• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 מאנטרייס - בניית עולם

זו הפעם הראשונה שאני מפרסם בניית עולם בפורום, ואני אשמח לביקורת בונה.

רקע:
מאנטרייס הוא עולם מגוון. העולם עצמו בנוי מחמש יבשות וארכיפלג גדול, כאשר בירת התרבות היא היבשת ת'אליס הגדולה.
ת'אליס נמצאת במלחמה בעשרים השנים האחרונות, כאשר רוב מזרח היבשת נכבש על ידי האימפריה הדיביאנית, וחלק קטן ממחוזות המערב עוד עומדים נגדה.
היבשת הקפואה אורמוס מיוערת ברובה, אך היערות שלה אפלים: רוחות מסתובבות שם, וערפל מכסה את האדמה. לא רבים האנשים שיצאו מהיערות של אורמוס.
טבליר, היא היבשת שעל ידי רבים נקראת "היער המואר". רוחות טבע רבות מסתובבות בחורשות, והתושבים של היבשת יודעים איך להסתדר איתן. האור עולה על יערות אלה בשעה מוקדמת, ועוזב בשאה מאוחרת.
אומין היא היבשת האפלה והמפחידה מכולן. אנשי זאב וערפדים מסתובבים בלילות, וביום מתרחשת שם מלחמת המכשפים הנוראה, בין עשרת הפטרונים החזקים ביותר והמשרתים שלהם.
בפוסט הבא אני ארחיב על היבשת שנותרה ועל הארכיפלג.
יום עצמאות שמח.

איך היבשות מסודרות על פני מאנטרייס? נראה לי הולם מבחינה פואטית שיבשת היער האפל נמצאת בכיוון ההפוך ליבשת היער המואר כלומר כל אחת במחצית אחרת ואם היית חופר מנהרה, היית מגיע ליבשת האחרת.

מהם אמצעי התחבורה העומדים לרשות שוכני העולם הזה?

מהם המינים התבוניים שוכני העולם הזה? האם מדובר במינים הקלאסיים או שיש גם מינים מקוריים?

האם קיים קשר בין מלחמת המכשפים לבין מסעות הכיבוש של האימפריה הדיביאנית? נראה לי שאימפריה קצת יותר תעניין פטרונים למכשפים מיבשת מקוללת. אני משער שהם עורכים את המלחמה שם כדי לא לפגוע בהשקעותיהם ארוכות הטווח ביבשת ת'אליס. עם זאת, המלחמה משפיעה על יכולתם להשפיע על מה שמתרחש בת'אליס.

אם הזכרנו טכנומאגיה, מה המוטיב שלה? כיצד היא נראית?

אני אצלם את המפה כשאסיים אותה. אמצעי התחבורה הם כרכרות, סירות להליכה ברגל.
רוב המינים התבוניים הם הקלאסיים, עם תוספות משלי כמו חצאי נימפות.
יש קשר בין שתי המלחמות, והפטרונים נלחמים על מי יזכה באימפריה הדיביאנית. חלק מהפטרונים האחרים מנסים לעצור אותם.
תושבי העולם מצאו דרך להפיק אנרגיית קסם מקריסטלים חזקים, והם משתמשים בה כדי לתפעל גלמים ויצירי כפיים, אבל עדיין לא המציאו את הנשק החם.

אלו כלי נשק עומדים לרשות הרפתקנים במנטרייס?

מה השימושים שאנשי העולם עושים בגלמים וביצירי הכפיים (פרט לכך שהם משמשים כחוטבי עצים ושואבי מים ובכך מחסלים כל צורך בעבדות או במעמד דומה)?

אני הייתי יותר מעוניין לדעת מדוע התחילה המלחמה בת'אליס? איך קמה האימפריה הדיביאנית ואיך הפטרונים מצליחים להשפיע עליה (או יותר נכון לשאול בעזרת מי הם שולטים עליה) ? מה המקום של אלים בעולם המערכה ועד כמה דתות (או כל גוף דתי אחר) הן גוף מהותי בעולם ?

א. לרשות ההרפתקנים עומדים הנשקים שבדרך כלל אפשר למצוא, עם חפצים חדשים משלי, כמו שריון מגנטי או חרב שמתפרקת לנונצ'קו.

ב. הגלמים די נדירים, ובדרך כלל משמשים כשומרים. יצירי הכפיים למיניהם יותר נפוצים, ויש להם שימושים רבים יותר, אם כי האדם הממוצע לא יכול להחזיק אחד מהם בשביל עבודות כמו חטיבת עצים. האנשים עדיין עובדים, אבל עבדות היא לא חוקית.

