• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מה מסתתר בתוך הצמחיה? עלו שני יצורים חדשים לאוגדן המפלצות של מלסטרה

הבטחתי לעדכן את אינדקס המפלצות, וגם התבקשתי להציג כמה מפלצות 'צמחיות' או לפחות קשורות לצמחים,
והנה התוצאה לפניכם :)

סות'וק - לטאות ערמומיות שמותאמות במיוחד למרבדים של פרחי הענק ברמת קוראדראנג, בעלות קוצי זנב רעילים וחיבה עזה מאד לחלב של בהמות משק.

הגארגונות', לעומת זאת, הוא התגשמות פיזית של הכוחות הרעילים שהשתחררו בהתנפצות הגדולה, והפכו מחוזות רבים בדרום מלסטרה לתופת של יערות רעילים; הוא נושא נבגים מחוללי מחלה, מפיץ צחנת מוות מדבקת, ועלול לגרום לכוחות הרעילים להתפשט בהדרגה לכל מקום אליו הוא זוחל; ובתוך גופו הקרומי קפואים עדיין שרידי קורבנות קודמים שלו, מתמוססים לתוכו בזעקה מזוגגת, ומסוגלים לנשוך תוקפים לא זהירים ולנגע אותם במחלה.

על הדרך, עדכנתי קצת את המילון האנ'מירי ואת המילון של שפת העוגים, והוספתי לו כמה מושגים שעלו בעדכון האחרון.

ולקינוח שרבוט ראשוני ופשוט של הגארגונות' שציירתי בעט.

עולם המערכה מלסטרה:

קבצים מצורפים

• gargonoth sketch.jpg
    gargonoth sketch.jpg
    103.9 KB · צפיות: 3
הסו'תוק נשמעים כמו גרסה מגניבה במיוחד של צבועים
כשאתה מדבר על ההשפעה של יכולת הצווחה שלהם על יצורים קטנים זה כולל גם זימונים של קוסם?

הגארגונות' מרגיש כמו טעימה קטנה ומעוררת ציפייה מהזוועות ששורצות באזורים שנפגעו קשה יותר בהתנפצות
הוא מזכיר לי מעט את הערפאים... ואני תוהה אם זה מכוון...

אולי קצת מזכירים אותם, מלבד זה שהם כמובן זוחלים (עם קצת השפעות צמחיות) ולא יונקים.
לגבי זימונים, תלוי איזה זימון - אם זו חיה קטנה וטבעית, אז כן; אם זה יצור ממימד אחר כמו שדוני אש וכ"ו, אז לא.

לגבי הגארגונות' - בהחלט, זו טעימה קטנה מהזוועות שיש בדארנת'און ואיזורים שנפגעו קשה בהתנפצות.
לגבי הערפאים, אני לא מכיר (שייך לאחת היצירות של סנדרסון?), אז כנראה הדמיון לא מכוון.

עדכון טוב. גארגונות' נשמעים פשוט כמו בהמת צל צמחית.

הסות'וק די אחלה דינוזאורים. היריבות בינם לבין הזאבים מעניינת.

האם במלסטרה הדינוזאורים הם בעלי קשקשים או שחלקם מנוצים כפי שמעלה חקר הדינוזאורים הנוכחי?

התקפת ענן אבקנים... טוב, לאור העובדה שאבקנים הם תאי הזרע של הצמח ואלרגנים ידועים לשמצה (אני מניח שהאבקנים עקרים), זו בטח מתקפה חזקה.

עריכה אחרונה:
גארגונות' הם לא הד של היסורים של משהו, אלא מסה צמחית רקובה שמונעת בידי קסם כאוטי, ומלאה בדחף לבלוע ולהחליא כל דבר שהיא רואה.
היצור גם לא שקוף למחצה, כי המסה שמרכיבה אותו היא חומר מוחשי לגמרי.

ישנם במלסטרה גם זוחלי ענק מנוצים - כמו הרפטור הצחור שהופיע בחזיון של גארל בפרק הראשון של "היה שלום הו אב דגול".

