• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • הרישום המוקדם לדרקוניקון 2022 נפתח!
    ההתרגשות בשיאה, וההרשמה המוקדמת למשחקים והפעילויות בדרקוניקון 2022 יוצאת לדרך הקדימו להרשם כי המשחקים מתמלאים מהר קישור להרשמה המוקדמת דרקוניקון, 25-26 אוגוסט, דן פנורמה תל אביב

כתר רקוב - עץ משחק (מו"ד 4, 4/4)

נושא
תקצירי עלילה
הנפשות הפועלות - חלק א'
הנפשות הפועלות - חלק ב'
הנפשות הפועלות - חלק ג'
עץ ההרשמה מידע על ת'נדיאן
בני החבורה:

Virnik.png


שרמנטי, נועז וכריזמטי, ברוקר המידע של ארודר הוא אדם חביב וילדותי שנהנה לקחת את החיים בקלות. עם זאת, מבט בוחן בעיניו מגלה היסטוריה חבויה של קשיים ומכאובי עבר.

וירניק, הקרוי גם "הצלופח", הוא ברוקר מידע ושחקן מרכזי המבוסס בארודר. קליל, מתבדח לעיתים קרובות והיפרקטיבי בכל איבריו, מדובר בבוס שאהוב על אנשיו ועל אנשי העיר, דבר שמציב אותו בתחרות ישירה מול לורד נורברט, שרואה בעסק שלו את המקבילה לגילדת גנבים בלתי רשמית. לא עזרה העובדה שהוא הגן על בן חסותו ויד ימינו, קראולי, בריון פרוע שעבר במודע על חוקי העיר במעשי סחיטה, תקיפה וגניבה.

וירניק הצטרף לשליחי המועצה וליווה אותם במהלך החקירה על חטיפת לורד נורברט, בנוסף לכך שהגן מפני פלישת היורשים לדם הענקים. במהלך הדרך, ציין שהגיע לארודר לאחר קרב טיראנובה שהתרחש לפני עשור, זאת במטרה להתחיל את החיים שלו מחדש. בהמשך, התברר שהוא אותו "הקברן מטיראנובה", דמות מפורסמת שגרמה למפולת שלגים שהרגה מאות אנשים בשדה הקרב.

לאחר הקרב נדד ליער הלבן, שם מצאה אותו הפיה פמיניה על סף מוות. היא טיפלה בו והשניים נישאו, אף שלדברי הצלופח מדובר בחוסר הבנה מצער שהותיר אותה כועסת על "הפחד שלו ממחוייבות" לאחר שנמלט מממלכת הפיות וחזר למישור החומרי.

במהלך ההפיכה של הסגן שלו, איבד וירניק את כל מה שבנה בארודר במהלך העשור האחרון. הוא הצטרף בשנית לחבורה במטרה לגלות את הקשר של פמיניה לקונספירציה הכללית באדמות החוף.

Krang Close-Up.JPG

חצי האורק מצטייר כמעט מיד כאדם אבהי, מסור ושקט. המסע שלו למצוא את בנו מקנה לו נחישות בלתי נשברת. הדבר היחיד שמעכיר על הרושם הוא עברו המסתורי, הקשור בראש כוהני הממלכה.

החבורה מצאה את קראנג שבוי במחנה של ברסוולה. לאחר ששחררו אותו, הוא גילה להם שנתפס בעת שניסה לגשש כדי לראות אם בנו, טאק, נמצא בין השבויים האורקים במחנה. לדבריו, בנו "איבד את דרכו" ונפל למקום אפל, והוא חשש שהצטרף לפשיטות של בני הענקים באזור. חצי-האורק הסכים לחבור אליהם, הן להמשך החיפושים אחר בנו והן כדי להגן על אנשי האזור.

קראנג התגלה במהירות כאדם שקול ופרגמטי, הנכון לבחון גם את נקודות המבט של אנשים עמם הוא לא מסכים בשום צורה. הוא מאמין אדוק של סטנמאר, הגם שהוא לא נוטה לציין עובדה זאת ברבים. בנוסף, הוא הפגין מספר פעמים כישרון מוזיקלי משמעותי, בפרט בחליל. הוא נוטה להיות רציני, אך מסוגל להיכנע לבדיחה אחת או שניים עם אנשים שנוח לו במחציתם.

