• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות
  • הגשת המשחקים לדרקוניקון 2022 נפתחה
    הכינו את ההרפתקאות שלכם, והריצו אותן בכנס המשחקים של הקיץ! בין אם זה הרפתקה משלכם או הרפתקה מוכנה, במבוכים ודרקונים, עולמות פראיים או שיטה שאתם המצאתם, דרקוניקון ממתין לכם - להגשת משחקים באתר.
    לשאלות, תהיות וקריאות עידוד, הגיבו בנושא.

לרגל הפשרת השלגים ותחילתה של עונת הבוץ: עדכון משולש באוגדן המפלצות של מלסטרה!

tkhag1

פונדקאי ותיק
האם כל קסם "משפיע" על המטילים שלו ברמה זו או אחרת? ופשוט ההשפעה של קסמי אור יהלומים טבע והרמטי פשוט יוצרים השפעה מאוד מינורית?

עריכה אחרונה:

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
סביר להניח שכל קסם משפיע על המטילים שלו, ויותר ככל שהוא חזק יותר.
זה למשל ההסבר לכך שיש מטילי לחשים חזקים שאורך החיים שלהם גדול בהרבה מהממוצע של הגזע שלהם.

Kasai

פונדקאי ותיק
הסקראסק נשמעים כמו גזע מעניין מאוד שיכול לספק הן בני ברית אפלוליים ובעלי אינטרסים משלהם והן נבלים מורכבים שיהיה קשה להביס

קסם שחור אסור בתכלית ונתפס כתועבה גם באמונה ובחוק האנ'מירי, וכתועבה אולטימטיבית הן אצל הפאר'ליל והן אצל מאמיני אלת האור.
כך שהתשובה בגדול היא כן.
ברור שיתכנו תרבויות אחרות שהתייחסו אליו באורח גמיש יותר.

האם הוא משחית? בהחלט כן, אבל בדרכים אחרות משל קסם רעל.
לא בכדי, רוב מי שיתעמק וישקיע את עצמו בקסם מוות, עלול לאבד שליטה בשלב מסויים, ולסיים - מרצון או שלא מרצון, בתור אל-מת (בתרחיש הטוב יותר עבורו - מטיל לחשים אל-מת תבוני).
בהקשר לזה
לקאר'אנסיר יש אסכולה אפלה של קסמי מוות ומסקרן אותי לדעת מה היחס שלהם לזה...

ולגמרי היה מגניב לראות סוף סוף נתונים ללטאות השאגוט

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
הסקראסק נשמעים כמו גזע מעניין מאוד שיכול לספק הן בני ברית אפלוליים ובעלי אינטרסים משלהם והן נבלים מורכבים שיהיה קשה להביס

בהחלט, כפי שכמה איזכורים שלהם בתקצירים כאלו ואחרים (גם אם בלי הכינוי המפורש 'סקראסק') יכולים ללמד.

לקאר'אנסיר יש אסכולה אפלה של קסמי מוות ומסקרן אותי לדעת מה היחס שלהם לזה...

במשך 500 שנים האסכולה הזו נחשבה טאבו מוחלט.
עד כדי כך, שאפילו סירבו לדבר או להזכיר אותה במסדר - כאילו זה משהו שנשכח עמוק מתחת לקרח ו"הוא לא קיים".

לגמרי היה מגניב לראות סוף סוף נתונים ללטאות השאגוט

תודה :)
גם אני שמחתי להוסיף אותם, ובכך גם לסיים את ההעלאה מחדש של כל היצורים מהאינדקס הישן (מלבד הגארת'ארון).

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
מותר לשאול מה בדיוק מקור המשיכה של האלמתים בעיניך? אם לתת דוגמא מסדרת פנטסיה אחרת, טרייסי היקמן ומרגרט וייט מוקסמים מדרקונים במידה כזאת שהם יצרו עולם שלם שחלק גדול מהרעיון המייסד שלו הוא עולם שבו דרקונים יעופו בשמיים. הם גם הכניסו דרקונים רבי עוצמה לסדרת "מחזור שער המוות". בקלדאריה, אני פשוט זוכר שאלמתים היו מאד נפוצים.

ובהקשר של רפואה, אין ספק שקיומו של סוג כזה של קסם מערים קשיים על דרכה של הכירורגיה בעולם הזה שדורשת, מטבע הדברים, עבודה עם גוף האדם. (אני מניח שחלק מהסטיגמה על הקסם נובעת מאופן חילול הגוף והנשמה שטבועים בעצם קיומו.)

עריכה אחרונה:

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
אין מקור משיכה מיוחד. הם פשוט קיימים, גם אם פחות נפוצים מאשר בקלדאריה.
אם כבר, במלסטרה התועבות היותר נפוצות הן מפלצות צמחיות למחצה שוהשפעו מנבגים ארסיים וכ"ו.