• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חמישה עידנים - ההיסטוריה של בני האדם הוארת'ארים ויער וארת'ארון עלתה לאתר

חמישה עידנים; אלפיים ושש-מאות שנים.

מהאגדות על אלי הים והרקיע שבראו את אבות-אבותיהם של הוארת'ארי והעניקו להם ספינות מכושפות; דרך קרבות ים עקובים מדם, תבוסה ובריחה מהים אל חסות עצי החנית המוזרים של היער שנושא את שמם; כשפים דועכים ומיסטיקנים שירדו עמוק מדי לצללים כדי לשחזר אותם; הקמת הכס הרם של שער-חורף, גדולתו ודעיכתו, ועד הכיבוש האנ'מירי וההתנפצות הגדולה.

העדכון החדש באתר מביא לכם היסטוריה מקוצרת של הוארת'ארים ויער וארת'ארון, מהמיתולוגיה של ראשית הימים ועד לקץ האימפריה האנ'מירית - חמישים שנים לערך לפני פתיחת המערכה.

לינק לערך החדש על ההיסטוריה הוארת'ארית: https://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/vartharon/v_history.html

לינק לאינדקס של יער וארת'ארון: https://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/vartharon/v_index.html

עולם המערכה מלסטרה

ערך מעניין שמוסיף הרבה מידע, בעיקר על ההיסטוריה של הוארת'ארים כיורדי ים.
הייתה ממלכה נוספת של אורגי ערפל, מעבר לממלכת האור הנשגב ביבשת המערבית?
לא זכרתי דבר כזה... זה הפעם הראשונה שזה מוזכר שיש אזכורים שפספסתי?
שאלה קשורה - מה הייתה הקרבה המשפחתית, אם בכלל, של הנסיך הרם של שער חורף לאנשים חשובים בממלכת האור הנשגב? כמו כן, חורבן ממלכת האור הנשגב היה לפני חורבן שער חורף או להפך?

תודה :)

היתה ממלכה דרומית של אורגי ערפל, שנלחמה וסחרה לסירוגין עם הראמג'ירים (משם כנראה הגיע במקור הכתב הראמג'ירי, בין היתר), ובשלב מסויים כאשר סגרו עליה, הקיפה את עצמה בערפל מכושף - אבל בסופו של דבר היא ננטשה, ורוב אורגי הערפל שלה חזרו לממלכת האור הנשגב במערב.
(יש כמה רמזים לזה בערכים על הראמג'ירים).

הנסיך הרם של שער חורף היה שאר-דם של אנשים חשובים בממלכה הדרומית, שבתורם נחשבו לבית מכובד ומיוחס מאד.
(בממלכה המערבית הם יכלו להחשב מקסימום בית אצולה מכובד מאד, אבל לא בית מלוכה).

חורבן ממלכת האור הנשגב היה קצת לפני החורבן של שער חורף. ממש כמה שנים קודם.

חורבן ממלכת האור הנשגב היה קצת לפני החורבן של שער חורף. ממש כמה שנים קודם.
היו אורגי ערפל שברחו מהחורבן לשער חורף?
זה נראה לי די מתבקש, בתור ממלכת אורגי הערפל האחרונה שנותרה בעולם כולו (מה שבתורו ייצור אורגי ערפל עם רקע של חורבן חוזר, מה שבתורו יכול ליצור כל מיני אמונות מוזרות על כשלונה של מלכת האור או קללה שמוטלת על ממלכות אורגי הערפל. אפשר לקחת את זה להרבה כיוונים).

יכול להיות, אבל מסעות לוקחים זמן וכאמור - שער חורף נחרבה שנים ספורות לאחר ממלכת האור הנשגב.
ובהחלט - יש בהחלט הרהורים כאלו על כשלונה של מלכת האור או קללה/כשלון של אורגי הערפל בקרב הניצולים, ואכן לקחו את זה לכמה וכמה כיוונים - לא כולם נחמדים.

עדכון אפי. בהחלט נותן נפח לדמותם של הווארת'ארים. מיתוס בריאה מעניין.

