• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מבצע ניקוי המדפים חוזר! ספיישל מיוחד לקראת 2022 שמתקרבת

היה לי דיון מעניין עם החבר'ה שאני משחק עמם, ומסתבר שאני היחיד שם שאשכרה מוכר משחקים באופן סדיר. הרוב פשוט משאירים את המשחקים לצבור אבק במגרות, מדפים ובכל חור פנוי בבית. אז כולם אוגרים משחקים ואני בין הבודדים שמוכרים משחקים?
אז מכיוון שאני לא כזה, ומכיוון שהמדפים שלי מתחילים להתמלא עד אפס מקום, הגיע הזמן לבצע עוד סקירה של האוסף שלי ולחשוב מה יחפש בית חם ונעים חדש.
למי שלא זוכר, זה הפעם שעברה, לפני בערך שנה וחצי, שעשיתי ניקוי מדפים: מבצע ניקוי מדפים, גרסת משחקי הלוח

למזלי לא מרגיש צורך לבצע ניקוי מדפים במשחקי התפקידים - אבל שם זה יותר קל מלכתחילה, כי לרוב שיש מהדורה חדשה אני משדרג אליה. במשחקי לוח אין כמעט מהדורות חדשות, וגם אם יש לרוב הן לא ממש משמעותיות.
אני אבצע אותו באותה מתכונת כמו פעם שעברה, כלומר ליבה של משחקים שאני אוהב (20 במספר) ועוד משחקים שאני משחק עם המשפחה (15 במספר). עם זאת, הילדים גדלים אז החלוקה כבר פחות מובהקת...

נתחיל בקל - משחקים עם הילדים והמשפחה
  1. Happy Salmon, קטן, חמוד ודי חובה!
  2. Star Wars Destiny, לא ממש משחק ילדים, אבל משחק עם הבן ונהנים ממנו.
  3. Zombie Kids - הלהיט החדש, משחק לגאסי לילדים. מאוד כיפי, אבל מעניין כמה "אורך-חיים" יהיה לו אחרי שנגמור את הלגאסי.
  4. מאורת הדרקון - משחק חמוד לילדים, לא שיחקנו בו מספיק בינתיים.
  5. Lanterns, משחק מקסים שגם אשתי אוהבת.
  6. נדל"ן בקטן, ברור שנשאר!
  7. הצב והארנב - על הגדולים הוא כבר קצת קטן, אז נשחק עם הקטנה כשתגדל.
  8. קינגדומינו -שמתי אותו כאן, אבל מתאים גם לגדולים
  9. Zooloertto Mini, משחק גן-חיות חביב. בעיקר עם הילדים.
  10. סושי-גו! - משחק פילר חביב ותחרותי אבל לא כבד. אוהבים.
  11. קרקסון, ביחס עם ההרחבה Traders& Builders - אחלה משחק, כיום יותר עם הילדים מאשר מבוגרים אחרים.
  12. Ticket to Ride: Europe - משחק טוב למבוגרים וגם לילדים - אבל גיליתי שלאחרונה מבוגרים קצת "סנובים" אליו.
  13. Pandemic the cure - משחק שיתופי זריז.
  14. Black Fleet - משחק שלא מעריכים אותו מספיק. הוא ממש מצוין לגדולים ולקטנים.
מאתגר יותר, 20 משחקים בשבילי ולחברים:
  1. Dice Masters - משחק בניית חפיסות של קוביות לשניים. אני מאוד נהנה ממנו, אבל כרגע לא ממש משחק. צמצמתי את האוסף.
  2. Shadows of Brimstone: Forbidden Fortress - משחק לוח שמשלב חוויה של משחק תפקידים והמון קוביות. מגניב, מיניאטורות והרבה דברים טובים. שיחקתי עם קבוצה אחרת ונהנו. שומר אותו - אבל ביטלתי תמיכה בעוד הרחבה.
  3. Tiny Epic Mechs - משחק תכנות חמוד, הילדים אוהבים ומתאים גם למבוגרים.
  4. Bhonanza - משחק טוב מאוד בקופסה קומפקטית, אם כי לא שיחקתי בו הרבה זמן.
  5. Star Realms - משחק קלפים לשניים, מהיר וכיפי. וגם קומפקטי.
  6. דומיניון - בעברית, טוב לילדים ולמבוגרים.
  7. Battlelore 2nd edition - משחק מלחמה לשניים.לשחק עם הילדים, מבוגרים מאתגר. כולל הרחבה מגניבה של אלמתים.
  8. Mare Nostrum Empire - שיחקתי בו פעם אחת והיה נהדר. אבל רק פעם אחת :(
  9. Power Grid: First Sparks - משחק כלכלי עם מיפלים של חיות שצריך לצוד, אחלה משחק שמהנה ולא ארוך מדי.
  10. Battletecth Introductory Set - נוסטלגיה נטו.
  11. Flick'em Up 2nd ed. - משחק זריזות, חביב ביותר.
  12. Battle for Rokugan - משחק אסטרטגיה מעולה.
  13. Spirit Island - משחק שיתופי עמוק וכיפי.
  14. Cthulhu Death may Die - שיחקתי פעם והיה מצוין!
  15. Runebound 3rd - משחק הרפתקאות שאהבתי, ועכשיו מצאתי עוד אנשים שאוהבים, יאי!!
  16. Masmorra - אני אוהב, הבן אוהב. אבל זה לא ראה שולחן לאחרונה...רוצה להשאיר אבל צריך לראות שולחן.
רשימת המועמדים להדחה
  • Wasteland Express - אמור להיות אחלה משחק, אבל סגור בניילון מעל שנה... אממ...
  • King of Tokyo - אחלה משחק, טוב למבוגרים ולילדים. לי כבר נמאס ממנו לפני שנתיים-שלוש, וגם הילדים קצת איבדו תיאבון.
  • Lords of Waterdeep - עם הזמן הזוהר שלו התעמעם, והוא כבר לא "המשחק" באוסף שלי. אבל אין לי ממש משחק השמת עובדים אחר... שאלה קשה
  • Last Night on Earth - משחק זומבים היחיד באוסף וגם היחידי שיש לי שהוא אחד נגד רבים. מצד אחד מגניב, מצד שני פחות מתחבר למשחקי אחד נגד רבים... עם זאת, צבעתי את המיניאטורות.
  • המדבר הנעלם - שיתופי נפלא למשפחה - אבל התחיל לשעמם אותי וגם הילדים איבדו עניין, כי המשחק לא משתנה...
מחפשים בית חם ונעים:
  • Gloomhaven Jaws of the Lion - מסתבר שכל החברים כבר שיחקו בו, והילדים שלי קטנים מדי. אין מה לשמור שנתיים-שלוש עד שיגדלו.
  • טליסמן - ברשימת המכירה, אני לא אוהב, הילדים ניסו פעמיים ולא אוהבים.
  • Age of War -משחק פילר קוביות, למרות שמתאים גם למבוגרים במשפחה היה פעם להיט היום נמאס מהאקראיות, כך נפלו מלכים.
  • BloodBowl Team Manager - משחק פוטבול בעולם וורהאמר, משחק מצוין אבל ארוך - ואני מגלה שיש לי פחות זמן למשחקים.
משחקים חדשים שבדרך
כן, קשה לעמוד בכל המשחקים המגניבים שאני קורא עליהם, אז בדרך אליי יש את: Castle Panic, Jaipur, Marvel United.

