• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מה תשחקו החודש? פברואר 2024

החודש אני מריץ לפחות שתיים-שלוש הרפתקאות בקמפיינים השונים שיוצרים ביחד את 'ליגת ההרפתקנים של מלסטרה'.

- בסופ"ש אני מריץ עוד פרק ב'אחרי עלותם לגרדום': עדיין בנפרד לכל אחד משני השחקנים, מצב שקרה כי השחקנים החליטו לפצל כוחות 'באופן זמני' לפני שתי הרפתקאות, ואחת הדמויות נתפסה לבד, הוכרעה בידי יצור חזק ממנה ונגררה לאיזשהו כלא, כשהדמות השניה אפילו לא יודעת היכן הוא.
נקודה משעשעת בעניין, הוא שהקמפיין הזה קורה במקום מאד קרוב למקום שבו התרחשה העלילה של הפודקאטסט, ו'מתכתב' איתו כל הזמן. מה שכן, בגלל אילוצים של החודשים האחרונים, נוצר פער זמנים, שבו הקמפיין הזה קצת מפגר אחרי הפודקאסט, אז מדי פעם רואים ברקע ארועים שמי שהקשיב לפודקאסט יודע איך הם יסתיימו (לא קשורים באופן ישיר לדמויות של הקמפיין הזה ולמה שהן עושות).

- ב-17.2 יש לי 'הרצת יום הולדת' חגיגית לאחת השחקניות היותר ותיקות של מלסטרה, שבה אני אריץ מבוך שגם מקדם מאד את העלילה של קמפיין 'השירה האחרונה'.

משער שמלבד זאת, אולי נצליח לדחוף עוד הרצה בקמפיין כזה או אחר - הגם ששניים מהקמפיינים הגדולים נמצאים כרגע בהפסקה של כמה חודשים בין מיני-קמפיין אחד לבא אחריו, ולשחקנית מפתח יש אילוצים חריגים שהופכים אותה לבלתי זמינה עד אפריל.

- הערב יש עוד הרצת מבחן להרפתקה מוכנה במלסטרה.

- מלבד זאת, כמו שכתבתי בפורום של מלסטרה, יש הרבה מאד עבודה על הפרויקטים השונים של מלסטרה 'מאחורי הקלעים', כולל הרפתקאות מוכנות, תרגום של פרקי ספר הבסיס של עולם המערכה לאנגלית, עבודה על ספר החוקים לשחקן המתקדם, ועוד.

- במאמר מוסגר ופחות קשור למלסטרה: אני חושב שאני צריך ללמוד יותר לעומק את 'חרבות וכשפים' (והייתי שמח גם שיזדמן לי לשחק ב'טבעת האחת' - אבל כרגע אין צפי, ואני לא באמת מגיע להשקעה בחיפוש קבוצה וכ"ו, אולי גם מפני שאחרי כ-30 שנים של שה"ם נצחי, אני חושש מאד מהתפרצות חריפה של 'מחלת השה"ם לשעבר').

הערב הולך להמשיך עם קבוצה מקוונת הרפתקה בשיטת אווטאר של Magpie. אני לא מעריץ מושבע של הסדרה ולא ראיתי את כל העונות עם קורה, אבל עדיין נחמד לי.

ממשיך להנחות פרק רביעי, וכנראה אחרון, של ליידי בלאקבירד. מאוד נהנה מהשיטה וכנראה אמיר אותה בעתיד לגרסה אישית עבור עולם המערכה הביתי שלי. להרפתקה, לקחתי את הבסיס המעולה של חומר המקור והוספתי הרבה תוכן משלי.

בטווח הקצר-בינוני, מקווה להריץ איזו הרפתקה בשיטה של Dishonored, לאחר שסיימתי את קריאת ספר המשחק. זו תהיה פעם ראשונה עם 2d20 בשבילי אבל הרעיונות שם נראים לי מגניבים.

