• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 חומרים מיוחדים

חברים, לילה קסום!

אני מחפש חומרים מיוחדים שאתם משתמשים בהם לנשק שריונות, חומרים שהם מעבר לנורמה של מתכת, עץ, עור וכו'. אפשר גם עיצובים מגניבים כמו שראיתי בפרסום ישן פה בפורום של שריון שעשוי מכלובי צלעות של דמויי אדם שמתוח עליו עור של תנין או חיה אחרת עבור דמויי אדם קטנים יותר. אם יש לכם משהו מותאם למהדורה 5 אני אשמח לשמוע.

תודה!

עצמות. עצמות זה מגניב. יצרתי פעם דמות של אשת-לטאה סיירת, שאורבת בצללים או מתחת למים כמו תנין לטרף שלה, מפילה אותו לרצפה ואז נושכת אותו ודוקרת עם חרבות קצרות שעשויים מעצמות חדות של דרקון תינוק שהיא חיסלה (shortswords of warning).

קראתי על חרבות קריסטל מאיזו הרפתקה. חרבות שעשויות מנטיפים חצי שקופים.

ב5 בניגוד לפאתפיינדר 2 או 3.5 אין ממש השפעה לחומר שהמגן שלך עשוי ממנו; כל מגן מביא +2 לדרג"ש. אז למה לא להתפרע? לעשות מגן של עור מתוח על מסגרת עץ סטייל מצריים העתיקה, או שכבת כיטין של חיפושית ענקית שמסמרת לה רצועות מגן.

פלדה ואליריאנית!
אני מופתע שאני המעריץ הראשון של משחקי הכס שצץ כאן.
באופן תיאורטי, גם שריון יכול להיעשות מפלדה ואליריאנית (אם תתיך מספיק חרבות), וכמובן, ככל שהשריון יהיה יותר קל (במדד של קל-בינוני-כבד) יהי יותר קל להכין אותו מפלדה ואליריאנית.
השפעה מכנית - כנראה ניידות מוגברת לעומת אחרים שמשתמשים בשריון (למשל, בונוס למהירות או שאין מחסר אף פעם ואין כוח נדרש).
השפעה סיפורית - הלובש עשיר מאוד, אולי אפילו ברמה עולמית, ויכול להשקיע בשריון שהוא בעיקרו סמל סטטוס.
אפשר לקחת רק אחת מההשפעות בלי השנייה.

קרח!
באזורים ספציפיים בעולמות מערכה ספציפיים זה הופך להיות רלבנטי במיוחד (לא אמרתי כלום על משחקי הכס), אבל למעשה בכל מקום קר מתחת ל0 (אפילו אם מעל פני האדמה זה לא תהיה הטמפ', אפשר במעמקי האדמה) או שיש בו קסם קירור, זה יכול לעבוד: נשקים מקרח משויף שגורמים חתכים עמוקים, מדממים וקפואים.
השפעה מכנית - נזק חותך, אולי תוספת נזק דימום או תוספת נזק כפור. מומלץ שהאוחז יהיה עמיד / חסין לכפור בעצמו.
השפעה סיפורית - אקזוטיות.
אפשר לקחת רק אחת מההשפעות בלי השנייה.

אש!
זה ממש לא קשור למשחקי הכס הפעם!
אם יש לך בעולם המערכה אש שיכולה להבעיר כל חומר, האויב יכול להבעיר את החרב שלו לפני הקרב למען האפקט (בכלל לא דיברתי על כוהן אדום בשם ת'ורוס ממיר).
השפעה מכנית - תוספת נזק אש.
השפעה סיפורית - אפקט של מגניבות / אקזוטיות.
אפשר להשתמש רק באחת ההשפעות ולא בשניהם.

אולי בהמשך אכתוב לך פה עוד כמה. תציע לנקסטורל להפוך את זה לדרקונים ונתונים, ויהיה לך ערימה בלתי נגמרת. תכל'ס נושא די טוב (תבדוק לפני זה שזה לא היה כבר, אם זה היה כבר תוכל לקחת רעיונות מההגשות. תוכל למצוא את דרקונים ונתונים בעץ בפורום משחקי תפקידים כללי, תמיד למעלה למעלה).

