• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • שדרוג פורום הפונדק הסתיים בהצלחה, ברוכים הבאים לבית החדש שלנו :)
    למרות שהפורום דומה לפורום הקודם, מתחת למכסה תמצאו שלל חידושים - ואולי אפילו איזה באג או שניים. למידע נוסף, בקרו בנושא

מהדורה 5 [מהדורה 5] starter set או essential's kit?

Nir the Collector

פונדקאי מהשורה
אני ועוד שלושה חברים שלי רוצים להתחיל לשחק D&D כולנו כבר די מנוסים ואנחנו מכירים את המשחק ואת החוקים שלו, והחלטנו שאנחנו רוצים להתחיל לשחק בהרפתקאות המוכנות של WOTC (אני הDM של הקבוצה). אנחנו רוצים ללכת על הרפתקה יותר קלילה, לא להתחיל עכשיו את curse of strahd או משהו בסגנון, אז כרגע אני מתלבט אם לשחק את lost mine of phandalver מהstarter set או את Dragon of icespire peak מהessential's kit. ראיתי הרבה סרטונים ביוטיוב של ביקורות ואני לא מצליח להגיע להחלטה, מישהו כאן שיחק באחת ההרפתקאות האלה או שתיהן ויש לו המלצה? (כרגע אני יותר נוטה לכיוון של dragon of icespire peak)
 

Nextorl

The Crescent Archmage
צוות הפורום
אם אתם מכירים את המשחק, אני ממליץ יותר על פנדלבר. ערכת הבסיס היא הרבה יותר סנדבוקסית באופיה, ברמה שמזכירה לי משחקי מחשב כמו סקיירים, עם הרבה "קווסטים" שאפשר לצבור.
 

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
חד משמעית "מכרות פנדלבר האבודים" יש בה קו עלילה ראשי חמוד מאוד, וגם כמה משימות-צד שמפוזרות באזור, והיא הרבה יותר מתאימה למשחק בקבוצה. הדמויות המוכנות ממש סבבה ולכל אחת מהן יש גם איזו משימת-צד משלה אם אתה מתעניין במניעים של הדמות להיות הרפתקנית.

השטיק העיקרי של "הדרקון מפסגת הכפור" שזו ערכה שמתאימה לשחקן אחד ומנחה. הקטע הוא שהשחקן היחיד צריך לאסוף בני ברית (יש חוק מיוחד למלווים) וחפצים חזקים עד שהוא מוכן להילחם בקרב בוס נגד הדרקון., ובדרך צריך לעשות מלא משימות משעממות.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
היתרון העיקרי לערכת האסנשילז זה שהיא מגיעה עם הוראות לבניית דמות לעומת הסטרטר שמכיל רק דמויות מוכנות.
כמוצר שעומד בפני עצמו אני מעדיף את האסנשילז, אבל אם יש לך את ספר החוקים לשחקן אז אין ספק שמכרות פנדלבר עדיף בהרבה.
 

Nir the Collector

פונדקאי מהשורה
ראיתי מה כתבתם והחלתי לקרוא את ההרפתקה lost mine of phandelver, וראיתי גם כמה סרטוני ביקורת על הספר, אחד מהמבקרים אמר שהחלק הראשון של ההרפתקה (goblin arrows) מיותר לגמרי, שהוא לא תורם להרפתקה בשום צורה ושהוא נועד אך ורק בשביל לקדם את הדמויות לשלב 2 או 3. השאלה שלי היא, האם החלק הזה די מיותר? כי אני לא בטוח אם לוותר עליו או לא, כי אולי הוא בכלל לא מהנה, אבל אני חושב שהשחקנים שלי דווקא יהנו מדנג'ן קטן ישר בהתחלה. מה אתם אומרים?
 

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
המבקר הזה טועה.

קודם כל, המבוך הראשון עושה עבודה טובה מאוד בלימוד הדרגתי של חוקי המשחק. יש קרב יחסית פשוט על הדרך, ואז בדיקות מיומנות וזריקת הצלה ממלכודת, ואז מבוך שחלק מהחדרים בו מעניינים (כמו הסכר שמאפשר להציף את המסדרון) והוא מביא את הדמויות בדיוק לדרגה 2.
מבחינת העלילה, המבוך פותח את התעלומה שמניעה את החלק השני של ההרפתקה. מי שילם לגובלינים? למה הוא צריך היה לחטוף את הגמדים אבל לשמור עליהם בחיים? איפה המצודה שלו שהגובלינים דיברו עליה?
 
Top Bottom