ככל שעבר הזמן, חשף קראנג את העובדה שהיה אב כושל ושהוא מאשים את עצמו במקום אליו בנו הגיע אליו. כמו כן, ציין שעבד בעבר עבור ראש כוהני הממלכה, תאודוריאן, אותו תיאר כאדם מושחת ותאב לכוח. עם זאת, דרכם נפרדה לפני שנים, וזאת הסיבה שהוא לא מסוגל לחזור לביתו בקריאת-כתר, דבר שמקשה עליו בין השאר בחיפושים אחר בנו.

קראנג ציין כי הוא נולד בכפר שני-יערות לאם חד הורית. כדי שיתרחק מהרחובות, אמו עודדה אותו ללכת למקדש - וכשהתבגר קיבל קראנג את הצעתו של תאודוריאן, אז ראש הכוהנים בשני-יערות, לשמש כשומר ראש עבורו. כעבור מספר שנים, כשחזר עם תאודוריאן, פגש את אשתו מירוזומי וסייע באמצעות הכוהן להקל על מחלת הילדות שלה. מירוזומי בחרה להמשיך עם השניים במסעותיהם, ונישאה לקראנג לאחר מספר חודשים.

Lylvana Close-Up.JPG

הסיירת של ריבון הברק היא שליחה נאמנה של גנרל ארוות', הגם אם אין בה כל דבר שגרתי. היא מחזיקה בקשת ובכוחות עתיקים ומסתוריים הקשורים בצמיד נושם שעוטף את ידה, ומסוגלת לזמן רוחות שמקורן בניס-פרדי.

החבורה פגשה לראשונה את לילוואנה במהלך שליחות שהריבון הטיל עליה, במטרה לוודא שכל שכירי החרב באזור יתאגדו תחת דגלו בחזית הדרומית כנגד הטרוגולדיטים. בניסיון לגייס כמה שיותר בני ברית לקראת הקרב על כפר ואת', סר טאלרוט פנה אל הסיירת ושכנע אותה לסייע ללחימה, בטענה שהדבר ישחרר את חבורת ממטירי התופת באופן מהיר יותר ויפנה אותם להמשיך לחזית.

אישה רצינית וחסרת סבלנות למשחקים פוליטיים, לילוואנה מגלה סקרנות בריאה באשר לסובב אותה, וניכר שהיא רגילה לבלות בעיקר בשדה הקרב. היא מחזיקה בהערכה משמעותית לריבון, אך מסרבת לדבר על האירועים סביב משפחתו, מלבד העובדה שמדובר לטענתה בשמועות שקריות.

האלפית מסוגלת לזמן לשירותה רוחות טבעיות באמצעות הקשר שלה לניס-פרדי, אף שלדבריה הדבר עלול להיות מסוכן. היא סייעה לבני החבורה להגן על כפר ואת' ולאחר מכן תכננה לחזור לחזית - זאת בטרם לורד נורברט הכריח אותה להמשיך וללוות אותם במטרה שתוכל לתת עדות בפני המועצה על כל הדברים שהתרחשו באזור.

בחלוף הזמן, שיתפה לילוואנה כי היא לא זוכרת רבות מילדותה המוקדמת, וכי לדברי אחרים נולדה בניס-פרדי. היא גדלה בעוני באזור מגדל הברק, ונתפסה בילדותה על ידי הריבון לאחר שניסתה לגנוב מספר אבטיחים ממטבחו. הוא הציע לה לשרת את ביתו במקום לחיות כגנבת, והיא קיבלה זאת. לאחר שלמדה לירות בקשת, החלה לשמש עבורו כסיירת וגששת הכפופה אליו באופן ישיר - לא חלק מצבאו, כי אם סוכנת עצמאית הפועלת לבד, כפי שהיא מעדיפה.

מועצת הכתר:
Lucrecius.JPG

לוקרשיוס ידוע ברבים כנבון ביותר במועצה, הגם שהכל נמדד עבורו בשורות רווח והפסד. הוא שירת כיועץ ישיר לאחיו הבכור בעת שהיה בקו הבריאות, והחזיק באופן מסורתי בתפקיד שר המעות. כיום, משמש לוקרשיוס כעוצר ונהנה מתמיכת האצילים.

לוקרשיוס, המשמש כיום כעוצר וכשר המעות של הממלכה, מוכר באופן מסורתי בתפקידים "מקצועיים" יותר, ונטה להימנע מפוליטיקה כשהדבר התאפשר לו. עם זאת, לאחר שאחיו נפל למשכב, לקח על עצמו את תפקיד העוצר. הוא זכה למוניטין של אדם שקול וקר רוח, הגם שהאישיות האנליטית שלו מקשה עליו ליצור קשרים חברתיים שחשובים למעמדו הנוכחי. עם זאת, הוא ידוע כאדם הקרוב ביותר לאחיו, אותו הוא אוהב בכל ליבו.