כשחקן:
מיני קמפיין Shadowdark Mystara בו אני משחק את מזאר - Male Witch בשיטת Shadowdark האכזרית, איכשהו הצלחתי להשאיר את הדמות בחיים אחרי חקירות של קברים נטושים ותחילת חקירה של מקדש עתיק, מפלס את דרכי על ידי לחשי אשלייה והטעיה וסובל מחוסר בOutput נזק (אין מה לעשות זו הדמות).
מה שכן, אני בעליו החדש של פיגיון קסום ומשתוקק כבר להשתמש בו.

אימה על האוריינט אקספרס, אני מגלם את ד"ר דומיניק רוסו, מסתנן יחד עם חבריו לחקירה אל תוך מוזיאון ונציאני, מגלים חלק נוסף בתצרף שהוא בעצם רגל שהיא עצמה חלק מהסימולרקום - פסלון עתיק ורב עוצמה שבשלב מסויים נצטרך להשמיד.

כמנחה:
מתקדם בהכנות ל"קללתו של סטראהד" שהולך להיות הקמפיין הגדול הבא שלי.
קיבלתי המון בקשות לוואן שוט של קת'ולהו לאחרונה ואני כנראה אריץ בקרוב משהו (יש כבר תור של 7 מעוניינים).

קראפטינג וצביעה:
מתמקד בצביעת מיניאטורות שקשורות לרייבנלופט ושל דמויות מהמיני קמפיים של מיסטרה.
סיימתי לעבוד על שעון חול דוארגרי למנחה.
שוקל להתחיל סוף סוף בפרוייקט גולם האבן העצום (אני מתכוון יצירה ופיסול מאפס!).

ממש הערב אני משחק בסשן של סוכניו השחורים של הלילה (Night's Black Agents), ההזדמנות שלי לשחק בשיטת גאמשו. נראה איך זה ילך.

מתישהו החודש אני אריץ פיילוט שני למשחק הכנס שנרשמתי להריץ, בעקרון עולם האפוקליפסה בסביבה עירונית (ולכן אני קורא לזה "עיר האפוקליפסה").

1) מנחה את כתר רקוב - עץ משחק (מו"ד 4, 4/4) ושמח מאוד שאני והקבוצה הצלחנו לחזור. גיבורינו התאחדו מחדש לאחר תקופת הפרדה לא פשוטה, וכעת מתכננים כיצד לפטור את הארץ העתיקה בה הם נמצאים מהאפלה שמאיימת עליה, וזאת במקביל לעיסוק במתחים שיש כבר בתוך הקבוצה בקרב חלק מחבריהם.

2) סיימתי עם הקבוצה את סוכני משמר-הקצה (Agents of Edgewatch), בו הקבוצה משחקת במחלקה לא מתפקדת שמצויה בעיר גדולה. בשל המצב והקטיעה קיצרנו את הקמפיין אבל הצלחנו לסגור אותו יפה לאחר שנה שלמה בה שיחקנו (כתבתי סיכום כאן).

3) מתכונן להתחיל לשחק בשבועות הקרובים בנתיב ההרפתקאות גורל גנוב (Stolen Fate). הדמות תהיה מכשף Divination, וזאת פעם ראשונה שאני מתמקד באסכולת הלחשים הזאת. יהיה סשן 0 הסופ"ש ככל הנראה.

ממש הערב אני משחק בסשן של סוכניו השחורים של הלילה (Night's Black Agents), ההזדמנות שלי לשחק בשיטת גאמשו. נראה איך זה ילך.
תהנו, אשמח לשמוע רשמים. אני מחפש בנרות שיטה בלשית לנקודה בה יהיה לי מספיק זמן להריץ משחק סולו קצר של זה לשחקן, ושמתי על השיטה הזאת עין.

אני אומר את האמת, ההתרשמות שלי היא שזו שיטה מסובכת מדי למה שהיא מנסה לעשות, ולא באופן שהרגיש לי שעזר למשחק. אולי ארגיש אחרת אם אקרא עליה יותר, ואולי היישום לNBA הוא פשוט מתסכל במיוחד עבורי. יש יותר מדי דברים לזכור כשחקן ונראה לי שגם למנחה היה הרבה מה לכדרר.

