• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות
  • הגשת המשחקים לדרקוניקון 2022 נפתחה
    הכינו את ההרפתקאות שלכם, והריצו אותן בכנס המשחקים של הקיץ! בין אם זה הרפתקה משלכם או הרפתקה מוכנה, במבוכים ודרקונים, עולמות פראיים או שיטה שאתם המצאתם, דרקוניקון ממתין לכם - להגשת משחקים באתר.
    לשאלות, תהיות וקריאות עידוד, הגיבו בנושא.

כתר רקוב - עץ משחק (מו"ד 4, 4/4)

נושא
תקצירי עלילה
הנפשות הפועלות - חלק א'
הנפשות הפועלות - חלק ב'
הנפשות הפועלות - חלק ג'
עץ ההרשמה מידע על ת'נדיאן

העוג הברברי

פונדקאי ותיק
בצבא של ויני
"ברור, ספר את זה לפמיניה שזרקה אותך באותה קלות שוירניק זורק סכינים, הדיבור שם בבירור הוציא אותך חזק" אומרת אילידיה, לא מתרשמת "...על אף שבמקרה הזה אמרת את מה שכולנו חשבנו, במועצה התגובה לא תהיה כזו נעימה."

Nextorl

The Crescent Archmage
צוות הפורום
קאס משפיל את מבטו. הוא רוצה להגיד שזו לא השוואה הוגנת, אבל הוא יודע שזה לא משנה. עדיין, הוא לא מתחרט על הפעולות שלו, רק על הסיטואציה אליה הוא נכנס.

rui

The Storyteller Archmage
צוות הפורום
בצבא של ויני
הימים חולפים והשיירה ממשיכה בדרכה. וירניק מתעורר בשלב מסוים, ולאחר מאמצים מצד החבורה מצליח להעלות חיוך כנה על פניו, והוא אפילו מתחיל לקשקש עם שאר בני השיירה, קונה מאחד הסוחרים מספר 'כלי ריכוז' - קראג קורא להם צעצועים - איתם הוא יכול לשחק באצבעותיו. הם מקימים את המדורות ביחד, משוחחים וצוחקים האחד עם השני. ישנם ערבים בהם קראנג מתאמן או - למרבה ההפתעה - מנגן בחליל. בימים אחרים, יוצאת לילוואנה לרכיבה קדימה למשך מספר שעות, גם כדי לסקור את הדרך וגם כדי להתרענן מהקצב האיטי אך היציב של השיירה. נורברט עצמו מנצל את הזמן כדי לשוחח עם הסוחרים שהצטרפו אליו, והם רואים את הלורד חותם על יותר מעסקה אחת על אם הדרך.
"מנצל את העובדה שאין לו תחרות כאן, ושהם מרגישים חייבים לו כי הוא צירף אותם לשיירה" מציין וירניק באחד הערבים בעודו אוכל ממרק העוף שהכין קראנג, אף כי הוא אומר את זה בהתרשמות ולא בכעס.

שבוע חלף, ועל אף הקצב האיטי והבטוח, הם מתקדמים בבטחה לקריאת-כתר. ערב בטרם ההגעה הצפויה, הזמין אותם לורד נורברט לכרכרה האישית שלו. היא מרווחת יותר מהשאר, מעוצבת בטוב טעם ועשויה עץ טיק איכותי. לצד כך, גם הוא ישן בחוץ כאחד האדם, הגם שהדבר נעשה בתוך אוהל רחב ועבה. ברגע האחרון נראה שהתחרט ויצא אליהם, מזמין אותם לשבת סביב מדורה, מותיר מספר מסמכים בתור הכרכרה עצמה. הוא מתיישב באנקה קטנה על הקרקע, נתמך באבן רחבה מאחורה, נעזר בידה של לילוואנה כדי להתייצב. אחד המשרתים מביא להם מזון ושתייה ומניח שק שינה מאחורי הגב התחתון של הלורד, מאפשר לו מידת נוחות מסוימת כשהוא משוחח עם בני החבורה ביחידות.

"אני מקווה שהמסע עובר בנעימים" הוא פותח בחיוך חביב, נאנק קלות כשהוא משנה את הישיבה שלו לעמדה נוחה יותר. "אני שורד, על אף הגיל. מאבק של ממש" הוא מצחקק לרגע, משתמש בקערת המרק כדי לחמם את ידיו, טרם אוכל ממנה. משרת נוסף מגיע להביא להם לחם, פורש שמיכה כדי להניח כיכר רחב במרכז. הלורד שוקל לרגע אם להתכופף ולהביא לעצמו לחם, עד שוירניק עושה זאת עבורו, ממשיך לחלק לחם עבור כולם לבסוף.