לדברי אצילים רבים, הם תומכים בו בתור ברירת מחדל, נרתעים ממעמדה הנמוך במקור של המלכה או מקשיחותו של ריבון הברק.

לוקרשיוס אינו נשוי ואין לו ילדים. סמלו של ביתו הוא חרב בוערת על רקע אדום.

Anabell.jpg

המלכה מוכרת כאישה שאפתנית שעלתה ממעמד נמוך ביותר, לאחר שמשפחתה הפסידה את הונה בשל אב מכור להימורים. היא דואגת להגן על בנה, היורש הממזר, ולחזק את כוחה באמצעות כריתת בריתות לא מסורתיות עם גורמים שנשארו עד כה מחוץ למשחק הפוליטי - דוגמת מגים והממלכות השכנות.

אנאבל אהודה על האנשים, ואישיותה הנעימה - בשילוב יופי לא מבוטל - קנו לה פופולאריות רבה ברחוב. זהו סוד גלוי שהמלכה הייתה נערת חצר פעם, אשר ככל הנראה הצליחה להקסים את המלך בנג'מין. חצי שנה לאחר לידת בנם, אדמונד, הסכים המלך להינשא לאנאבל. על פי השמועות, היא ניסתה לשכנע אותו במרץ לעשות זאת לפני הלידה כדי למנוע מבנם את כתם הממזרות.

המלכה משמשת כיום כמעין "שרת חוץ", דואגת לשמר את הבריתות הקיימות של ארוות' ולחזק את מעמדה של הממלכה - ואת מעמדה שלה - בזמנים מתוחים אלו.

Duncan 2.jpg

ריבון הברק הוא המפקד הקשוח והמוצלח ביותר שממלכת ארוות' הוציאה מקרבה זה שנים רבות. חסר סבלנות למשחקים פוליטיים, הריבון זכה לפופולאריות רחבה בעקבות המיקוד התמידי שלו על ביטחון ארוות', אותו הוא מציב ראשון במעלה. הדבר היחיד שמעיב על כך הן השמועות האפלות באשר לגורל משפחתו.

דנקן הסאר זכה למוניטין של איש קרבות נחרץ ואמיץ, אשר מסוגל לשלב את מסורות הקרב הטובות של ארוות' בשילוב חידושים פרי מוחו. הוא נחשב לניצי בממשל, ממעט לבטוח באחרים - ובפרט בשכניה של הממלכה - ומהיר לפעול כנגד כל איום על ביטחון הממלכה. קיימות שמועות אפלות על גורל משפחתו - ישנם האומרים שאשתו מתה לאחר לידתה וכי כעבור מספר שנים, רצח את בתו הקטנה. עם זאת, דבר לא הוכח.

הכינוי שלו, "ריבון הברק", משומש אפילו יותר משמו האמיתי. מסופר שלפני עידנים, כשת'ארוק פשט על היבשה בפעם הראשונה, אבותיו של הלורד כלאו אותו על גגו של מגדל הברק, לב המצודה של הריבון. הוא נשאר שם שנה ויום עד שהצליח להימלט, אך עשה זאת מבלי לשבור את השלשלאות שהחזיקו בו. אומרים שהוא זימן ברק אדיר שפגע במתכת, שחרר אותו מכלאו ונתן לו להימלט... ושכמתנה על עזותם וחוזקם, הוא אפשר לכוחו של הברק להישאר במגדל ולשמור על בני הבית. מאז, סמלו של בית הסאר הוא ברק כלוא בשלשלאות.

Teodorian CloseUp.png

תאודוריאן החל את נסיקתו לכוח בשורות הכנסייה, ועלה לבסוף לעמדת ראש כוהני ממלכת ארוות'. במקביל, צבר חיזוק משמעותי בדמות מינויו כקרדינל דוכסות וילאס. אדם מושחת ותאב לכוח, תאודוריאן מאמין אדוק "באלים הנכונים", משמע סטנמאר וגראוביין. הוא פועל לצמצום השפעתם של כוהני שאר האלים, בפרט הפנתאון הטבעי.

ראש כוהני הממלכה נהנה מעמדת כוח ייחודית - מעבר לשליטתו המוחלטת בכנסייה, הוא זכה במעמד מיוחד בדוכסות וילאס לאחר שבמהלך שליחות דיפלומטית עזר במקרה ליילד את הדוכס הנוכחי והציל בכך אותו ואת אמו. הדבר הפך אותו, על אף היותו אזרח ארוות', לקרדינל הדוכסות וראש המועצה הקדושה שלה - עמדה שהביאה עמה עושר וחשיבות בלתי מבוטלת, בפרט בזמנים מתוחים למול דוכס וילאס.

