• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 כשרונות בונוס בדרגה 1 ו-4

ב Unearthed Arcanum האחרון, מופיעים הרקעים של רומח הדרקון (וגם גרסה חדשה לקנדר, פחות התעמקתי)
מה שתפס את תשומת לבי ישר, זה העובדה שהם מעניקים כשרון בונוס בדרגה ה-1 ובדרגה ה-4... אמנם זה מרשימת מוגבלת של כשרונות, אבל עדיין מעניין.
זה נשמע כיף ברמה המשחקית (עוד דברים להפוך את הדמות למיוחדת) אם כי זה הופך אותה לעוצמתית יותר, וזה יכול להיות משמעותי.
אני תוהה אם זה גם שינוי שנראה במהדורה 5.1

מאמין שכן. כשרון בונוס בדרגה ראשונה הוא נהדר, ומאפשר ליצור דמויות הרבה יותר מעניינות כבר מההתחלה (וכולנו יודעים כמה דמויות בדרגה 1 הן שבריריות בשיטה הזו), אבל בדרגה 4 זה כבר סתם מוגזם לטעמי.

אני אציין שזה עוד משוה שכבר קרה בצד ג' והוחלט להיות מאומץ לתוך המיינסטרים.
בהמרה של 5 לעולם של מלחמת הכוכבים כל רקע נותן אפשרות לכשרון אחד חינם מתוך רשימה (הכשרונות היותר קלאסים).
תמיד הרגיש לי שרקעים מקבלים התעלמות מוחלטת (מי פה אי פעם הפעיל את היכולת של הרקע שלו או זכר שיש לו יכולת של הרקע?) אז יכול להיות שזה תיקון מעניין שיכול להצליח

אני אציין שזה עוד משוה שכבר קרה בצד ג' והוחלט להיות מאומץ לתוך המיינסטרים.
בהמרה של 5 לעולם של מלחמת הכוכבים כל רקע נותן אפשרות לכשרון אחד חינם מתוך רשימה (הכשרונות היותר קלאסים).
תמיד הרגיש לי שרקעים מקבלים התעלמות מוחלטת (מי פה אי פעם הפעיל את היכולת של הרקע שלו או זכר שיש לו יכולת של הרקע?) אז יכול להיות שזה תיקון מעניין שיכול להצליח
אצלי זה קרה אצל שחקן; הוא שיחק טרובדור עם הרקע פושע, והשתמש בקשרים שלו כדי למצוא מכין רעלים, שהוא שדד כדי להרעיל את הקפטן של ספינת הפיראטים שהדמויות היו עליה, וההחלטה הזו ממש שינתה את כל מהלך הקמפיין.

נראה פשוט כמו צעד להפוך את הרקעים ליותר נוכחים במשחק מבחינת חוקים. זה יכול להיות ממש נחמד.
מסכים, חוץ מהרקעים בראבניקה ובסטריקסהאבן שנותנים לך יכולות של הfaction שלך, אין לרקעים יותר מדי השפעה על העולם.

כשאני קורא את זה שוב, זה נראה קצת כמו פאת'פיינדר 2 - שם הרקעים נותנים לך מיומנות (שזה כבר קיים היום במה' 5), כשרון וגם משפיעים על ערכי התכונה. לדוגמא:
1651308324589.png
לעומת זאת מה שהיה עד היום במה' 5, שהרקעים דווקא כוונו יותר כהשפעה על סיפור הרקע של הדמות, ולא המכאניקה. אם באמת השינוי הזה יהיה ברירת המחדל במהדורה 5.1 - אז זה יהיה גם סיפורי וגם מכאני.

הכישרון בדרגה 4 הוא אופציה שמגניבה בעיניי הרבה יותר מכישרון נוסף בדרגה 1 שסתם זה 'עוד חיזוק'. בדרגה 4 אתה מצליח ליישם את השילוב של ההרפתקנות שלך עם השיעורים שלמדת מהעבר ולהגיע לידע חדש ויעיל- אני ממש אוהב את זה.

חזרה