• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות

לשבור את הקרח 2 - באתי, ראיתי, נהנתי?

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
הלכתי אתמול עם הילדים לראות את לשבור את הקרח 2.
לפני שאמשיך, אציין שהסרט הראשון הוא אחלה סרט בעיניי, ויצא לי לצפות בו מספר פעמים.

אז ראשית הדמויות האהובות חוזרות, אבל עם שינויים באופי, אנה איבדה קצת מהנאיביות, כריסטוף די חסר אונים ואלזה היא בהחלט הדמות המגניבה. אהה ואולף חווה את גיל ההתבגרות ⛄️

אז האם נהנו?
הילדים בהחלט כן, הסרט עשוי היטב, הוא משעשע לעתים והוא די כיף.
אני? פחות. קשה לי להמליץ עליו לבוגרים. הסיבה העיקרית היא שהסרט מרגיש כמו אקסופוזיציה ארוכה לסרט הראשון והרקע של אנה, אלזה וארנדל. מי שממש אוהב את העולם, יהנה. גם חסר בו מרכיב קריטי לדעתי - אין בו נבל של ממש. הוא מעין מסע מתמשך של חקירה בלי הפתעות גדולות או מישהו שפועל נגד אנה ואלזה. וזה לדעתי חסר (וגם אין דמויות מרכזיות חדשות)

אם זה היה סרט לטלויזיה או משהו כזה הוא היה מתאים. לטעמי כסרט המשך לקולנוע, למבוגרים שאהבו את הראשון, הוא מפספס.
 

lonewolf

פונדקאי ותיק
מה שאני לא מבין זה את העניין שעשו סבןב הסרט הזה. לאחרונה עשו עליו כתבה בחדשות. עוד לא ראיתי אותו, וגם לא בטוח שאראה, אבל בחיים שלי לא ראיתי סרט שעושים סביבו כל כך הרבה בלגן.
 

פלאפי

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
אתה לא מבין למה יש בלאגן כי לא ראית אותו. תראה, ואז תפתח דעה משלך.

ראיתי גם את פרוזן 2 שבוע שעבר. אני חושב שהוא המשך מיותר, הוא לא מוסיף שום דבר על הסרט הראשון. והעלילה באופן כללי כתובה בצורה הרבה יותר מבולגנת ומרושלת, בהבדל עצום מהעלילה הפשוטה והמדויקת של הראשון.
זה נראה שקודם כל החליטו שצריך לעשות המשך (כי כסף וכו), ואז אחר כך ישבו כדי לחשוב מה אפשר לשים בהמשך הזה שיהיה מספיק טוב. הם בהחלט ניסו, אבל אני לא חושב שהיה אפשר למצוא דרך לעשות סיקוול ראוי לראשון - בעיקר כי הראשון עומד בפני עצמו וסוגר את כל הקצוות מאוד יפה.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
סביב כל סרט מוצלח יש בלגן... זה ממש לא הראשון או האחרון.
ככה עובד שיווק.

מה שמוזר לי הוא איך לא בנו מראש קונספט להמשך אחד לפחות אם לא שניים. הרי היום חלק ניכר מתעשיית הקולנוע מבוססת על בניית המשכים ומותגים לסרטים. אין הרבה סרטים מצליחים שהם לא המשך של משהו או שבעצמם יש להם המשכים...

כהערה, גם צעצוע של סיפור 4 הוא המשך מיותר אם מסתכלים על הסדרה, שלוש סגר את העסק מצוין. אבל הוא עדיין סרט טוב למרות זאת (אם כי לטעמי פחות מהשלושה הראשונים).
 

פלאפי

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
אני גם חשבתי על צעצוע 4 שהוא מיותר. בהחלט צעצוע 3 היה הסיום הנכון של הסיפור.

לגבי לבנות מראש לקראת המשכים, אני לא חושב שזה כיוון שהיה נכון לפרוזן כשהוא יצא. הוא פותח כסטנד-אלון, וההצלחה המפתיעה שלו היא זו שדחפה להמשכים (יש גם סרט קצר שהוא מעין פרוזן 1.5). זה קרה עם לא מעט סרטים, שהראשון הצליח בצורה מפתיעה למרות שהוא עמד בפני עצמו, ואז הוסיפו לו המשכים כדי לסחוט כמה שאפשר מהמותג, בלי קשר להאם זה מוצדק סיפורית.
אני גם חושב שמאיך שהסרט השני נגמר, הם קברו כל סיכוי להמשך. הוא מנסה ממש בכוח לסיים לחלוטין את הסאגה ולסגור את כל הקצוות האפשריים. זה עוד יותר מצביע לדעתי על כך שההמשך נוצר מכורח הנסיבות ולא מתהליך טבעי של פיתוח הסיפור הזה.
 

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
כי זה נהיה "יקום קולנועי" בפני עצמו. מקום לספר בו עוד סיפורים ממותגים מעבר לסיפורו של הארי פוטר.
אני מקווה שמתישהו איזה במאי אוונגרדי יצטרף אליהם ויעשה סרט פעולה עם נגיעות של דרמה ריאליסטית על שירותו הצבאי של דאדלי באפגניסטן.
 

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
לפני כמעט כשבוע, אני וידידה שלי הלכנו לראות את הסרט. היה טוב והייתה להם פרשנות מקורית ומעניינת לקסם מבוסס על קרח.
אני חושב שבסוף הסרט אלסה בחרה את הבחירה הקלה מבחינתה -

יותר קל למישהי כמוהה להיות עם אנשים שקרובים לרוחות הטבע והכוחות שבאים מהם. עד כמה שהיא אוהבת וקרובה לאנשיה הטובים של ארנדל, האפשרות האחרת הייתה גוררת את שינוי טבעה של ארנדל כדי שלאלסה יהיו אנשים נוספים מהסוג שלה. אחד הנבלים שכתבתי לסיפור שלי בזמנו היה קוסם שהגיע לארץ לא קסומה וכשלונו להפוך אותה לקסומה גרם לו לשנוא אותה.

לדעתי, לסרט היה אנטיגוניסט.

למעשה, העניין עם הסכר מאד הזכיר לי את הסיפור באלאנטריס. מכל מקום, מרגע שצורתה של הארץ תוקנה, רוחות הטבע נרגעו, סלחו לאידיוטים שהרסו להם את הנוף והרשו לאלסה להציל את ארנדל.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
קשה לי לקרוא לזה אנטגוניסט בעיקר בגלל שכל מה שהוא עשה קרה לפני הזמן שבונמתרחש הסרט ותוך כדי הסרט הוא לא פעיל כלל.
אם הייתי רוצה לתאר את הסרט, אז הייתי קורא לזה מסע של חקירה וגילוי עצמי. יש ז’אנרים שזה עובד, פשוט לא כאן לדעתי
 

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
כל המהלכים של הדמויות הן תגובות למעשים שהוא עשה גם במהלך הסרט. נדמה לי שזו ההגדרה הבסיסית לאנטיגוניסט.
הרוחות הרי הרסו את עיר הבירה של ארנדל. בניגוד לדמויות, אני לא רואה את זה כמעשה חסד. מבנה העלילה בסרט נקרא "האדם מול הטבע". הכותבים, כנראה, חיפשו מבנה עלילתי שיזכיר במקוריות שלו את המבנה העלילתי של הראשון. הנס הוא הרי לא הנבל הראשי של הסרט והבסתו לא תפתור את הקונפליקט העיקרי של הסרט.
 
Top Bottom