• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות
  • הגשת המשחקים לדרקוניקון 2022 נפתחה
    הכינו את ההרפתקאות שלכם, והריצו אותן בכנס המשחקים של הקיץ! בין אם זה הרפתקה משלכם או הרפתקה מוכנה, במבוכים ודרקונים, עולמות פראיים או שיטה שאתם המצאתם, דרקוניקון ממתין לכם - להגשת משחקים באתר.
    לשאלות, תהיות וקריאות עידוד, הגיבו בנושא.

לא קריטי 90 שאלות ותשובות על פאת'פיינדר בעולמות פראיים

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
רימיתי בשאלה שלי -- גם אני חושב ש-"עולמות פראיים" זורם יותר מאשר "עולמות פרא". 😋

לגבי האמירות של עודד על לחשים אני לא ממש מסכים עם הכל -- כתבתי בהרחבה את דעתי, כולל מה מאבדים ומה מרוויחים במעבר בין השיטות, כאן.
אציין גם שעודד קצת התבלבל עם המהדורה הקודמת של המשחק שבה שינוי סגנון יכול היה לגרום להשפעות נוספות במצבים מסוימים אם המנחה מסכימה, ובין המהדורה החדשה שבה מלבד סגנון יש גם "מתאמי עוצמה" שמאפשרים תמיד להלביש עוד השפעות על הלחש, וגם "הגבלות" שמאפשרות לך להגביל את הכוחות של הדמות לצמיתות, וכך לדוגמה ליצור השפעה של מגע מחשמל למשל על בסיס כוח קליע אבל עם מגבלת מגע. 🙂

לגבי האמירות של עודד על זחילת מבוך אני בגדול לא מסכים -- אפשר להמיר הרפתקאות פשוט על ידי "אכלוס" החדרים בפסקאות הנתונים המתאימות ליצורים שנמצאים בהן בגרסת מו"ד או פ"פ של ההרפתקה... מה שצריך לחשוב עליו זה בעיקר מתי יצור הוא ניצב, מתי מוצדק שהוא יהיה דווקא דמות ראשית, האם כדאי לשנות את מספר שוכני החדר בהתאם לאתגר, והאם להתייחס אל כמה חדרים סמוכים לצורך העניין כהתקלות אחת מתגלגלת (כי בעולמות פראיים אפשר וכדאי להכניס יותר ניצבים לקרב).
עם זאת, אני מסכים שבמצב של "עכשיו יהיו 8 חדרים ברצף שבכולם יש גובלינים רגילים" -- נכון יותר לא להמיר את ההרפתקה 1:1 אלא לעשות התקלות מהירה או משהו כזה (ערן ועומרי דיברו עליהן כאן). מצד שני, אם בהרפתקה של מו"ד יש 8 התקלויות ברצף שכולן קרב נגד גובלינים רגילים, אז היא מתוכננת גרוע במקור...

SandChicken

פונדקאי ותיק
לגבי האמירות של עודד על זחילת מבוך אני בגדול לא מסכים -- אפשר להמיר הרפתקאות פשוט על ידי "אכלוס" החדרים בפסקאות הנתונים המתאימות ליצורים שנמצאים בהן בגרסת מו"ד או פ"פ של ההרפתקה... מה שצריך לחשוב עליו זה בעיקר מתי יצור הוא ניצב, מתי מוצדק שהוא יהיה דווקא דמות ראשית, האם כדאי לשנות את מספר שוכני החדר בהתאם לאתגר, והאם להתייחס אל כמה חדרים סמוכים לצורך העניין כהתקלות אחת מתגלגלת (כי בעולמות פראיים אפשר וכדאי להכניס יותר ניצבים לקרב).
עם זאת, אני מסכים שבמצב של "עכשיו יהיו 8 חדרים ברצף שבכולם יש גובלינים רגילים" -- נכון יותר לא להמיר את ההרפתקה 1:1 אלא לעשות התקלות מהירה או משהו כזה (ערן ועומרי דיברו עליהן כאן). מצד שני, אם בהרפתקה של מו"ד יש 8 התקלויות ברצף שכולן קרב נגד גובלינים רגילים, אז היא מתוכננת גרוע במקור...

זחילת מבוך פחות מתאימה לעו"פ משום שבזחילת מבוך יש נדבך חשוב של ניהול משאבים, בעוד שבעו"פ הנדבך הזה לא זוכה לתשומת לב. לכן, כשיטה, עו"פ לא מתאימה לזחילת מבוכים. אפשר להריץ הרפתקאות מבוך בעו"פ (ויש גם מערכה מותאמת לזחילות מבוך), אבל מבוכים צריכים לעבור שינוי ניכר כדי שהם יתאימו לעו"פ, לא מדובר רק על שינוי ההתקלויות.