נוג ראלובו נשמע כמו שיבוש שמו של אחד מאלי הכישוף של העוגים. גם משחקי המחשבה שלו מתאימים לדרך המחשבה שלהם. אני מניח שהעובדה שמדובר באחד מול רבים אומרת משהו על המנטליות הווארת'ארית. הם לא בדיוק הצטיירו לי כיותר מדי ריכוזיים מהסקירה הזאת.

האם מסדרי המיסטיקנים שמוזכרים בערך על יוטקארו הם שרידים של המועצה השחורה?

מה הסיבה שגרמה לאורגי הערפל להקים שם מושבה מכלתחילה? האם היו להם עוד מושבות מעבר לים?

עריכה אחרונה:
מה הסיבה שגרמה לאורגי הערפל להקים שם מושבה מכלתחילה? האם היו להם עוד מושבות מעבר לים?
נראה לי שכדאי להבהיר אם אתה מדבר על הממלכה הדרומית או על ממלכת שער חורף...

עדכון מרתק

טעימה ראשונה ונהדרת מהמיתוסים וההיסטוריה שלפני האימפריה
ומרתק לראות איך הכל משתלב ואיך הצללים של באבוס בתקופת ההתעצמות שלו השפיעו על שער חורף

לגבי הקונכיות
יש עדיין עדויות/אגדות עליהן או על חלקים מהן ששרדו?

תודה על התגובות.

לגבי האל הלוחש - מה שידוע לגבי זה בעיקר ששום-דבר לא ידוע... בוודאי לא באורח מוסמך או מסודר.
יוטקארו נותרה - מאז ועד היום, מקום מלא בסודות עתיקים וקסם אפלולי.
אף מסדר מיסטיקנים כיום לא יודה שהוא שריד או ממשיך של המועצה השחורה, אבל אין ספק שחלקם מחפשים כוחות בצללים, באורח שמזכיר או מתכתב עם המקור העתיק,
גם אם רשמית הם מתכחשים לו מכל וכל, ורובם כנראה גם מאמינים בהכחשה של עצמם.

לאורגי הערפל (התכוונת לממלכה הדרומית, אני מניח) היו בזמנים קדומים מושבות שונות מעבר לים, שהממלכה הדרומית היתה כנראה המרכזית בהן (מזכיר שבמקום אחר, צפונה יותר, הם השפיעו מאד על אחד הקלאנים הקטנים של העוגים, שאימץ חלק מהדרכים והאמונות שלהם).

עדכון מרתק

טעימה ראשונה ונהדרת מהמיתוסים וההיסטוריה שלפני האימפריה
ומרתק לראות איך הכל משתלב ואיך הצללים של באבוס בתקופת ההתעצמות שלו השפיעו על שער חורף

לגבי הקונכיות
יש עדיין עדויות/אגדות עליהן או על חלקים מהן ששרדו?

תודה רבה :)

יש המון אגדות על רסיסים מהקונכיות האלו, כולל טענות - שלא הוכחו - שלפחות אחד מהם נשמר בגנזך של הנסיך הרם בשער חורף, או בגרסה אחרת, רסיסים זעירים שלהם חושלו לתןך כלי נשק קסומים אדירים בעידנים הקודמים. מה מזה נכון - שאלה טובה.

מנגד - אם המיתוס הוארת'ארי נכון, אז הארכי-אויב העתיק שלהם, אדמירל מאלאז'אר, החזיק באחת הקונכיות האלו וארג לתוכה קסם מפוקפק שהפך אותה לסוג של עתק אפל.
אם זה נכון, ומה קרה לקונכיה הזו - האם היא נשמרה, שלמה או בחלקים, עד ההתנפצות הגדולה (ואם כן, החלקים שלה כנראה שוכבים עמוק בקרקעית הים עכשיו) - גם זו שאלה טובה :)

עדכון מצוין. נחמד לראות יותר זכורים של התרבות של משני הצורה מדרום הבקעה. אני די מחבב אותם מאז שהשתמשתי בהם ב"ויגור זאב עם כבש".

