• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מוזיקה ישראלית טובה!

doctor arbitration

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
בעקבות דיון אחר שהנושא עלה בו, החלטתי לתת כאן מספר המלצות למוזיקה ישראלית מה-מגניבה, שלא תבינו איך לא שמעתם עליה קודם.

אז בלי הרבה בלה בלה נתחיל עם הלהקה הראשונה:

ג'ירפות
מה אפשר להגיד על ג'ירפות? המון. מה בתכלס אני הולך לומר על ג'ירפות? כלום, מלבד זה: הם נהדרים. הם אולי הלהקה הישראלית הכי טובה שיש (לדעתי). הנה כמה קטעים שלהם:

"יאיר לפיד", קטע מהופעה חיה -
"גג" - קליפ לשיר הנושא מהאלבום החדש -

Ex Lion Tamer / Katamine

שתי הלהקות הללו הן פרויקט של אדם בשם אסף טאג'ר, מלחין משורר וכו'. הבחור מגניב ומוכשר, ויצא לי לשוחח איתו כמה שיחות ממש קצרות אחרי הופעות ומסתבר שהוא גם נחמד למדי. לגבי ההרכבים: הוא החל עם קאטאמין כפרוייקט singer/songwriter, והקים את ex lion tamer כדי שתהיה לו להקת נויז רוק. מכיוון שבתכלס מדובר על (כמעט) אותם אנשים, הוא בסופו של דבר החליט לאחד להקות (וסגנונות!), ועכשיו קאטאמין מנגנים noise singer/songwriter. זה מדהים ללא ספק. תוכלו לבדוק את המייספייס של שתי הלהקות כאן, אבל לשמוע את ההלחם רק בהופעות (בנתיים, וגם זה לא יעזור ממש כי הם בus tour)

http://www.myspace.com/katamine http://profile.myspace.com/exliontamer

Madbliss

להקה מגניבה שהכרתי במקרה, וקיבלתי את הדמו שלה. רוק פסיכדלי מעט, מאוד איכותי. לשמוע ולהתענג:

http://www.myspace.com/madblissband

Midnight Peacocks

גם אותם גיליתי במקרה לאחר יציאה ספונטנית בת"א. להקת מטאל/הארדקור משובחת להחריד, שיש סיבה מצויינת מדוע אנשים לא שומעים אותם על בסיס קבוע: החומר המוקלט שלהם עלוב למדי. אבל בהופעות.. האיכות זורמת. אני אקשר כאן את המייספייס שלהם כדי שמי מכם שרוצה יוכל לבדוק לוח הופעות, אבל אל תייחסו חשיבות למוזיקה שרצה.. בהופעה החיה זה אשכרה נשמע טוב.

http://www.myspace.com/midnightpeacocks

The Pit That Became A Tower

הרכב לו-פיי אקוסטי נהדר של הבחור שעד לא לפני זמן ניהל את חברת Men of Israel (יבואני ענק של אינספור כותרי אינדי איכותיים בטירוף). קניתי את האלבום האחרון שלהם ומאוד התרשמתי, ואני ממליץ לכם גם. כאמור - לו-פיי, singer/songwriter, פינוק.

http://www.thepitthatbecameatower.com/

Elephant Parade

אז סבבה, הם עכשיו גרים בארה"ב, אבל אין שום סיבה להשמיט את הרכב הלו פיי הנהדר הזה מהרשימה. יש להם צליל מצויין ופשטות מוזיקלית כובשת. פייבוריטים.

http://www.idofluk.com/elephant/

אני אפסיק לעת עתה, אבל אחזור בהמשך. בנתיים זה מספיק לדעתי. שימו לב ד"א שאני לא טורח לציין אמנים מוכרים יותר כמו ברי סחרוף או התפוחים, כי זה אמור להיות בסיסי. בתיאבון

לדבר על מוזיקה ישראלית?לתת שירים או להקות?
אם שירים, אני ממליץ על:

שלל שרב של יהודה פוליקר.
שיר עם מילים ועומק, שכששומעים אותו בפעם הראשונה וממש מקשיבים קשה שלא לאהוב אותו.

מטאל ישראלי Rules! (חוץ מאלמנה שחורה - הם קריקטורה בלי הומור).

אינפקציה תמיד שווים אזכור, למרות שלא חסרים לנו בדחנים עם הומור מוזר.

עם ההמלצה על הג'ירפות אני דווקא לא מסכים. משעמם מרוב שמתחכם.

ואפרופו, יוסלס ID הביאו את NOFX לשתי הופעות בלבד בארץ! ויש לי כרטיס! זו אורגזמה רוקנרולית כמעט כמו מגהדת' או ההופעה של מייק פאטון!

