• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
  הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
  ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

  הרשמה /

לחשי קוסם מעוצמות 4 ו-5 באסכולת 'יד האדון' (שליטה בכוח טהור) עלו לאתר של מלסטרה

מספינת האוויר הקאהרילית ועד נשימת העוצמה הקטלנית של סור מירבאאר: העדכון החדש בספר השחקן של מלסטרה, מביא לכם את לחשי עוצמות 4 ו-5 של אסכולת קסמי 'כפפת הברזל' (יד האדון), שמתמחה בשליטה בכוח טהור ועיצוב שלו לפי רצונו של הקוסם (ועכשיו נשארה רק עוצמה אחת שלא קיבלה עדכון + לחשי הזימון מעוצמות גבוהות), וסיימנו את כתיבת כל החוקים למקצוע הקוסם, עבור כל הדרגות במשחק 😊

התמונה נוצרה בידי תוכנת מידג'רני (והספינה שם קצת פחות שקופה ועשויה 'כוח' מאשר איך שהלחש נראה באמת).

* * *

לינק ללחשי אסכולת כפפת הברזל מעוצמה 4

לינק ללחשי אסכולת כפפת הברזל מעוצמה 5

עולם המערכה מלסטרה
 

קבצים מצורפים

 • flying ship.png
  flying ship.png
  429.4 KB · צפיות: 3
ערך מעניין במובן הזה שניתן לדמיין חברה שנטשה מזמן את החומריות מאחוריה ונשענת רק על שדות כח רק על בסיס האסכולה הזו. אהבתי את לחש ספינת הכח הקאהרילית שאני מניח שזמין לנסיך העוגים מאורגקה וחוסך לו את הצורך לחפש חומרי גלם לספינת חלומותיו אלא רק לריטואל שייצור אותה. גם אהבתי את הלחשים האחרים.

לאחר שחשבתי שהלחשים הללו מזכירים את כוחות העל של "הפנס הירוק", עלתה בי התהייה: כיצד בדיוק צובעים את שדות הכח הללו או שזה ההבדל היסודי בינה לבין אסכולת קסמי הבריאה - לחפצים שנבראו יש צבע בעוד לחפצים משדה כח אין צבע?
 
עריכה אחרונה:
לחפצים שנבראו יש צבע בעוד לחפצים משדה כח אין צבע?
בני אדם לא מסוגלים לדמיין חזותית חפצים חסרי צבע, וקשה לי להאמין שאסכולת יד האדון יוצרת חפצים שבני אדם לא מסוגלים לדמיין מבחינה חזותית. מה רואים בני אדם בתוך העולם שחוזים בהטלת קליע קסם?

ערך מעניין וחשוב. אהבתי את הסארקופג ששולח את הדמות לקרע בין המימדים כדי לחמוק מהסכנה.
 
ממה שהבנתי, קסמי "יד האדון" פשוט מעצבים שדה כוח מאגי בצורה שהקוסם בוחר בה. אפילו העוגים הרגישים לא רואים אותה אלא רק חשים את נוכחותה. הרמז היחיד לצבע הוא לחש כדורית הכסף שהוא גוון של אפור.
 
ממה שהבנתי, קסמי "יד האדון" פשוט מעצבים שדה כוח מאגי בצורה שהקוסם בוחר בה. אפילו העוגים הרגישים לא רואים אותה אלא רק חשים את נוכחותה. הרמז היחיד לצבע הוא לחש כדורית הכסף שהוא גוון של אפור.
אז כשאומרים 'קליע קסם' מתכוונים למעשה להתקפה שהיא בלתי נראית? אני תמיד דמיינתי את זה כקליע של ממש ש'עשוי מקסם'.
 
בד"כ התקפות או דברים מכוח טהור הם חצי שקופים או קצת שקופים עם צבע אחיד, לא פעם אפרפר או כחול.
קליעי קסם הם בהחלט התקפה שאפשר לראות, לדעתי אפילו מתואר בספר איך הקליעים נראים.

ספינת כח שעשויה בלחש 'רגיל' מעוצמה 5 (להבדיל מכזו שנבנתה במציאות או לפחות עוגנה בקסמים ריטואליים) היא נחמדה ושימושית מאד, ואפשר ליצור אותה במהירות. אבל היא נופלת מספינות 'אמיתיות' בסיבולת, בעובדה שהיא יכולה להתקיים פרק זמן מוגבל וכמובן חייבת קוסם מרמה 16 ומעלה שיהיה עליה. ספינה מכושפת אמיתית תהיה בד"כ עם הרבה יותר מ-500 נק"פ.
 
חזרה
Top