• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות

להרפתקה, לריגוש, ולכסף - [המרה של מהדורה 5 לעולם של אזורות'] - עץ משחק 3/3

liorgonen3

פונדקאי ותיק

"ברוכים הבאים" צועק הגמד מעברו השני של הדלפק, "ברוכים הבאים לגרזן המקפץ!" צועק טרול גבוה לצידו בעוד אתם נכנסים לתוך הפונדק, מבנה עץ דו קומתי וחדש שנבנה לא מזמן באיזור הנמל של של רוח-סערה, ומשמש כאחד המקמות הניטרלים, האיזורים האלה שבהם הברית והעדר יכולים להיפגש מבלי לחשוש מסכינים בגב, רעלים בכוס, או להפוך לתרנגולת.

זה גם המקום שבו אתם נפגשים לראשנה, כי מישהו לא חשב על זה שכדי להגיע כראוי לפירוד המצווח בנות'ראנד יש צורך גם בספינה, או לפחות בגריפון מאוד גדול, או אולי צפלין, אפשר גם לנסות איזה מגילה של שיגור, אבל זה בהחלט רעיון רע, תאמינו לי.

לאור זאת, רינו נשבע שהוא יסדר משהו, הוא הבטיח שתוך זמן קצר הוא יחזור לאסוף אתכם מהגרזן המפקץ בשביל שתוכלו לצאת למסע הזה, והוא אמר שהוא ישתדל למצוא דרך שכנראה לא תגרום לכם לפגיעות קטלניות מידי, הוא חושב שיש איזה ננס שחייב כסף לבן דוד רחוק שלו ודרך זה הוא ימצא... משהו.

כך או כך, זו לא סיבה להתחיל את ההרפתקאה הזו ברגל שמאל, זו לא הפשאלה הראשנה של רינו, וזו ממש לא הפשאלה האחרונה שלו, זה לפחות מה שהוא הבטיח לכם. הוא גם הבטיח לכם שהוא יפצה אתכם על הסיפור ואמר לכם שכדי שתקנו לכם סבב של שיכר טוב בפונדק, יכול להיות שהוא התכוון שהוא יחזיר לכם על זה כסף, אבל זה לא משהו שכדי לבנות עליו, בשעה שעברה מאז פגשתם אותו כדי להירשם למסע ראיתם שהבחור הוא הכל חוץ מיציב, אם כי יש לו אחלה כובע.

ועכשיו אתם נכנסים לפונדק, למקום שאמור להיות אחד הסמלים הכי גדולים של השלום באזורת', מקום שבו טארונים יכולים לשחק קלפים עם אלפי-ליל ואלפי דם יכולים לתרום דם לפנדראינים, הפונדק הומה אדם ומוצריו, בעיקר בבני עדר שמרגישים הרבה יותר בטוחים להסתובב פה ולא ליד הכנסייה העצמוה במרכז העיר, יותר מידי פאלדינים עם יותר מידי רעיונות.

אז אתם מתשייבים לצד שולחן פנוי, בת אנוש צעירה מציגה עצמה כמלצרית שלכם ושואלת מה תרצו, כשהיא מבטיחה שהאוכל פה מוכן באופן טרי והשיכר הוא שיכר גמדי משובח הישר מסדנת-ברזל.

OUT
אז ברוכים הבאים לאזורות', אני אשמח שתציגו את הדמוית שלכם ותיתנו תיאור, לצרוך העניין נפגשתם לראשנה לפני שעה בערך, אז אתם לא מכירים אחד את השני מעבר לזה.
 

