלליות ונכנסים לחדר, שם יש מספר פסלי ווקס, אחד מהם עם עין בוהקת – ליאופלד מחלץ את האבן היקרה, וגם רואה שהכיתוב של הפסל הוא "פרופסור מנגוהו, הרוצח מגבעת המקדש".

הם ממשיכים במעברים, מגיעים לחדר נוסף בו יש מספר ארונות זכוכית ריקים וגם ארונות רגילים סגורים. הם מחליטים לא לפתוח את הארונות ופותחים את הדלת לחדר הבא – זהו חדר גדול, בו יש ארבעה משרתי אשמדאי שעסוקים בעבודה על שולחנות ארוכים – באותו החדר גם יש את הדלת הכפולה שמובילה החוצה.
כריסטיאן מסתער ראשון, נלחם ללא מגן מכיוון שהמשרתים אינם חמושים והוא מאמין שהוא יביס אותם בקלות. אך הם מקיפים אותו ומתגלה שמדובר בנזירים מאומנים, שגם צועקים למנהיג שלהם שיצטרף לקרב. אלאנדור ניצב בדלת של החדר, בעוד יתר הדמויות נכנסות לחדר ומצטרפות לקרב. סיבוב לאחר מכן המפקד שלהם נכנס - כוהן בלבוש מרשים של כנסיית אשמדאי שמטיל נשק רוחני שמופיע כאלת קרב ליד פיטריק. בתגובה פיטריק גורם לנשק רוחני משלו להופיע ליד כוהן האויב: כוס בירה ענקית. כוהן אשמדאי מטיל אחיזת אדם ומשתק את כריסטיאן. פיטריק ממשיך לתקוף עם הנשק הרוחני שלו את כוהן אשמדאי בעוד ליאופלד יורה לעברו חץ שמעלים את הבבואה שלו, פיטריק משחרר את כריסטיאן מאחיזת האדם באמצעות לחש. כריסטיאן מסתער לעבר כוהן אשמדאי ודוקר אותו בעוצמה ומפיל אותו לאדמה. שני הנזירים שנותרו מוכנעים במהירות.

הם בודקים בחדר שבו היו המשרתים, ומגלים שהספרים והמגילות לא מעניינים אך הציוד של הנזירים מעניין ובעל ערך. על הכוהן של אשמדאי הם מוצאים אלת קרב קסומה וגם ציוד נוסף. הם קושרים אותו ומאחסנים אותו באחד הארונות. בחדר שממנו הכוהן הגיע יש משרד שבו הם מוצאים רק ספר בעל עניין, ההווה והעתיד של האנושות – ספר קדוש של ארודן. הם לוקחים אותו עמם. בחדר גם יש מספר מזרונים.
הם חוזרים אחורה לחדר הקודם, ופותחים את הארונות – בתוכם יש ארבע גופות שעל שתיים מהן יש טבעות. ליאופלד מנסה לקחת את הטבעות אבל אז הגופות מתעוררות לתחייה - זומבים! פיטריק מגרש אותם, והזומבים מנסים להתחבא בארונות, מה שמקל על הגיבורים לחבוט בהם ולחסלם.

הם מגיעים לעוד חדר עם שלדים ומחליטים לא להכנס אליו כדי לא לעורר עוד אלמתים. הם ממשיכים למסדרון המקורי, שם הם רואים חדר שבו יש גופה מוטלת על הקרקע, לבושה ככוהן אשמדאי ועם התליון של אשמדאי על צווארו אך גופו מכוסה בחבורות ונפיחויות. הם מבינים שמדובר בארס כלשהו, ומחליטים לעזוב – אך לא לפני שאלאנדור מטיל גילוי קסם, ומגלה שהשריון של הכוהן קסום! דבר זה מצדיק בעיני החבורה את הכניסה לחדר, שם כריסטיאן מותקף מכל עבר בידי עכבישים סגולים וארסיים, אך שלא מהווים אתגר לחבורה. ביתר החדר נראה שהיה מיצג של חרקים וזוחלים, אך למעט העכבישים כולם מתו או מפוצלחים. בחדר הבא הם מגיעים למיצג של הים, אך כעת זוהי שורה של אקווריומים מיובשים. לבסוף הם מגיעים למבואה הראשית לבית הפלאות. שם יש מספר שלדים ענקים תלויים על התקרה, וכצפוי, שניים מהם השייכים לגורילות אדירות מתעוררות לחיים. לפני שפיטריק מספיק לגרש אותן, הקרב מתחיל – ומסתיים יחסית במהירות, אך לא לפני שהגיבורים נפצעים.
 

