• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה /

מבנה הלגיון האנ'מירי ודרגות צבאיות אנ'מיריות

הלגיון האנ'מירי נחשב במשך דורות על דורות לכוח צבאי בלתי מנוצח: מערך ממושמע ומצויד היטב ששילב רגלים עם מגינים כבדים; קלעים עם רובי קשת כבדים שזכו לא בכדי לכינוי 'המפלצת האנ'מירית', פרשים כבדים ומטילי לחשים.
העדכון של היום מביא תיאור מפורט של המבנה וסדר הכוחות של לגיון אנ'מירי. בנוסף, הוא עושה סדר בברדק ששרר עד עכשיו עם דרגות:
מעכשיו, לכל דרגה בלגיון יש שם מדויק באנ'מירין, בנוסף למידע על המעמד שנדרש כדי לזכות בה, ושמות של דרגות מקבילות או דומות מסולמות צבאיים אחרים, שחלקן שימשו בערבוביה בתיאורים קודמים של ערכים ותקצירי הרפתקאות באתר.
כמו כן, המילון האנ'מירי-עברי עודכן בכמה מונחים שמופיעים בערך על הלגיון.


* * *

לינק ישיר לערך על הלגיון האנ'מירי

לינק למילון האנ'מירי-עברי

עולם המערכה מלסטרה
 
עדכון מעניין וחיוני בהתחשב במעורבות הליגיון בקמפיין עד כה. הפרדה מעניינת בין חיילים בהכשרה לבין מי שמבצעים את המלאכות המלוכלכות. זה בטח עזר לטפח את התודעה המעמדית של הליגיונרים לעתיד כשאנשים אחרים טיפלו בכל צרכיהם הפיסיים עוד מההתחלה.

לפי הערך, בהיעדר מטה כללי, נורווין יותר קרוב לתת-אלוף מאשר לסרן קרי אני יכול להבין למה הוא נחשב למציאה כל כך מובחרת בשוק הנישואין.

האם לאנ'מיריי הייתה מקבילה למצ"ח כלומר באיזו מסגרת ניתן לשכור ו/או למנות הרפתקנים במסגרת הנוהג הצבאי האנ'מירי?

לא שזה מאד מפתיע אבל יחידה בסיסית של עשרה אנשים אומרת שהמתמטיקה האנ'מירית יחסית דומה לשלנו (לא שחשבתי אחרת... -)
 
עריכה אחרונה:
סיל'ריתיול הוא יותר Field captain של העת העתיקה/ימי הביניים מאשר סרן בצבא מודרני, קרי - מדובר בתפקיד בכיר מאד, גם אם כמות האנשים שהוא מפקד עליהם קטן יותר מאשר המקבילים שלו בלגיונות לפני ההתנפצות. מי שנמצאים מעליו הם מפקד הלגיון התשיעי, וכמובן המפקדת קאירה, שמקבילה פחות או יור למפקד הלגיון מבחינת החשיבות שלה.
(קרי, אין באמת דרגות בין 'סרן' ל'גנרל', אם להשתמש במונחים מודרניים).

לא נראה לי שלאנ'מירים יש משהו שקרוב למשטרה צבאית מודרנית. סביר להניח שמפקד הלגיון או הקצינים שלו היו צריכים לטפל ולשפוט חיילים וקצינים זוטרים על עבירות מעבירות שונות. לכל היותר, במקרה מסובך, היו מביאים איזה מישהו מיוחד מבחוץ, אולי מהארמון של העוצרת (במקרה של כוחות הורד האפור).
 
מגניב ומעניין ממש, הופך את הליגיונות להרבה יותר חיים ומוחשיים בדמיון. כמה לגיונות בערך היו לכל השתקפות בימי האימפריה? וכמה ידועים היום בנוסף לליגיון של וארת'רון?
כמו כן, מה בערך סדר הגודל של הלגיון בוארת'רון בעצם?
 