amitf0123

פונדקאי ותיק
רודריק פאולדאגר הוא הראשון שהציג את עצמו. הנטוש, לשעבר בן אנוש, נראה פחות מרקיב מרוב הנטושים. כמובן, יש לו עיניים צהובות ועור אפרורי, אבל נראה שהשיער החום בוץ שלו נשאר שלם על קרקפתו. יש לו כיסוי בצבע שחור על הפה ועל האף, כובע מכשפים מחודד וגלימות שמכסות את רוב גופו, לצד גופו קשור ספר עבה עם כיסוי סגול וסמל של עין עם שלוש קווים שנמתחים מתחתיה, סמלם של הקירין טור, הספר נראה ישן ויש עליו הרבה כתמים חומים ישנים.
בבירור שמעתם אותו ממלמל בשעה האחרונה שבקירין טור ובעיר התחתית הפאשלות האלה לא היו קורות. אבל נראה שהוא נזהר לא להגיד את זה ליד רינו. הוא פשוט מתיישב בפונדק, לא מזמין כלום שכן הוא לא זקוק לאוכל או שתייה ופשוט ממתין בדממה.
 

ליזי

פונדקאי ותיק
ליסאנדריה היא דרנאיי גדולה ושרירית, כל צעד של פרסותיה כמעט גורם לקורות העץ ברצפה לחרוק ולהבקע. צבע עורה, שבחיים אחרים כנראה היה כחול וחי, כעת בהיר וחולני. שיערה המשתרע בין קרנייה המעוגלות לבן לגמרי, ועיניה זוהרות בכחול קפוא. היא לובשת שריון סרונייט כהה, דבר שאינו מותיר בספק את היותה אבירת מוות. חרב אדירה המעוטרת ברונות כחולות קשורה לגבה.
היא נשענת על הדלפק ומביטה בעוברים ושבים במבט חמוץ שלא משתנה - לא ברור אם הפאשלה של רינו לא מפריעה לה או מעצבנת אותה מאוד. למרות שאלכוהול לא יכול להשפיע עליה, היא קונה לעצמה ספל ושותה בעגמומיות - אולי מתוך הרגל.
 

padron

פונדקאי ותיק
קיזאנק מסתכל על שני האחרים לאחר שהם הציגו את עצמם ומסתכל סביבו. למרות גובהו הנמוך (כמו כל גובלין אחר) קשה לפספס אותו עקב לבושו - כובע שחור מעוגל על ראשו (Bowler Hat), משקפיים מוזהבים, מעיל שחור עם מה שנראה כמו פרווה לבנה ולמותניו חגורת כלים מעוטרת. בפיו הוא מחזיק מה שנראה במבט ראשון כמו סיגר מוזהב אולם מבט שני מראה כי מדובר בגליל אזריית דק אותו הוא מעשן - מנהג מוזר למדי בכל קנה מידה. לצידו מונח תיק גדול למדי אשר נראה כי בולטים ממנו כמה פיוזים ועולה ממנו ריח קלוש של אבקת שריפה. לא נראה כי הוא חמוש מעבר לכלי העבודה שעליו. "אז גובלין, אל מת ודרניי ז"ל נכנסו למסבאה וחיכו למארגן המסע - שהבטיח אחלה כסף - ומתברר כאידיוט ששכח לסדר תחבורה. רק אני מחכה לשמוע את הפאנץ' של הבדיחה הזאת?" הוא שואל. הוא לוקח שאיפה עמוקה מהאזריית, פולט עשן מוזהב ומוסיף." השם הוא קיזאנק, תעשיין, ממציא ונסיך סחר עתידי." הוא אומר לשני האחרים בחיוך רחב.
 

ליזי

פונדקאי ותיק
"כן, גובלין, רק אתה יכול לחכות לפאנץ' של בדיחה על חשבוננו. אחרי הכל, חשבוננו תמיד מגיע לכיס של בני עמך איכשהו." ליסאנדריה אומרת במבטא דרנאיי כבד. היא מביטה בספל הריק שגמעה במהירות וחושבת לעצמה שחבל מאוד ששיכר הפסיק להשפיע עליה. כשהיא מבחינה בעשן הזהוב שקיזנאק פולט, היא מצמצמת עיניים ומביטה בו. "כדאי שתיזהר, גובלין. הרבה מאוד אנשים נהרגו בניסיון להשיג את החומר שאתה מעשן. רבים לא יעריכו את העובדה שאתה משתמש בו בכזאת יהירות."
 