האיש מהמעגל אמר/ה:
מטאל ישראלי Rules! (חוץ מאלמנה שחורה - הם קריקטורה בלי הומור).
מסכים. הג'ירפות הם לא להקה כל כך טובה.
אם מדברים על מטאל ישראלי אז יש את dissonant!!! להקה מעולה של מטאל ישראלי! שווה השמעה! בנוסף כמובן יש את שבק"ס ומוקי שהם גם אחלה.
עריכה: גם שוטי הנבואה ונקמת הטרקטור ראויים לציון בתור להקות סבבה שהיית בהופעה שלהם בזאפה בת"א

וואי איל, עליך אני לא מאמין.

חוץ מהעובדה שלג'ירפות אין שום דבר מעניין להציע, והם רק עוד להקה משורת הלהקות הישראליות הממוצעות, הסולן שלהם בן אדם מתנשא, יש לו אופי מטמטם, ובקיצור, אני לא סובל אותו.

לגבי השאר - אני לא מכיר, למעט המידנייט פיקוקס עליהם רק שמעתי, אבל מטאל זה לא כוס התה שלי.

כמובן שישראלי טוב זה הדג נחש. בלי שום ספק, הלהקה הישראלית הטובה ביותר שקיימת כיום. האלבום האחרון שלהם היה אלבום משובח לחלוטין.

יוני רכטר זה קרוב לוודאי היוצר הישראלי המוערך ביותר על ידי, ולו רק בשל העובדה שהוא כתב את "עטור מצחך". למרות שהביצוע המקורי מעיב על השיר, אמליץ לכם להקשיב לביצועו של אביתר בנאי (למי שלא שם לב - המלצה שלישית), הבן אדם עם הקול היפה ביותר בישראל.
הוא נותן את הביצוע הטוב ביותר ששמעתי לשיר הזה, רק הוא והפסנתר, עם כל הרגש שלו.
אמנם את האלבום האחרון שלו (שלישי? שני?) אני לא אוהב, אבל את היוצר עצמו אני מעריך מאד, והאלבום הראשון שלו טוב+.
למרות שבד"כ הליריקה משפיעה עלי מאד, אצל אביתר בנאי אני בכלל לא מתחבר לליריקה (למען האמת, אני חושב שבתור כותב הוא בינוני מינוס), אבל המוסיקה שלו נפלאה, והוא מלחין גאון.

האיש מהמעגל - הטעם שלנו בבירור שונה, זה כמו שאני לא מוצא שפישיבום הם כוס התה שלי. מתחכם? אה, לא הייתי אומר. ג'ירפות עושים מוזיקה מאוד פשוטה. על טעם ועל ריח.

מה שכן יותם, אני ממש לא מסכים איתך עם מה שהצגת. עזוב את העובדה שדברים כמו "משוחח עם כסא" הם דברים שאתה לא שומע כמותם בעברית (אולי חוץ מחלק מהחומר של מאיר אריאל, אבל כאמור את המפורסמים אני לא מזכיר), ושלג'ירפות יש שפע מקוריות ורעננות להציע לקהל הישראלי שגוסס תחת מירי מסיקות במיינסטרים ולהקות פאנק משמימות + חיקויי אליוט סמית' ב"אנדרגראונד" (בחיי, אם תשמע אלבום שלהם ולא את "גג" בחצי אוזן בסינגלס אני מאמין שתבין על מה אני מדבר)... גלעד כהנא (הסולן) הוא אחד האנשים התותחים. נעזוב את זה שהוא בנאדם מבריק ומשעשע מאוד, הוא דווקא מאוד down to the earth. חוצמזה, אתה שומע פינק פלויד למען השם, ממתי אכפת לך מסולנים צבועים וחארות?

פלאפי - בצפר מגניבים. זה אחלה מטאל, וזה משעמם בסופו של דבר.

doctor arbitration אמר/ה:
האיש מהמעגל - הטעם שלנו בבירור שונה, זה כמו שאני לא מוצא שפישיבום הם כוס התה שלי. מתחכם? אה, לא הייתי אומר. ג'ירפות עושים מוזיקה מאוד פשוטה. על טעם ועל ריח.

מה שכן יותם, אני ממש לא מסכים איתך עם מה שהצגת. עזוב את העובדה שדברים כמו "משוחח עם כסא" הם דברים שאתה לא שומע כמותם בעברית (אולי חוץ מחלק מהחומר של מאיר אריאל, אבל כאמור את המפורסמים אני לא מזכיר), ושלג'ירפות יש שפע מקוריות ורעננות להציע לקהל הישראלי שגוסס תחת מירי מסיקות במיינסטרים ולהקות פאנק משמימות + חיקויי אליוט סמית' ב"אנדרגראונד" (בחיי, אם תשמע אלבום שלהם ולא את "גג" בחצי אוזן בסינגלס אני מאמין שתבין על מה אני מדבר)... גלעד כהנא (הסולן) הוא אחד האנשים התותחים. נעזוב את זה שהוא בנאדם מבריק ומשעשע מאוד, הוא דווקא מאוד down to the earth. חוצמזה, אתה שומע פינק פלויד למען השם, ממתי אכפת לך מסולנים צבועים וחארות?

