• הצטרפו לפורום הפונדק

  שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
  אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

  הרשמה / התחברות
 • דרקוניקון 2022 מגיע בסוף אוגוסט
  הכנס חוזר ב 25-26 באוגוסט, לאחר הקורונה ועם המון משחקים והפתעות. פרטים נוספים באתר הכנס.
  לשאלות, תהיות וקריאות עידוד, הגיבו בנושא.

כוחם של אלפים - עץ משחק (PF2) [4/4]

נושא
יומן

yds

פונדקאי ותיק
דיבוקו מהנהן ''כן, רעיון טוב מאוד, אני חושב שיש לי בן דוד שעובד שם, הןא יוכל לעזור לי!"

דיבוקו מצטרף לסיקניק, ומיד מתחיל לחפש את ז'וראז', בן-דודו שפעם האחרונה ששמע ממנו הזכיר שהוא מתמחה בספריה של מאגאמביה
Meta
איסוף מידע (דיפלומטיה)
13+7=20
 

ליזי

פונדקאי ותיק
דיבוקו וסיקיניק ניגשים לספריה של הקמפוס, בניין יפיפה בנוי מעץ המלא בשורות על גבי שורות של ספרים ומגילות מאגיות. דיבוקו מוצא בקלות את בן דודו ז'וראז', שלמרות שדיבוקו מפציר בו שעליהם למהר, לוקח את הזמן לתשאל את דיבוקו סדרת שאלות על איך הוא הסתגל לבית הספר ומה שלום כל המשפחה בבית. לבסוף ז'וראז' נכנע ולוקח את השניים למחלקת הספרים הקשורים ליצורי פיה ולעולם הראשון, ובעזרת לחש שולף עבורם ספר מתאים על גרמלינים. סיקיניק גומעת את העמודים במהירות ולכן מצליחה למצוא את המידע הרלוונטי עבורה בזריזות - מידע רב היא כבר ידעה, אך היא גם מגלה שגרמלינים, מסיבות שאינן מובנות לכותב הספר, מביעים סלידה אינהרנטית מפעמונים הבנויים ממתכות יקרות, כגון כסף או פלטינה.
בנתיים, קאי וראהאזיק ניגשים לבדוק את המחסן עליו אסי דיברה. הם מוצאים את הבניין בקלות, מבנה חצי-מעגלי הנמצא ברצף של שישה מחסנים היושבים על גבול בית הספר ליד הנהר. נראה שמישהו תקע מטאטא בדלת הכניסה בניסיון למנוע מהפאגוואמפים לברוח, וראהאזיק שומע בקלות צווחות ילדותיות, צחקוקים, וקולות חפצים נשברים מבפנים.
 

ג'וני

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
סיקיניק מספרת לדיבוקו את מה שלמדה מהספר ומסיימת בשאלה מהוססת "אתה חושב שעדיף לנסות לשכנע את הפאגוואמפים לעזוב בעזרת שורש בר או שעדיף לנסות לאיים ולהפחיד אותם בעזרת פעמונים עד שיברחו?"
 

yds

פונדקאי ותיק
''אני...לא חושב ששורש-בר זה בהכרח כיוון טוב.'' הוא צוחק בלחץ ''נראה לי שהיא משום מה לא אוהבת להיות בחברתי, כך שקשה לי להאמין שהיא תרצה להצטרף אלינו. הפעמונים מרגישים לי כמו דרך בטוחה יותר, את יודעת?"
 

ג'וני

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
סיקיניק מושכת בכתפיה ביודעה שהיא לא משכנעת מספיק בשביל לשכנע את שורש בר ולא מפחידה מספיק כדי לאיים על הגרמלינים ולכן היא בסדר עם מה שדיבוקו החליט. "שנלך לחנות הציוד כדי למצוא פעמונים מתאימים או שאתה מכיר מישהו שיכול לעזור לנו גם בזה?"
 

liorgonen3

פונדקאי ותיק
"שנוציא את המטאטא ונגרש את המטרדים האלה?" שואלת קאי, בבירור אין לה סבלנות להמתין למחקר המעמיק של האחרים. "אני מניחה שקצת אבידות ופציעות יגרמו להם לעזוב ולאף אחד לא יהיה אכפת."
 

אביעד

פונדקאי ותיק
"אבל בלי להרוג אותם," אומר ראהאזיק בחשש "לפחות כל עוד הם לא מנסים להרוג אותנו..." הוא אומר, מוציא את המטאטא ופותח את הדלת לכדי חריץ צר

meta
התגנבות 9
 
עריכה אחרונה:

