• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • הרישום המוקדם לדרקוניקון 2022 נפתח!
    ההתרגשות בשיאה, וההרשמה המוקדמת למשחקים והפעילויות בדרקוניקון 2022 יוצאת לדרך הקדימו להרשם כי המשחקים מתמלאים מהר קישור להרשמה המוקדמת דרקוניקון, 25-26 אוגוסט, דן פנורמה תל אביב

כל הברכות! ניסים ונפלאות! חפצי קסם חדשים מסוגלים לכל הישועות ולכל המהדורות!

אביעד

פונדקאי ותיק
אז לאחר שקיבלתי עכשיו (12:30!) שיחת טלפון בה הציעו לי להשתטח על קברי צדיקים במחיר סמלי של ח"י שקלים, אני פותח פה אתגר כתיבה לעצמי ולכל מאן דבעי, אם למישהו בא במקרה להוסיף משהו.
באתגר אני הולך לכתוב מדי פעם נתונים לחפץ קסם מחולל ניסים ונפלאות ברכרות וישועות, או סיפור ניסים על צדיק וקדוש שחולל נס מדהים, או משהו אחר שקשור לתעשיית הנוכלות על חשבון אנשים תמימים באיצטלה של קדושה כאשר אם הטענות המוצגות נכונות מדובר באיסורי תורה חמורים של כישוף ועבודה זרה.
כמובן ישנם אנשים תמימים שמארגנים נסיעות לקברי צדיקים מתוך כוונה אמיתית להועיל, אין בכוונתי לומר שום דבר על זה שהם רעים, אבל גם על חשבונם אני הולך בהחלט לצחוק פה מעט.
זוהי סאטירה, אני לא מתכוון לפגוע באף אחד, ומתנצל מראש אם מישהו נפגע מהדברים, בסופו של דבר הומור במידה זה יעיל וטוב.
 

אביעד

פונדקאי ותיק
(פאתפיינדר)

מזוזת הרחמים והדמעות
הילה עוצמה חזקה, דרגת מטיל 9, מחיר 100,000 מ"ז.

מזוזה זו נוצרה לראשונה על ידי בזמן שאשת הנביא ילדה את בנה השני נפטרה בלידת, ונקברה על אם הדרך. אז יצאה בת קול מן השמיים והבטיחה בפירוש כי כל מי שיעלה למקום קבורתה,ויערוך את הטקס הקדוש והנורא על המזוזה יזכה לשמירה ולהגנה. המזוזה מכילה מגילה עם פסוקים קדושים המסוגלים לשמירה ולהגנה.

כאשר קובעים מזוזה זו בשליש העליון של המשקוף הימני של חדר החדר מקבל את השפעות הלחש קידוש (hallow) עד אשר מוסרת המזוזה מפתחו. אם המזוזה מוטה קלות באלכסון החדר מקבל גם את השפעת הלחש ברכה (bless).

דרישות יצירה: כשרונות: כתיבת מגילה, יצירת חפץ פלא. לחשים: קידוש, ברכה. רכיב חומרי: 50,000 מ"ז.
 

האיש הצעיר

פונדקאי ותיק
[מו"ד 5]

הקמיע של הבבא הקדוש
חפץ פלא, לא נפוץ (דורש התכוונות)
קמיע זה, אשר אותו בירך הבבא הקדוש, מעניק לעונד אותו תוסף +1 לגלגולי הצלה ובדיקות תכונה. בנוסף, הוא יכול להוסיף מחצית מתוסף השליטה שלו (מעוגל כלפי מעלה) לכל זריקת הצלה שהוא לא מוסיף אליה את תוסף השליטה שלו.
ניתן ליצור קמיע כזה באמצעות ברכה של כוהן מנתיב הבבא (חכו, עוד מעט אני אכתוב גם את זה). הכוהן צריך להטיל את הלחש ברכה כלחש מדרג 2 כדי לברך את הקמיע, והוא יכול לברך רק קמיע אחד בכל 7 מנוחות ארוכות.
 

dragonitzan

פונדקאי ותיק
[בלי מהדורה ספציפית]

המים מהבאר בקצה העולם
חפץ קסם מתכלה אגדי, ששוויו כמות מגוחכת של כסף.

כל הרפתקן ראוי לשמו יודע על הבאר בקצה העולם.

