• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות

מדוע לבקש להמשיך דיון בפרטי גורע מהפורום

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
מקווה שעזרתי, ואם יש לך שאלות אחרות בנוגע לתחביב, אתה מוזמן לפנות אלי בפרטי.
בעקבות ההודעה הזו רציתי להסביר למה לבקש מאנשים אחרים לעבור להודעות פרטיות הוא נגד המהות של הפורום וגורע מהחוויה של אנשים אחרים.

ראשית, בזה שעוברים לדיון פרטי אתם מונעים את האפשרות של אנשים אחרים ללמוד ולהשכיל מהדיון. למעשה במקום שהפורום ישמש לדיון שכולם משתתפים בו ברגע שהדיון הוא פרטי המצב הפוך. רק שני אנשים נהנים מהידע הטמון כאן.
בתרחיש קיצוני דמיינו מצב שבו אנשים מפסיקים להגיב לנושאים חדשים בפורום בפומבי אלא רק שולחים הודעות פרטיות.... במצב הזה מי ימשיך לבקר באתר?
התשובה היא אף אחד - הפורום ימות. לכן, ברגע שביקשתם להעביר דיון לפרטי, אתם בעצם כורתים את הענף שעליו אתם (והפורום) יושבים.

שנית, בדיון פרטי אין מקום לדעות נוספות, הצעות אחרות או סיעור מוחות. במקום שמי שרוצה לשחק מג׳יק (לדוגמא) יקבל שלל הצעות איך לשחק, הוא שומע רק דעה אחת בודדת.
כהערה, אפילו שלכאורה מישהו אחר יכול להגיב בנושא, ברגע שאמרתם שהדיון עובר לפרטי, אותתם שלהמשיך להגיב בדיון זה בזבוז זמן - כי הדיון כבר המשיך בפרטי.

לבסוף דיון פרטי נועד לשיחה על נושא פרטי - הדם פורום בלעז מקורו בקבוצה של אנשים. אנחנו לא נקראים דיאלוג הפונדק.

ועל הדרך, באותו אופן להפנות אנשים ששואלים שאלה על נושא רלוונטי לפורום למקום אחר כדי לשאול את השאלה, גם לא לעניין.
קופץ לי לראש הודעה מלפני כמה שבועות שמישהי רצתה לדעת שם של ספר, ובתגובה הפנו אותה לקבוצת מדב בפייסבוק - אבל כמה דקות לאחר מכן היא קיבלה תשובה כאן בפורום.
זה סוג-של לכרות את הענף שאנחנו יושבים עליו - כי אם הפנו מישהו שיקבל תשובה למקום אחר, מדוע לי לכתוב תשובה אפילו אם אני יודע אותה - הרי יכול להיות ששואל השאלה כבר לא בודק - אמרו לו שהפורום אינו רלוונטי לנושא.
יש מקרים שזה כנראה נכון, אבל אני מציע שתחכו יום-יומיים לפני שאתם מגיבים ומפנים.

נ.ב. מבהיר שהנושא לא מופנה לאף אחד אישית אלא הינו הודעה לציבור

Top Bottom