אביעד

פונדקאי ותיק
אני מאוד נהנה לקרוא את הרשומות שלכם. תפרסם עוד!
והכי נחמדות ההיתקלויות החברתיות, אני מתכוון לעבור על הרשומות עוד כמה פעמים.
ח''ח!
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
פגישה שמינית, וסוף ההרפתקה הראשונה (מתוך 4) של מורדי הגיהנום - זה לקח ארבע חודשים וקצת, אז בקצב הזה נותרה עוד שנה לסיום הקמפיין :cthulhu:

לאחר שהם סיימו לטהר את הקומה העליונה של בית הפלאות, הם מחליטים לא להמתין אלא להמשיך ולחקור את הבסיס הסודי של מסדר הארכיביסטים שהוקום תיאר. החבורה חוזרת לפסל של ארודן, ומגלה שניתן להזיז את אחת העיניים כדי לפתוח פתח בקרקע שבו מתגלות מדרגות. ליאופלד מאזין ושומע רוח נושבת מלמטה, שמתחזקת ונחלשת לעתים. הוא יורד במדרגות המסתלסלות עד שהוא מגיע לספרייה באולם רחב וגבוה שיש בו חצי תריסר יחידות מידוף שמתמרות עד לתקרה עם סולמות שמאפשרות גישה לספרים – אך במקום לא נותרו כמעט ספרים ויש סימנים לקרב שארע במקום, להבחנתו של ליאופלד לפני מספר שבועות. אך הדבר המסקרן ביותר בחדר, והמקור לאיוושת הרוח הוא שד (או גולם) שגופו עשוי מדפי ספרים וראשו הוא ספר! הוא עולה למעלה ולפי התיאור אלאנדור מזהה שמדובר בסוג של חוצן.

כל החבורה יורדת למטה, שליאופלד שוב מתגנב ראשון, והוא מצליח להיכנס לחדר מבלי שהחוצן שם לב אליו. כשיתר הדמויות מגיעות לחדר החוצן לא תוקף, ואז כריסטיאן ופיטריק מדברים עמו. הוא מספר שהוא זומן על-ידי המכשפה איזוני, אותה מכשפה שזימנה את פיות השיניים, כדי לעזור בטיהור המנזר וגם כדי לשמור על אנשי אשמדאי. כדי להימנע מקרב, כריסטיאן ופיטריק מנסים לשכנע שגם הם סוכני אשמדאי, והם מצליחים בקושי לשכנע אותו, וזאת רק לאחר שהם מציגים את הסמל הקדוש שהם לקחו מהכוהן שנלחם כנגדם. החוצן מרשה להם לעבור ומודיע להם שהוא הודיע ל"חבריהם" שעוד אנשי אשמדאי הגיעו.

לפני שהם עוזבים, הם מחפשים בחדר ומוצאים תא נסתר באחד מהמדפים, שבתוכו יש מספר חפצי ערך, זוג מגילות, פנינה וגם חותמת-ספר. אלאנדור מבין שמדובר בחפץ קסום, שלמעשה מאפשר להסתיר ספר במישור-כיס, כרגע נמצא ספר כזה בתוך החפץ.
הם יוצאים מהספרייה למסדרון עם מספר דלתות. ליאופלד פותח את הדלת הראשונה ובטעות מפיל כוננית שעושה רעש רב. במקום יש זוג מיטות שנראה שהשתמשו בהם לאחרונה. יש עוד שלושה חדרים כאלו ועוד שני חדרים עם מיטה בודדת, שבאחת מהם יש פורטרט של משפחת ויקטוקורה מוטל על הרצפה, הם לוקחים את הפורטרט עמם. אלאנדור שולף את הספר מתוך התבנית ומגלה שזהו ספר שסוקר את מקומות הקסם רבי-העוצמה ברחבי גולאריון.