שבוע הבא מתחיל להריץ הרפתקה קצרה של אגדת הר הרפאים, עולם מערכה אסייתי - פנטזיה מגניב של עולמות פראיים.
עם הילדים מתכנן מחר לעשות חד״פ, עוד לא בטוח איזה אבל ננצח את זה שחורפי בחוץ לזמן משפחה.

בינתיים רוב הקמפיינים שלי בהקפאה בגלל המלחמה והשלכותיה חוץ מקמפיין אחד של מו"ד 5 שאני משחק בו כ-3 שעות פעם בשבוע.

משחק
שחקן בקמפיין מו"ד 5 - בעולם של Critical Role, משחק יחסית רגוע מבחינת הרבה משחק תפקידים ויחסית מעט קרבות, אם כי ב-3 הסשנים האחרונים זחלנו במבוך (מעניין ומורכב). אני משחק דם-דרקון פלאדין של באהמוט, אל הדרקונים הטובים. עכשיו בשלב של לבחור את השבועה שלי (בדיוק עלינו לדרגה 3!)... משחקים עם ההרחבות אז יש הרבה אופציות.

מנחה
כרגע בהפסקה בגלל המלחמה.

מזימות ותוכניות עתידיות
  • זומם להנחות את "אי האימה" הקלאסי או קמפיין דומה בפראיפיינדר. רכשתי את הגרסה המורחבת של "אי האימה" כולל נתוני משחק למו"ד 5 מ-Goodman Games לפני כשנה, זומם משהו מורחב וארגז-חול. מצד שני, מדגדג לי להריץ את זה בחרבות וכשפים.
  • זומם להנחות את השיטה שלי Faster than Light Nomad, שיטת מד"ב, און-ליין, סביר להניח Play by Post כי זה יהיה בין-לאומי ויש עניינים של אזורי זמן.

כותב
  • מהדורה שנייה לשיטת הפנטזיה שלי, The Sword of Cepheus. צפוי קיקסטארטר לקראת סוף מרץ!
  • שיטת מד"ב חדשה - Faster than Light Nomad באנגלית. היקף של כ-50,000 מילים, ייתכן תרגום לעברית (שיצריך העסקת עורך ומומחה לעימוד). שיטה מבוססת על 2ק6 אבל גם על מאגר קוביות למעשה, יצירת דמויות מהירה אבל מרובה באופציות, ומגוון מכניקות לחקר הייקום ולהסתבכות בצרות בו.
  • יקום מד"ב חדש ו"קשה" יותר בשם Hard Space. עתיד קרוב, כדור הארץ במצב רע, תאגידים ואינטרסים מסחריים מיישבים את העולמות הקרובים אליו. פחות "אופרת חלל", יותר חקר, תככים תאגידיים, צרות במושבות, ולא מעט אימה. מיועד לשיטת Faster than Light Nomad שאני מפתח.
  • Radium Gargoyle - שיטת אפוקליפסה "מוזרה"\חצי-פנטסטית על בסיס שיטת גרגויל שכתב תמיר לוי ושאני תרגמתי לאנגלית ופרסמתי יחד איתו. סגנון משחק מו"די במידת מה כצפוי בג'אנר (נוסח Gamma World), לולאת משחק מו"ד-ית במידת מה של חיפוש שרידים טכנולוגיים בחורבות. שונה מהותית מ"עת המוטנטים" שתרגמתי לפני שנים.

עריכה אחרונה:
כשחקן

1. הקבוצה של מבוך-העל "מצודת השני" בשיטה של עודרגה, בהנחיית H Hugh , עדיין קפואה. שחקן אחד עובר דירה, מה שאוטומטית מקטין את מספר השחקנים הזמינים. כשאפשר עושים חד"פ או דו־פגישתי, ובתקווה בסוף החודש נחזור למערכה.