ג. המלחמה התחילה בגלל שהשחיתו את המלך של המחוז הכי גדול, ועד שהבינו שהוא עומד לפתוח במלחמה, הוא כבר כבש את המחוזות הצמודים.
הפטרונים מנסים ולא ממש מצליחים, כי הם בעצמם לא הצליחו לפתור את המחלוקת מי ישלוט באימפריה. הפטרונים בעולם שלי מאוד יהירים, וכמעט כולם מחשיבים את עצמם כאלים. הם מתחילים להשפיע בכך שהם שמים את המכשפים שלהם בעמדות חשובות.

ד. במאנטרייס יש 17 אלים ראשיים, ועוד אלים פחותים. למרות שכל העולם מודע לקיומם, לא כל התרבויות סוגדות להם. לדוגמא, ביבשת אורמוס מאמינים ברוחות טבע, ולא האלים. מה שממש לא תורם לאמונה, זה שיודעים שאפשר להרוג אלים, כי דבר כזה קרה בעבר. בנוסף, האלה העיקרית של הטוב מקנאת באחותה, ומסיתה את המאמינים שלה נגדה.

היסטוריה
לפני כל היבשות, לפני כל האלים שלנו, לפני כל הקיום, היו האלים הראשונים וזרעי העולמות, שריחפו בחלל הבין מישורי. האלים הראשונים טיפלו בזרעים, אבל הם ידעו שהם לא יוכלו לצמוח ככה. האלים החליטו להקריב את עצמם, וכל אחד ואחת מהאלים נתנו את החיים והכוח שלהם לעולם. אבל הזרע שנמצא במרכז, היה גדול יותר מכולם, ושני האלים שנותרו, הקריבו את עצמם בשביל העולם.

ההיסטוריה של עולם החומר מחולקת ל4 עידנים, כאשר השנה הראשונה, שנת 0 החלה ביום בו העולם נברא.
הבריאה - שנת 0 עד 1,294 - היא העידן בו האימפריות הראשונות של בני התמותה התחילו לקום, הגזעים נוצרו, והאלים נלחמו ביניהם.
השגשוג - שנת 1,295 עד 1,987 - בעידן השגשוג, המפלצות והיצורים האפלים נדחקו ליערות ולמערות, והאיפריות של בני התמותה שיגשגו.
הנפילה - שנת 1,988 עד 2,397 - בעידן הנפילה, חוסר תשומת הלב שהקדישו האימפריות של בני התמותה והמלחמות הפנימיות שלהם גרמו למפלצות וחלק מאלי הרוע לפלוש אל תחומי האימפריות, שרובן לא שרדו מעמד.
התקומה - שנת 2,398 עד 2,507 (ההווה) - בעידן התקומה, בני התמותה הצליחו להביס את המפלצות, ואימפריות חדשות קמו.

עד עכשיו העולם נשמע סבבה לגמרי, תודה על התשובות :)
עוד כמה שאלות קצת יותר לעומק
1) איך מתנהל הunderdark ? האם יש אזור תת קרקעי מפותח בעולם ? מהם היחסים בין הגזעים שם ?
2) מהם דרכי התעבורה בין האיים ? במידה וזה על ידי ספינות השטות בים האם יש נוכחות של שודדי ים ?
3) האם יש שערים קבועים/משתנים בעולם שמובילים למישורים אחרים ?
4) האם יש התארגנות של הרפתקנים בעולם, כמו pathfinder socity בגולוריאן או כמו אבירי הורד באיי הסערה ?

1. האנדרדאק בנוי מערים תת קרקעיות שרובן נשלטות על ידי הדרו, שמשעבדים את רוב העמים שם.

2. התחבורה בין האיים היא אכן בספינות, ויש שודדי ים.

3. יש בעולם נקודות שבהן יותר קל לפתוח שער למישורים מסוימים, ויש שערים קבועים. אני אכתוב פוסט חדש על המעבר המישורי מכיוון שזה נושא מאוד גדול שפיתחתי.

4. בעולם יש הרבה איגודים, חלקם סודיים (ואפרט עליהם בפוסט נוסף), אבל קיים ארגון כמו פאת'פיינדר, אבל זה איגוד שמשלם להרפתקנים וחוקרים שנותנים מידע לגילדה על מפלצות. הארגון עצמו ניטרלי, וישלם גם לליץ' שיראה להם איך לזהות זומבים, אבל ישנם אנשים מושחתים בארגון.

