• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות

מאלת הקוצים השחורה שמעכה מאות לגיונרים אנ'מיריים ועד לחליפת השריון של הקרח המר - שריונות וכלי נשק קסומים במלסטרה (עדכון 28.1.21 עלה לאתר)

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
עדכון אחרון לחודש ינואר עלה לאתר של מלסטרה!

מאלת הקוצים השחורה שמעכה מאות לגיונרים אנ'מירים, ועד חליפת השריון של הקרח המר, שסמל הדרקון הלבן מוטבע בתוכה; מפגיונות 'הקופיף הרוקד' שנשאו מתנקשים ראמג'ירים, ועד לחרב האגדית שהגבירות חרשיות-המתכת משושלת ואר-נאר'תול העבירו מאם לבת.
העדכון החדש בספר השחקן מלסטרה משלים את תת-הפרק שעוסק ביצירת נשק ושריון, בערכים מפורטים על יצירת נשק מכל הסוגים; על כלי נשק קסומים שמוכרים בבקעת קיירן וסביבותיה, או חיים לנצח בסיפורים מהאיזור; ועל סטים של שריונות מתכת רבי-עוצמה שנועדו למקצועות שונים: מאבירי כפור ועד לכוהנות של היהלום הכחול וסייפים.

לינק ישיר לתיאור כלי נשק מכושפים:

לינק ישיר לתיאור סטים של שריון מכושף:

עולם המערכה מלסטרה:

Larkin

פונדקאי פעיל
עדכון מצויין.
הרקעים לנשקים ממש מוסיפים.
ראיתי שלמרות שיש חפצים של כמעט כל התרבויות לפיות האבק שאמורים להיות הנפחים הכי טובים לא נתת דוגמאות לכלי נשק שקשורים אליהם. אני חושב שכדאי להוסיף כמה.

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
תודה :)

עקרונית, אתה צודק לעניין פיות האבק. מצד שני, מדובר בספר למתחיל (גם כלי הנשק הקסומים שתוארו הם מעוצמה 1 ו-2, מלבד חרב אחת מעוצמה 3) ולמערכה שקשורה לבקעת קיירן וסביבתה, שם פיות האבק כמעט לא נוכחות.
אבל אולי אכניס מתישהו איזה חפץ אגדי וחזק או סדרת חפצים כזו שבאה מהכיוון ההוא...

Larkin

פונדקאי פעיל
בנוגע לחפצים לא קסומים, איך קובעים את מה שהשחקן יודע להכין? אני מניח שנפח אנמיירי מתחיל לא ידע להכין אז'אנור רמג'ירי
עריכה: הכוונה מבחינת התרבות לא סוג הפלדה

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
אכן נקודה שצריך להבהיר. אני אשתדל להוסיף תיקון בעדכון הבא (אבל בלי נדר, כי אני די סנילי לאחרונה :p)
לגבי שריונות - כאן זה די ברור, נפח יודע עקרונית להכין גרסה פשוטה של כל השריונות הלא קסומים הרגילים.
לגבי נשק - כנראה הייתי נותן ידע אוטומטי בהכנת כל הסוגים של כלי הנשק הפשוטים, ועוד כלי נשק מיוחד אחד (או לכל היותר שניים), בד"כ מהתרבות שהנפח בא ממנה, או שהרקע שלו קשור אליה.

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
עדכון מעורר השראה ממש.

אז לדרקונים במלסטרה יש קרניים?

כל עניין הכוכב הבודד מזכיר את הנס של ת'ארלינד שהזכרת בעדכון קודם. האם הנס הזה אמור להתייחס להשתקפות הכחולה?

עריכה אחרונה:

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
תודה על התגובה,
שמח לשמוע :)

לפחות כפי שמציירים את הדרקונים או מתארים אותם - אז יש להם קרניים.
הסמל של הכוכב הוא סמל ישן-נושן שמוכר גם למאמינים של ההשתקפות האפורה ועוד יותר מזה לכחולה.
והוא גם מוכר במסורת של אורמת'ריל.
יתכן שהמורדים של ת'ריל עילית רצו לאמץ סמלים שמתאימים יותר להשתקפות הכחולה, גם כדי לבדל את עצמם מהאנשים של הנסיך הרם, שהניפו את הניסים של ההשתקפות האפורה.

פלדריק

פונדקאי ותיק
שווה ממש! אהבתי את הנשקים השונים, למרות שלפעמים הרגשתי שהנשקים האגדיים של ראש שושלת הנשים או הגיבור הטרולי המהולל אמורים להיות חזקים עוד יותר.

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
תודה על התגובה :)

גם אני התלבטתי בסוגיה,
אבל בסופו של דבר, ואר-נארת'ול היו שושלת חרשיות מהוללת *במושגים של בקעת קיירן*, והפושט העוג גם הוא היה פחות אגדי ממה שסיפורים שעברו במשך שנים עשו ממנו - אם כי הוא בהחלט היה לוחם אימתני, בוודאי מול חיילים אנ'מיריים מהשורה, בתקופה של ההתנוונות של האימפריה.

Top Bottom