2. חבר מארגן משחק היכרות מקוון קצר, 2-3 מפגשים, עם ואסן. בשבילי זו לא רק היכרות עם השיטה אלא גם עם אתר השולחן המקוון Alchemy.

ציפיות כמנחה - ברגע שיתאפשר

1. "עליית שרי הרונות" בפאת'פיינדר פראי!
אין שינוי מאז החודש שעבר... עצרנו לאחרונה קרוב לסוף החלק השני של "נקמה בוערת", אבל עדיין לא התאפשר לנו לחזור לשחק, כי מילואים של חצי קבוצה (אבל קבוצת הוואסטאפ עוד חיה עם ממים של המשחק).

פרויקטים

1. עדיין עובד בנחת על הרפתקה שכתבתי לפני כמה שנים טובות לשיטה "כוכבים אין-ספור" ואני מעדכן לגרסה משופרת ומורחבת שלה לעולמות פראיים.

קריאה:

1. עוקב בציפייה אחר העבודה על מוריה של הטבעת האחת, שאם להאמין להודעות בקמפיין, כבר החודש תהיה לה גרסת בטא.

2. עדיין קורא את "החברה רפואה", משחק תפקידים יהודי.

קבוצת הנוער:
בקבוצת הנוער שלי אנחנו משחקים את הקמפיין "ברכת יער" בוואנור: לאחר שיצרנו קהילה משגשגת ב"השנה השקטה", דילגנו 15 שנה לעתיד והבאנו למקום חבורת הרפתקנים מפוקפקים. הם כולם עובדים אצל בעל אוב (אחד השחקנים) שקנה מגדל מכשף עתיק שעמד נטוש ליד היישוב, ונעזר בחבורה כדי להשתלט עליו מהשד ששמר עליו עבור המכשף שגר שם לפני 100 שנה. בחבורה יש גם גולם שנוצרה ע"י המכשף מהמגדל ובילתה בו בבדידות 100 שנים. כעת יש להם בסיס מקומי, הם מעורבים בפוליטיקה המקומית (בין השאר, בעל האוב קיבל את הכסף באמצעותו הוא משלם לחבורה מאיש מאוד מפוקפק, שגם ביקש עבור זה שירות שעשוי לסבך את החבורה עם רשויות היישוב), ונראה איזה בלגנים עוד צפויים לנו.

הקבוצה הביתית:
סיימנו קמפיין של ארבעה חודשים עם Wagon Wheel, שהיה ממש מקסים. לצערי כרגע בגלל מגוון סיבות טכניות אנחנו מתקשים להיפגש פיזית. התחלנו לגלגל משחק אונליין חדש של להבים בעלטה, אבל עוד מוקדם לומר עליו משהו (בינתיים בנינו דמויות ועשינו היכרות כללית עם המשחק).

לא קריטי:
עוד רגע נציין 200 פרקים ו־4 שנים ללא קריטי בחגיגות גדולות. חוץ מזה, אנחנו ממשיכים באנתולוגיה ארוכת הטווח שלנו – אגם הפעמון – וגם משחקים משחקים שלא קשורים לאנתולוגיה.

מלבד פודקסט על, התחלתי פורמט של "שיחות לא קריטיות": שיחות וידאו בדיסקורד של לא קריטי שאנחנו עורכים מפעם לפעם עם מאזינותים שרוצות להשתתף, ומדברים על נושאים שונים של משחקי תפקידים. היום תהיה שיחה שנייה, אז זאת כבר מסורת!

עריכה אחרונה:
עדכון

התבקשתי להריץ את המגה-מבוך Stonehell בשיטת "חשכת הצללים" (Shadowdark) לכמה חברים. עובד עכשיו על המבוך וסביבתו, לפי המלצה ברשת אני שוקל להשתמש בוריאציה על אזור המערכה מאת Niklas Wistedt שפורסם כאן:

ועוד כמה אזורי מערכה של אותו יוצר (מעולה) שאחבר ביחד לכמעין עולם מערכה...

חזרה