כל אחד יספר לכם את הסיפור מעט אחרת. זוהי באר אבן, שנחצבה על ידי האלים כאשר ירד הגשם הראשון; זהו אגם שנוצר מהדמעות של אלת התקווה, ברגעיה האחרונים; מדובר בנוה מדבר בודד, עמוק בשממה שבקצה העולם, שממנו נוצרו היצורים החיים הראשונים; או שמא מדובר בכלל בבור מים קטן, שבכוחו להביא תבונה לכל מי ששותה ממנו, וכעת סביבו קיימת ממלכה של ציפורים, צפרדעים ונחשים תבוניים שמתכננים בשקט כיצד הם ישתלטו על העולם.

רוב ההרפתקנים שיוצאים לעבר הבאר שבקצה העולם לא חוזרים. חלקם מתים בדרך, חלקם מתביישים לשוב הביתה בלי המים הטהורים הללו. אבל, בשווקים של הערים הגדולות, תמורת מחירים מופרזים שונים, אפשר למצוא אותם לעיתים. בקבוק עם מים צחורים, טהורים, שההרפתקן שמילא אותו ימכור בשמחה תמורת המחיר של ממלכה קטנה, או חבית גדולה מלאה בהם והרפתקן שיתן לכם תמורת שלל רב לטעום טיפה אחת מהמשקה האגדי.

ומיותר לציין שלמים הללו תכונות מפליאות. בלגימה קטנה, הם יהפכו את השותה לצמא פחות; הם יקררו את גופו, יעזרו לו להחזיק בימים החמים של השנה; הם יקלו על היובש בגרון, ויתנו את תחושת ההקלה שלכל כך הרבה הרפתקנים קשה להשיג. בכמה לגימות נוספות, המים מקצה העולם יסלקו קללות שונות מגופך - אנשים רבים העידו שבזכות המים שבקצה העולם, הם הפסיקו לראות דברים שלא קיימים, הצליחו לקום ממיטת חוליהם, כאב הראש שהטריד אותם שבועות ארוכים התפוגג והם יכולים שוב ללכת ישר.
וכמובן שהמים מקצה העולם גם הופכים את השותה לחכם יותר - הם מלמדים אותו שיעור חשוב על הונאות, משפרים את היכולת שלך לחסוך את הכסף המועט שנותר אחרי הקנייה, ואף משפרים את יכולותיך לשקר - שכן אם שתית מהמים שמקצה העולם, יכולותיך לספר שבחים עליהם יתגברו פלאים. כי בסופו של יום, אתה לא רוצה שחבריך ידעו כמה כסף בזבזת על ההונאה הפשוטה הזו. 

liorgonen3

פונדקאי ותיק
[מו"ד 5, מתאים גם לPF עם המרה מסודרת]
קמע פרנסה רווחה מזור ישועה דיצה והתחזקות.
חפץ פלא, נפוץ (מידי) דורש התכוונת

במבט פשוט הקמע הזה לא נראה מיוחד מידי, למעשה הוא לא יעשה כלום אם לא תשיקע בו את המאמצים הנדרשים. הדרך האמיתית להפעלת הכוח של הקמיע ולראיית ישועות היא דרך תרומה. כפעולה רגילה ניתן להקריב כל סכום של מטבעות זהב על מנת לגרום לקמיע לעבוד, או אז הוא יבטיח שכל הברכות עתידיות להיגע בעתיד, והדרך הטובה ביותר לקדם אותן היא לתרום עוד כסף כדי לראות עוד ישועות, הקמיע אפילו ישמח לספר לבעליו כיצד אליו להתפלל כראוי על מנת שהכסף יגיע למקום הנכון ביותר ולכיס של מי שהכי זקוק לו, כאשר הוא ימשיך להבטיח שהישועה מתקרבת ורק דרך תרומה יגיעו ישועות.

הדרך האמיתית לפתוח את הכוח של הקמיע היא להעבירו הלאה, באמצעות טקס די פשוט שכולל תשלום מ"ז בסכום סביר, ניתן לקבל עוד שלושה העתקים של הקמיע אותם ניתן להעביר לשלושה אנשים אחרים, כאשר כל תרומה ששלוש האנשים החדשים יתנו, תיחשב בחלקה כתרומה של בעל הקמיע המקורי בדרכו לקבל ישועה. ובאם אחד משלוש האנשים החדשים יבחר לבצע את הטקס ולייצר לעצמו העתקים, אזי שלוש האנשים החדשים שיווצרו על ידו יחשבו גם הם כתורמים המזוהים עם הבעלים המקורי.