amitf0123

פונדקאי ותיק
רודריק בוחן את האזריית ומהנהן, "מרתק" הוא אומר בשקט. "אני גם חייב לציין שלקרוא לעצמך נסיך סחר עתידי ייגמר רע. נסיך המסחר גליוויקס לא משאיר מתחרים, לפחות לפי המעט ששמעתי בעיר התחתית".
 

padron

פונדקאי ותיק
"הא, אני עבדתי קשה בשביל האזריית שאני משתמש בו - הן בסדנאות פיתוח הנשק במהלך המלחמה וכן במאמצים למצוא אותו. יש לי את הזכות לעשות מה שאני רוצה במה שהשגתי בעצמי. והיי, לפחות גובלינים לא התרסקו בספינה מעולם אחר - כשאנחנו מפוצצים דברים זה לרוב בכוונה, ולא מרעיל את כל הסביבה. בשונה מגנומים. " קיזאנק אומר לליסאנדריה בחיוך חצי מרושע לפני שהוא פונה לרודריק." אני מבין שלא שמעת את החדשות? ג'סטור ברח אחרי סילבנס - גזלו הוא הבוס החדש. וגם אם הוא עוד היה בשלטון, לו ולי היה הסדר די ברור - אפילו גובלינים רואים בקרבה משפחתית חשיבות כלשהי. מאז שהוא הלך אני נוטה לא להזכיר את שמי המלא כי אנשים נוטים לקפוץ למסקנות מהר מדי - השם הוא קיזאנק גליוויקס, אבי היה דודנו של ג'סטור ואחד מאנשיו. " קיזאנק מוסיף וחיוכו הופך לחצי מריר.
 

ליזי

פונדקאי ותיק
ליסאנדריה מקשיבה לתשובתו של קיזנאק אליה וחצי חיוך עולה על פניה. "הא! אני מכבדת את זה. בכל זאת אם לא תזהר, איזו עלפית-לילה עלולה לעבור כאן ולמלוק את ראשך."
"ומה איתך, אל-מת?" היא פונה לרודריק. "הגיעו שמועות לעיר שהמנהיגה חסרת-הפחד שלכם ברחה ונטשה את העדר..." היא ספק שואלת ספק מקניטה.
 

amitf0123

פונדקאי ותיק
"נראה שבאמת לא יצאתי מהעיר הרבה זמן" אומר לעצמו רודריק למשמע דברי הגובלין. לאחר מכן הוא מרים את שתי כתפיו, "אין לי באמת מושג. הייתי בעיר התחתית במעבדה שלי שכל הצבאות הגיעו לאוריגמאר ורק אז שמעתי על כל הבלאגן עם מה שקרה. עכשיו יש מלא בעיות בעיר התחתית כי אין מנהיג ורבים מי צריך לנהל את הכל. לפחות יש לנו ייצוג במועצה, שזה משהו".
 

ליזי

פונדקאי ותיק
ליסאנדרייה משלבת את ידייה. "מעבדה, אה? מה חקרת שם, דרכים חדשות להרעיל מסות של אנשים?" היא ממשיכה להקניט. לא נראה שיש לה שנאה כלפי רודריק, אך אפשר להרגיש שמשהו באנשי העדר מפריע לה במובן מסויים.
 

amitf0123

פונדקאי ותיק
רודריק לא נראה שנפגע ואלא מחליט לתת תשובה מורחבת על השאלה, ״אני פשוט הייתי צריך לסיים את ההכשרה הקסומה שלי, דברים לא נעשים יותר פשוטים אחריי המוות, כמו שאת יודעת, וזה שאיבדתי את המורה שלי לא בדיוק עזר. אז לקח לי לא מעט שנים לפענח הכל בעצמי. אבל אני חושב שאני יכול להחשיב את עצמי יחסית בר מזל מבין המתים של המלחמה השלישית. לא הייתי צריך להיתקע מאחוריי הליץ׳ קינג הרבה זמן והאל מוות נתן לי לסיים את החלקים החשובים בלמידה שלי״.
 