האם לאויב הקדום של הוארת'ארי יש קשר למפלצות הצמחים האל- מתות בדרום היער? התיאור של המשרתים שלו נשמע די דומה. אני מניח שגם אם אין באמת קשר התושבים של היער כנראה יבצעו את ההשוואה בעצמם ויניחו שזה קשור.

מעניין לשמוע שהתרבות של משני הצורה מהבקעה הגיעה כל כך עמוק לתוך היער. אני מניח שהפלישה שלהם הניחה את היסודות שהתפתחו אחר כך לכת השלג האדום?

אני לא בטוח שהבנתי, הממלכה הדרומית הזאת של אורגי הערפל היתה בדרום היבשת המערבית או בדרום מלסטרה?

תודה רבה :)

אין תשובות ברורות, אבל האויב הקדום לא זכור ככזה שהיה פועל דרך אלמתים. אם כבר, הלחישות שלו היו גורמות לאנשים חיים, בעיקר מטילי לחשים, להשחתה וטירוף,
וככל שירדת לעומק הכוחות שקשורים בו בשביל עוצמה (בעיקר קסמי צל), ככה חשפת את עצמך יותר לכוח שלו.
מה שכן, כן נאמר עליו שיש מפלצות ים וכל מיני שרצי מעמקים שמשרתים אותו - ואולי חלקם כן מסוגלים להקים אלמתים (כמו אותם אלמוגים ענקיים שמתוארים גם בחורבן של רור'פול במהלך ההתנפצות) - אם כי בדברים כאלו, יש לא מעט גרסאות, וחלקן סותרות אחת את השניה.

אם משני הצורה נמצאים במעבר וירת' ושם מרכז הממלכה שלה, איזור ואריטרובסקה ממש קרוב אליהם. יוקטקארו פחות, אבל עדיין לא רחוקה מאד.

הממלכה הדרומית של אורגי הערפל שכנה על איים מדרום ובעיקר דרום-מעבר לחצי האי טילמארן, כך שיותר מלסטרה מאשר היבשת המערבית - גם אם טכנית, לא ממש במלסטרה.

הכוונה הייתה לממלכה הדרומית. גם אני חשבתי שזה מעניין לקרוא התייחסות למשני הצורה מווירת' שמתייחסת אליהם סוף סוף בהקשר היסטורי. גם האירוניה שההשתקפות האדומה, המעודנת, הצליחה במקום בו נכשלה ההשתקפות הצהובה, הלוחמנית, במקום שלימים יזוהה עם ההשתקפות האחרונה - אני מניח שההשתקפות האדומה נעזרה בכריזמה של פייטן לצורך השכנוע.

בלי שמץ של ספק, נוג ראלובו מספק חלופה מתקבלת על הדעת לבאבוס למישהו שמחפש נבל גדול מן החיים מאחורי הקלעים.

מה בעצם מסדרי המיסטיקנים של יוטקארו עושים שמבדיל אותם מקוסמים?

עריכה אחרונה:
תודה :)

יש אירוניה (הגם שלא לגמרי בלתי צפויה) לעובדה שההשתקפות האדומה הצליחה היכן שהעוצמה של הלגיונות הצהובים נכשלה.
מצד שני, אם שער חורף היתה דוחה את הנסיון להתפשר, כנראה שלא היתה מצליחה להחזיק לנצח מול כל העוצמה של האימפריה האנ'מירית, בוודאי אחרי שהמלחמה מול הפאר'ליל בצפון הסתיימה.

'מיסטיקן' זה לא כינוי מדוייק של מקצוע. חלק גדול מהם הם קוסמים או מטילי לחשים אחרים, אחרים סתם מלומדים.
מה שמאחד אותם, זה שהם מחפשים כוחות עתיקים, דרך חיפוש טקסטים, לימוד וטקסים מיסטיים (ובכלל, מקדישים חלק גדול מחייהם ללימודים מיסטיים ו/או לעולם שמעבר) - בהם כמובן או לפחות בחלקם יש יתרון למטילי לחשים.

חזרה