תודה רבה :)
לאימפריה בשיאה היו כנראה 40-50 לגיונות, אבל גם אני לא סגור עד הסוף בעניין.
מהם שרדו כיום מעטים בלבד, לפחות בארצות שמוכרות לנו - אם כי יש כוחות ששרדו שהשתנו וכבר לא מתפקדים כלגיון קלאסי, כמו לגיון האימים הכחול ממלחמת האזרחים של אורמתריל, או הצבא שמגן על נמל ראלסורם.

להערכתי, הלגיון בוארתארון עומד לכל היותר על חצי מהמספר של לגיון תקני. משהו בין חצי לשליש, והוא תלוי במידה רבה בכוחות עזר מקומיים.
 
לאימפריה בשיאה היו כנראה 40-50 לגיונות, אבל גם אני לא סגור עד הסוף בעניין.
זכור לי דיבור על הלגיון ה22 של השתקפות כלשהי, אז אלא אם לאחת היה משמעותית יותר לגיונות מהאחרות, 22X4 = 88...

עדכון מעניין ביותר, וחשוב. נהנתי לקרוא. בהחלט מוסיף 'חיות' ומוחשיות ללגיונות בדמיון!
להערכתי, הלגיון בוארתארון עומד לכל היותר על חצי מהמספר של לגיון תקני. משהו בין חצי לשליש, והוא תלוי במידה רבה בכוחות עזר מקומיים.
והלגיון בגראן-א-דרום?
 
כנראה שמצבו לא יותר טוב, בוודאי אחרי הקרב בבאשמאסור, ובנוסף לכל הצרות - הוא היה צריך למלא את השורות במקומיים מפליטי אורגאקה, שרבים מהם די חסרי מוטיבציה ולא ממש חיילים מצטיינים.
 
האם לאי אלו מהליגיונות שאנחנו מכירים יש פלוגות בורונים?

מה הייתה השיטה האנ'מירית ללוחמה בים: השיטה הרומית (הספינה היא האמצעי שמעביר את הרגלים) או השיטה הבריטית (הספינה היא כלי הנשק)?

פרט לסוסי מלחמה, האם לאנ'מירים היו עוד סוגים של רמכים? האם פרשיהם אימצו את הגריפונים כחיית רכיבה או העדיפו להשאיר אותה לאורגי הערפל? ובהמשך לשאלה מלמעלה, האם היו להם גם רמכים ימיים?

האם יש לך כוונה להרחיב בהמשך על מסדרי פרשים כבדים ("אבירים") אפשריים לדמויות שחקן? וכמובן, לאיזה מסדר היה שייך הקאדט ב-"עסקי דרקונים" רשמית? האם מסדר קלדוריל נחשב לחלק מהליגיון המקומי או שבשל הפלדינים המשרתים בו הוא נחשב לעצמאי בשל הקשרים שלו לדת המקומית?
 
עריכה אחרונה:
כיום המנהג פחות נפוץ באופן רשמי, אבל גם ללגיון התשיעי וגם ללגיון הזהוב השלישי יש כוחות קטנים של פושעים לשעבר ש'נודבו' לעבוד בשביל הלגיון, והיחס אליהם הוא לא כאל אנשים חופשיים.

האנ'מירים לא חיבבו במיוחד קרבות ים, והעדיפו להשתמש בים בעיקר להעברת גייסות במקרה הצורך. אולי זו אחת הסיבות שהם לא ניסו לכבוש את קאל-נאראז'. לעיתים קרובות, הם השתמשו בואסאלים ששלטו בקרבות ים טוב מהם - למשל, ראמג'ירים או אפילו אורגי-ערפל מסוגים מסויימים.

אולי היו עוד סוגים של רמכים - אבל הם היו נדירים מאד (כמו גריפונים, שיותר אפיינו אורגי ערפל, למרות שגם האנ'מירים השתמשו בקומץ מהם), ולא התאימו לפלוגות שלמות אלא מקסימום לקומץ גייסות עילית נבחרים.
 
חזרה
Top