• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות

חוקים ועצות לפרסום סיפורים ושירים

ת'ור

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
אז אתם רוצים לפרסם סיפור\שיר פרי עטכם כאן בפונדק? נהדר! אבל לפני כן, קראו את החוקים הבאים ווודאו שהסיפור\שיר שלכם עומד בהם:
א. כל סיפור חייב לכלול בכותרת שלו את התגית "[סיפור]" וכל שיר את התגית "[שיר]", כדי להפריד באופן ברור בין סיפורים\שירים לעצים אחרים.
ב. אם הסיפור כולל תכנים בוגרים (אלימות בינונית, רמיזות מיניות ברורות, שפה גסה), יש להוסיף בכותרת את התגית "[PG13]".
ג. אין לפרסם סיפורים הכוללים תכנים למבוגרים בלבד (אלימות מפורטת\גרפית, תכנים מיניים ברורים, שפה גסה בכמות גדולה) בכלל.
שימו לב! חוקי הפורום תקפים גם לסיפורים, כך שאין לפרסם גם סיפורים עם תכנים פוליטיים\גזעניים או כל תוכן אחר שמפר אותם.
ד. אם הסיפור\שיר הוא יצירת מעריצים (פאנפיק) ומבוסס על יצירה קיימת, יש לציין זאת לפני הסיפור, כולל שם יצירת המקור. אפשר גם לציין זאת בכותרת עם תגית "[פ: *שם המקור*]", אבל זו לא חובה.
ה. אם אתם מפרסמים סיפור בהמשכים, פרסמו את כל הפרקים באותו נושא (במקום לפתוח נושא חדש לכל פרק). מומלץ גם לשמור אינדקס מעודכן של הפרקים בהודעה הראשונה כדי שאפשר יהיה למצוא פרקים במהירות.


בנוסף, הנה כמה עצות בסיסיות לכתיבה שיעזרו לכם ליצור סיפור מושך יותר לקריאה, כדי שאנחנו נוכל להגיב ולתת ביקורת לעניין:
א. תזכרו - סיפור הוא יותר מסתם תגובה, ולכן ראוי להשקיע בו יותר. אם אתם לא תקחו את הסיפור שלכם ברצינות, למה שהקורא יעשה את זה? אם הסיפור מבולגן ולא ברור, הוא מתחיל עם משקולת קשורה לרגל. תשקיעו בו.
ב. הקפידו על הסדר, הניסוח וכללי הדקדוק. תעבירו את הסיפור שלכם במעבד תמלילים (כמו וורד) כדי למצוא שגיאות, במיוחד אם אתם יודעים שזה קורה לכם הרבה. תדאגו שהסיפור שלכם יראה טוב. זה משפיע.
ג. אחרי שאתם גומרים את הסיפור, תעזבו אותו לכמה זמן ואז תעברו עליו שוב ותתקנו את מה שאתם לא אוהבים או טעויות שמצאתם. אז תחזרו על התהליך שוב, ואם צריך שוב, עד שאתם באמת מרוצים מהסיפור שלכם ויודעים שעשיתם אותו הכי טוב שיכולתם.

והנה כמה קישורים חיצוניים לאתרים מועילים לכותבים:
- לקסיקון טרקי-סיטי הוא אוסף של בעיות נפוצות בכתיבת מדע בדיוני שפותח לאורך סדנאות כתיבה רבות ותורגם לעברית. למרות שהוא מיועד במקור למדע בדיוני, הוא יכול להועיל מאוד גם לכותבי פנטזיה.
- TVTropes הוא אתר באנגלית הכולל אוסף של tropes - תבניות, מוסכמות וכלים שחוזרים על עצמם במדיה. מעבר לתובנות שהוא יכול לספק, הוא גם מאוד משעשע.


את כל ההערות, הארות, שאלות, בקשות, עצות ועוגיות בנוגע לחוקים אפשר לשלוח לאחד ממנהלי פורום מד"ב ופנטזיה בהודעה פרטית.

בהצלחה בכתיבה!
 
Top Bottom