• King of Tokyo - אחלה משחק, טוב למבוגרים ולילדים. לי כבר נמאס ממנו לפני שנתיים-שלוש, וגם הילדים קצת איבדו תיאבון.
האם יש לך את ההרחבה power ups ("כוחות על" בעברית)? היא משפרת אותו מאוד לדעתי, ונותנת אלמנט טקטי נוסף, כמו גם משמעות לבחירת הדמויות.

די מעוניין בjotl רק מוודא, הוא בלי סימונים על המפה וכאלה נכון? כי מההודעה זה נראה כאילו עוד לא התחלתם את הקמפיין. חוץ מזה תהנה מג'איפור הוא הגיע אליי לפני בערך שבוע וחצי ומהשלושה משחקים ששיחקתי קיבלתי את הרושם שהוא נהדר.

אין לי את ההרחבה power up - שווה להשקיע ולרכוש? קיבלתי את הרושם שהיא לא מאוד משפרת.

ה-15 ו-20 זה רשימת משחקים שאני שומר בטוח. פשוט חילקתי את זה למשחקים עם המשפחה ולמשחקים עם החברים. משער שעוד שנתיים שלוש החלוקה הזו תהיה קצת פחות רלוונטית
מתנצל אם יצרתי רושם מוטעה - לא מוכר את כל המשחקים הללו, זה היה כדי לעשות לעצמי סדר בראש.

ALZ המשחק סגור בניילון, ברגע שהבנתי שלכל החברים שלי כבר יש ולילדים זה לא מתאים, לא פתחתי אפילו.

BadBug BadBug יש משחקים שמתאימים לגיל הזה, למשל הצב והארנב מקסים, אבל אולי כדאי בנושא נפרד?

אני בהחלט חושב שpower up מוסיפה המון למשחק, היא בעצם נותנת לכל דמות סט קלפים משלה שאפשר לשלוף ממנו קלף אקראי כשיוצא 3 לבבות. זה אומר שיש עוד מימד טקטי, של רצון ללבבות- מה שגם מאריך מעט את המשחק לכולם, גם משמעות לבחירה בדמות, וגם... טוב, אלה יכולות מגניבות שאפשר לבנות מסביבן טקטיקות שלמות.

black fleet נראה חמוד. יש צורך שהילדים ידעו לקרוא את הקלפים?
אין צורך לקרוא באנגלית, כן יש אייקונים על הקלפים, שצריך להבין אותם.
לא מסובך

מלך טוקיו הוא משחק שילדים אוהבים, עליי הוא פשוט קצת נמאס… אז אולי אני מקרין לילדים 🙀

בקיצור אולדמן אני אשמח לקנות את jotl רק רוצה לדעת לגבי מחיר והאם אפשר אולי לשלוח בדואר כי אני גר די רחוק מהמרכז.
גם אני אשמח. מתעניין לגבי black fleet ומלך טוקיו

חזרה