• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

יריב קשה ואכזרי התמוטט לפני רגליה של סייפת צעירה. האם להנחית את מכת המוות?

יריב קשה ואכזרי התמוטט חסר הכרה לרגליה של סייפת צעירה. האם עליה להנחית את מכת המוות?
את התשובה אפשר למצוא ברשומות ההרפתקאה החדשה של הסייפת טיליאן והרועה לוחם גאב, שעלתה ממש עכשיו לאתר של מלסטרה
🙂

לינק ישיר לרשומות ההרפתקאה החדשה: https://members.pundak.co.il/world/keldaria3/campaigns/farewell_great_father/m2_chap4b.html

לינק ישיר לאינדקס של הקמפיין: https://members.pundak.co.il/world/keldaria3/campaigns/farewell_great_father/m1_index.html

עולם המערכה מלסטרה: עולם המערכה מלסטרה

קטע קצר אך מעניין.
השערה שלי: המצפן משובץ אבן החן שקוסמת האשליות רוצה קשור בדרך כלשהי לספינה של עלמת הסערה, אם כי אני עדיין לא בטוח אם זה אמור להוביל את הספינה (בניסיון להשמיד אותה או משהו בכיוון) או שזה היה על הספינה והיה אחד מכלי העזר האפלים שלה.
גדעון, כרגיל אבקש לא לחוות את דעתך על התיאוריה.
עוקבים אחרים, מה דעתכם?

חלק טוב וקולע לעניין. הסצנה עם הסרג'נט וטיליאן מעניינת. הקטע שבה הוא מסוגל לרפא את עצמו במהלך לחימה נשמע מעט... מאגי. לא ברור מה יותר מסוכן - תגובת הנגד של אנשי הליגיון הכחול, אחרי שהוא יתעורר, או ראנסיל אחרי שתגלה שטיליאן התחזתה לה...

עופרים מסכנים, אני מניח שקוסמת הרעל קשורה לשארזוג, הזאגליט הכופר, שהזכרת ברקע לדמות הזאגליט בדף על "עין הזבוב".

האם סבתא עשויה לא לאהוב את העובדה שנכדתה החליטה לעלות על משעול היהלום האפור במקום על משעול היהלום הכחול?

עד כמה שני הקמפיינים קשורים זה לזה? מצפן יכול להועיל גם על היבשה.

תודה על התגובות :)

תזכור שהפצעים שדמות סופגת מהנק"פ שלה בזמן קרב הם פצעים שטחיים, חבטות ובזבוז המזל והתנועתיות שלה, ולא נזק גופני ממשי - רק המכה שממוטטת את הדמות היא זו שיכולה לגרום פצעים קשים מוחשיים.
יש אסכולות של לוחמים, כמו Berserkers ואסכולת האש, שבו האימה והכאב של האויב מתדלקים באופן עמוק את הכוח שלהם וממלאים אותם בעוצמה - וזה בדיוק מה שקרה שם.

הקמפיין של 'עין הזבוב' הוא לא בדיוק קאנון, כי הוא מועבר למספר חבורות ומסתיים באורח שונה כל-פעם, אבל זה כן קאנון שיש צרות עם זבובים ויצורים מאוסים אחרים באיזור זאגרול.

לגבי הסבתא של טיליאן - בהעדר כוהנת כחולה שהיא מסוגלת לסמוך עליה לגבי החינוך של אלת'יר, כוהנת אפורה (גם אם מודחת מהמסדר שלה) היתה החלופה הממשית היחידה למצוא עבור אלת'יר מורה מטילת לחשים שקשורה באסכולות ובאמונות האנ'מיריות.

הקמפיין של טיליאן והפודקאסט קשורים זה בזה, ומתנהלים במקביל (שניהם נחשבים ל'קאנון').

ונראה לי שהתגובה של אנשי הלגיון הכחול מסוכנת בהרבה. ראנ'סיל מקסימום תנסה לגבות את החלק ההוגן שלה בפרס הכספי :)

מצפן יכול להועיל גם על היבשה.
אמת, אבל מצפן מאוד מתקשר לספינה. יש סיבה שבשנייה הראשונה שקראתי על המצפן ניסיתי לחשוב מאיזה ספינה הוא הגיע, ולא חשבתי שהוא שימש סוחרים שעברו את רכס קארא'נסיל.

אמת, אבל מצפן מאוד מתקשר לספינה. יש סיבה שבשנייה הראשונה שקראתי על המצפן ניסיתי לחשוב מאיזה ספינה הוא הגיע, ולא חשבתי שהוא שימש סוחרים שעברו את רכס קארא'נסיל.
אני גם הבנתי שגם אם הקמפיינים מתרחשים במקביל זה לזה ומושפעים זה מזה, אתה לא צריך לעקוב אחרי אחד מהם בשביל להבין מה קורה בשני. נאמר גם שמדובר במצפן מוזר כלומר זה לא המצפן שאתה מצפה לראות (למרות שעלה בדמיוני מצפן נורדי מהתיאור שלה.)

