• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות

מהדורה 5 חוזה מתניע - פטרון למכשף

nav566

פונדקאי ותיק
מכשפים הם השכירים של עולם הקסם - הם חותמים על חוזה עם ישות עוצמתית, שמעניקה להם כוחות קסם כתשלום על שירותיהם. כך, הם עוקפים את הצורך בלהרוויח קסם בעצמם, לעקוב אחרי קוד התנהגות קפדני או לרשת כוחות קסומים בדם. יש שמחשיבים את זה כרמאות. מבחינת המכשפים, הם פשוט יודעים לנצל את השוק הפתוח.
אבל שלושה מכשפים עלומים מצאו דרך לקחת את המבנה של מכשף לשלב הבא. מה אם במקום לחתום על חוזה אחד, תחתום על חוזים מרובים כדי להשיג את הכוחות הקסומים שלך? היתרון המיידי, כמובן, הוא שכל פטרון צריך לתרום כמות קטנה בלבד, וכך החוזים יכולים להיות קטנים הרבה יותר. באופן הזה, ניתן להשיג כוח קסם באמצעות מספר השקעות קטנות במקום באמצעות השקעה אחת גדולה. הם פיתחו את הרעיון, ויצרו רשת קסם שתאפשר לכל פטרון מעוניין להשקיע כמות מסויימת של כוחות קסם במכשפים שהוא רוצה בשירותיהם, ולקבל חוזה בתמורה לכך. הם כינו את הרשת "חוזה מתניע", ואפשרו לכל מכשף לקחת בה חלק, להגיש את שירותיו לכמות בלתי מוגבלת של פטרונים בתמורה לכוחות קסם.
מכשפי חוזה מתניע מגלים מהר שכמות גדולה של תנאים קטנים עלולה להיות מכבידה יותר מתנאי אחד גדול. הם בדרך כלל ימצאו את עצמם מפתחים הרגלים חדשים, מבצעים פעולות שלא רצו לעשות, ומפתחים כוחות בספונטניות ביחד עם מגבלות ומשימות חדשות. אלה חיים קשים. עם זאת, הורסיטיליות של מכשף חוזה מתניע עולה בהרבה על כל מכשף שחותם חוזה עם ישות בודדת, והם מנצלים זאת היטב. באמצעות העלאת בקשות לחוזה המתניע בעת הצטרפותם, פטרונים שמסוגלים להעניק להם את כוחות הקסם המתאימים יכולים לאתר מכשפים שמעוניינים בכוחות אלה בקלות ולהעניק להם אותם ספציפית בתמורה לשירותים מוגבלים. זהו אכן העתיד של כישוף כפי שאנחנו מכירים אותו.

חוזה מתניע - פטרון למכשף

לחשון נוסף
החל מדרגה 1, אתה לומד לחשון נוסף, שיכול לבוא מכל רשימת לחשים. הלחשון נחשב כלחשון מכשף בעבורך. כאשר אתה עולה דרגה כמכשף, אתה יכול להחליף לחשון זה בלחשון אחר, שיכול לבוא מכל רשימת לחשים.

ספר החוזים
כאשר אתה נכנס לחוזה המתניע בדרגה 1, אתה מקבל ספר קסום מיוחד, ספר החוזים. הספר בלתי מוחשי ולא יכול להיות מושמד, ומרחף בשדה הראייה שלך כאשר אתה בוחר בכך (שום פעולה לא נדרשת). יצורים אחרים לא יכולים להרגיש בנוכחותו של הספר בלי גישה לראיית אמת.
הספר מכיל את לחשי המכשף אותם אתה מקבל באופן רגיל. בנוסף, בחר שני לחשים בדרג 1 ומעלה מכל רשימת לחשים. הלחשים לא יכולים להיות בדרג גבוה מדרג ההטלה הרגיל שלך.
אתה יכול להטיל לחש מתוך הספר כלחש מכשף בלי להשתמש ביחידת לחש. לאחר שהטלת לחש באופן זה, אתה לא יכול לעשות זאת שוב עד שתשלים מנוחה ארוכה.
אתה מוסיף לחשים נוספים לספר כאשר אתה עולה דרגות כמכשף. אתה מוסיף לחש אחד נוסף בדרגות 5, 9, 13, ו-17. הלחשים הנוספים יכולים לבוא מכל רשימת לחשים. בנוסף, בכל פעם שאתה עולה דרגה כמכשף, אתה יכול להחליף אחד מהלחשים בספר שלך (שאינו אחד מלחשי המכשף הרגילים שלך) בלחש אחר, שיכול גם הוא לבוא מכל רשימת לחשים.
בהגיעך לדרגה 3, אם אתה בוחר בברית הספר, אתה יכול להפוך את ספר החוזים לספר הצללים שלך במקום ליצור אחד. הספר יתפקד פיזית על פי החוקים של ספר החוזים.