"אנחנו צריכים לדבר" אומר לבסוף נורברט, טובל את הלחם במרק ואוכל לרגע בטרם ממשיך.
"אתם מגיעים בשמי, ואף על פי שאני שמח מכך - הדבר נושא אחריות מסוימת, בעיקר בכל הקשור להתנהלות שלכם מול המועצה. אני יודע שחלקכם מכירים חלק מהאנשים, אבל חשוב לי שנתנהל מולם בחוכמה, גם אם לא כולם יהיו שם. הכל על השולחן" הוא פוסק, עוצר לרגע.

"במי תרצו שאתחיל?"

amitf0123

פונדקאי ותיק
״הבה ונתחיל באיש הקרוב ביותר לכתר בזמנים אלו, העוצר לוקרשיוס״ הקטור חושב שזו התחלה נבונה ולא נראה שמישהו אחר בעל עדיפות מסוימת ללמוד על אנשי המועצה.

rui

The Storyteller Archmage
צוות הפורום
בצבא של ויני
האנחה הקצרה של נורברט חושפת שמכל האנשים במועצה, את העוצר הוא מכיר בצורה הטובה ביותר.

"לוקרשיוס מבריק" פותח נורברט. "הוא האיש הנבון ביותר במועצה. אודסיה כמובן חכמה מכל השאר, אבל הוא... הוא מתנהל בצורה שונה" נורברט מהנהן בביטחון. "הוא מכונה אנליטית משומנת, וזה מה שהופך אותו לכל כך בלתי נסבל. מבחינתו, הכל נוגע לשיקולי רווח והפסד. זאת הסיבה שהוא נהנה להתעסק עם מספרים. זה לא שאין לו רגשות, אפשר לראות אותו כועס או מחייך - בשונה ממלכת הקרח, לדוגמה" מסייג נורברט, "אבל האצילים תומכים בו מתוך ברירת מחדל. אנאבל ערמומית מדי ומגיעה ממעמד נמוך, ולריבון הברק אין סבלנות למשחקי הכס שלהם. לוקרשיוס מייצג משהו יציב. הוא שימש כיועץ של אחיו עוד מאז שהם היו ילדים. אני מניח שהוא - ואנאבל, אולי, תלוי לאיזה שמועות אתם מאמינים - היחיד שבאמת אוהב את בנג'מין. הם היו קרובים מאוד במשך כל חייהם. קשה לו עם המחלה" נורברט עוצר לרגע, כשוקל את דבריו.

"ודבר אחרון - אל תעזו לשקר לעוצר. לוקרשיוס ידוע בכך שהוא מזהה כל תרמית שעומדת בפניו. תאמינו לי, מעולם לא פגשתם אדם שמסוגל להבחין בצורה שכזאת" קולו של הלורד עוצר לרגע, נפעם מהתרשמות. "הוא מבחין גם ברמז הקל שבקלים".

amitf0123

פונדקאי ותיק
״אם יורשה לי לשאול, מניין אתה מכיר אותו כזה טוב? אין ברצוני להעליב, אך נשמע מדבריך שהוא היה רואה אותך כשותף עסקי ולא יותר״.

rui

The Storyteller Archmage
צוות הפורום
בצבא של ויני
"בעבור לוקרשיוס, שותפים עסקיים הם האוויר לנשימה מעסקי החצר" אומר נורברט. "אני מכיר אותו מימיי עוד כסוחר יינות, ובכנות - העדפתי אותו אז. הוא שימש כשר המעות של ארוות' ועשה עבודה מצויינת. כשהוא נזרק לתפקיד העוצר... ובכן, לוקרשיוס לא בנוי לפוליטיקה. הוא לא טורח לשמר קשרים מול אחרים, הוא בורח כל הזמן לעיסוק המקצועי של התפקיד שלו. לא ככה מתנהל פוליטיקאי, בטח לא מלך לעתיד. זה לא מגיע ממני, כל שאר האצילים חושבים ככה" מציין נורברט, ולאחר מכן מביט בשירו-סנשאי.

"למלכה יש נחישות, ייאמר לזכותה" הוא מעביר לרגע יד בשערו, מניד בראשו. "היא הפתיעה את כולם כשהצליחה לשכנע את בנג'מין להתחתן איתה. בכנות, הייתי בטוח בזמנו - כמו כל שאר תושבי הממלכה - שהוא ימות זקן וחסר ילדים. בהתחשב בזה שגם לוקרשיוס לא נשוי... ובכן, היא נוהגת לרמוז שהצילה את ארוות' ממשבר ירושה. הבן שלהם, אדמונד, הוא עלם מחונך לכל הדעות. עדיין צעיר, אבל רואים שהוא שונה מאביו. אתם בטח זוכרים את בנג'מין רק בתקופת המחלה, לא כשהתהולל ועבר מאישה לאישה. הבן שלו רגיש יותר, מופנם. בכל מקרה, אנאבל הוכיחה בשנים האחרונות שהיא תעשה הכל עבור בנה. היא הצליחה לייצר דיאלוג ישיר עם השכנות מסביב, ובמידה רבה היא הציר היחיד להעברת מסרים שקיים בין האימפריה ובין הדוכסות. היחסים ביניהם נותקו לאחר כיבוש סנואופיק" הוא עוצר לרגע לשתות מעט מהמרק וממשיך. "יש לה כישרון לניצול הזדמנויות, והעם אוהב אותה מאוד. היא הגיעה מהם. זה סוד גלוי שבטרם המלך נישא לה, היא הייתה נערת חצר. הבית שלה איבד את הכל בעבר, והיא ניסתה למצוא דרך לגייס הון חדש. מניח שזה עבד לה".