liorgonen3

פונדקאי ותיק
זמן לא ארוך עובר בעודכם ישובים בפונדק ומחכים, כאשר דלתות הפונדק נפתחות בחדש.
בן אנוש עומד בלדת, מגפי המסעות שלו חומים ואיכשהו בוהקים, מכנסיו חומות גם הן, חולצתו לעומת זאת היא חולצת כפתורים ארוכת שרוולים לבנה, ומעילה מקטורן חסר שרוולים מסודר, כל הביגוד הזה מסתכם בשפם שחור וחיוך כובש המונחים מתחת לכובע פדורה מדהים.
רינו ג'קסון מכחכח בגרונו בעודו צועד פנימה באלגנטיות, ידיו מתנופופת קדימה-ואחורה בגאווה בעודו מנפח את חזהו קדימה. הוא צועד לשולחן שלידו יושבים וורגן, אלף דם וגמד בחיוך "מצאתי לנו ספינה!" הוא צועק אליהם, "מסתבר שבן הדוד שלי היה חייב כסף לאותו ננס ולא הננס לבן הדוד שלי, אז עשיתי את הדבר המתבקש וברחתי מהמקום לפני שהוא ישקול לבקש ממני את התשלום!" הוא צועק בפונדק. "אבל אל דאגה חברים, בעודו נס על נפשי מהמקום עלה במוחי הרעיון שנגיע לפיורד המילל דרך מגילת שיגור, אבל מסתבר שיש שלט ענק בכניסה לצריך הכישוף עם התמונה שלי ושל איזה קובולד ורשום שהכניסה לשנינו אסורה." הוא מספר להם. בקול מספיק חזק בשביל שאתם וכל הפונדק ישמע. "אז הלכתי לארמון כי בטח שאנדואין יסכים להלוות לי ספינה. אני הרי עזרתי להגן על אולדום מפני האל העתיק נזת'... נתז'..." הוא מתקשה בביטוי המילה. "נזת'טוף!" הוא צועק לבסוף. "אבל כשהגעתי לארמון גילתי שאני צריך לבקש אישור להיכנס." הוא אומר בתדהמה. "השומרים פשוט ניסו למנוע ממני להיכנס ושלפו נשקים נגדי." הוא מניד את הראש בעוד אתם מסוגלים להבין שהשלושה אליהם הוא מדבר רשמית מבינים שאין להם מושג מה הוא רוצה מחייהם. "בכל מקרה בעודי נס על נפשי בפעם השלישית היום." הוא מספר. "נתקלי בבוחר נחמד שנראה לי אנושי. הוא גנב לי את הארנק אבל אמר שהוא ישמח לפגוש אותי ברציף מאוחר יותר ולהסיע אותי לאן שנרצה." הוא מציין להם. "הוא נראה לי די אמין עם הבנדנה שהוא לבש שהסתירה את רוב הפנים שלו ועצם העובדה שברגע שהתחלתי לדבר איתו הוא ניסה לרוץ לאחד הצללים." הוא מסיים ומושך כיסא מהשולחן שלכם כדי שיוכל להתשייב ליד השלושה שדיבר איתם. "אז מה אתם אומרים?" הוא שואל. "שנלך לרציף וניסע מפה?" הוא שואל בהתלבות. לגמרי לא מודע לעבודה שהוא מדבר עם האנשים הלא נכונים.
 

