• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • הרישום המוקדם לדרקוניקון 2022 נפתח!
    ההתרגשות בשיאה, וההרשמה המוקדמת למשחקים והפעילויות בדרקוניקון 2022 יוצאת לדרך הקדימו להרשם כי המשחקים מתמלאים מהר קישור להרשמה המוקדמת דרקוניקון, 25-26 אוגוסט, דן פנורמה תל אביב

כתר רקוב - עץ משחק (מו"ד 4, 4/4)

נושא
תקצירי עלילה
הנפשות הפועלות - חלק א'
הנפשות הפועלות - חלק ב'
הנפשות הפועלות - חלק ג'
עץ ההרשמה מידע על ת'נדיאן
קריאת-כתר:

Benjamin CloseUp.JPG

בעבר, היה בנג'מין רודף שמלות מוכר שזנח כל אחריות לממלכה והעדיף להותיר אותה בידיה של יועצים, בראשם אחיו הצעיר. כיום, מלך ארוות' הוא אדם חולה וזקן המנותק לחלוטין מהנעשה בשטחו, חותמו היחיד הוא שלטון מסואב ובלתי נגמר הגורר את הממלכה מטה.

על בנג'מין נאמר שעלה לשלטון בגיל צעיר וייפרד ממנו בגיל צעיר, כיאה להלך רוחו. מאז ומתמיד, היה מלך ארוות' אדם תאב לכוח, שררה, כסף ונשים. הוא לא עסק ולו במעט בענייני הממלכה וסמך על אחיו ועל שורת יועצים נוספים - ישרים יותר ופחות - לנהל את חיי האזרחים. התוצאה הייתה היחלשות מתמשכת בכוחה ובמעמדה של ארוות' והתגברות השחיתות במערכת השלטונית שלה.

על אף שחזה בגוף ראשון בחשיבותו של יורש ראוי לאחר שאביו נפטר מוקדם בהרבה מהצפוי, לא התפנה בנג'מין למנות אחד באופן רשמי. רבים האמינו שיעניק את התואר לאחיו לוקרשיוס, אך הוא הפתיע את החצר כולה כשהחל ברומן עם אנאבל, אז אשת חצר מרשימה שכבשה את ליבו ויצרו. עם זאת, נאמר שבחר שלא להתחתן עמה בטרם נולד בנם - החלטה שהפכה אותו לממזר וליורש בעייתי שדבק בו כתם משמעותי.

לפני אחד עשר שנה החל מצבו הבריאותי של המלך להתדרדר, מגמה שהחמירה במרוצת השנים. הוא עדיין חי, אך מנותק אפילו יותר מהנעשה בממלכתו - עסוק רק בהתענגות מחיי העושר המקיפים אותו.

Edmund.jpg

נער בן ארבע-עשרה, אדמונד לא מזכיר בשמץ את אביו. במקום להתהולל ולרדוף אחר נשים, הנער התגלה כטיפוס מנומס ומלומד. עם זאת, מעמדו עדיין מפוקפק ולא יציב בשל היותו ממזר.

אדמונד הוא בנם של בנג'מין פורלס, מלך ארוות', ואשת החצר אנאבל. הוריו התחתנו חצי שנה לאחר לידתו, אך הנזק לתדמיתו כבר נעשה ונגזר עליו לשאת את כתם הממזר. למרות הפחיתות במעמדו, רבים מעריכים את הנער הצעיר ומאמינים שאם ישלוט, יהיה אדם שקול ומוכשר, בשונה מאוד מהממשל המסואב שהביא עמו אביו.

Sauld.jpg

דוקטור סאולד היא אלפית לא שגרתית - נמוכה, צנועה ולא טורחת כלל להסתיר את המבטא הכבד שלה. הסימנים על פניה מעידים על כך שהיא דוניגדה, ממעמד הדרואידים של האלפים בניס פרדי. איש אינו בטוח מדוע ואיך הגיעה לשרת את כתר ארוות'.

סאולד מגיעה במקור, כך הרוב מניחים, מניס פרדי - עובדה שהקעקועים על פניה חושפים כמעט מיד. על אף המעמד שרכשה בארץ העתיקה, החליטה מסיבותיה שלה לעזוב את המקום ולעבור, לפני קצת יותר מעשור, לשרת כרופאה האישית של מלך ארוות'. לא ברור כיצד הדבר התאפשר, הן מבחינת יצירת הקשר עם סאולד והן מבחינת הצבה של אדם כל כך לא שגרתי בתפקיד כה רגיש.