ליזי

פונדקאי ותיק
ראהאזיק פותח חריץ קטן בדלת, אך לצערו עושה זאת בצורה רועשת מדי, והנהמות מתוך המחסן הופכות לצחקוקים אכזריים כשצנצנת נזרקת לעברו ומתנפצת על הדלת בחוזקה. ראהאזיק מיד סוגר את הדלת כשהוא שומע עוד אובייקטים נזרקים לכיוונו. נראה שגם אם רציתם להשתמש באלמנט ההפתעה, הוא אבד לכם כעת.
בנתיים, סיקיניק ודיבוקו ניגשים אל ערימת האבקות ומסבירים את המצב לקסוקאן הקובולד הזקן, אשר מוציא במהרה כמה פעמונים קטנים מכסף. "אם אתם זקוקים להם עבור המוקדמות שלכם, אתם יותר ממוזמנים להשאיל אותם, ידידיי. רק זכרו להחזיר אותם לאחר מכן!"
 

yds

פונדקאי ותיק
דיבוקו מחייך ''תודה רבה לך, ננצל אותם היטב. בואי נלך!" הוא מניף את הפעמונים, ומתחיל לצעוד לכיוון המקום בו הם אמורים לפגוש את ראהאזיק "מה שלומך, ידידי? איך התקדמת בינתיים?"
 

אביעד

פונדקאי ותיק
"הלך די רע, " ראהאזיק עונה לו. "הייתי מגושם ועכשיו הגרמלינים יודעים שאנחנו כאן, אבל לא עשינו צעד ממשי לגרש אותם. מה אם הצלחתם לגלות?"
 

liorgonen3

פונדקאי ותיק
"אנחנו מדברים יותר מידי." אומרת קאי, "הם יודעים שאנחנו פה, אנחנו יודעים שהם שם, בואו ניכנס ונסיים את הסיפור הזה כדי שנוכל לחזור לישון או משהו"
 

אביעד

פונדקאי ותיק
"הילדה צודקת" אומר ראהאזיק. "קדימה ניכנס". הוא פותח את הדלת, ומסתער קדימה עם מטאטא שלוף. כמה הפוגוואמפים האלה כבר יכולים להיות מסוכנים? הוא חושב לעצמו.
 

ליזי

פונדקאי ותיק
ראהאזיק מוריד את המטאטא מהדלת ופותח אותה בחוזקה, ואתם מסתערים אל תוך המחסן, לקולות צווחות ויללות של הפגוואמפים. מכאן אתם יכולים גם לראות את היצורים - גרמלינים קטנים מכוסי פרווה ובעלי ראשי כלבים, שקצף מצטבר בפיהם הנובחים בשיגעון.

1651767780985.png

"חברים, באו לשחק!" ו-"פאגוומפים לשבור! לשבור הכל!" הן בין השורות שאתם שומעים תוך כדי סערת הצווחות והצחקוקים של הפאגוומפים, בעוד הם משליכים עליכם צנצנות וקופסאות מהמדפים עליהם הם עומדים.
META
מפה

יוזמה:
- רהאזיק 22
- דיבוקו 21
- פאגוומפים 18
- סיקיניק 16
- קאי 8

חוקים מיוחדים:
- להזכירכם התקפות non lethal נעשות בחיסרון -2. בתור חוק הומברו, ניתן גם להטיל לחשים שעושים נזק כך שיהיו non lethal בחיסרון -2 לגלגול ההתקפה או -2 לד"ק הלחשים שלכם אם זאת הצלה.
- חום בהיר במפה מייצג מדפים - הפאגוומפים עומדים על מדפים, כך שלא לכולם ניתן להגיע בקלות עם התקפות קפאפ.
- לדמות שמחזיקה פעמון ברזל יש תוסף +2 לגלגולי איום נגד הפאגוומפי, ואם היא מצליחה בפעולת demorlaize נגדם הפאגוומפי לא יכולים להוריד את רמת ה-frightened שלהם כל עוד הם רואים את הדמות עם הפעמון.
- שימו לב שכל מי שנכנס לטווח של 20 פיט מפאגוומפי (סביר שכולכם בתחילת תורכם) נכנס להילת המזל הרע שלו:

הילת מזל רע: גלגלו הצלת רצון, כאשר אתם מגלגלים פעמיים ולוקחים את התוצאה הגרועה יותר. בהצלחה, אתם חסינים להשפעה של הילת מזל רע ליממה הקרובה. בכישלון, כל עוד אתם בתוך ההילה, כאשר אתם מגלגלים ק20 אתם מגלגלים פעמיים ולוקחים את התוצאה הגרועה יותר.
 

אביעד

פונדקאי ותיק
ראהאזיק מנסה לגרש את הפוגוואמפים עם מטאטא, מתקדם אל האחד הקרוב, ומניף את המטאטא על המדפים. הוא תוהה לעצמו איך הם יגיבו למראה עכביש ענק שמתקדם אליהם

meta
מתחיל את התור בהילת מזל רע. אחרי גלגול עם חיסרון, הצלת רצון 19, מה שעובר את ד"ק 16 ולכן ראהאזיק חסין להשפעות הילת מזל רע להיום.
פעולה 1: מתקדם לפוגוואמפי הקרוב
פעולה 2: תוקף אותו עם מטאטא, זה נשק מאולתר וראהאזיק מנסה לגרום נזק החטאה אז הוא סובל ממחסר 4-. 14 נג"ד דרג"ש, בפגיעה 3 נזק הכנעה.
פעולה 3: מנסה להיזכר בידע על הפוגוואמפים. ידע טבע 20
 
