• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מגי האבקה

יצירת המופת של בריאן מקקלן (Brian McClellan) מגי האבקה אושרה רישמית להפוך לסידרת טלויזיה

מדובר באחת מסדרות הפנטזיה אהובה עליי למרות שהיא פחות מוקרת ולצערי תירגמו רק 2 מהספרים

אני אשתדל לתאר את העולם של מגי האבקה בלי ספויילרים

בשונה מרוב הפנטזיות הקימות בעולם שמבכינה תכנולוגית הם בימי הביניים

הטכנולוגיה במגי האבקה דומה לזאת שברנסנס הקסם הוא מצרך שהולך ואוזל למרות שכל המכשפים שקיימים הם op
כל דור הולך ופוחת ויש פחות ופחות קוסמים והקסם שלהם הולך ונחלש

המצאת אבקת השרפה החליפה את צבאות העולם מאבירים לחילים חמושים ברובים
בנוסף מסתבר שלמרות ההרס שקוסם יחיד שלא לדבר על קבוצה של קוסמים יכולים לחולל בשדה הקרב יש להם חולשה 1 רצינית כולם רגישים לאבקת שרפה ושונאים את הנשק החדש

נוסף לכל זה יש אנשים שיכולים להישתמש באבקה שחורה כדי לחזק את עצמם יכולים לישלוט על קליעים ולכוון אותם בדיוק רב למרחקים עצומים ואפילו לחוש היכן יש אבקה שחורה ולפוצץ אותה בכוח המחשבה

אלה הם מגי האבקה שברוב העולם צדים הקוסמים שמחוברים לאצולה ולמלכים צדים אותם

למעט ממלכה קטנה שכדי להמשיך להיתקיים לא רק מהמצת את הנשק החדש אלה מהמנת מסדר שלהם וסמה בראש הצבא שלה אדם כזה

הספר מתרחש בממלכה דומה לצרפת שלפניי המהפכה יש הפרש רציני ביין פשוטי העם לאצולה שחיים חיי מותרות ולא מודיים למה שקורה בשטח
הספר מתחיל במהפכה שתוביל למילחמה של האימפריה הגדולה בעולם נגדם רק שאין להם בררה אחרת

הכריחה של הספר הראשון אומרת הכל
עידן המלכים מת אני חיסלתי אותו

קבצים מצורפים

• 2015.12.22-automn_republic.jpg
    2015.12.22-automn_republic.jpg
    104.5 KB · צפיות: 5
  • 20210115_135027.jpg
    20210115_135027.jpg
    67.4 KB · צפיות: 5
  • 20210115_135239.jpg
    20210115_135239.jpg
    68.4 KB · צפיות: 5
אני באמת צריך לקרוא את הספר השלישי, בעיקר אחרי שההוצאה לאור הודיעה שהיא לא תתרגם אותו
לא מכיר את הסדרה, אבל זו בדיוק הסיבה מדוע אני מחכה שמתרגמים את כל הספרים לעברית לפני שאני מתחיל לקנות (אלא אם זה במבצע)
נכון שזה לירות לעצמי קצת ברגל - כי אם אין ביקוש לספר הראשון אז למה לתרגם את היתר - אבל זה פשוט מרגיז אחרת.

החריג כמובן הוא במקרים שעדיין לא ספרי ההמשך לא יצאו לאור באנגלית.

אני מודה שאני לא זוכר את הסדרה לטובה: פונט מזעזע, בניית עולם לא אורגנית והפרקים של הקולונל בספר השני היו פשוט משעממים. אהבתי את דמות הבלש ונהניתי מהפרקים שלו גם בספר השני. אהבתי את הדרך בה עבדה המיתולוגיה של אותו עולם. גם הרפרנסים לשיר של אש ושל קרח היו נחמדים עם המצודה הזו.

זו כאילו סדרה עם פוטנציאל מטורף, עולם מעניין ובניית עלילה מוזרה ולא מידתית.
אולי התרגום לעברית פשוט לא טוב אבל הכתיבה מוזרה.
אבל כן נהניתי מהעולם וממערכות הקסם המאוד מגניבות, וזו סדרה שהייתי מאוד שמח לראות על המרקע, אולי הם יצליחו לממש יותר טוב את הקונספטים הבסך הכל טובים.

יש תאריך? איזו חברה מפיקה את זה?

זו כאילו סדרה עם פוטנציאל מטורף, עולם מעניין ובניית עלילה מוזרה ולא מידתית.
אולי התרגום לעברית פשוט לא טוב אבל הכתיבה מוזרה.
אבל כן נהניתי מהעולם וממערכות הקסם המאוד מגניבות, וזו סדרה שהייתי מאוד שמח לראות על המרקע, אולי הם יצליחו לממש יותר טוב את הקונספטים הבסך הכל טובים.

יש תאריך? איזו חברה מפיקה את זה?
זה הולך להיות משודר בהולו (HULU)
מי שיפתח את התוכנית זה ג'וזף מלוזי (חומר אפל)
לגבי תאריך אני לא בטוח

אני אצרף את הכתבה למי שרוצה לקרוא

קראתי את שני הספרים.
הראשון נפלא.
השני... אהה.. פחות. כאילו
מהספר הראשון "ההבטחה' היא למהפיכה צרפתית ונפוליאון עם קצת על טבעי.
בספר השני, יש כבר סצינות דרגון בול זי
אבל סדרה תהיה טובה. לפחות על הספר הראשון

קראתי את שני הספרים.
הראשון נפלא.
השני... אהה.. פחות. כאילו
מהספר הראשון "ההבטחה' היא למהפיכה צרפתית ונפוליאון עם קצת על טבעי.
בספר השני, יש כבר סצינות דרגון בול זי
אבל סדרה תהיה טובה. לפחות על הספר הראשון
אני מסכים שרמת הקסם היתה op בספר השני אבל אל תישכח שיש שם 2 אלים
אם הסיפור היה הולך לכיוון אחר אולי

יש לו ספרים אחרים שגם מתרחשים באותו עולם לפני ובזמן המלחמה שם הקסם יותר מרוסן אבל עדיין משמעותי

אני לא אומר שהספר *גרוע*
פשוט זה הרגיש לא נכון.
בסצינות של המלחמה בספר השני, כל הזמן ספרתי דפים מתי מגיעים למקום אחר.
אם אתיקל בעןד ספרים מהסדרה, אני אקרא.

יכול שאפילו אוביקטיבית, זה טוב-
אבל יש בעיה של ציפיות. זה אם נגיד בספר השני של שיר של אש ושל קרח, פתאום האלכי אים יוכלו לירות כדורי אש, ובראן יוכל לעשות קסמים כמו בהארי פוטר..
זה ליגיטימי, פשוט זה מעבר חד ומוזר.

חזרה