המסדרון ממשיך לחדר נוסף, במרכזו יש נזיר אשמדאי מת, שתפוס על-ידי שלשלאות ברזל שנובעות מתוך חפץ בעל 12 פאות שתלוי במרכז השלשלאות, אלאנדור מזהה את החפץ כ Cubic gate. הם חוקרים ראשית את החדר, שכנראה שימש לאחסון מוזריות וחפצים קסומים ואף יש בו מספר מדפים שבהם היו חפצים מקוללים שנלקחו על-ידי כוהני אשמדאי: תליון או מחרוזת עם פתק שכתוב בו השסימנים מעידים שמטרתו לפתות את מאמיני Abadar לאבדון; מעמד לכפפות או מגני יד; מעמד לספר שצבוע בשחור ולבסוף כרית קטיפה אדומה לאבן בצורת אגרוף או חפץ דומה. ליאופלד גם מוצא תא סודי נעול באחד מהכוכים, אך לא מצליח לפתוח אותו.


הם מחליטים שלא להתעכב, ופותחים את זוג הדלתות לחדר הבא, שם ממתינים להם במארב חצי-עוג גדול ששואג, ולצדו ארבע צנזורים של אשמדאי. הם מתקדמים לתקוף ונעמדים מול ליאופלד וכריסטיאן, אך לא מצליחים לפגוע בהם עם אגרוף מהמם. אחד מהם שנותר לאחור צועק למסדרון שבקצה השני של החדר "אלו הם עורבי הכסף! הם הגיעו לכאן".
ליאופלד הוא הראשון להגיב, הוא תוקף ונסוג אחורה. הנזירים ממשיכים להתקדם במסדרון אך נפגעים מההתקפות החבורה – שני הצדדים ניצבים זה מול זה במסדרון, הדמויות צמודות לקיר הדרומי ואויביהם לקיר הצפוני. אך מצב זה משתנה במהירות כשאלאנדור משתמש בלחש ידיים בוערות ופשוט שורף אותם, כששני נזירים נופלים ארצה מתגלגלים בלהבות. הנזירים שנותרו לא מרפים מאגפים את כריסטיאן בעוד חצי העוג מניף את החנית שלו, פוגע בכריסטיאן ואז ממשיך ופוגע בליאופלד. בתגובה כריסטיאן מצליח לחסל את חצי העוג, ונזיר שלישי נופל גם הוא כשהנזיר האחרון מחליט לסגת מהקרב במהירות למסדרון שאליו הוא צעק את האזעקה קודם לכן.
פיטריק מטיל את לחש הריפוי האחרון שלו כדי לאחות את הפציעות שהדמויות ספגו, בעוד הם ליאופלד וכריסטיאן משתמשים בשניים מתוך שלושת שיקויי הריפוי האחרונים שנותרו להם.
nox.jpg
לפני שהם מספיקים להתאושש ולהתלבט האם להמשיך או לסגת, נהמה גרונית נשמעת מהמסדרון וצעדים כבדים מלווים בצלצול של נשק מול שריון נשמעים. ואז הם רואים מולה את נוקס, בת-האנוש שידוע ברחבי קינטרגו כשומרת של ברזילאי והשמועות מספרות שהיא גם בעלת דם שטני בעצמה, ולצדה כלב-ציד גדול.
נוקס מתקדמת לעברם במהירות, חמושה ב Glaive שמאפשר לה לבצע התקפות טווח ומשורינת היטב. החבורה מחליטה ראשית לתקוף את כלב הציד, שמוצא את סופו במהירות בשילוב של הלחשים האחרונים של אלאנדור שמזמנים כדורי חומצה וברק לשדה הקרב והחצים של ליאופלד. נוקס עצמה מתגלה חסינה לכדור הלהבות של אלאנדור, והיא מתקדמת לתקוף את פיטריק, שנופל ארתה מדמם.
כריסטיאן וליאופלד מנסים להתקרב בזהירות לנוקס, נמנעים מההתקפות של ה Glaive שלה ומחטיאים אותה. היא תוקפת בחזרה, ופוגעת בשניהם, כשהדם ניגר מפצעיהם. אך בעוד כלי הנשק שלהם בקושי פוגעים בנוקס, כדורי הלהבות עשוי החומצה והברק שאלאנדור זימן אופפים אותה וגורמים לה לכוויות נוראיות – בחמת זעם היא מסתערת לעבר אלאנדור, ופוצעת אותה קשה כשהיא בעצמה נפגעת מההתקפות המזדמנות של כריסטיאן וליאופלד שמתמקדים בה בעוד פיטריק גוסס. אך הגמול שלהם מגיע, כשכריסטיאן מסתער קדימה, מתחמק במזל מה Glaive של נוקס ומצליח לפגוע בה בחזה ולהפיל אותה ארצה, מתה.