הדעות על דוקטור סאולד חלוקות - חלק רואים בה מחוללת ניסים שהצליחה לשמר את המלך בחיים הרבה מעבר לצפוי, בעוד אחרים טוענים שהיא ממשיכה להזין אותו בתרופות דמה בחשאי ומאריכה את מחלתו. בכל מקרה, ברור שאם וכשסאולד לא תהיה מסוגלת - או לא תרצה - להמשיך ולשמור את המלך בחיים, ייתכן שהדבר יגרור את הממלכה למאבק כוחות שיקרע אותה לגזרים. אמת זו, בשילוב עם המסתורין ונועם ההליכות שלה, הפכו אותה במפתיע לדמות פופולארית בחצר המלוכה.

בהמשך, התברר כי סאולד שימשה כדוניגאדה של ערש האלים, אחד המקומות הקדושים ביותר בניס-פרדי. בעוד טרם היה ברור מדוע בחרה לעזוב את הארץ העתיקה, היא עצמה ציינה כי המרחק מביתה גובה חוב בגוף ובנפש, וכי היא מתקשה להשתמש בכוחותיה בקריאת-כתר.

Norbert Reinen.jpg

סוחר יינות לשעבר, נורברט התחתן עם שליטת ארודר. לאחר מותה, נותר עם אחריות כוללת על בית ועיר שלא היו במקור שלו. עם זאת, הוא אימץ את השניים ופועל ללא לאות לשימורם. נורברט מוכר ברבים כדמות המשמעותית ביותר בממלכה שטרם בחרה צד במאבקי הכוחות, וחותר לשמור על הנייטרליות שלו ושל ארודר בכל מחיר.

נורברט היה במקור סוחר יינות מצליח שאפילו לא נולד בארודר. עם זאת, לאחר שהעביר את מרכז עסקיו לעיר, פגש והתאהב בשליטת העיר. הם התחתנו, ולאחר עשרות שנות נישואין, נפטרה אשתו והותירה אותו עם הבטחה לשמר את העיר שכה אהבה. נורברט מוכר כדמות "ממליכת מלכים", הן בשל עושרו המשמעותי והן בשל העובדה שנותר עד כה - בכישרון רב - נייטרלי במאבק הכוחות שקורע את הממלכה לגזרים.

נורברט קרא למועצת הכתר לפעול לסייע לאדמות החוף כנגד פשיטותיהם של האורקים והגוליאת'ים, דבר שגרם ליצירת "כוח משימה" ייעודי. אותם גיבורים הצילו אותו לאחר שנחטף כחלק מקנונייה רחבת היקף, וסייעו לו להגן על אדמות החוף, ארודר וכפר ואת'. בכך, קנו הגיבורים את נאמנותו ותמיכתו של אחד מהאנשים המשפיעים ביותר בארוות'.

נורברט נעים הליכות וצנוע, שומר על גינונים רבים מעולם העסקים. עם זאת, הוא הפגין במספר הזדמנויות את האינסטינקט העסקי שקיים בו, והוכיח באמצעות שורת החלטות ובחירות כיצד הוא מצליח לשמר את הנייטרליות שלו, דבר שהוא טוען שהכרחי לארודר עצמה. הוא לא מחבב את וירניק, בלשון המעטה, בשל העובדה שהוא רואה את ברוקר המידע והעסק שלו שלו כגילדת גנבים מהוקצעת, בפרט לאחר שהצלופח דאג להגן על בן חסותו שביצע מעת לעת פשעים של ממש.

ללורד נורברט ולאשתו לא היו ילדים, כיוון שהעדיפו לבלות את זמנם ללא הפרעות. משמעות הדבר היא שעם מותו, תוחזר ארודר למועצת הכתר שתצטרך להחליט למי להעניק את השליטה בה. רבים חוששים שזה יהיה הניצוץ שיוביל להחרפת המאבק הפוליטי הנוכחי.

Grumming Tekrim.jpg

גרומניג מגיע לשושלת ארוכה של סוחרים בעלת קשרים קרובים לכס היהלום בבולאק-רוב. נמוך קומה ועבה אפילו יחסית לגמד, הוא מפצה על כך בחוש עסקי מצוין ובחייכנות לא אופיינית לילדיו של הר הגעש.