קריאה ספונטנית
החל מדרגה 6, אתה לומד להשתמש בספר ביעילות רבה יותר. לאחר שהטלת לחש באמצעות הספר, אתה יכול להטיל ממנו לחש נוסף לאחר שהשלמת מנוחה קצרה או ארוכה.

חוזים מרובים
מדרגה 10 ואילך, היכולת שלך להשתמש בחוזים שלך משתפרת דרמטית. אתה יכול להשתמש ביחידת לחש מכשף כדי להטיל לחש מהספר, גם לאחר שהשתמשת בספר באופן הרגיל.

התנעה
בדרגה 14, החיבור שלך לחוזה ההתנעה חזק מספיק כדי לשנות את דרישות החוזה דרמטית על מנת למשוך פטרונים חדשים. כאשר אתה משלים מנוחה קצרה, אתה יכול להחליף אחד מהלחשים בספר שלך (שאינו אחד מלחשי המכשף הרגילים שלך) בלחש אחר, שיכול גם הוא לבוא מכל רשימת לחשים.

tkhag1

פונדקאי ותיק
נראה נחמד אבל אני לא בטוח אם מכשף מתאים עבור הסגנון הזה. התנקדות בלחשים גמישים יותר פחות עובדת איתו עקב המספר והדרג המוגבל שלו.

nav566

פונדקאי ותיק
נראה נחמד אבל אני לא בטוח אם מכשף מתאים עבור הסגנון הזה. התנקדות בלחשים גמישים יותר פחות עובדת איתו עקב המספר והדרג המוגבל שלו.

אף פעם לא אהבתי את ההיגיון הזה. "לאשף אין הרבה נקודות פגיעה והוא יותר טוב בלחשי ארטילריה, אז פחות מתאים לבנות לו סאבקלאס קפא"פ". "ברברי הוא טנק והוא הכי טוב כשהוא תוקף כל תור, אז לתת לו סאבקלאס שמטיל לחשים זה חסר טעם." אתה צודק בתיאוריה, אבל אני לא חושב שבגלל שמקצוע לא טוב במשהו זה אומר שלא צריך לנסות להפוך אותו לטוב במשהו הזה. הלוגיקה פה לא מתפקדת.
אבל בלי קשר, אני לא מסכים. בילד של מכשף יוטיליטי הוא בילד אפשרי לגמרי ואפילו לא רע, בעיקר עם דברים כמו השבעות שנותנים לך להגדיל ורסיטיליות. זה פשוט סאבקלאס שנותן עוד כלי ורסיטילי למכשף. סוג של הרחבה של הסגנון מכשף שמוצע עם ברית הספר, באותו אופן שבו הקסבלייד הוא הרחבה של הסגנון מכשף שמוצע עם ברית הלהב.

nav566

פונדקאי ותיק
בעצם, הנתיב הזה פשוט נותן למכשפים להטיל עוד לחשים ביום? זה הכל?

כן. החלום של כל מכשף, הא?
אם יש הצעה למשהו יותר מעניין מזה שמתאים לפלאף, אני אשמח לשמוע. אני רוצה לשמור על איזון וזו יכולת די חזקה בשביל מכשף.

dragonian

פונדקאי ותיק
לכל הפחות אהבתי את הפלאף. תמיד פינטזתי על מערכה ממוקדת מטילי לחשים "לא הוגוורטס', שמתמקד בסוגי הקסם השונים וגם ביחסים מטילי הלחשים השונים.
ונראה לי שאל כושף אתה לא בא מתוך אשליה למינמקס, אתה כנראה פשוט נהנה להשתעבד לכוח חוצני כלשהו.

מכשפים )Sorcereor( בתור אלפיון עליון שירש את הכוחות שלו, ו"טבעיים" לקסם.

אשפים שהם self made כאלה

וכושפים שהם סוג של מעמד פועלים.
ואל תדברו איתי על הכוהנים והדרןאידים הדוסים ןההסדרים שלהם..

ואומנם זה על כושף של שטן, אבל נראה לי מתאים באווירה..

Top Bottom