איש לא בטוח לאן הכסף בדיוק מגיע, אבל מישהו סיפר שאחרי תרומה של מיליון מטבעות זהב הקמיע מעניק את הלחשון "הכוונה" פעם אחת, ויש סיכוי סביר שפשוט היה מדובר בבדיקה עם יתרון של אותו בחור ולא היה קשר אמיתי לקמיע, אותו בחור שקיבל יתרון ימשיך לתרום. ובנתיים יש איזה בחור אחד שמייצר קמעות כאלה בסיטונאות, הוא מעביר את התרומות למקומות הנכונוים, תאמינו לו, הוא יודע לאן לקחת את זה.
 

lonewolf

פונדקאי ותיק
[מו"ד 5]
מעלה הנשמות
חפץ פלא, נדיר, דורש התכווננות

כולם שמעו על הסיפורים שמספרים על הכוהנים העתיקים.
הם אומרים שבזכותם יורד גשם.
הם אומרים שבזכות העינוי העצמי שלהם בכל שנה האנושות ממשיכה להתקיים.
הם אומרים שבכוחם לשנות את העולם ולהחזיר את כולם לטוב

אבל הסיפור הנדיר ביותר הוא על החפצים העתיקים שלהם, חפצים שמקורם באלוהות עצמה, חפצים שבורכו בכוח אדיר.
והאדיר שבהם הוא מעלה הנשמות.

תמורת 300 מ"ז אתה יכול לבחור אדם אחד שמת לאחרונה (שנה אחת), ובעזרת טקס קדוש ותפילה עתיקה להעלות את נשמתו לגן עדן.
אתה לא יכול לדבר איתו, ואתה גם לא יודע אם זה עבד, אבל רוב הסיכויים שזה עבד, כי הכוהנים העתיקים לא משקרים לעולם. זו אחת האמונות שלהם, אמירת אמת.
 

Kasai

פונדקאי ותיק
כל הרפתקן שמע על "קבר בעל הנס"
הדעות חלוקות אם זה באמת קבר ואם כן של מי אבל אין ספק שהסיפורים אומרים שמדובר באתר שמי שמבצע בו את הריטואל המתאים, בזמן הנכון מקבל הזדמנות להגשים משאלה.
אלא שזה לא הכל, "קבר בעל הנס" מגשים רק משאלות טובות ואם המשאלה שתובע עלולה להביא לאומללות היא לא תתגשם.
הריטואל עצמו סודי ביותר והרכיבים לו מוזרים ונדירים ומשתנים מסיפור לסיפור.
כך שכל מי שיפקפק ביכולתו של הקבר או יטען שזו רק אגדה ובטח מי שיחזור משם בלא שהוגשמה משאלתו יתקל בחומה בצורה של טיעונים אודות מרכיבים שגויים לריטואל, הגעה בזמן הלא נכון או "מנגנון האל כשל" מפני הבאת אסונות ואומללות
 

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
לפני כמה שנים עשיתי לעצמי אתגר כתיבה של חפצי קסם מכווני מקצועות (וגזעים) ולכוהנים היו שם חושן ומזוזה.

ראו להלן, חושן למו"ד5:

ומזוזה:
 

אביעד

פונדקאי ותיק
תודה על כל ההגשות, נהניתי מאוד לקרוא אותן!
מוסיף עוד הגשהלאתגר, למרות שנראה לי שהאלגוריתם של פייסבוק לא יפסיק כל עוד אני עושה את זה
יין הסיומים (מו"ד 5)
על יין החרדל הקדוש הזה עורך הכהן הגדול הלא רשמי של דת עתיקה את הטקסים הקדושים של סיום השנה ולוגם ממנו מעט לפני שמחזיר אותו לבקבוק.
אומרים שהיין הזה מסוגל לברכה ולפרנסה ולכל הישועות.
למעשה הסיבה האמיתית שהיין הזה נקרא יין הסיומים הוא לא בגלל טקסי סיום השנה, אלא מסיבה אחרת - לאחר כל כך הרבה פעמים שהכהן לגם ממנו והחזיר לבקבוק, היין התקלקל ועכשיו הוא לא שונה בהרבה מיין רעיל שעושה רע לקיבה.
כל מי ששותה מהיין הזה חייב להצליח לאחר שעה מרגע השתייה בהצלת קשיחות ד"ק 13 או לחוש ברע ל1ק4 ימים, אך בגלל קדושתו של היין כל עוד הוא חש ברע הוא זוכה ביתרון לבדיקות דת והיסטוריה, כמו כן להצלות קשיחות. לחשים שמסירים או משהים את השפעת המחלה פועלים באותו אופן גם על ההשפעה החיובית של היין.
 
Top