גרומניג נולד לבית טקרים, משפחת אצולה רבת-השפעה המקורבת באופן מסורתי לשליטיה של בולאק-רוב. בהתאם למורשת ביתו, ניצל את נקודת הפתיחה המרשימה כדי לצבור השפעה ועושר תחת שמו, והפך במהירות לאחד מהיועצים הכלכליים המקורבים ביותר למלכה אזמרלדה. הוא נחשב לאיש שמח ונעים הליכות, הגם שהדבר לא גורע מהחוש העסקי שלו - הוא לא מסתיר את העובדה שבראייתו, קל יותר לנהל יחסי מסחר תקינים ורווחיים לכולם כשגם מחבבים את הצד השני, ולא עושים זאת רק מתוך כורח בסיסי.

גרומניג נמצא בממלכה במטרה לחדש שורה של הסכמי מסחר עתיקים וחשובים בין ארוות' לבולאק-רוב. עצם הבחירה של המלכה בו, במקום במשרתים אחרים, מעידה על מחוות שלום ורצון לקדם עסקה פשוטה ומהירה לכל הצדדים. עם זאת, התארכות משימתו - לצד פקיעתם המתקרבת של ההסכמים - רומזים על שורת קשיים במשא ומתן מול מועצת הכתר.

Gisele Minet.jpg

אשת אצולה ויוקרה בכל איבריה, השגרירה ג'יזל מינט זכתה לאמונו הנדיר של דוכס וילאס. היא משמשת כשליחתו הבכירה ביותר בממלכה, כובשת את האנשים שעומדים מולה באמצעות קסם אישי וחוש אופנה משגע.

ג'יזל נולדה בדוכסות וילאס בדוכסות וילאס לרוזן משפיע. עם זאת, בהתאם לחוק הוילאסי על פיו רק צאצא אחד יכול לרשת את התואר של הוריו, היא לא הייתה זכאית לדבר לאחר שאביה נפטר. כוחה נסק במקביל לעלייתו המטאורית לשלטון של הדוכס הנוכחי, לוקאס אדמנטי - בפרט לאחר שכל אחיותיו מתו במפתיע. הדוכס שלף את ג׳יזל מהאלמוניות היחסית שלה, העניק לה את תואר השגרירה ושלח אותה לייצג את רצונו בממלכה השכנה.

היא מנומסת ואהובה, ובעלת חוש אופנה ידוע ברבים. עם זאת, ההגעה שלה - שהחלה אך מעט אחרי שהמלך החל לחוש שלא בטוב - הובילה לחרושת שמועות על הרעלה מעשה ידיה. בכל מקרה, היא זוכה לאמונו האישי של הדוכס ומשמשת כציר דיפלומטי חשוב להעברת מסרים, בפרט בזמנים מתוחים שכאלו. מאז נשלחה על ידי הדוכס, היא מעולם לא חזרה לארצה, אף לא להפוגה או לחופשה קצרה.

בנוסף לכישוריה הדיפלומטים, מתמחה ג'יזל ביכולות חרשות-קסם מתקדמות.

Sa-Aaga.jpg

השגריר סא-אאגה משמש כדיפלומט השטח הבכיר ביותר של האימפריה מזה כמעט שני עשורים. האינטיליגנציה והנאמנות שלו הביאו אותו רחוק, והוא זוכה לרמות השפעה ואמון חריגות בגודלן מהקיסר.

סא-אאגה מהווה את אחת מהדמויות הזרות והמרשימות בחצר המלוכה, מתפקד כשגריר של אימפריית הדרקון הסמוכה. הוא ידוע כזהיר, מתוחכם וערמומי מאוד, ובשל כך אף אחד מנתיני הממלכה לא מוכן לבטוח בו. עם זאת, היכולת הפוליטית המרשימה שלו לראות מספר רב של צעדים קדימה, בשילוב חן אישי ושכל חריף, מיצבו אותו בעמדה של יחסי אהבה-שנאה עם חצר המלוכה.

בתור נצר לשושלת הירוקה, הוא משרת באופן ישיר תחת רבת המרגלים של האימפריה, בלסטריז, אשר מתכללת גם את המאמץ בחזית הדיפלומטית. לא ידוע עליו יותר מכך, מלבד שהוא נוהג לחזור מדי פעם לאימפריה לדווח על המצב בממלכה. עובדה זו, בשילוב עם לחישות על "הסוכן מספר אחת" של בלסטריז, הקנו לו יכולת השפעה משמעותית וחריגה לסוכן שטח.

