• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 1 טעות תרגום לגבי גמדים?

Hardy: Dwarves gain a +2 racial bonus on saving throws against poison, spells, and spell-like abilities

זהו ציטוט מספר החוקים באנגלית, בתור אחת מתכונותיהם של הגמדים. פתוח לידי הספר בעברית, ולא מופיעה אצלם שום יכולת כזו! זו טעות תרגום של המהדורה העברית? השמטה מכוונת? אשמח אם מישהו יוכל להאיר את עיני בנושא.

כן, זו טעות בגרסה העברית.
וואו, אני לא מאמין. זו טעות משמעותית מאוד - זו יכולת חזקה ממש. טוב, אני לא מקנא במתרגמים של פאת'פיינדר - עם כל הנתונים והמספרים, אי אפשר שלא להתבלבל... אגב, טעות משמעותית מאוד נוספת יש לגבי הכשרון "מומחיות קרבית". הבונוס לדרג"ש הוא +1, ולא +4. עד שגיליתי את זה זה היה כשרון קצת לא מאוזן - כמעט כל דמות קרבית שלי לקחה אותו, וקיבלה דרג"ש נהדר במחיר קטן מאוד...

שווה לציין שגם בגרסאות המקוריות יש לא מעט טעויות ופספוסים בטקסט. ההבדל הוא שלרוב יוצאים קבצי תיקונים והדפסות נוספות שמתקנות. זה לא משהו ייחודי לתרגום לעברית.

חזרה