• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 טקסים במו"ד 5

אני האחרון לשאול לגבי מו"ד 5, אבל אני חושב שהקונספט שלה היה יותר חזרה למקורות של 3.5 עם שינויים גדולים מסויימים. ולכן אני חושב שהם חזרו לגישה של כל דבר הוא לחש, ואם הוא לחש שלוקח עשר דקות כך שלא פרקטי להטיל אותו בקרב, אז הוא כנראה קסם לא קרבי בכלל.
אלא אם כן אני מבלבל את המוח ויש טקסים ב5. זה כנראה העניין.

טקס זה לחש מיוחד שמאפשר להוסיף 10 דקות לזמן ההטלה ואז להטיל אותו בלי להשתמש בspell slot.

אם הלחש שלך במילא כבר 10 דקות, אז הוא כנראה חזק מספיק כדי שלא יאפשרו לך להטיל אותו בלי spell slot...

קרוב אבל לא.

העניין בטקס שהוא לא עולה יחידת לחש ליום ולכן ניתן להטיל אותו שוב ושוב. "אזעקה" הוא לחש שאין בעיה להטיל שוב ושוב.
"משמר ומגן", לעומת זאת, הוא לחש מאוד גרנדיוזי. אם הוא היה טקס, אשף יכול היה לעשות סיבוב בין כל המצודות בממלכה ולמגן את כולן באותו היום. בגלל שזה לא טקס, הוא עולה יחידות לחש ולכן אף אחד לא יטיל אותו בצורה בזבזנית.

כמה באמת קורה ששחקן עושה דבר כזה? לראייתי לחשים שזמן ההשפעה שלהם נמשך בימים, ובטח אם זמן ההטלה הוא עשרות דקות או שעות, יכולים בשקט להיות טקס.
יש את החלוקה הזו לאבוקציות\תרמוטולוגיה בתיקי דרזדן, אין עם זה שום בעיה.

PeskyTiger אמר/ה:
כמה באמת קורה ששחקן עושה דבר כזה? לראייתי לחשים שזמן ההשפעה שלהם נמשך בימים, ובטח אם זמן ההטלה הוא עשרות דקות או שעות, יכולים בשקט להיות טקס.
יש את החלוקה הזו לאבוקציות\תרמוטולוגיה בתיקי דרזדן, אין עם זה שום בעיה.

לחשים כמו Guards and wards מאוד בעייתיים אם ניתן לנטיל אותם כטקסים, במקרה כזה, ניתן להפוך כמעט כל שטח למוגן ביותר ללא כל השקעה מלבד הזמן שלוקח להטיל את הקסם.

פסקי, אני מסכים איתך, אבל שונאי מו"ד 4 שנאו אותה גם בגלל שהיא הניחה שהדמויות הן יוצאות דופן מספיק כדי שיהיה להן טקס טלפורציה שהן מטילות לפי רצון בדרגה 20, בלי שיהיו המון דב"שים בדרגה 20 שמתפעלים תחבורה תיבורית של מעגלי טלפורציה.
יש דברים מ-4 שוויזארדס הצליחו להשחיל בדלת האחורית (כמו כוחות התקלות וכמו לוחם עם כוחות התקפה יומיים) אבל להפוך כל לחש לא קרבי לטקס זה כנראה קצת בולטת מדי.

חזרה