גיידן דאסק - האקדמיה לטבע הקסום
"באינפוניס הורו ילמדו אותכם על שירים קסומים וצורות מאגיות. בקונסטרקטוס תלמדו לבנות גלמים. אבל פה, בגיידן דאסק, אתם תלמדו על הקסם הראשוני, על יצורים קסומים וצמחים מיוחדים. גיידן דאסק הוא המקום"
- מנאג, המנהל של גיידן דאסק

בתחילת עידן התקומה, שלושה ארכי-קוסמים החליטו שצריך לחלוק את הידע שלהם על הקסם. כל אחד מהם בנה בית ספר, והחל ללמד בו.

המגמות
באקדמיית גיידן דאסק לומדים על הקסם שנמצא בטבע, לא כמו דרואידים, שלומדים את הטבע עצמו, אלא חומרים מיוחדים ממנו. בבית הספר ישנן ארבע מגמות:
אלכימיה - המגמה הגדולה ביותר בגיידן דאסק, מלמדת את מדע החומרים הקסומים והתכונות שלהם.
חקר צמחי קסם - המגמה השנייה בגיידן דאסק, מלמדת על צמחי קסם, רעלים וחומרים שהם מפרישים, כמו גם על דרכים שבהם מגדלים אותם, משתמשים בהם ומתגוננים מפניהם.
חקר מחלות קסומות - במגמה זו לומדים על מחלות קסומות, וזאת אחת מהמגמות המתסתוריות ביותר.
חקר יצורי קסם - במגמה זו לומדים על טיפול וחקר יצורי קסם, גידולם ותכונותיהם.

המבנה
טירת גיידן דאסק בנויה משמונה קומות:
קומה ראשונה - הקומה הראשונה מכילה אולמות הרצאה גדולים, חדרי אוכל, ומספר כיתות.
קומה שנייה - הקומה השנייה מחולקת ל4 אגפים שווים. במרכז כל אגף חדר משותף ובין כל האגפים חדר נוסף כזה. בשאר החדרים בקומה נמצאים חדרי הסטודנטים.
קומה שלישית - הקומה השלישית, שמחולקת ל4 אגפים כמו הקומה השנייה, מכילה את כיתות הלימוד והמעבדות של הסטודנטים.
קומה רביעית - הקומה הרביעית מכילה את הספרייה של בית הספר.
קומה חמישית - הקומה החמישית מכילה מחסנים של חומרים ופרוייקטים.
קומה שישית - הקומה השישית מכילה את חדרי ומשרדי הפרופסורים.
קומה שביעית - הקומה השביעית מכילה את הספרייה והמחסנים הפרטיים של הפרופסורים, ולתלמידים אסור לעלות לקומה זו.
קומה שמינית - הקומה השמינית, שהיא עליית הגג של בית הספר, משמשת כחדר מלחמה בעת הצורך.

בכל אחד מקצוות הטירות נמצא צריח, שהכניסה אליו אסורה, ומכילים קריסטלים שמספקים אנרגיה קסומה למעבדות ולהגנות של בית הספר.

בפוסט הבא אני אשתדל לכתוב על הארגונים השונים.

ערך נחמד. למרות שלומדים כימיה במסגרת המגמה לביוטכנולוגיה, המגמה לאלכימיה נשמעת יותר כמו משהו שמתאים יותר לקונסטרקטוס. אם כבר להתמחות בביוכימיה קסומה, אז למה לא ללכת עד הסוף ולהכיל את מעט הידע הנחוץ לנושא זה בתוך שיעורים שניתנים במסגרת המגמה הספציפית. (כמובן יכול להיות שיש סיפור מעניין מאחורי הדרך שבה גיידן דאסק בחר לסדר את המגמות שאני לא מודע לו.)

האם הלימודים באקדמיה דורשים לקיחת פטרון או שזה מנוגד לכללים?

הלימודים באקדמייה לא דורשים פטרון, אבל הם די יקרים. הסיבה שאלכימיה נמצאת בגיידן דאסק זה בגלל שהיא הבסיס לכל שאר המקצועות באקדמיה.
האקדמיה מחשיבה כל יצור עם יכולות שמשנות את המציאות (יצור עם קסם) כיצור קסום, ובנוסף יצורים שמהם אפשר להפיק חומרים לשיקויים.

האם אתה מתכנן שדמויות בעולם הזה ישוחקו כתלמידים באקדמייה? זה די הרבה פירוט על המקום שאחרת אני לא כל כך רואה מה אפשר לעשות איתו.

חזרה