תאודוריאן וקראנג עבדו בעבר ביחד, הגם שחצי האורק לא הרחיב תחילה על המתווה או שורת האירועים שהובילה לכך. עם זאת, קראנג טוען בתוקף שתאודוריאן מושחת עד העצם ולא יהסס לעשות דבר כדי לחזק את מעמדו ולרסק את אויביו, אמיתיים ודמיוניים כאחד. בהמשך, ציין קראנג כי תאודוריאן החל את דרכו הפוליטית כאב המקדש בכפר שני-יערות, משם המשיך לעמדות בכירות יותר בכנסייה.

תאודוריאן מקורב מאוד לעוצר הממלכה, לוקרשיוס פורלס, ותומך בו במאבקי הכוח למול שאר הסיעות.

Odesia.jpg

אישה מפולפלת וחריפה, אודסיה נולדה במקור בניס-פרדי ולמדה באקדמיית אלפטם היוקרתית. משם, נכנסה למעגל החברתי של האחווה המאגית בארוות' עד שנבחרה לעמוד בראשה. היא ידועה כמגית מוכשרת אך חסרת רגשות שפועלת רק על פי רציונל, דבר שבשילוב עם גאוותנותה האישית הופך אותה לדמות שנויה במחלוקת.

אודסיה מוכרת ברבים כראשת האחווה המאגית, אשפית עוצמתית ומרשימה שמחזיקה ביכולות רטוריות ייחודיות לא פחות. רשמית היא מחזיקה בתפקיד יועצת למשפחת ויקורליס החשובה, השולטת על משמר-צפון, אף שהשמועות אומרות שהיא למעשה מנהלת אותם במקום ההפך. דיבורים אלו, בשילוב עם אישיותה הקרירה, הובילו לכך שהיא נקראת "מלכת הקרח" או "מכשפת החורף" מאחורי גבה.

במהלך השהות שלהם ביחד, גילתה אילידיה לבני החבורה כי אודסיה היא למעשה אחותה הבכורה. עם זאת, ניכר שהיחסים בין האחיות רחוקים מלהיות מושלמים, או אפילו תקינים במידה בסיסית.

אודסיה מקורבת מאוד למלכת ארוות', אנאבל פורלס, ותומכת בה במאבקי הכוח למול שאר הסיעות.

Heirozaug.jpg

היירוזאוג הוא מפקד אבירי המעמקים הראשון זה עשרות רבות של שנים שלא מגיע משושלת אנושית. במקור מבולאק-רוב, מפקד האבירים נתפס כאיש של אמת וכבוד, תכונות נדירות בזמנים אלו. עם זאת, הוא זוכה לביקורת רבה על קשריו הקרובים עם ריבון הברק, בשל העובדה שאבירי המעמקים אמורים להישאר נייטרלים בסכסוכים פוליטיים.

היירוזאוג הגיע במקור מבולאק-רוב, על אף שאיש לא יודע מדוע עזב את מקום הולדתו. עם זאת, מרגע שהצטרף לאבירי המעמקים, טיפס במהירות בדרגות המסדר עד שנבחר לפני מספר שנים כמפקדו החדש. היירוזאוג מוכר כאיש מלחמה אמיץ, הראשון להוביל לשדה הקרב והאחרון לעזוב אותו, אשר משמש במידה רבה דוגמה אישית ודמות אבהית לאנשיו. הוא מוכר כאדם המוכן להאמין בכל אחד, ותומך במתן הזדמנויות שניות.

היירוזאוג מקורב מאוד לגנרל הממלכה, דנקן הסאר, ותומך בו במאבקי הכוח למול שאר הסיעות. הדבר קונה לו ביקורת רבה בשל הנייטרליות המסורתית של אבירי המעמקים. הוא כשלעצמו טוען שאין כל קשרים חריגים בין השניים, וכי הם פשוט משתפים פעולה נגד איום הטרוגולדיטים המתגבר בשנים האחרונות.

הוא מחזיק בעתק בשם עורקי האדמה, פטיש קרב חד ידני המאפשר לו שליטה מסוימת באבן סביבו - כלי נשק יעיל בהתחשב בכמות הקרבות שמנהל הגמד במחילות ובאפלת המעמקים. העתק במקור מבולאק-רוב, אף שהיירוזאוג לא הסביר מעולם כיצד הגיע לחזקתו.
Top