padron

פונדקאי ותיק
קיזנאק מתבונן בשני האחרים ונראה כי הוא לא לחלוטין מאמין למה שהוא רואה ושומע. "אני כבר רואה שזה לא ייגמר טוב עם גאון שכזה בראש." הוא לוחש לאחרים. הוא נעמד על הכיסא (בכל זאת גובלינים הם לא הגזע הגבוה ביותר שיש כידוע) ומנופף בידיו. "רינו, נראה לי שהיתה לך פה טעות קלה בזיהוי - אני יודע שקל מאוד לבלבל בין גובלין לאלף דם - בעיקר שמדובר בגובלין נאה שכמוני - אבל גמד ודרניי? יש הבדל גובה קטן." הוא קורא לעברו ומצחקק, מתעלם מהעובדה שהבדל הגובה בין גובלין לאלף לא שונה בהרבה מזה שבין גמד ודרניי.
 

liorgonen3

פונדקאי ותיק
רינו מביט לרגע בקיזנאק "סילחה אדוני אבל זה לא מנומס לצוטט לאחרים או להצטרף לשיחות לא לך." הוא אומר ופונה בחזרה לשלוחן, "הייתם מאמינים על החוצפה הזו?!" הוא שואל בתהדמה. "כאילו אני לא אדע את מי שכרתי." הוא עוצר ומצביע על הגמד. "אם כי אני די בטוח שאתה היית ירוק." הוא אומר ומצביע על השנים האחרים. "ואתם הייתם מתים מהלכים." הוא מסתובב לרגע לאחור ומביט בכם, ואז מביט שוב בשולחן לידו התישב, ואז שוב מביט בכם ובשולחן, ופעם שלישית בעודו פשוט מסובב את הכיסא שלו כך שהוא יושב מולכם. "אז מזל טוב חברה!" הוא אומר בצורה לא משכנעת. "עברתם את המבחן שלי." הוא מוסיף במהירות. כאשר בכל צעד הוא מקדם מאט את הכסא כך שיתרחק מהשולחן של השלושה ויתקרב אליכם. "אז מה אתם אומרים? שנצא להרפתקאה שלנו?!" הוא שואל בקול גדול.
 

amitf0123

פונדקאי ותיק
רודריק פשוט בוהה למרחב, מנסה לחשוב על למה החברים שלו בעיר התחתית המליצו לו להגיע לכאן. הבחור בבירור לא רק נכשל בלהשיג ספינה, אלא הוא גם איבד את הכסף שלו לגנב. לכרגע הוא פשווט מהנהן בשקט, אין לו מושג לאן השטות הזו תגיע.
 

ליזי

פונדקאי ותיק
ליסאנדריה מצמצמת את עיניה בזעם, ואז היא נעה קדימה בצורה פתאומית, שולחת את ידה מעבר לשולחן לצאוורון החולצה של רינו ותופסת אותו בחוזקה. "זאת אמורה להיות סוג של בדיחה, רינו? אתה רוצה שנשחה כולנו לפיורד? זה כמעט מרגיש שאתה לא באמת רוצה להגיע לשם! מה מונע ממני ללכת לחפש מעסיק אחר, עם טיפת אחריות כלשהי, אה?" היא נובחת עליו, מתעלמת מהמבטים שהיא בוודאי מקבלת מהאנשים האחרים בפונדק.
 

padron

פונדקאי ותיק
"ויש לך את זה בחוזה חתום בשלושה העתקים לרבות סעיפים שאין פה שום כוונה לשעבד אותנו ו/או לשדוד אותנו ו/או לרצוח אותנו ו/או כל פגיעה אחרת בנו או ברכושנו?" קיזאנק שואל, מניח יד על השולחן בין ליסאנדריה לרינו.
 

padron

פונדקאי ותיק
"אהא. אתה מוכן לפחות מבחינת ציוד שנזדקק לו בצפון? או שאנחנו מתכוונים לחכות שהטיטאנים יחזרו וחרב ענקית שניה תינעץ בצפון ככה שיהיה חם שם?" קיזאנק שואל ביובש.
 
Top Bottom