אני אוסיף את הזווית שלי:
במשחק האחרון שלי לא שיחקנו עם חפצי קסם ״רגילים״ - כל כלי נשק, מגן, שריון וכד׳ שהיו אמורים להעניק בונוסים קבועים או תכונות די פשוטות לרוב לא היו קיימים כפריט ״קסום״ ובמקומם הכנסתי חומרים אגדתיים שזה מה שהם עושים: גורמים ליותר נזק, עמידים יותר, קלים יותר וכד׳. השמות שלהם לרוב הרבה יותר אקזוטיים: דמעות האלים, צל ליל, לב כוכב וכד׳.
במילים אחרות: החומרים המיוחדים מחליפים חפצי קסם יחסית פשוטים. את כולם ללא יוצא מן הכלל. אתה רוצה חרב 2+ להתקפה ולא 1+? אין בעיה, תמצא את החומר המתאים בצורה טהורה יותר או מעובד בצורה טובה יותר או אפילו מעורבב עם החומרים המתאימים.

ואיפה חפצי הקסם, אתה שואל?
או.. הם כבר הרבה יותר מופלאים ומיוחדים. הם לא ״סתם״ עוד פלדת דם שחודרת שריון טוב יותר (שבעצמה חומר נדיר!), אלא בדרך כלל די ייחודיים -
זה לא ״טבעת כוח יסוד״, זו ״טבעת הברק של סול-ארמאן״. זה לא ״מגפיים מכונפים״ אלא ״מגפי מעוף הנשר של ליאופר המופלא״.
בתכלס, הם יכולים בהחלט להיות בדיוק עם אותם הנתונים של חפצי הקסם הרגילים, כיוון שבפועל רוב הסיכויים שהדמויות לא יקבלו יותר מחפץ קסם אחד מכל סוג שכזה.

בפוסט הזה שלי מלפני, וואו, שש שנים כמעט, יש חרב עם להב אובסידיאן (שהייתה קיימת היסטורית) ושני שריונות מחומרים מיוחדים - לוח חזה שעשוי מחרס ושריון "לוחות" שהלוחות שלו עשויים משכבות של עור שמוצמדות זו לזו בדבקים מיוחדים, עוברות תהליכים כימיים ומרוקעות לצורת שריון.

בפוסט הזה שלי מלפני, וואו, שש שנים כמעט, יש חרב עם להב אובסידיאן (שהייתה קיימת היסטורית) ושני שריונות מחומרים מיוחדים - לוח חזה שעשוי מחרס ושריון "לוחות" שהלוחות שלו עשויים משכבות של עור שמוצמדות זו לזו בדבקים מיוחדים, עוברות תהליכים כימיים ומרוקעות לצורת שריון.

תודה רבה על הקישור, אני אשתמש בזה במשחקים שלי!

במשחק שאינו מו"ד ששיחקתי במשך תקופה לא קצרה (התאמה ביתית של basic roleplaying) אחד השריונות שהדמויות ממש אהבו היה שריון משי-עכביש. זה נראה כמו משהו בין חליפת קראטה לשרוואל + חולצה של שף (עם שני טורי כפתורים מקדימה שסוגרים ככה שכבה כפולה של בד על החזה והבטן) שמגיעה בכל מיני צבעים.

השריון היה קל כמו בגד רגיל, אבל העניק הגנה דומה לזו של שריון עור. חוץ מזה, ברפואה עממית משתמשים בקורי עכביש כדי לעצור דימומים והשריון הזה גם היה מועיל בתחום.

במשחק שאינו מו"ד ששיחקתי במשך תקופה לא קצרה (התאמה ביתית של basic roleplaying) אחד השריונות שהדמויות ממש אהבו היה שריון משי-עכביש. זה נראה כמו משהו בין חליפת קראטה לשרוואל + חולצה של שף (עם שני טורי כפתורים מקדימה שסוגרים ככה שכבה כפולה של בד על החזה והבטן) שמגיעה בכל מיני צבעים.

השריון היה קל כמו בגד רגיל, אבל העניק הגנה דומה לזו של שריון עור. חוץ מזה, ברפואה עממית משתמשים בקורי עכביש כדי לעצור דימומים והשריון הזה גם היה מועיל בתחום.

אני לא יודע כמה אתה בקיא אבל לפני כמה עשרות שנים בוצע ניסוי בקורי עכביש וגילו שהם יותר חזקים מחוט ממוצע (אני לא זוכר את כל הנתונים אבל גילו שזה חומר חזק מאוד). רצו להכין מקורי עכביש שכפ"צים וכו' אבל גילו שלא ניתן לגדל עכבישים בשבי והפרוייקט ירד לטמיון.

חזרה