לאחר שהם בוזזים את הגופות, הם מחליטים לסגת, אך לא לפני שאלאנדור מצליח להתגבר על הקסם המשובש של ה Cubic Gate וליאופלד עובד בשקדנות לפתוח את המנעול של התא הנסתר, מגלה בפנים עוד אוצר קטן.

דרגה 4.
 

אביעד

פונדקאי ותיק
:fire:
*כפיים כפיים כפיים*
מזל טוב לסיום ההרפתקה הראשונה. היה מעניין לעקוב עד עכשיו.
הקרב המתואר פה זה הקרב הזה:
https://www.pundak.co.il/forums/threads/40025?
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
פגישה תשיעית

לפני שהם עוזבים את בית הפלאות, הדמויות מחליטות לקחת את השבוי עמם - הם מלבישים מחדש את כוהן אשמדאי בגופיה כדי להסתיר את זהותו. ליאופלד מעביר אותם את הגשר על פני הנהר, בעזרת חבריו בכנופיית טופרי הנהר. למעט חבורה של עכברושים ענקיים שנמלטת מפניהם, הרחובות שוממים והם מצליחים להגיע לקפה של לאריה בשלום. כשהיא רואה אותם, היא המומה מהפצעים שלהם, ועוד יותר מהשבוי שהם הביאו עמם. היא מכניסה אותם פנימה, מציעה להם משקה ומזון. פורביאן שואל מי הוא השבוי ופיטריק אומר שזהו כוהן אשמדאי.

למחרת בבוקר, פיטריק מרגיש שקאידן בירך אותו בכוחות חדשים, בעוד כריסטיאן מתאמן ב Glaive החדש שלו, אך למרות המבטים הסקרנים לא מספר לאיש מאיפה הנשק הגיע.
כשהם מתארגנים, אחד השומרים של פורביאן מגיע, ומודיע שהכוהן התעורר, והם עילפו אותו שוב. פיטריק מורה לעלף אותו כל פעם שהוא משמיע קול. כשהם מגיעים אליו, פיטריק שם לב שהכוהן נראה מפוחד. הכוהן מנסה לאיים על החבורה, מספר ששמו ראול אספרנטי ואם הדמויות לא ישחררו אותו, הכוהן העליון קורינסטיין ידאג לטפל בהם. הם שואלים אותו לגבי נוקס, והוא מכריז שהיא תבוא להציל אותו – אך אז כריסטיאן מניח על צווארו את ה Glaive, וראול מבין שנוקס מתה.
רקסוס ניגש אליהם לשאול אם הם מצאו רמז לגבי הוריו, אלאנדור מבשר לו בצורה ישירה שהוריו מתו, דבר שגורם לרקסוס להתמוטטות עצבים. הוא מאיים לצאת לנקום בברזילאי, אך פיטריק מרגיע אותו ואלאנדור לוקח אותו לחדר, ביחד הם משכנעים אותו להמתין לפני שהוא יוצא לנקמה. במהלך היום רקסוס מלמד את אלאנדור להטיל קליע קסם, דבר שמסיח את דעתו של רקסוס מהאבל.

פיטריק יוצא לרחובות, מנסה להבין מה השמועות בעיר לגבי נוקס, אבל כרגע רק אומרים שלא ראו אותה מספר ימים. הוא מחליט לא להפיץ שמועות בעצמו. הוא גם שומע לגבי זוג נערים שנעלמו מהשיכונים בקינטרגו הישנה.
אלאנדור מנסה לאתר את העט המורעל, אך לא מצליח. הוא מפרסם על ערב שירת עורבים שהוא רוצה לארגן עוד מספר ימים. במקביל הוא שומע שמועה שאבירי השאול ממסדר Order of the Torrent נמצאים בסכסוך עם Order of the Rack, וגם שאומרים שבעבר כשהם נלחמו כנגד גילדת הנוכלים Gray Spiders, הם לא ניצחו אלא העכבישים האפורים השתלטו על מסדר אבירי השאול of the Torrent.