לגבי הסבתא של טיליאן - בהעדר כוהנת כחולה שהיא מסוגלת לסמוך עליה לגבי החינוך של אלת'יר, כוהנת אפורה (גם אם מודחת מהמסדר שלה) היתה החלופה הממשית היחידה למצוא עבור אלת'יר מורה מטילת לחשים שקשורה באסכולות ובאמונות האנ'מיריות.
אני מניח שהים אותו ים ובסך הכל ההכשרה המבואית זהה אצל כל תתי-מסדרי הכהונה. אני מניח שלסבתא יש דרך למנוע מנכדתה לחשוב שמשעול היהלום האפור עדיף על פני משעול היהלום הכחול כבחירה תעסוקתית או לפחות היא חושבת כך.

עריכה אחרונה:
היועץ נשמע כמו חלאה אמיתית

ועם הסרג'נט זו חתיכת דילמה
כי לא משנה מה טיליאן הייתה בוחרת לעשות היא תסתבך עם הלגיון הכחול שממילא "חמים" עליה ועל המשפחה שלה בגלל האירוח של מל'סירלי

נקווה שהסרג'נט יראה בהשפלה הזו עניין אישי מול טיליאן ולא יערב חברים מהלגיון

יש מצב שהכוהנת האפורה היא אותה אחת שחישלה את הטבעת של פינוקי?

הלדין:
אני מניח שלסבתא יש דרך למנוע מנכדתה לחשוב שמשעול היהלום האפור עדיף על פני משעול היהלום הכחול כבחירה תעסוקתית או לפחות היא חושבת כך.
יש לי תחושה שהסבתא מספיק ריאליסטית כדי להבין שבמצב הנוכחי אם היא רוצה שאל'תיר תמשיך בדרכה ככוהנת אנ'מירית היא לא יכולה להיות בררנית בשאלה לאיזו השתקפות אל'תיר תקדיש את עצמה

היועץ נשמע כמו חלאה אמיתית

סאזראט הוא די חלאתי, כן.
עוד קודם להתרחשות הדמויות שמעו אנשים מרכלים עליו ש"יש לו חשבוניה במקום לב", ועכשיו למדנו על עוד כמה 'מידות טובות' אחרות או חלקים אחרים ולא מחמיאים שיש לו.
כמובן - יש לו את המניעים וההצדקות שלו מתוך הרקע שלו (חלק אולי יחשף בהמשך הקמפיין), אבל זה לא הופך אותו לפחות טינופת.

ועם הסרג'נט זו חתיכת דילמה
כי לא משנה מה טיליאן הייתה בוחרת לעשות היא תסתבך עם הלגיון הכחול שממילא "חמים" עליה ועל המשפחה שלה בגלל האירוח של מל'סירלי

בהחלט,
הגם שעד כמה שהבנתי את השחקנית של טיליאן, מה שעבר לה בראש זה בעיקר העובדה שהדמות שלה, לפי האופי שלה, פשוט לא מסוגלת להנחית את מכת המוות על בן-אדם שקרס ועכשיו הוא חסר אונים, עד כמה שהיא יודעת את ההצדקות, וגם את העובדה שמלסירלי היתה הורגת אותו בלי שום רחמים.
(וגאב בחר בעמדה של להשאיר את ההחלטה לטיליאן).

ש מצב שהכוהנת האפורה היא אותה אחת שחישלה את הטבעת של פינוקי?

אולי, אבל הכוהנת/החשלת שיצרה את הטבעת של 'פינוקי' היתה - לפחות אז - במעבר וירת' (נחלות לורד אבאריל), וגלירדרי חיה באחוזת צייד ישנה שנשכרה מלורד ראמזיג, שנמצאת כמה שעות מצפון-מזרח לזאגרול (הכפר בו מתחיל הקמפיין של עין הזבוב).

יש לי תחושה שהסבתא מספיק ריאליסטית כדי להבין שבמצב הנוכחי אם היא רוצה שאל'תיר תמשיך בדרכה ככוהנת אנ'מירית היא לא יכולה להיות בררנית בשאלה לאיזו השתקפות אל'תיר תקדיש את עצמה

אכן.

יש לי תחושה שהסבתא מספיק ריאליסטית כדי להבין שבמצב הנוכחי אם היא רוצה שאל'תיר תמשיך בדרכה ככוהנת אנ'מירית היא לא יכולה להיות בררנית בשאלה לאיזו השתקפות אל'תיר תקדיש את עצמה.
החצר הכחולה מציעה מסלול הכשרה לכוהנת כחולה. היא _כן_ בררנית. אני מניח שהיא חושבת שלא מדובר במסגרת רצינית להכשיר בה כוהנת כחולה.

לינטוריאל שמנהלת את החצר הכחולה היא כוהנת כבויה, וגם שנויה במחלוקת בעוד אופנים.
יש לי ספק גדול עד כמה סבתא של טיליאן (ואלת'יר) מחבבת או מעריכה אותה בתור מנטורית.

עריכה אחרונה:
חזרה