• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

יבשת בסערה+ היקום והמוח+ גלי הפרא+ האינטרנט של היער

כשנתקלתי בכתבה הזו באתר של דיווידסון, חשבתי על איי הסערה המוקפים בסערה תמידית אף על פי שלא מן הסיבות שצוינו בכתבה. חשבתי עד שקראתי את הכתבה שסערות לא נגמרות מעין אלו הם משהו שקיים רק בעולמות אחרים ולא בכדור הארץ.

פשוט חשבתי שזה מעניין.

גלים כל כך גבוהים עד שלפניהם יש תהום כמעט כמו הגלים שמקיפים את אנטרקטיקה.

יצא לי לקרוא כתבה דומה ב-'הידען' אבל זו מפורטת יותר ושמה דגש יותר על העצים ופחות על הפטריות החביבות. לי היא העלתה בראש את היער מ-'עקורה' עם עצי הלב שלו.

כתבה על חוכמת ההמונים של הפטרייה.

כתבה על חרק שהמציא את גלגל השיניים.

כתבה על רובוטים מנייר.

עריכה אחרונה:
הייתי אומר שזה משהו שהם חשבו עליו אחרי כמה כוסות יין בבר אפלולי, אבל בתקופת הקורונה זה יותר אתגרי 😉
בכל מקרה זה שכמה מספרים / התפלגויות דומות בין שתי תופעות טבעיות לא מצביע באמת על כלום.

הוספתי כתבה על גלי פרא. הבנתי מקריאה ברשת שקיימת גם מקבילה שמיימית של ברקים שמתאחדים עם ברקים אחרים ליצירת ברקי ענק מעל האטמוספירה. בכל מקרה, הגלים הללו נראו לי מתאימים כהשלמה לכתבה על אנטרקטיקה.

הוספתי כתבה קצרה ב-'הידען' שעוסקת בחרק שיודע לנוע על גלגלי שיניים. אני זוכר, שכילד, קראתי על הפולאריאנים דמויי הגלגל מסדרת "הצביר". בספר השלישי יש אזכור לצורת חיים סינתטית שהיא מעין גשר ביניים לבין הפולאריאנים לנו והיא נעה על גלגיליות. החרק הזה הזכיר לי את הרעיון הזה.

חזרה