• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 חמה שפוכה- תחום השפעה לכהן

אני עובד על נתיב של קוטל דרקונים לנוכל, והוא מתברר כדי בעייתי. אז בינתיים, בואו נפנה את זה מהדרך. אני לא אוהב כוהנים. הם כנראה המקצוע הכי פחות אהוב עלי במשחק מבחינה מכנית, והפלייבור שלהם מרגיש מוגבל. אבל אתגר הוא אתגר.
לא רציתי לעשות פשוט נתיב דרקונים, כי זה נעשה במקום אחר ובצורה טובה יותר. אז החלטתי לעשות משהו אחר, שקשור לאלי דרקונים אבל לא מוגבל אליהם. זה כנראה יצא חזק מדי, אבל לדעתי אפשר לאזן את זה.

אלים ידועים בהפכפכות שלהם, ובנטייה שלהם לפרוק את זעמם על בני תמותה. כשסערה רועמת במרחק, האנשים מספרים אחד לשני שהאלים כועסים, וכשהאדמה רועדת, לחישות על חטאים עוברות מפה לאוזן. אלים מענישים בני תמותה בחרון אף כאשר מכעיסים אותם, וזו עובדה ידועה לכל.
אלים שחמה שפוכה כלולה בתחומי ההשפעה שלהם כוללים כל אל שידוע בנטייה שלו להעניש בני תמותה בזעמם. הרה, טיאמת, הקטור ופודו מיו כולם אלים שעונים להגדרה הזו. כוהני חמה שפוכה מייצגים את חמתם של האלים שלהם, ומטיחים את זעמם בעוז כל אימת שכעס עולה בהם.

תחום השפעה: חמה שפוכה

דרגת כוהןלחשי חמה שפוכה
1Hellish Rebuke, Wrathful Smite
3Aganazzar's Scorcher, Crown of Madness
5Fear, Haste
7Confusion, Storm Sphere
9Contagion, Destructive Wave

בונוס מיומנות
כאשר אתה בוחר את תחום ההשפעה הזה בדרגה ראשונה, אתה מקבל התמחות בנשקים קרביים.

חרון אפו
כאשר אתה בוחר בנתיב זה בדרגה ראשונה, אתה לומד כיצד לתעל את חרון אפו של האל שלך דרך כעסך שלך. כאשר אתה נפגע מהתקפה, אתה יכול להשתמש בתגובה כדי להיכנס לזעם. כאשר אתה בזעם, אתה מקבל את המאפיינים הבאים הבאים:
  • אתה מקבל תוסף 2+ לגלגולי נזק מהתקפות מבוססות כוח.
  • אתה מקבל יתרון לבדיקות והצלות כוח.
  • אתה מקבל עמידות לנזק תאובה, קורן ועל חושי.
  • אתה לא יכול להטיל לחשים. אם הטלת לחש ריכוז, אתה יכול להמשיך להתרכז בו, אבל לא להטיל לחש אחר.
הזעם עובר כעבור דקה, או אם העברת תור בלי להיפגע מהתקפה או לתקוף. אתה יכול לבחור לסיים את הזעם כפעולת בונוס. לאחר שהשתמשת בתכונה זו, אתה לא יכול להשתמש בה שוב עד שתנוח מנוחה קצרה או ארוכה.

עברה
החל מדרגה 2, אתה יכול להשתמש בתיעול קדושה כדי להמיט על יריבך חמת זעם טהורה ומהירה. כפעולת בונוס בתורך, אתה יכול לבחור לנצל את תיעול הקדושה שלך כדי לגרום נזק קורן לכל יצור עוין בטווח 30 רגל ממך. כמות הנזק שווה לפי שתיים מתאם ההתמחות שלך.

זעם
כשאתה מגיע לדרגה 6, כאשר אתה נכנס לזעם ובכל פעם שאתה נפגע מהתקפה בעת שאתה בזעם, אנרגיה זועמת נפלטת ממך ואוכלת באנרגיית החיים של התוקף, גורמת לו 1ק6 נזק תאובה.