עריכה אחרונה:

yds

פונדקאי ותיק
דיבוקו נרתע לאחור כשהוא רואה את היצורים המצחקקים, ומניף הלוך ושוב את הפעמון - אבל בתוך הילת המזל הרע, קרקוש הפעמון נשמע יותר כמו פיסות עץ נוקשות זה בזה, ולא כמו פעמון המתכת שהוא השיג.
meta
מתחיל בהילת מזל רע, נכשל בהצלה
פעולה 1: מטיל לחש מגן
פעולה 2: גלגול demoralize על פאגוואמפי 1. סה"כ 13
פעולה 3: גלגול demoralize על פאגוואמפי 2, סה"כ 6
 

ליזי

פונדקאי ותיק
ראהאזיק מניף את המטאטא, אך לא מצליח לעשות נזק ממשי לפאגוואמפי שמצחקק ומתחמק מההתקפה שלו. באותו זמן מאמציו של דיבוקו להבהיל את הפאגוואמפים נופלים לשווא כשהמזל הרע שהיצורים מפיצים גורם לרעש הפעמון להשמע כמו עץ, והם לא שמים לב שדיבוקו מחזיק אותו. במקום זאת, שני הפאגוואמפי על המדף מול ראהאזיק קופצים סביבו לאגף אותו, מתחילים לחתוך אותו עם סכינים קטנים וחתיכות זכוכית בצחקוקים פראיים. פאגוואמפי שלישי מזנק בצורה דומה על סיקיניק, בעוד השניים האחרונים משליכים עליה בקבוקים וצנצנות זכוכית, אך כשהם רואים שהם לא מצליחים לפגוע בה, הם מנסים להסתתר מאחורי החפצים הנותרו על המדף שלהם בבהלה.

META
התקפות חרב קצרה נגד ראהאזיק:
- התקפה אחת של פאגוואמפי 1 פוגעת, 3 נזק חודר.
- התקפה אחת של פאגוואמפי 2 (עם איגוף) פוגעת, 1 נזק חודר.

התקפות נגד סיקיניק:
- התקפה אחת של פאגוואמפי 3 פוגעת, 3 נזק חודר.
- פאגוואמפי 4 ו-5 מפספסים עם שתי התקפות כל אחד, ומשתמשים בפעולה השלישית שלהם כדי לתפוס מחסה מאחורי החפצים על המדפים, מה שמקנה להם +2 לדרג"ש.

תור סיקיניק וקאי
 

ג'וני

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
סיקיניק נפגעת מאחת הסכינים ומתחמקת בקלות מהבקבוקים והצנצנות. בזמן שהיא ממשיכה להתחמק היא בוחנת את הפציעה שלה ולאחר שהיא רואה שזה לא יותר משריטה קלה היא מחליטה לחקות את דיבוקו ולנסות להפחיד אותם, במיוחד כשתשומת ליבם של שלושה מהם ממוקדת בה. לכן, היא שולפת את פעמוני הכסף מהם הם מפחדים ומתחילה לנער אותם.
META:
מזל רע: 18|18 + 6 = 24 הצלחה

איום 3: 20 טבעי - סה"כ 22
איום 4: 17+2=19
איום 5: 17+2=19
 

liorgonen3

פונדקאי ותיק
רצון 16+5 בגלגול הנמוך- 21, הצלחה.

IN
קאי מנערת את הראש, היא לא ברת מזל, אלא היא מייצרת את המזל של עצמה.
אבא שלה לימד אותה שאם נותנים לאיבים הזמדנות, הם דוקרים אותך בגב. האויבים שלה בחיים לא ינסו למשוך את המכות שלהם, ולה אסור לעשות את זה בעצמה.
היא מזנקת קדימה, הלהב שלה מנצנץ בעודה מנצלת את סיקיניק כאיום שהאויב שלה צריך להתייחס אליו. מנסה להקיז דם.
META
תנועה לG11
התקפה על פאגוומפי 3, הוא נחשב נטוע מאחר והוא מאוגף בין קאי לסיקניק. - 17, בפגיעה 12 נזק.
התקפה שנייה על פאגוומפי 3, 13 סה"כ, בפגיעה 8 נזק .
 

אביעד

פונדקאי ותיק
IN
ראהאזיק נחתך מהפוגוואמפים, פוסע מחוץ לטווח איגוף, וחושף את צורתו האמיתית - עכביש מגודל עם צבתות מאיימות למראה - מפיל את המטאטא בדרך. הוא מנסה לתפוס את הפוגוואמפי הקרוב, מקווה שהפעם הוא יצליח לפגוע בו. טוב, אולי בפעם הבאה...
OUT
פעולה - פוסע
פעולה - שינוי צורה (לצורת עכביש)
פעולה - התקפה נגד פוגוואמפי 1, ניבים, 2 טבעי. החטאה
 
Top Bottom