Tirchibald.jpg

איש אשכולות מחונן שלימד בעברו באקדמיית אלפטם, טירצ'יבלד עזב את המוסד בטונים צורמים ופנה להשתקע בקריאת-כתר לטובת מחקר עצמאי. אישיותו הבלתי-יציבה, בשילוב אופיו המתזז, הופכים את השיח איתו למאתגר ומרתק כאחד.

חוט המחשבה של טירצ'יבלד היווה אתגר וקושייה בפני רבים. הוא מפוזר להחריד, קופץ מנושא לנושא ולא שועה לנושאים טריוויאלים כגון היגיינה אישית, מוסכמות חברתיות ועניינים אחרים המוגדרים כסוגי "זוטות" עבורו, ועם זאת - מהווה ללא ספק את אחד מהמוחות הקודחים והפורים בת'נדיאן - ולראיה, שורת תאוריות ומאמרים שכתב כבר עשו לעצמם שם בחוגים האקדמאיים הבכירים ביותר. על אף שהוא לא מחזיק בשום הכשרה במאגיה ושייך לאסכולת הלימודים הטבעיים, מחקריו נוטים לסחוף אותו לדרך בה בנוי העולם ומשכך לעסוק גם בנושאים מאגיים בבסיסם.

טירצ'יבלד חקר ולימד במשך שנים באקדמיית אלפטם, אך עזב לאחר שהסתכסך עם המנהל החדש דאז, סדריק סילברסטיין. הוא העתיק את מקום מושבו לקריאת-כתר והמשיך במחקריו השונים, מנצל את קרבתו לפורום הלימודי של ארוות' - לרבות מטילי לחשים - כדי להמשיך במרדפו האובססיבי אחרי גילוי אמיתות העולם.

טירצ'יבלד נחשב לכבשה שחורה מסויימת גם בקרב משפחתו, בשל העובדה שלכאורה הזניח את השליחות המשפחתית שניתנה מסואולה. הוא טוען בתוקף שמחקריו מסייעים ללא הרף למשפחתו ולביצוע השליחות, אך לא טורח כמעט להסביר כיצד - וכשהוא עושה זאת, אין אחד שמצליח להבין את התאוריות הסבוכות שלו בצורה מעמיקה מספיק כדי להבין מה הוא בכלל אומר.

בשנים האחרונות, עבד טירצ'יבלד על "תאוריית הרסיסים", מתווה חדש להבנת הזמן והמרחב המישוריים. לדברי הפרופסור, המישור החומרי נוצר אחרון ונגזר במידת מה מממלכת המעבר ומהשאול. עם זאת, כוחות בין-מישוריים שומרים - בהצלחה מלאה אך לא שלמה - על שילוב בין המישור החומרי למישורים המקיפים אותו. לדבריו, אם בני התמותה יוכלו להבין היכן אותם "רסיסי מישורים" נמצאים בעולם החומרי, ייתכן ויוכלו להבין בהמשך כיצד לשלוט - או למנוע - הגעה של פיות ובני-תופת.

החזית הדרומית:
Herda Scavari.jpg

סקווארי, כפי שהיא נקראת כמעט תמיד, היא כוכב עולה בשורות אבירי המעמקים. היא נחשבת לאישה רצינית, חסרת הומור ופשרות, אך גם למפקדת מוכשרת ששימשה במשך שנים כמפקדת פלוגה אגדית. הצלחותיה המבצעיות הרבות הובילו לעמדתה הנוכחית, אך הדבר לא מונע ממנה לצאת אישית לשטח שוב ושוב.

הרדה נתפסת כאישה מאיימת תחילה, הן בשל חתך הדיבור המהיר שלה ובשל העובדה שהיא לא מהססת לקטוע אחרים כדי לומר את מחשבותיה. היא התגייסה למסדר לפני פחות מעשור, אך במהלך הזמן הזה בלטה לחיוב בשורת משימות ומבחנים והרוויחה את מקומה הנוכחי כסגניתו של היירוזאוג. על אף שהיא לא דמות אהודה במיוחד מבחינה חברתית, אין אחד שלא מכיר ביכולות ההנהגה והקרב שלה.

הרדה לא מספרת רבות על עברה, אך מהמעט שאמרה ניתן להבין כי שירתה כשומרת באחת הערים הגדולות בארוות' בטרם התגייסה לשורות האבירים. עם זאת, איש לא משוכנע לגמרי מדוע עשתה זאת, כיוון שהמפקד היירוזאוג היה היחיד עמו שוחחה על הנושא.
Top