צרה
בדרגה 8, אתה מקבל את היכולת לתעל אסונות צרופים אל הנשק שלך. פעם אחת בתורך, כאשר אתה פוגע ביצור בהתקפת נשק, אתה יכול לתת להתקפה לגרום 1ק8 נזק על חושי נוסף. כאשר אתה מגיע לדרגה 14, הנזק גדל ל-2ק8.

משלחת מלאכי רעים
כאשר אתה מגיע לדרגה 14, אתה הופך לשליח אפוקליפטי, מביא האסונות של האלוהות שלך. כפעולה רגילה, אתה יכול לקרוא לשליחי האל שלך להמיט את זעמם על אזור, שתחום בקוביה באורך 300 רגל צמודה אליך. כל יצור באזור חייב להצליח בהצלת חוכמה, חוסן וזריזות, חוטף 1ק20 נזק קורן על כישלון בהצלת זריזות, 1ק20 נזק תאובה על כישלון בהצלת חוסן, ו-1ק20 נזק על חושי על כישלון בהצלת חוכמה.
לאחר שהשתמשת ביכולת זו, אתה לא יכול להשתמש בה שוב עד שתשלים מנוחה ארוכה.

עריכה אחרונה:
חרון אפו
כאשר אתה בוחר בנתיב זה בדרגה ראשונה, אתה לומד כיצד לתעל את חרון אפו של האל שלך דרך כעסך שלך. כאשר אתה נפגע מהתקפה, אתה יכול להשתמש בתגובה כדי להיכנס לזעם. כאשר אתה בזעם, אתה מקבל את המאפיינים הבאים הבאים:
  • אתה מקבל תוסף 2+ לגלגולי נזק מהתקפות מבוססות כוח.
  • אתה מקבל יתרון לבדיקות והצלות כוח.
  • אתה מקבל עמידות לנזק תאובה, קורן ועל חושי.
  • אתה לא יכול להטיל לחשים או להתרכז בלחשים.
הזעם עובר כעבור דקה, או אם העברת תור בלי להיפגע מהתקפה או לתקוף. אתה יכול לבחור לסיים את הזעם כפעולת בונוס. לאחר שהשתמשת בתכונה זו, אתה לא יכול להשתמש בה שוב עד שתנוח מנוחה קצרה או ארוכה.
למה שאי פעם תרצה להשתמש ביכולת הזו? אתה כוהן, מטיל לחשים מלא. גם אם אתה בקפא"פ, מצפים ממך להטיל לחש ריכוז לפני (שומרים רוחניים במיוחד). השימוש היחיד שאני יכול לחשוב עליו במאפיין הזה הוא מחוץ לקרב לתת לבן ברית לתקוף אותך בשביל לקבל יתרון לבדיקות כוח.

למה שאי פעם תרצה להשתמש ביכולת הזו? אתה כוהן, מטיל לחשים מלא. גם אם אתה בקפא"פ, מצפים ממך להטיל לחש ריכוז לפני (שומרים רוחניים במיוחד). השימוש היחיד שאני יכול לחשוב עליו במאפיין הזה הוא מחוץ לקרב לתת לבן ברית לתקוף אותך בשביל לקבל יתרון לבדיקות כוח.

התבססתי על הזעם של הברברי, וחששתי שלתת לזה להצטבר עם ריכוז על לחשים ישבור את האיזון. אתה חושב ששווה להוריד את ההגבלה על הריכוז?

התבססתי על הזעם של הברברי, וחששתי שלתת לזה להצטבר עם ריכוז על לחשים ישבור את האיזון. אתה חושב ששווה להוריד את ההגבלה על הריכוז?
לדעתי שווה, אבל אני לא מומחה מכאני במהדורה 5.

ברור לי שהתבססת על הזעם של הברברי, אבל הברברי הוא לא מטיל לחשים- וההגבלה הזו נועדה בעיקר למנוע דיפ של דרגה לברברי בשביל כל היתרונות הללו (וזו גם היכולת היחידה במה' 5 שלוקחת מולטיקלאסינג בחשבון מנקודת המבט של האיזון).

הייתי בהחלט מוריד את הההגבלה על הריכוז, תוסף הנזק להתקפות כוח יהיה דחיפה מספיקה ללא להשתמש בלחשים במהלך הזעם. ואחרי הכל, להכנס לקפא"פ אומר גלגולי ריכוז בכל פגיעה.

חזרה