פלאפי - בצפר מגניבים. זה אחלה מטאל, וזה משעמם בסופו של דבר.
פינק פלויד היו צבועים וחארות לפני שנולדתי, אז זה לא נחשב.

אצלי האדם קובע הרבה לפני המוסיקה. כלומר, יש מוסיקה שאני פוסל מראש רק בגלל היוצרים שלה. נכון, זה יכול להישמע מטופש, אבל גם אם אני פוסל את להקה מסויימת בגלל שהאנשים שמרכיבים אותה לא מוצאים חן בעייני, זה לא אומר שאני מוותר על לשמוע אותם.
בג'ירפות לא התעמקתי, שמעתי כמה שירים שלהם, לא אהבתי את זה.
וזה היה הרבה לפני שראיתי את גלעד הזה.

תאמת? אני כבר לא זוכר מה הוא עשה שכל כך עיצבן אותי, אבל זה עיצבן אותי - וזה מה שחשוב. :)

אנשים משתנים, אני לא בטוח בכלל שאתה זוכר מה שמעת ומאיפה, כמו שאין לך באמת מושג למה גלעד כהנא מעצבן אותך. אקיצר אל תהיה ליצן. תן ל"משוחח עם כסא" שמיעה נוספת. אתה לא באמץ צריך לקנות אותו, או אפילו להוריד אותו. הנה, הכל חינם אין כסף באתר שלהם:

http://girafot.co.il/

וואו, אף אחד לא הזכיר את ארץ מיותמת?
Orphaned Land
הם להקת מטאל מצוינת בעיני עם מילים בעיברית (פחות או יותר ><"), למרות שהקליפ של אחד השירים היותר מפורסמים שלהם (נורה אל נורה) קצת מאכזב ואידיוטי.

ואומן ישאלי טובים באמת- יוני בלוך. ויש לו כל כך הרבה מגוון שבטוח תמצאו לפחות שיר אחד שתאהבו D:

נ.ב.- מישהו היה בהופעה של הג'ירפות? כי יש מלא כאלה באזור בו אני גר, ואני רוצה לדעת אם זה שווה את זה (אני בן 14).

הופעה של ג'ירפות זו חוויה שאתה חייב לעצמך. הם להקת הופעות מטורפת. כדאי גם שתכיר את החומר שלהם, חפש גם ביוטיוב כל מיני קטעים מהופעות כי יש להם המון שירים בהופעה שלא קשורים לאף אחד מהאלבומים שלהם (כמו בירה לבמה)

עריכה: כאילו.. פאק.. איזה גדולים הם.
קבל גם את יאיר לפיד מההודעה הראשונה שלי

פלאפי אמר/ה:
האיש מהמעגל אמר/ה:
עכשיו כששמעתי משהו שלהם, אני מסכים. למען האמת, המוזיקה שלהם אפילו עושה לי חור בראש.

אבוי לmetalhead שג'ירפות עושים לו חור בראש.

במידה ופספסתם- לדעתי, התקווה 6 להקה לפנים.
יש להם הופעות ממש טובות, ובכל חור בארץ- אין שום תירוץ לא ללכת להופעה שלהם לפחות פעם אחת.
אין להם איכות מדהימה, אבל בתור להקת רגאיי אני לא ממש מחפש את זה. כיף לשמוע את השירים שלהם.
הליריקה שלהם פוליטית, אבל בד"כ זה לא מפריע.

שמעתי עכשיו את יאיר לפיד ועוד משהו של הג'ירפות, ולמרות שזה היה משעשע והזוי, זה לא היה ממש מוסיקה. הוא פשוט מדבר וברקע יש קצת גיטרה.
קיבלתי לחג דיסק של סינרגיה. לא הכרתי שום דבר שלהם, וחשבתי שהם סתם עוד להקה פופולרית מהסוג שאני לא רוצה קשר אליה. אבל שמעתי עכשיו משהו בyoutube, דווקא לא רע, אבל אולי אני אחליף בכל זאת במשהו שאני אשכרה רוצה.

doctor arbitration אמר/ה:
פלאפי אמר/ה:
האיש מהמעגל אמר/ה:
עכשיו כששמעתי משהו שלהם, אני מסכים. למען האמת, המוזיקה שלהם אפילו עושה לי חור בראש.

אבוי לmetalhead שג'ירפות עושים לו חור בראש.
לפחות במטאל שרים (דבר חדש, אתה בטח לא מכיר)

חזרה