• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חדשות 'טריות מהכבשן' של מלסטרה: הושלמה כתיבת גרסת וורד מלאה לספר החוקים הבסיסי לשחקן

שמח להודיע שאתמול בלילה סיימתי כתיבה ועריכה ראשונית של מסמך שלם ומסודר (יחסית) של 585 עמודים, שמכיל את כל ספר החוקים הבסיסי לשחקן, מעמוד השער וההקדמה ועד לאחרון הלחשים :)
בשבועות-חודשים הקרובים, יהיה מקום לחשוב על תיקונים, עריכה וכ"ו, לקראת אפשרות של הוצאה בדרך כזו או אחרת של החוברת בגרסה ערוכה וידידותית יותר למשתמש,
אני כמובן אפרסם עדכונים כשיהיו לי.

וכך, פרוייקט כתיבה של שנה שלמה הגיע לסיומו :)
או לפחות לסיום שלב הכתיבה שלו.

מכייון שזה PDF, חשבת אולי על כיוון של חוברת למתחיל וחוברת למתקדם וחלוקה לפי דרגות?
לא יודע כמה זה יחסוך בעמודים, אבל 585 נשמע כמו המון - אם כי אני משער שזה עמוד Word ולפני עיצוב כזה או אחר.

החוברת בגרסתה הנוכחית (היא כנראה תרד ל-500 ומטה בריווח וניצול מקום טוב יותר בעיצוב) מכסה את דרגות המתחיל ודרגות מתקדם (כאשר ההתקדמות במלסטרה היא איטית יותר, כך שהיא יכולה לכסות כשנה של משחק). אם לא תהיה ברירה אנסה לחלק, אבל זה יצור לא מעט בעיות.

עדכונים:
שילוב בין העובדה שסיימתי את החוברת (וצריך קצת מרחב נשימה לפני פרוייקטים אחרים) לגל של עומס בעבודה גרם לכך שלא התפרסמו עדכנונים נוספים, ואפילו הרצה שתכננתי לאחת הקבוצות שלי נדחתה בגלל סיכומים לבית המשפט שהייתי צריך לכתוב.
עם זאת, בקנה כרגע עומדים שני פרוייקטים שאני מקווה להתחיל ברצינות בשבועות הקרובים:
1. תחילת כתיבת הפרקים לשליט המבוך (בדגש על יצירת מפלצות ואיזון המשחק).
2. תחילת כתיבת הרפתקאה לדרגות מתחיל ממש (1-2). ההרפתקאה אמורה להתרחש באותו איזור בו מתרחש 'נשף בתל זאגליל' (שהוא לרמות מתקדמות בהרבה), ולמעשה גם לכלול כמה מאורעות וקווי עלילה שבסופו של דבר יובילו למה שקורה ב'נשף'.

עד כאן בינתיים :)

שמח להודיע שאתמול בלילה סיימתי כתיבה ועריכה ראשונית של מסמך שלם ומסודר (יחסית) של 585 עמודים, שמכיל את כל ספר החוקים הבסיסי לשחקן, מעמוד השער וההקדמה ועד לאחרון הלחשים :)
בשבועות-חודשים הקרובים, יהיה מקום לחשוב על תיקונים, עריכה וכ"ו, לקראת אפשרות של הוצאה בדרך כזו או אחרת של החוברת בגרסה ערוכה וידידותית יותר למשתמש,
אני כמובן אפרסם עדכונים כשיהיו לי.

וכך, פרוייקט כתיבה של שנה שלמה הגיע לסיומו :)
או לפחות לסיום שלב הכתיבה שלו.
מרשים מאוד פרויקט רציני👏👏 אבל באיזה מקום יתפרסם (שליט מבוך ללא ספר החוקים לשחקן )

מגניב מאוד.
אני באמת חושב שכרגע פרקים לשליט המבוך הכי חסרים וכדאי אולי לפרסם גם כמה מהמפלצות האיקוניות יותר( אבנונים בעיקר).
אני חושב שכדאי אולי לצרף להרפתקה דמויות מוכנות ואז זה כמעט ערכת התחלה ויותר נוח להתחיל ולהכיר לשחקנים חדשים.

חזרה