עדכון מוצלח.
בחלק על הסות'וק מוזכר הקוסם שניסה להפוך לדרקון, האם זה אומר שיש כאלו באיזור?
כמו כן, אם הפארליל שבאיזור רואים אותם כחיות קדושות יחסית הייתי מצפה שחלק מהחוואים שהולכים אחריהם ישאירו להם מנחות חלב או משהו דומה, אפילו רק כדי להשביע אותם ולמנוע מהם להרוג את חיות המשק?
הגארגונות' בהחלט יכול להיות יריב מבעית והאזכור של העצים התבוניים מעניין. האם הוא יכול לשאת גם כל מיני מחלות צמחיות אחרות, אם השפעה פחות מיידית? אני מניח שהוא אחראי להשתפשטות של הרבה נגעים כאלו (כמו מה שהיה בנגריה ב"מאחורי מסיכה").

נ.ב נראה לי הגיוני להוסיף את הסות'וק גם לפרק המפלצות בחוברת של הנסיכות, לא?

תודה :)

דרקונים הם יצורים אגדיים, וכנראה נדירים מספיק כך שכל דרקון מוכר יהיה בסיס לאגדות משל עצמו.
למשל, הדרקון שתקף את טולו וסביבו נסבה "השירה השלישית", או להבדיל, הדרקונית הלבנה מהאגדות של הקאראנ'סירי, שהטירה שבה הם מאמנים את החניכים שלהם קרויה בעקיפין על שמה.
יתכן מאד שבאגדות של ת'ארילין מופיע דרקון (או דרקונית) ירוקה.

וזה כמובן בלי להזכיר כל מיני סיפורים שיש לאנשי הלטאה בעניין, שהם שונים לגמרי, ואולי גם מגמתיים באורח ברור.

לגבי מנחות חלב - יתכן מאד שיש חוואים שלמדו שכדאי להם, בוודאי אם הם פאר'ליל שהגיעו לאיזור לא מזמן, ושהעמדה שלהם פחות נחרצת מבחינת שנאת היצורים
(הסות'וק, אגב, לא הורג כמעט אף פעם בהמות שנותנות חלב. הוא מהמם אותן כדי לזלול חלב, ואז מסתלק עד לפעם הבאה).

אין ספק שהגארגונות' יכול לשאת עימו שלל נגעים ומחלות נוספות, פשוט פחות כאלו שמשפיעות על הרפתקנים בדרגה בינונית-גבוהה ודמויות שחקן (קרי, ברמה שבה אפילו מתחיל להיות הגיוני לפגוש יצור כזה). וכן, הוא בהחל יכול להיות אחראי להתפשטות של נגעים ועיוותים מכל מיני סוגים, כולל כאלו שמתפתחים בהדרגה - אם כי ההשפעה שלו חזקה בעיקר על צמחים.

נ.ב: לעניין הוספת הסות'וק - כן, אתה בהחלט צודק. תודה :)

לגבי הסות'וק, אני מבין שהם תופסים את הנישה המקומית של השדונים שאחד ממאפייניהם הוא גניבת חלב. היות ומדובר בזוחלים קרי דם, כיצד הם מווסתים את הטמפרטורה שלהם? זה מידע שעשוי להיות חיוני להרפתקנים שמנסים להכריע אותם, נראה לי. אין להם את יתרון הגודל שמאפשר להם לשמור על טמפרטורת גוף יציבה לאורך זמן.

לא נראה לי שזה חיוני ברמה הטכנית יותר מאשר עם כל זוחל אחר. אפשר פשוט לצאת מנקודת הנחה שהם מסוגלים לווסת את הטמפטורה שלהם באורח יעיל מספיק כדי לחיות באיזור.
כך או כך, אין לסות'וק פגיעות או בונוסים מיוחדים ליסודות, מעבר למה שתואר בערך עליהם.

חזרה