rui

The Storyteller Archmage
צוות הפורום
בצבא של ויני
"סיפור קלאסי על ברון זוטר וחובות הימורים" נורברט פוטר את העניין בקלות יחסית. "מקרה מצער, כמובן, אך נפוץ בהחלט".

rui

The Storyteller Archmage
צוות הפורום
בצבא של ויני
"אני לא יודע מה לוקרשיוס חושב על האחיין שלו" מודה נורברט. "אבל כמו כל ממזר - גם אם מחונך - המעמד שלו ארעי גם ביום טוב. אומרים שכשאנאבל נכנסה להריון, היא ניסתה לשכנע את בנג'מין להתחתן לפני הלידה, כדי שזה לא ישפיע על אדמונד. הם התחתנו כשהוא היה בן חצי שנה. מאוחר מדי מכדי לשנות מעמד".

rui

The Storyteller Archmage
צוות הפורום
בצבא של ויני
"הוא לא טיפש" מבהיר נורברט, אוחז את קערת המרק שלו בשתי ידיו. "כלומר, רק מפני שהוא איש צבא, לא אומר שאין לו יכולת להכיל משחק פוליטי. הוא פשוט חסר סבלנות לזה. אבל בקרב, לעומת זאת - ובכן, אני לא מצביא, אבל אומרים שיש לו יכולת להתבסס על מסורות קרב מוכחות בלי לקחת מהן דברים טיפשיים כמובן מאליו. לחדש את מה שצריך לחדש, כפי שאמר לי פעם אחד הקצינים בצבאו" הוא מרים מעט את ראשו למעלה כשהוא נזכר. "בכל מקרה, דנקן הוא כנראה האיש שפועל בצורה הכי רצינית לשימור הממלכה הזאת, לא רק במישור הצבאי. כולם יודעים שהוא אוגר כוח, אבל אף אחד לא מבין למה. התחושה שלי? הוא רוצה שתהיה לו מילה מי יושב על הכס, אך לא לשבת עליו בעצמו. הוא לא מוכן לשנות בנג'מין נוספות, עם השלטון המסואב שהיה פה" הוא שותק לרגע, ונזכר כלאחר יד.

"ואל תדברו על המשפחה שלו".
כשהוא אומר זאת, לילוואנה משפילה את מבטה מטה, עוצמת את עיניה בכאב.

Nextorl

The Crescent Archmage
צוות הפורום
"למה הם לא התחתנו קודם?" קאס שואל, "מספיק אנשים קראו לי ממזר כשחייתי בטוסון החדשה, ואני לא אשקר- זה כואב בהתחלה. לא רואה סיבה למה להכריח ילד להיוולד ממזר במקום להתחתן כמה חודשים לפני שהוא נולד."

rui

The Storyteller Archmage
צוות הפורום
בצבא של ויני
"אין לי מושג" נורברט מושך בכתפיו. "אבל אתה לא היחיד ששואל. בכל מקרה, הנער בן ארבע עשרה עכשיו. מדובר בהיסטוריה".

rui

The Storyteller Archmage
צוות הפורום
בצבא של ויני
נורברט נע בחוסר נוחות, מביט בלילוואנה, שממשיכה לשתוק.
"אשתו והבת שלו מתו. השמועות בחצר אומר-"
"השמועות בחצר שקריות" עונה לילוואנה, נועצת בנורברט מבט מוות. "וזהו ביזיון להעלות אותן על דל שפתיך".
"הם צריכים להכיר את הסיפור אם הולכים להתמודד עם הבחור" מציין וירניק, תומך במפתיע בנוברט. "שיהיה, אין לי אלוהים, אני הולך לומר את זה - אומרים שאשתו מתה בלידה, ושהוא רצח את הבת ש-".
"שקר מוחלט" תובעת לילוואנה. "הלורד לא נגע באף אחת מהן. אני יודעת זאת בוודאות".
"אז מה באמת קרה שם, אם כך?"
"אין זה ממקומי לדבר על משפחתו של ריבון הברק. די בכך שאגיד שהוא אהב את שתיהן מאוד. הוא איש משפחה אפילו לפני שהוא איש קרבות".