פיטריק מגיע לעיר העתיקה לשיכונים מהם שני הנערים נעלמו, הוא מדבר עם בעלת הבית ומגלה שמדובר בשני נערים שעבדו בשוק – הם נעלמו לפני יומיים ולאחד מהם קראו אנגוס. בפעם האחרונה שראו את הנערים, הם הלכו לכיוון רובע המקדשים. הם מגיעים לרובע, ושומעים שהם אכן עבדו שם אך נעלמו כנראה בדרך חזרה הביתה. בשיטוט ברחובות הם שומעים על כתות מרושעות נוספות שקיימות בקינטרגו – אפילו גרועים יותר מכנסיית אשמדאי – ושבטח אחת מהכתות חטפה את הנערים.
בזמן שהם מסתובבים בעיר, ההכרזה התשיעית של ברזילאי מפורסמת ברחבי העיר – ובה ברזילאי מכריז על כך שמסדר אבירי השאול של ה Torrent מוצא מחוץ לחוק וכל נכסיו מוחרמים. במקביל

יום למחרת, אלאנדור נותן לרקסוס משימה לנסות להתחקות אחרי העקבות של העט המורעל. החבורה שוב מסתובבת בעיר, ומנסה לדלות שמועות – הפעם הם שומעים שנוקס כנראה במשימה חשובה, אולי שקשורה לאבירי השאול הסוררים. פיטריק מפיץ שמועה משלו שעורבי הכסף הם אלו שחיסלו את נוקס. במקביל, החבורה לא מצליחה ליצור קשר עם ליאופלד – נראה שטופרי הנהר הותקפו בידי אנשי ברזילאי ואיש לא יודע מה גורלו של ליאו!
רקסוס נותן לו את הטבעת המשפחתית שלו לפני הפגישה של אלאנדור עם אלמודאנה, הגבירה של בית אולמקסה. הם נפגשים עם אלמודאנה. השיחה נפתחת כשיחת חולין, כשאלמודאנה מפלרטטת עם החבורה, בעיקר עם פיטריק שהוא בן-גילה, היא גם מתלוננת על בריזלאי שהשתלט על בית האופרה. אך פיטריק מאבד את הסבלנות ומוציא את הפסלון המופלא של עורב הכסף, ומשתמש בו כדי לגרום לעורב לעופף ברחבי החדר – אלמודנה נבהלת, ומנסה כמיטב יכולה להתעלם, מדובר במפגן כוח בוטה. אלאנדור מרגיע אותה במעט, מדבר עמה על האקדמיה ומנסה להבין מה היא יודעת גם על הנטייה של משפחות האצולה בעיר. אלמודנה עדיין נבוכה, ומבטיחה לנסות לבדוק מה היא יכולה לברר בעוד מספר ימים.

לאחר מכן הם מנסים לברר על מסדר ה torrent ושומעים עליו מידע. הם מדברים עם פורביאן שמפנה אותם לסטרונה – הם מגיעים לפונדק השן והטופר ורואים שסטרונה נראית עצבנית. היא מוליכה אותם לחדר פרטי, שם היא מספרת שמנהיג מסדר ה Torrent הוא בן-דודה: אוקטביוס. הם מציעים את עזרתם והיא מסכימה, היא חושבת שהיא יודעת היכן הוא מסתתר, אך גם שסוכני ברזילאי עוקבים אחריה. הם קובעים להפגש מחוץ לחומות העיר, מעט לפני רדת החשכה.
 

rui

The Storyteller Archmage
צוות הפורום
בצבא של ויני
מעניין. אהבתי את עניין מלחמת השמועות ואת העובדה שהלולאה מתהדקת - ניכר שצעדיו של ברזילאי הופכים לדרסטיים יותר ויותר.
 
Top